Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Jockey napisał:

 

To, że nowi użytkownicy zadają powtarzające się pytania? to i nic w tym dziwnego, bo to co dla jednego jest jasne i oczywiste, dla drugiego już takie nie jest.  Wszak "kto pyta - nie błądzi"

Niemniej Instrukcję obsługi przeczytać trzeba, a najlepiej to ze zrozumieniem... I od tego należy zacząć.

Nikt tu przecież w tym wątku nikogo do niczego nie zmusza, ani do czytania, ani do odpowiedzi na te same pytania.

 

 

 

Jockey święte słowa. 

Nikomu nie chce się czytać ponad 500 stron żeby sprawdzić czy jest odpowiedź na jego pytanie.

Jak można to trzeba " nowym " podpowiadać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jockey napisał:

Jest takie przysłowie:

"Nie pamięta wół, jak cielęciem był"

Każdy z tzw. "starych wyjadaczy" był kiedyś świeżakiem w temacie ustawień sterownika SKZP-02,  też popełniał błędy i szukał porad u bardziej doświadczonych kolegów, którzy swoją "przygodę" z tym sterownikiem zaczęli już wcześniej.

To, że nowi użytkownicy zadają powtarzające się pytania? to i nic w tym dziwnego, bo to co dla jednego jest jasne i oczywiste, dla drugiego już takie nie jest.  Wszak "kto pyta - nie błądzi"

Niemniej Instrukcję obsługi przeczytać trzeba, a najlepiej to ze zrozumieniem... I od tego należy zacząć.

Nikt tu przecież w tym wątku nikogo do niczego nie zmusza, ani do czytania, ani do odpowiedzi na te same pytania.

07.gif dla każdego sympatyka SKZP

Niedawno tj.od września palę w kotle z podajnikiem i sterownikiem SKZP-02 .Instrukcję przeczytałem ,forum o SKZP-02 też  .Jak będę miał problemy to zgłoszę się do sznownego grona kolegów o poradę.Wolę do wszystkiego dojść sam (jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz)

Ps. Wyznaję zasadę jak Śp.Stanisław Grzesiuk  "Boso ,ale w ostrogach".

Edytowane przez szelest
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wzrost modulacji ma wpływ na temp.spalin. Jeżeli nagle pikuje w górę modulacja to musi wzrosnąć temp.spalin. wzrost modulacji to jakby zwiększenie płomienia a co za tym idzie temperatury ognia. Paln8k dostaje większe powietrze. Chyba że ustawiona graica mofulacji i powietrza max.jest stosunkowo niska. 

Jak masz czyjnik w czopuchu to temp.nie pójdzie wyżej niż ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z czujnika temperatury spalin jest jest używana jako pomocna, do wyostrzania decyzji o zmianie modulacji, jeśli zachodzi takowa potrzeba i działa pośrednio.

Analiza temperatury spalin pomaga algorytmowi w podjęciu decyzji. W dłuższym okresie czasie powoduje, że wykres modulacji jest bardziej płynny, choć nie zawsze można ten wpływ zaobserwować, bo algorytm działa na liczbach zmiennoprzecinkowych, więc czasem ciężko to zauważyć.

Czujnik spalin ma więc wpływ tylko w modulacji, w interwale działa jako ograniczenie temperatury spalin do ustawionego poziomu. Oczywiście ograniczenie to działa też w modulacji.

Poprowadź kocioł przez kilka godzin w stabilnych warunkach bez czujnika spalin, porównaj z okresem, gdy masz zamontowany i zaobserwuj, czy są jakieś różnice w wykresach modulacji i będziesz miał odpowiedź, jaki wpływ ma ten czujnik na pracę Twojego kotła.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jockey napisał:

Poprowadź kocioł przez kilka godzin w stabilnych warunkach bez czujnika spalin, porównaj z okresem, gdy masz zamontowany i zaobserwuj, czy są jakieś różnice w wykresach modulacji i będziesz miał odpowiedź, jaki wpływ ma ten czujnik na pracę Twojego kotła.

wlasnie mam zamiar taki tescik przeprowadzic sobie...bo chyba tylko tego jescze nie testowalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jockey napisał:

Informacja z czujnika temperatury spalin jest jest używana jako pomocna, do wyostrzania decyzji o zmianie modulacji, jeśli zachodzi takowa potrzeba i działa pośrednio.

