Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki oto mi chodziło bo tak mam właśnie wpisane w ster

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla zapotrzebowania domu 15kw.Do 25 ktore ma kociol nie dostapi i do mocy palnika wcale nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, altoro napisał:

Więc króciutko żeby doprecyzować, problem jest na fabrycznych ustawieniach (20 sek stabilizacji) po ustawieniu 65 sek problem u mnie znikł, dlatego polecam wydłużyć czas stabilizacji w konkretnym siłowniku( AFRISO ARM 343), może nie precyzyjnie się wyraziłem w moich postach. Pozdrawiam

ps. nigdzie nie pisałem że problem rozwiązałem w godzinę :)

Co najgorsze to u mnie wydłużenie czasu stabilizacji nic nie daje może przez jakąś godzinkę do dwóch i zaczyna się rozjeżdżać a próbowałem już podnosić co pięć sekund wzwyż. posiadam ten sam model co ty. Jak narazie dam sobie chyba z nim spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus mi średnio wychodzi 9KW jak dam 12KW to idzie na 100% i nie da rady dogrzac do zadanej chyba że latem daje max palnika to dopiero moduluje ale może to tylko mój przypadek tego nie jestem w stanie stwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla zapotrzebowania domu 15kw.Do 25 ktore ma kociol nie dostapi i do mocy palnika wcale nie
Jak dasz 15kw to np.bedzie modulacja 30-60 procent a jak dasz faktyczne 25kw to modulacja będzie 5-25 procent a spalanie takie samo to gdzie tu sens

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprobuj dla kotla....

To Marek:

Nie tak stabilna modulacia,ilosc opalu jest tež wieksza.Sprobowalem 25,20,18.Na 15 jest najlepiej.

 

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BDG napisał:

Co najgorsze to u mnie wydłużenie czasu stabilizacji nic nie daje może przez jakąś godzinkę do dwóch i zaczyna się rozjeżdżać a próbowałem już podnosić co pięć sekund wzwyż. posiadam ten sam model co ty. Jak narazie dam sobie chyba z nim spokój. 

Dodam Tobie jeszcze to, że zlikwidowałem luz między zaworem a siłownikiem folią aluminiową ( wcisnąłem siłownik z małym oporem) bo luz był dość duży, na clickach też luz zlikwidowałem dwoma małymi klinami do płytek. Po tych zmianach łącznie z czasem stabilizacji od trzech dni jest można powiedzieć idealnie ( sterownik pokazuje 18% a na skali jest 20% dokładniej to się chyba nie da :)  ) 

IMG_20181229_201251.jpg

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprobuj dla kotla....
To Marek:
Nie tak stabilna modulacia,ilosc opalu jest tež wieksza.Sprobowalem 25,20,18.Na 15 jest najlepiej.
 
U mnie się to nie sprawdza mam duże straty ciepła

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, altoro napisał:

Dodam Tobie jeszcze to, że zlikwidowałem luz między zaworem a siłownikiem folią aluminiową ( wcisnąłem siłownik z małym oporem) bo luz był dość duży, na clickach też luz zlikwidowałem dwoma małymi klinami do płytek. Po tych zmianach łącznie z czasem stabilizacji od trzech dni jest można powiedzieć idealnie ( sterownik pokazuje 18% a na skali jest 20% dokładniej to się chyba nie da :)  ) 

IMG_20181229_201251.jpg

Luzu na osi nie mam ale na tych klikach lekki jest. Wiesz co spróbuje z tym klinem, powiedz jeszcze ile masz wzmocnienia dla mieszacza? JA mam tak czas otwierania 120, wzmocnienie 2, min 10, max 100, stabilizacja 65

Edytowane przez BDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, abcde napisał:

ja nadal testuje....rozne ustawienia.....ostatnio pisalem ze mam moc wpisana tyle co na piecu a ograniczona modulacje do 50%.No i owszem wykresik ladny ale: bardziej palnik kopci i wiecej spala....wrocilem do zmniejszenia mocy bo jest czysciej w piecu...mniejsze spalanie i tez ladnie moduluje ale wyzej....tak to wyglada u mnie:))

Oby mi zimy starczylo na przetestowanie wszystkich mozliwosci:)

Życzę Ci aby wystarczyło i opału i cierpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

Nie wrośnie nawęglanie jak podnosisz moc to wzrasta nawęglanie sprawdź a potem pisz

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

nie przeczysz sam sobie w jednym zdaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, altoro napisał:

Ciekawe dlaczego u niektórych chodzi normalnie, a u niektórych nie, czary? :)

Może problem jest tylko w tych klikach, nie odezwą się ci co mają siłowniki mocowane na śruby.

Jak to u nich wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ktm6107 napisał:

Może problem jest tylko w tych klikach, nie odezwą się ci co mają siłowniki mocowane na śruby.

Jak to u nich wygląda?

Ja mam afriso ARM343 i też mam ten problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ktm6107 napisał:

Może problem jest tylko w tych klikach, nie odezwą się ci co mają siłowniki mocowane na śruby.

Jak to u nich wygląda?

Ma afriso na śrubach i trzyma idealnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mój temp. też trzymał idealnie, tylko wskazania na sterowniku rozjeżdżały się z rzeczywistością i to bardzo.Aż sterownik pokazał 99% otwarcia i już dalej nie chciał otwierać a w rzeczywistości otwarty był na 20% ale o tym już pisałem.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.