Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Znów temat nie na temat,admin nas opie......li za to.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i trochę nie na temat, ale i trochę z tematem związany, a najważniejsze jest to, że "nasz wątek" jest przyjazny dla użytkownika sterownika B)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz czy soft 2.10 prócz zmian estetycznych, dodania kilku  srednich, czy zmian czasu wypychania żaru i modulacji ma jakieś inny wpływa na proces spalania niż soft 2.08?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy soft 2.10 lepiej i oszczędniej prowadzi piec niż 2.08???

 

A więc 2,10 pracuje jak 2,08....czyli zmiany są tylko estetyczne??

 

TomekBrz czy soft 2.10 prócz zmian estetycznych, dodania kilku  srednich, czy zmian czasu wypychania żaru i modulacji ma jakieś inny wpływa na proces spalania niż soft 2.08?

 

Kilkukrotne zadawanie tych samych pytań w ciągu zaledwie 6h jest tutaj potrzebne kiedy odpowiedzi już były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotne zadawanie tych samych pytań w ciągu zaledwie 6h jest tutaj potrzebne kiedy odpowiedzi już były?

Ojjjj sorki....nie bądz taki skrupulatny. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przewód Unitek Y-105 (polecany wcześniej) i podjąłem próbę aktualizacji (z 1.86).

W sumie operacja się powiodła, ale samo podłączenie kabla jakoś dziwnie się zachowuje, przy aktualizacji podłączyłem przewód i wykonałem wszystkie czynności wg instrukcji, w momencie naciśnięcia przycisku "Aktualizuj" sterownik zgasł, zabrzęczał i po chwili oświecił się już z nową wersją czyli niby OK.

Zauważyłem że próba podłączania do gniazda USB w laptopie kable który jest wpięty do sterownika wywołuje taki sam objaw - ekran gaśnie, coś brzęczy/buczy w sterowniku i w większości przypadków po wyjęciu wtyku z USB wraca do normalnego stanu ale czasami już nie - ciemność, buczenie i dopiero wyjęcie wtyczki zasilającej pozwala na powrót do normalnej pracy sterownika.

Chciałem  także testowo zlogować co wysyła sterownik po RSie w programie Terminal (https://hw-server.com/terminal-terminal-emulation-program-rs-232), oczywiście błędy jak wyżej, jak już udało się połączyć (cud) to zamiast textowej informacji (json) "sieczka" komputerowa, owszem co ok 3 s nowa porcja ale sieczki

