Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na tym forum dział Instalacje CO i CWU.

Tam zadawaj takie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry może trochę nie w temacie ale ktoś mi doradzi na jaki program ustawić pompę? Opisy tych programów są napisane w języku którego nie bardzo umiem. Instalacje mam miedziana i na powrocie mam podłączoną podłogówke w kuchni. Mam termostaty na grzejnikach. Nie wiem co jeszcze napisać?

SKZP nie steruje programami pompy ma być zapewniony przepływ przez kocioł nie za mały nie za duży i taki program wybierz jeśli na grzejnikach głowice termostatyczne to daj na auto. Piszesz o podłogówce na powrocie, czy mowa o powrocie z grzejnika? Jeśli tak to hydraulika który Ci to zrobił bym powiesił za ja,,a.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP nie steruje programami pompy ma być zapewniony przepływ przez kocioł nie za mały nie za duży i taki program wybierz jeśli na grzejnikach głowice termostatyczne to daj na auto. Piszesz o podłogówce na powrocie, czy mowa o powrocie z grzejnika? Jeśli tak to hydraulika który Ci to zrobił bym powiesił za ja,,a.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Tak na powrocie z grzejników. Generalnie jak to powinno być zrobione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując problemy z kablem Y-105, laptop z Windowsem 7, sterowniki instalowane bez problemu (w W10 różnie z tym bywa):

- także występuje problem/efekt podczas podłączania kabla - gaśnie ekran i buczy dmuchawa (a nie jak sądziłem sam sterownik),

- także czasami zgaśniecie jest chwilowe a czasami pozostaje tylko wyłączenie z prądu

- po podłączeniu przewodu, mignięciu i np naciśnięciu przycisku Connect  (w programie logującym - Terminal, inne podobne to samo) także zgaśnie ekran i za chwilę wróci.

- udało mi się zlogować dane wysyłane przez sterownik (w formacie textowym/json)

 

Ogólnie jakoś działa i określenie "jakoś" odzwierciedla to w pełni. :wacko:

 

Programowałem tym kablem tuner satelitarny - bez problemu

Nie mam zamiaru używać go często do sterownika ale trochę boję się, że choć sporadycznie to i tak może spowodować to jego uszkodzenie (sterownika)

 

Jakieś sugestie co może być przyczyną takiego zachowania?

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winda 7 czy 8 czy inna nie ma tu znaczenia, ja wygrywałem XP 7 i 8 , 10 też co prawda starsze wersje softu, ostatnie dwie Win7. Raczej stawiał bym tu na winę kabla, próbowałeś innym, i ponoć stery w zabudowie są bardziej " trudne" do aktualizacji od wolnostojących.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz. 

 

wer. Tłok wolnostojący

 

1.Czy można byłoby umieścić jeszcze w oknie głównym "Moc Dmuchawy"?

2.W menu informacje, można by wyświetlać (ilość cykli podawania) bez wchodzenia w tryb instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz.

 

wer. Tłok wolnostojący

 

1.Czy można byłoby umieścić jeszcze w oknie głównym "Moc Dmuchawy"?

2.W menu informacje, można by wyświetlać (ilość cykli podawania) bez wchodzenia w tryb instalatora?

OK. Nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winda 7 czy 8 czy inna nie ma tu znaczenia, ja wygrywałem XP 7 i 8 , 10 też co prawda starsze wersje softu, ostatnie dwie Win7. Raczej stawiał bym tu na winę kabla, próbowałeś innym, i ponoć stery w zabudowie są bardziej " trudne" do aktualizacji od wolnostojących.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Sam program aktualizatora działa praktycznie z każdym windowsem.

Trudność programowania zabudowy polega tylko na tym, że trzeba zaktualizować panel LCD oraz część zabudowaną.

Sama procedura identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przewód Unitek Y-105 (polecany wcześniej) i podjąłem próbę aktualizacji (z 1.86).

W sumie operacja się powiodła, ale samo podłączenie kabla jakoś dziwnie się zachowuje, przy aktualizacji podłączyłem przewód i wykonałem wszystkie czynności wg instrukcji, w momencie naciśnięcia przycisku "Aktualizuj" sterownik zgasł, zabrzęczał i po chwili oświecił się już z nową wersją czyli niby OK.

 

Gaśnięcie sterownika na chwilkę i wydawane dźwięki w czasie aktualizacji, to zwykłe zjawisko.

