Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez mam glowice na grzejnikach :)

Jak dla  mnie sterownik w opcjach pogodowki powinien miec opcje oprocz sterowania kotlem,mieszaczem....sterowanie moca kotla:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kombinowałem cały zeszły sezon i doszedłem do takich wniosków pompy muszą pracować cały czas piec też musi modulować non stop i to u mnie daje oszczędności a temp na grzejnikach mam 28stopni a w domu cały czas 22.5

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja jest bardzo zawiła ogólnie i to też ma wpływ na skoki modulacji. I tak się poprawiło jak założyłem sobie pompke kotlową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik używam od dwóch sezonów. Nie mam pogodówki i wcale za nią mie tęsknię. Mam stałe ustawienia i termostaty na grzejnikach. 

Jak jest za gorąco to grzejniki się wyłączą i mie potrzeba dużego ognia

 Jak sie schłodzi pomieszczenie to nigdy nie odpalają się wszystkie grzejniki naraz. Nie mam przez to problemów ze skokami temperatur pieca a do tego mam niskie spalanie. Im bardziej wymyślna instalacja tym większy problem z jej opanowaniem. 

Moim zdaniem im prostrze rozwiazania tym lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę kupował UPS do kociołka może któryś z kolegów już ma i mi podpowie co wybrać myślałem nad takim 400w tylko nie wiem czy to wystarczy teoretycznie było by to jeszcze z zapasem ale jak to jest w praktyce

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprswdzałem mój zestaw. Przy max obrotach dmuchawy,max pompa i podajnik to maksymalny pobór wyniósł 380w.  Oczywiście ktoś powie że podajnik bierze 100w ale to tabliczka silnika bez obciążenia. Na pewno różne zestawy mogą różnić się poborem. 

Osobiście kupiłem sobie agregat z avr i daje radę.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego to mam jakąś konkretną podpowiedź czyli kupię gdzieś ok 800w bo cieglej mocy max.bedzie gdzieś 600w agregat u mnie odpada chociaż to lepsze rozwiązanie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pobór to max jaki mi wyszedł. Tak na prawdę to pompa ma stały pobór, podajnik chodzi co jakiś czas a dmuchawa najczęściej pracuje na kilku proc.mocy ale oczywiście ups jest to wydatek który trzeba przemyśleć i warto wziąć drobny zapas mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego to ustrojstwo wam potrzebne...pradu nie macie 5 razy w tygodniu....

Przeciez palnik i sterownik (skzp02 -najlepszy )spokojnie wracaja do pracy i po 3-4 h zaniku pradu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 21:52, Pal123 napisał:

Jakie masz ustawienia przy tak prostym wykresie.Ja w auto nie mogę ustawić,temp spada o 8-10 a później podbija o 10-12 temp kotła.Zadana 55 i odrazy czuwanie

Kolego ustawienia za bardzo nimoje nie odniosą się do twojej inst ale pośle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale ja mam bardzo cienkie rurki i grawitacja u mnie nie dziala a kocioł zagotować to jest moment


Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo 25,2 MJ  pow. 17. /30 Dodmuch 2 korekty wszystkie na 3 podajnik 5 sek pot. 16 kg /h. Moc 25 kw mod. 5/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makog

Nie pokaże jak jest u mnie bo w pracy do 6 jestem  :)

A jak coś to ja pale VARMO aktualnie i też ladnie się pali  ;)

Edytowane przez TomekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jakby mu czujnik spalin spadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, makog napisał:

@janklos12a co Ci tak tmp. spalin szaleje ?? 

Czujnik spalin mam nie podłączony, stary otwór zajęty przez miśka a nowego nie zdążyłem zrobić, spaliny przy obecnej pogodzie ok. 80-100st, spalanie ok 14kg a jak żona podłoży raz drewna na ruszt to spada do  12kg/dobę. Wymiennik mam pionowy rurowy 12szt +6 zawirowaczy, jak przyjdą mrozy to jest komplet 12szt. Z tym drewnem to mam trochę kłopot na miśku mogłem np. pół dnia podkładać  i kocioł pracował w podtrzymaniu a jak temp spadła poniżej zadanej to  przechodził w tryb pracy. Na obecnym sterowniku jak podłoży się raz to jest ok. kocioł przechodzi w tryb pracy jak dwa to problem, żona musi kliknąć w rozpalanie i potwierdzić że rozpalony. Jak będę w domu to ustawię lepiej myślę że to coś z czasem bo jak pali się krócej na ruszcie to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.