Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pisał że 3 razy ten sam wynik mu wyszedł, jasne że będą różnice ale jak idą całe zasobniki tego samego grochu to raczej bład nie powinien być wiekszy jak max 3-5% no chyba że worki różnie ważą a kolega sypie jak idą ...a worek może i 2 kilo mniej ważyć ...a jak wyschnie to drugie dwa :))) nie no chyba przesadziłem...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaro tak jak piszesz na pełnym zasobniku jest według mnie najbardziej miarodajnie na naszym SKZP bo inaczej będą różnice już ktoś o tym pisał wiec jak się to powtaża to potęcjał ma ok to może kaloryczność nie ta?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o węgiel to osobiście ważę każdy worek bezpośrednio przed wsypaniem ( opał kupiłem luzem i workowalem żeby za dużo pyłu nie było w kotłowni ). Gdy kupiłem był bardzo suchy bo latem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paweł19 napisał:

Mapik a masz elektroniczną zawleczkę? bo ona ogranicza podajnik i wtedy zakłamuje

Nie mam zawleczki elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sajmon55556 napisał:

Pokaż jeszcze wszystkie ustawienia każde może być zdjęcie albo opisowo i jaka dmuchawa i palnik w jednym poście poproszę.

I jak wygląda palnik u ciebie jak się pali.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Palnik eco 12-19 KW ( żeliwny ) dmuchawa DM 80.

BC6020A7-9B00-4E74-BCDA-FDB655522BDA.jpeg

87FA67BB-9DE7-4830-B428-DA7627D93B5E.jpeg

B46CCEFA-C8F2-447C-A1F5-DE892B7ACED3.jpeg

7B670B7B-2298-4377-85C8-5873CC0A4A90.jpeg

D26C009E-DB01-41D3-807B-F4E0140FA267.jpeg

879D8E3C-4764-4720-A609-46DB255BF941.jpeg

0838AB80-658A-459D-8FDA-CCF98AF90483.jpeg

3F393BF1-FC42-462C-8CEC-523B442E7A89.jpeg

Edytowane przez Mapik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ustaw normalną kaloryczność dla Twojego węgla i zmniejsz powietrze w dolnym zakresie. Moc też możesz obniżyć, bo masz małe zapotrzebowanie na ciepło, kocioł chodzi Ci cały czas na mocy minimalnej i dlatego ciągle zapada Ci się kopiec, bo jest za dużo powietrza na minimum.

A Ty zaniżoną kalorycznością walisz mu dużo węgla na palnik, więc moc na palniku jest dużo wyższa niż rzeczywista ustawiona (wyjdzie ze 40 kW), ledwo Ci się zacznie palić, to kocioł się odstawi, bo przekroczy zadaną o 5 stopni. Czemu? Bo jest za dużo węgla na palniku w stosunku do potrzeb i za dużo powietrza w dolnym zakresie, przez co moc minimalna jest generowana na wysokim poziomie od samego startu palnika. Potem kotłem buja, co widać na wykresie. Jeśli kocioł się odstawia, to tzn. że instalacja nie nadąża z odbiorem, czy też chata nie ma potrzeby odbierania wytworzonego przez kocioł poziomu mocy.

Zdjęcie Twojego palnika i płomień na retorcie obrazuje moc dużo wyższą niż 2 kW wynikające z wykresu.

Poniżej masz pokazany płomień na mocy 2,5kW i 1,5kW.  Widzisz różnicę?

 

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mapik, a kondensator motoreduktora sprawdzałeś/wymieniałeś? 

Ja w czasie letnich testów miałem taki objaw że jak załączyłem podajnik na dłużej (do pomiaru potencjału) to się kręcił. Ale przy normalnej pracy kiepsko mu szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jockey napisał:

Weź ustaw normalną kaloryczność dla Twojego węgla i zmniejsz powietrze w dolnym zakresie. Moc też możesz obniżyć, bo masz małe zapotrzebowanie na ciepło, kocioł chodzi Ci cały czas na mocy minimalnej i dlatego ciągle zapada Ci się kopiec, bo jest za dużo powietrza na minimum.

A Ty zaniżoną kalorycznością walisz mu dużo węgla na palnik, więc moc na palniku jest dużo wyższa niż rzeczywista ustawiona (wyjdzie ze 40 kW), ledwo Ci się zacznie palić, to kocioł się odstawi, bo przekroczy zadaną o 5 stopni. Czemu? Bo jest za dużo węgla na palniku w stosunku do potrzeb i za dużo powietrza w dolnym zakresie, przez co moc minimalna jest generowana na wysokim poziomie od samego startu palnika. Potem kotłem buja, co widać na wykresie. Jeśli kocioł się odstawia, to tzn. że instalacja nie nadąża z odbiorem, czy też chata nie ma potrzeby odbierania wytworzonego przez kocioł poziomu mocy.

Zdjęcie palnika obrazuje moc dużo wyższą niż 2 kW wynikające z wykresu.