Terminal log file
Date: 17.01.2018 - 17:40:01
-----------------------------------------------
F÷bÜ@đôÝpâÇĚčńx2וńx2Q8oč”:bňř<ŠtŃ:bň¸yqó]]Ź°pqó]]]†8Câî¨Î8ŕú(˘]y4Ŕ``ŕb”Ž°°°`°°0(•ň¸tŐň¸p1+±pý(5Ę<Ř
1«r˛1kúó°p±*Ź0°^ÄQauÔp¸ Ő"ňpq3V8`đEgŐ*ó°pq3VP9,ŕâD^ÔY8đ uśó°xQauśó°0 ĘÄ`@ť#rň°xQaČĺĐŕ 0ĐF°°xQ=Ő"ň°ŠôĐFŔX`@ŃWŹ°pqó‡Ôp8ŽÝz1e@ŃÇ”qzq3ńşx«t•ň°X<eŐ:*ó°°ř(•ň°°xutĚ8\đuŐ˘Žŕq`PÔr±xcČ8aČ :bň°pq5őŐpXX<}Vń°x:]ńPCVŔXü Gśó°0 21U°x:ĆŔ<čP9ĽđtÜy8ô :#űŽü<čęÎy\<”1=<}YwÄ8čY‚wÄa˙ Y‚ń0 YęČ€xq1tŹpq1d\ń0 W9Ľđ —ÔpX<=Ůň€đ0 ä`đôQ2z±X<=ŃŞńř V€đ0 VPń0(,````````ŕb_Ä```````````````ŕb˛yX`````````˙(‘p°°°°°°°°°°°°°°°°xQ,````````ŕâ»r±°°°°°°°°°°°°°°°pq3y8`````````đĹvĺ`````````````````˙(”1ePEĺĚĬ]p°0(qçđb2Źpý(ŞzńÔđč±°qačF÷bÜ@đôÝpâÇĚčńx2וńx2Q8o8č”:bňř<ŠtŃ:bň¸8ŠtŃ:"ň°pqó]]]†8Câî¨Î8ŕú(˘]y4Ŕ``ŕb”Ž°°°`°°0(•ň¸tŐň¸p1+±pý(5Ę<Ř
1«r˛1kúó°p±*Ź0°VÄQauÔp¸ Ő"ňpq3V8`đEgŐ*ó°pq3VP9,ŕâD^ÔY8đ uśó°xQauśó°0 ĘÄ`@ť#rň°xQaČĺĐŕ 0ĐF°°xQ=Ő"ň°ŠôĐFŔX`@ŃWŹ°pqó‡Ôp8 4ĘŚÝďÜzqzq3ńşx«t•ňüXbPÔ]P9<`đ(•ň°°xutĚ8\đuŐ˘Žŕq`PÔr±xcČ8aČ :bň°8čwĐ=¬cb@ŕŐp°1 YX8<čCVŔXü Gśó°0 21U°x:ĆŔ<čP9ĽđtÜy8ô :#űŽřxz}y\<”1=<}YwÄ8čY‚wÄa˙ Y‚ń0 YęČ€xq1tŹpq1d\ń0 W9Ľđ —ÔpX<=Ůň€đ0 ä`đôQ2z±X<=ŃŞńř V€đ0 VPń0(,````````ŕb_Ä```````````````ŕb˛yX`````````˙(‘p°°°°°°°°°°°°°°°°xQ,````````ŕâ»r±°°°°°°°°°°°°°°°pq3y8`````````đĹvĺ`````````````````˙(”1ePEĺĚĬ]p°0(qçđb2Źpý(ŞzńÔđč±°qačF÷bÜ@đôÝpâÇĚčńx2וńx2Q8o8č”:bňř<ŠtŃ:bň¸8ŠtŃ:"ň°pqó]]]†8Câî¨Î8ŕú(˘]y4Ŕ``ŕb”Ž°°°`°°0(•ň¸tŐň¸p1+±pý(5Ę<Ř
1«r˛1kúó°p±*Ź0°^ÄQauÔp¸Ś Ő"ňpq3V8`đEgŐ*ó°pq3VP9,ŕâD^ÔY8đ uśó°xQauśó°0 ĘÄ`@ť#rň°xQaČĺĐŕ 0ĐF°°xQ=Ő"ň°ŠôĐFŔX`@ŃWŹ°pqó‡Ôp8Šw€`ňďÜzqzq3ńşx«t•ň°|<eŐ:*ó°°ř(•ň°°xutĚ8\đuŐ˘Žŕq`PÔr±xcČ8aČ :bň°pq5őŐpXX<}Vń°x:]ńPCVŔXü Gśó°0 21U°x:ĆŔ<čP9ĽđtÜy8ô :#űŽřxz}y\<”1=<}YwÄ8čY‚wÄa˙ Y‚ń0 YęČ€xq1tŹpq1d\Çp8čC9Ľđ —ÔpX<=Ůň€đ0 ä`đôQ2z±X<=ŃŞńř V€đ0 VPń0(,````````ŕb_Ä```````````````ŕb˛yX`````````˙(‘p°°°°°°°°°°°°°°°°xQ,````````ŕâ»r±°°°°°°°°°°°°°°°pq3y8`````````đĹvĺ`````````````````˙(”1ePEĺĚĬ]p°0(qçđb2Źpý(ŞzńÔđč±°qačF÷bÜ@đôÝpâÇĚčńx2וńx2Q8o<ÎŘ*Fř<ŠtŃ:bň¸8ŠtŃ:"ň°pqó]]]†8Câî¨Î8ŕú(˘]y4Ŕ``ŕb”Ž°°°`°°0(•ň¸tŐň¸p1+±pý(5Ę<Ř
1«r˛1kúó°p±*Ź0°VÄQauÔp¸0 Ő"ňpq3V8`đEgŐ*ó°pq3VP9,ŕâD^ÔY8đ uśó°xQauśó°0 ĘÄ`@ť#rň°xQaČĺĐŕ 0ĐF°°xQ=Ő"ň°ŠôĐFŔX`@ŃWŹ°pqó‡Ôp8Šw€`ňďÜzqzq3ńşx«t•ň°\<eŐ:*ó°°ř(•ň°°xutĚ8\đuŐ˘Žŕq`PÔr±xcČ8aČčuÔpXPwĐ=¬cb@ŕŐp°1 YX8<čCVŔXü Gśó°0 21U°x:ĆŔ<čP9ĽđtÜy8ô :#űŽřxz}y\<”1=<}YwÄ8čY‚wÄa˙ Y‚ń0 YęČ€xq1tŹpq1d\ń0 W9Ľđ —ÔpX<=Ůň€đ0 ä`đôQ2z±X<=ŃŞńř V€đ0 VPń0(,````````ŕb_Ä```````````````ŕb˛yX`````````˙(‘p°°°°°°°°°°°°°°°°xQ,````````ŕâ»r±°°°°°°°°°°°°°°°pq3y8``````