Analiza temperatury spalin pomaga algorytmowi w podjęciu decyzji. W dłuższym okresie czasie powoduje, że wykres modulacji jest bardziej płynny, choć nie zawsze można ten wpływ zaobserwować, Poprowadź kocioł przez kilka godzin w stabilnych warunkach bez czujnika spalin, porównaj z okresem, gdy masz zamontowany i zaobserwuj, czy są jakieś różnice w wykresach modulacji i będziesz miał odpowiedź, jaki wpływ ma ten czujnik na pracę Twojego kotła.

Weź pod uwagę że po ponownym wpięciu czujnika przez pewien czas będzie odcinał powietrze bo przekraczać bedzie ustawioną temp.spalin dopóki ster się ponownie zaadaptuje.

Mówimy oczywiście o sytuacji gdy mamy większe zapotrzebowanie na ciepło. 

Taki test ma sens przy niskich temp. Gdy jest ciepło a zapotrzebowanie mniejsze, nie jest to tak bardzo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie ....przekladam testowanie na inny termin bo caly czas pogoda sie robiu u mnie na +....wynik bylby malo miarodajny...

ale z wczesniejszych obserwacji moge napisac ze to by mialo sens gdyby faktycznie spaliny bardzo rosly...u mnie nie przekraczaja 150stopni po wyczyszczeniu czujnika ...bo na brudnym jest juz  ponizej 100stopni....a przy ograniczonej modulacji u mnie do 50% malo realne zeby duzo poszly w gore.Mam chyba zbyt stabilna instalacje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez praktycznie cały zeszły sezon miałem uszkodzony czujnik spalin ,nie zauważyłem aby on miał jakiś wpływ na samą modulacje w automacie. Owszem, gdyby moc kotła musiała iść gwałtownie mocno w górę a tym samym temp spalin to zapewne obciął by modulacje, jednak przy w miarę stabilnej pracy ja nie zauważyłem problemów z racji jego braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast przez 3 m-ce od zakupu skzp paliłem bez czujnika. Jak już podłączyłem to przez cały dzień obcinał modulację. Jak się zaadoptował to nieco spadło spalanie a modulacja wyrównała się i nie przekraczał już zadanej temp.

Abcde masz rację. Mamy stabilną i stalkę więc przy takiej pogodzie cirżko było by to zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie a mianowicie dlaczego 3 czujniki w tych samych miejscach na kotle pokazują 3 różne temp o 3-5stopni???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos mial wgrana wersje testowa 2.17b ? Czy cos sie dzialo z piecem, sterownikiem?
Ja mam wgrane i nie widzę żadnego problemu poza tym z mieszaczem który rozwiązałem podnosząc czas stabilizacji .

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie a mianowicie dlaczego 3 czujniki w tych samych miejscach na kotle pokazują 3 różne temp o 3-5stopni???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zależy to od długości kabla na jakim jest czujnik i sam czujnik moze mieć błąd wskazania +,- 1.5 stopnia

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Ja mam wgrane i nie widzę żadnego problemu poza tym z mieszaczem który rozwiązałem podnosząc czas stabilizacji .

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

A o ile podniosłeś czas?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknie diagnostyks>korekty można dostroić czujniki. Musisz być zalogoeany jako admin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ile podniosłeś czas?
 
Miałem 20s podniosłem na 40s siłownik goshe i się zgadza nie wiem jak to wygląda u innych na innym siłowniku może być inaczej

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Miałem 20s podniosłem na 40s siłownik goshe i się zgadza nie wiem jak to wygląda u innych na innym siłowniku może być inaczej

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Ok dzięki. Ja mam Afriso. Spróbuję zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępna wersja testowa V2.18B

http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

Lista poprawek na stronie.

Proszę osoby u których siłownik mieszacza gubił pozycję o staranne przetestowanie i informację zwrotną.

Miłego testowania.

============  Pierwszy raz udało mi się napisać o aktualizacji przed Konopką !  :-) ========== 

Edytowane przez TomekBrz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.