No tak tylko jeżeli ja wpisze faktyczna kaloryczność węgla to wtedy żar zejdzie na samego ślimaka, a te 4% powietrza to wydaje mi się ze i tak jest mało bo sadzy w kotle to nie brakuje:/ a jak jeszcze zmniejszę to już wogole (przynajmniej tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedz ile węgla podajesz na palnik:

- moc 21kW

- kaloryczność 11,5 MJ przyjmuję, że dwukrotnie zaniżona, więc węgla jest podawane 2x tyle ile być powinno dla 21 kW

- do tego jeszcze na korekcie  + 23% ilości podawanego węgla

Przelicz sobie jaką rzeczywistą moc można uzyskać z takiej dużej ilości podawanego na palnik węgla, bo na pewno nie jest to 21 kW.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadze się! Zmniejszyłem moc na 19 KW, wiatr na 2% (mnij już się chyba nie da) i kaloryczność podniosłem narazie na 18Mj z korekta na 0% i poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie znika ci czasami kopiec od czyszczenia palnika,lub w czuwaniu ?,jak masz te ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mieszacz skręcamy nie na klik różnice 2 lub 3 % (zdjęcie lekko z bokuwiec wydaje się wiecej) pracuje dobrze nie rozbiega sie. Zastanawia mnie jedno czy pozycjonowanie nie powinno się robić od 0 do 100 a jak wiemy sterownik ogranicza zamknięcie do 10.
Pozdrawiam.f2f334b05bc58474846ae4f73e627318.jpg4d223982d5a3df80d9c6fbeca1592a42.jpgf1353511367060d2f485d6eeb106b3ff.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapik a przesłona na wentylatorze jest ? U mnie jak była odsłonięte na Maxa to palnik nie do opanowania mimo że mam RCK to i tak ciąg kominowy pomagał.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jockey napisał:

Sam sobie odpowiedz ile węgla podajesz na palnik:

- moc 21kW

- kaloryczność 11,5 MJ przyjmuję, że dwukrotnie zaniżona, więc węgla jest podawane 2x tyle ile być powinno dla 21 kW

- do tego jeszcze na korekcie  + 23% ilości podawanego węgla

Przelicz sobie jaką rzeczywistą moc można uzyskać z takiej dużej ilości podawanego na palnik węgla, bo na pewno nie jest to 21 kW.

Witam Kolegę.

(cyt)......Ot widać że dyplomy myśleć nie przeszkadzają ... :))

I ciekawe czy ciąg komina nie jest za duży i wspomaga dmuchawę szczególnie w dolnym zakresie, czy jest przesłonięta chociaż trochę...

Pozdrawiam YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej 20min .. bo dłużej to chyba nie bo reduktor się zagotuje
Yaro
To jest najlepszy sposób u mnie wtedy potencjał jest idealnie wyliczony

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o problemach z mieszacze, a sprawdzaliście jak pracuje sam zawór bez siłownika, może siłownik nie ma siły ruszyć zaworu.

U mnie jak zawór był nowy to chodził leciutko, a teraz po kilku latach chodzi ciężko, trzeba go rozebrać i przesmarować.

Edytowane przez broda1301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarekDabrowski napisał:

To jest najlepszy sposób u mnie wtedy potencjał jest idealnie wyliczony

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Ale robiąc tak 3 razy na wadze legalizowanej(absolutnie nie takiej łazienkowej) mi nigdy nie wyszły identyczne wyniki , zawsze kilka deko różnicy było tylko średnia z pomiarów, a różnica granulacji przykładowo u mnie to  miedzy mieszanką miał z groszkiem 16,2kg/h a samym groszkiem 15,4 kg/h, mieszanka owies z miałem 1:1wag.  12,3kg/h... jako ciekawostka :))

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię przesyp raz a dokładnie wiadomo że jakiś mały błąd zawsze będzie ale jak kupuje groszek to raczej granulacja w workach prawie się nie różni

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, broda1301 napisał:

Tak czytam o problemach z mieszacze, a sprawdzaliście jak pracuje sam zawór bez siłownika, może siłownik nie ma siły ruszyć zaworu.

U mnie jak zawór był nowy to chodził leciutko, a teraz po kilku latach chodzi ciężko, trzeba go rozebrać i przesmarować.

Kolego, jak tak czytasz, to doczytałeś że problemy są tylko na nowym sofcie? na poprzednim było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, broda1301 napisał:

Tak czytam o problemach z mieszacze, a sprawdzaliście jak pracuje sam zawór bez siłownika, może siłownik nie ma siły ruszyć zaworu.

U mnie jak zawór był nowy to chodził leciutko, a teraz po kilku latach chodzi ciężko, trzeba go rozebrać i przesmarować.

Czyli ma sofcie 2.10 nie trzeba smarować, a na 2.18 już tak?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że po trzech miesiącach trzeba smarować? Dwa miesiace chodził na 2.10 o było ok

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszystkie rozumy pozjadaliście to po co szukacie pomocy na forum? 

Zawór musi chodzić lekko aby siłownik tak w d..p nie dostawał to po pierwsze.

Po drugie jest coś takiego jak zbieg okoliczności może akurat zbiegło się z wgraniem nowego softu.

Po trzecie wrzuciliście stary soft i testowaliście kilka dni aby wykluczyć inne przyczyny?

Po czwarte inni użytkownicy nie mają tego problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.