Any help?

Uszkodzony kabel?

Inna sztuka magicznka/zaklęcie?

 

Windows 10, to samo na Windows 7 i Xp w Virtualboxie

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed pierwszym podłączeniem kabla do komputera wgrałeś najpierw sterowniki z płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty nie było załączonej do kabla, zainstalowałem PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1.19.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, normalnie ten konwerter występuje z płytą http://www.unitek-global.com/product_info.php?products_id=97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakość węgla z miesiąca na miesiąc spada. Coraz więcej kamienia oraz węgla o dużej spiekalnosci. Sam po długich walkach po prostu kupiłem Czecha i mam spokój. Więcej spala ale cenowo prawie tak samo. Na grzanie starego nie ocieplonego mieszkania na pierwszym piętrze i skosami od dachu 70m2+300l bojler spałam 20-24kg przy temp -2.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

A poczytaj jak siarka zawarta w węglu wpływa na żywotność kotła i co się dzieje gdy ona połączy się z wilgocią a potem sprawdź ile tej siarki ma w sobie czeski i ile % wody ma w sobie, bo może po pewnym czasie się okazać ze cenowo już tak fajnie nie było. Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę i widzę że nie supportuje toto (Y-105) Windowsa 8/10, więc i maszyny w wirtualizacji też nie będą obsługiwane poprawnie (najpierw w W10 musi być poprawnie zainstalowane urządzenie by "przekazać" je do VirtualBoxa).

Spróbuję zorganizować innego lapka z starszym windowsem i wtedy spróbuję replay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ta współczesna "nowomowa". Jakby nie można było napisać: "wsparcie" czy " ponowne wgranie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie o sterownik.

Obserwuję go, testuje różne ustawienia i dochodzę do wniosku, że na modulację pieca ma tylko i wyłącznie temperatura kotła.

1. To że czujnik pokojowy zbliża się to temp zadanej ma tylko wpływ na włączenie i wyłączenie pompki co. Po wyłączeniu pompki temperatura na piecu wzrasta i wzrasta aż do trybu czuwania i dalej i dalej. Na wykresie w nocy widać jak piec 2 razy osiągnął temp 70 kilka stopni przy ustawionej max 60*C.

2. Czujnik spalin po przekroczeniu włącza modulację min i nic pośredniego.

Nie mam zaworu 4D i się zastanawiam czy on rozwiąże moje wszystkie rozterki. Za ochronę powrotu na razie robi pompa cwu. Chciałbym żeby piec pracował bardziej równo, a nie jak  zając skokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, regulator pokojowy nie wpływa na modulację. Skoki temperatury masz prawdopodobnie dlatego, że włączasz / wyłączasz pompkę CO za pomocą regulatora pokojowego.

