Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek ile tego pow. 12/30 ,moc 19 kw idę zmienić mogę. Tak jechać do godz. 18 bo potem wyjazd i bede jutro o 20 wiec ciężko to katrolowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekMM napisał:

Daj mu 14/32

Ok 14/32 moc19 czas podawania zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po tych nastawach za jakiś czas wrzuć fotki palnika i opisz co w kotle.. to w tej chwili ważniejsze niż screeny z skzp

Na jakiej wysokości od talerza będzie się utrzymywał kopczyk.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LukaszT1125 napisał:

I po tych nastawach za jakiś czas wrzuć fotki palnika i opisz co w kotle.. to w tej chwili ważniejsze niż screeny z skzp

Na jakiej wysokości od talerza będzie się utrzymywał kopczyk.. 

 

12 minut temu, LukaszT1125 napisał:

I po tych nastawach za jakiś czas wrzuć fotki palnika i opisz co w kotle.. to w tej chwili ważniejsze niż screeny z skzp

Na jakiej wysokości od talerza będzie się utrzymywał kopczyk.. 

Kopczy już jes prawie równy z rektora ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy zaczekać na ustabilizowanie się wprowadzonych zmian... Sprawdź tą dmuchawa od ilu startuje? Tryb instalatora -) diagnostyka -) dmuchawa... Suwaczkiem sobie przmieniaj i zobacz od ilu % rusza dmuchawa. 

Nie zapomnij po tym dać rozpalony bo będzie w STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LukaszT1125 napisał:

Musimy zaczekać na ustabilizowanie się wprowadzonych zmian... Sprawdź tą dmuchawa od ilu startuje? Tryb instalatora -) diagnostyka -) dmuchawa... Suwaczkiem sobie przmieniaj i zobacz od ilu % rusza dmuchawa. 

Nie zapomnij po tym dać rozpalony bo będzie w STOP

Idę sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę źle że musisz wyjechać, jak coś będzie nie tak to żona będzie wkurzona, że to na nią spadło dlubanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bercus napisał:

Przelyczyl bym jescze potencjal,korekte 00

Jest korekta na 0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dmuchawa startuje od 24/25 % , a żona nie będzie wkurzona bo jedzie ze mną tylko dziadki zostają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem dlaczego miałeś korekty na 9 w dolnym zakresie dmuchawy... Czyli dla Ciebie wicher w dolnym zakresie to tak 27% dla 10% mocy... Proszę to poprawić w swoich ustawieniach. Zgadzacie się koledzy? 

Teraz obserwacja kopczyka. Jak się będzie zapadał do zmniejszasz stopniowo kaloryczność, aby utrzymać go 2-3 cm powyżej retorty, jak rośnie i kopci to zwiekszasz kaloryczność. 

Jak to będzie opanowane, to ustawiasz sobie modulacjię min 90% max 100% i regulujesz % dmuchawa dla max mocy. Kopczyk ma być na tym samym poziomie, jasny żółty plomien. Ale to dopiero za jakiś czas... 

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, dawkę dałbym na 2-3 sek.. Masz duży przesyp i to dość sporo, sprowadza się do możliwości kopcenia nierozpalonego groszku po kolejnym podaniu.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek, wiadomo, że osad na ściankach wymiennika to izolator, a na Twoim przykładzie doskonale to widać, że przed czyszczeniem 40 stopni więcej szło do komina i jak oskrobanie tego izolatora wpływa na spadek modulacji, czyli wymierną ilość spalonego opału.

Czystość kotła to podstawa do ekonomii spalania.

p.s. widać też teraz jak pompa kotłowa odmieniła u Ciebie charakterystykę pracy całej instalacji w stosunku do tego, co miałeś poprzednio i jak to się przekłada na modulację.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, LukaszT1125 napisał:

A i jeszcze jedno, dawkę dałbym na 2-3 sek.. Masz duży przesyp i to dość sporo, sprowadza się do możliwości kopcenia nierozpalonego groszku po kolejnym podaniu.... 

Jeszcze jestem zmieniłem dawkę z 6 na 4 sek i czekamy zdjęcie do wglądu co się dzieje 

E4DB7F0B-FA5E-441C-BAB1-1CBBDB65545E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to może coś mnie doradzicie patrząc na moje wykresy i ustawienia. Jeszcze wstawiam link do filmu.

4fae1570d0d27a6b987b61faf97102f6.jpg01e344e692c0fbb602514d9ca116b48f.jpgc43f225e4e34ae1b560107c9b2681888.jpg37e078b61f6e9c34921bc678697e02f3.jpg00a56237217d5319bb6af7b18dd2a6a1.jpg05e3206eea105711d6c8646695141be6.jpgeaeedad1f13dbfe4aa0d5d61fb3d9d8e.jpg797ae68e6c10e7170aed3f3abf63f3ca.jpgc653ca182b8523226ee9304ab4c738ec.jpg

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po płomieniu, to jest zbyt dużo powietrza w stosunku do podanego węgla, choć zdjęcie może nie oddawać rzeczywistego koloru płomienia. Potencjał masz na 100% właściwy?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Potencjał jest na bank ok bo był chyba sprawdzany już z 10 razy. Mam szybki motoreduktor z autorewersem.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie po całym zasypie rozbieżność jest do 2kg

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że za dużo powietrza. Dodatkowo z wykresu widać że co jakiś czas coś Ci mocno kocioł obciąża. Masz obieg kotłowy lub inny np. wymuszony przez ciagłą pracę pompy CWU? Może zawór 4D często kręci w szerokim zakresie... lub głowice na grzejnikach Jeśli masz nowszy soft to może dynamikę na 1-2 spróbować.

U mnie wygląda to tak - widać kiedy rozpoczęło się wietrzenie domu :) a w nocy równiutko

przykład.jpg

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obniżki temp właśnie przez cwu (dzieciaki i żona). Mam pompę kotłowa która chodzi non stop. Zawór 3d z siłownikiem jest na podłodze, a na grzejnikach są głowice termostatyczne.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad nadmuchem i może dynamiką 1-2 -> wygładzi Ci trochę krzywą. W profilu masz napisane, że masz 4D? 

u mnie 180m2 i teraz kształtuje się tak...powrót niższy bo zawór się otworzył i goni do zadanej Tkomfortowej

 

przykład2.jpg

Edytowane przez LukaszT1125
uzupełniony opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.