U mnie sterownik zawsze tak się zachowuje przy aktualizacji i nigdy nie miałem najmniejszych problemów z wgraniem oprogramowania.

Mam W10, kabel Y-105, sterowniki były na załączonej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amanda

Nie przejmuj się takim zachowaniem. Na starym dellu z wbudowanym rs232 na XP jest podobnie. Jak mam podłączony konwerter to sterownik się nie uruchomi. Jest tak chyba od czasu wprowadzenia modułu internetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podajcie jakie kable nadają się do aktualizacji sterownika.

Z tego co widzę to y-105 czy jest jakiś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem kolejnym posiadaczem sterownika skzp-02   zaktualizowany do wer.2.10  i jestem ciekawy czy ktoś testował ten sterownik z przetwornicą samochodową sinusoidalną?(w razie awarii prądu ).

W moim przypadku (przetwornica sinus 12v / 230v 500w) sterownik działa, pompy elektroniczne, dmuchawa,podajnik też działają  ale sterownik nie radzi sobie z regulacją mocy dmuchawy i 17 % na sterowniku daje chyba  80-90% mocy dmuchawy, dopiero na 5% jest znacząca obniżka mocy. 

Poprzedni sterownik argon 3 dawał sobie rade z regulacja mocy dmuchawy chociaż też trochę zawyżał moc dmuchawy, ale działało wszystko na tej przetwornicy.

Przydała by się opcja awaryjnego zasilania w której sterownik automatycznie by przeszedł w tryb dwu stanowy (po ustawieniu lekkiej zwłoki np.: 5min lub 10min) w przypadku braku prądu i przełączeniu zasilania z przetwornicy i wtedy ustawić ręcznie moc dmuchawy i czas podawania.

Edytowane przez drixster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi ulżyło, wcześniej nie było na ten temat komentarzy więc sądziłem że jestem "inny" :P

Dzięki za uwagi i wyjaśnienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem kolejnym posiadaczem sterownika skzp-02   zaktualizowany do wer.2.10  i jestem ciekawy czy ktoś testował ten sterownik z przetwornicą samochodową sinusoidalną?(w razie awarii prądu ).

W moim przypadku (przetwornica sinus 12v / 230v 500w) sterownik działa, pompy elektroniczne, dmuchawa,podajnik też działają  ale sterownik nie radzi sobie z regulacją mocy dmuchawy i 17 % na sterowniku daje chyba  80-90% mocy dmuchawy, dopiero na 5% jest znacząca obniżka mocy.

 

Raczej coś nie tak z napięciem z tej przetwornicy. To pełen sinus, czy modyfikowany? Takie objawy, to przy modyfikowanym mogą występować.

Ja użytkuję zasilacz awaryjny i wszystko działa, tak jak na napięciu sieciowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Kemot Pro Sinus 500 + aku 100ah i nic takiego sie nie dzieje.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak impulsowo będzie chodzić,ale czy napewno będzie działać jak oczekuje kolega wojan,po osiągnięciu temp. A jak nie osiągnie to też będzie chodzić impulsowo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak impulsowo będzie chodzić,ale czy napewno będzie działać jak oczekuje kolega wojan,po osiągnięciu temp. A jak nie osiągnie to też będzie chodzić impulsowo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Mostkujesz zasilania obydwu pomp. Działa to wtedy niezależnie. Albo przekażnik przełączający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak impulsowo będzie chodzić,ale czy napewno będzie działać jak oczekuje kolega wojan,po osiągnięciu temp. A jak nie osiągnie to też będzie chodzić impulsowo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Trzeba zrobić kabel typu Y i podłączyć pod 2 wyjścia sterownika. W trybie pracy pompa będzie chodzić jak zawsze a w trybie postoju tak jak ustawisz na cyrkulacji. Przy robieniu kabla zwrócić uwagę żeby nie pomieszać przewodów. Ja tak podłączyłem CWU i CYR żeby mieszać wodę w kotle impulsowo.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli tak podłączone to ok, będzie to działać według oczekiwań wojana, tylko mała pomyłka i po sterze.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amanda

Nie przejmuj się takim zachowaniem. Na starym dellu z wbudowanym rs232 na XP jest podobnie. Jak mam podłączony konwerter to sterownik się nie uruchomi. Jest tak chyba od czasu wprowadzenia modułu internetowego.

Ja tam aktualizuję przez konwerter i bez problemu sterownik wstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.