Działanie czujnika spalin było omawiane kilka stron wcześniej.

Stosując zawór z siłownikiem  będziesz mógł płynnie regulować temperaturę CO, bez wyłączania pompki. Wówczas i kocioł będzie pracował równiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał. Wiem jaka jest zawartość siarki w czechu i czym to grozi. Najważniejsze jest aby był suchy i jeszcze ważniejsze spalanie z naddatkiem powietrza tak aby tłusty czarny osad nie powstawał na ściankach pieca. Jakość Czecha w stosunku do tego z przed 3 lat dużo na plus bynajmniej u mnie. Kaloryczny nie śmierdzi z pieca i mało popiołu.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem trochę Czechem i jak kolega wyżej napisał jak suchy pięknie się pali,sadzy zero popiołu nie za wiele trochę rudo w piecu, jednak na mrozy u mnie się nie sprawdził. Co do postu wojana pisałem już kilkakrotnie CO ma grzać nie na zasadzie włącz/wyłącz tylko non-stop tylko mniej/więcej zależnie od potrzeb.nie szarpie kotłem, i nie ma cyrku z przeciąganiem temp zadanej czy hulania kotła do zadanej. Ale sam sterownik z tym sobie nie poradzi -zawor 4D+siłownik na nim.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ta współczesna "nowomowa". Jakby nie można było napisać: "wsparcie" czy " ponowne wgranie" :)

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 i ktm6107 - macie rację, przepraszam, obiecuję poprawę.

 

Problem "sieczki" też (jak sądzę wyjaśniony) - dzięki za info w.....4

Zorganizowałem lapka z Windowsem 7, wieczorem zweryfikuję i kabel i sieczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał. Wiem jaka jest zawartość siarki w czechu i czym to grozi. Najważniejsze jest aby był suchy i jeszcze ważniejsze spalanie z naddatkiem powietrza tak aby tłusty czarny osad nie powstawał na ściankach pieca. Jakość Czecha w stosunku do tego z przed 3 lat dużo na plus bynajmniej u mnie. Kaloryczny nie śmierdzi z pieca i mało popiołu.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Czeski nigdy nie będzie suchy i w tym cały szkopuł ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 i ktm6107 - macie rację, przepraszam, obiecuję poprawę.

 

Problem "sieczki" też (jak sądzę wyjaśniony) - dzięki za info w.....4

Zorganizowałem lapka z Windowsem 7, wieczorem zweryfikuję i kabel i sieczkę :)

mądrego aż miło poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem trochę Czechem i jak kolega wyżej napisał jak suchy pięknie się pali,sadzy zero popiołu nie za wiele trochę rudo w piecu, jednak na mrozy u mnie się nie sprawdził. Co do postu wojana pisałem już kilkakrotnie CO ma grzać nie na zasadzie włącz/wyłącz tylko non-stop tylko mniej/więcej zależnie od potrzeb.nie szarpie kotłem, i nie ma cyrku z przeciąganiem temp zadanej czy hulania kotła do zadanej. Ale sam sterownik z tym sobie nie poradzi -zawor 4D+siłownik na nim.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Tak coś czułem. Myślałem, że dam radę wyregulować mocą pompki wilo ale bez siłownika i zaworu 4D chyba jestem bez szans. Gdyby jeszcze była opcja włączania pompki cyklicznie gdy regulator pokojowy wyłączy pompkę to może praca była by stabilniejsza, bo mimo histerezy 0,1*C to w domu odczuwa się chłodniejszy "powiew".

Edytowane przez wojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak szybko czujesz chlodny powiew to moim zdaniem lepiej zainwestowac w docieplenie chalupy. Drozej ale w perspektywie czasu bardziej oplacalnie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem czeskim 4 lata. Ogólnie byłem zadowolony bo miałem sterownik Argon 2 i nie mogłem ustawić pieca tak aby dopalał mi czarny groszek. Ale od momentu gdy kupiłem Skzp02 znowu pale normalnym polskim groszkiem i mam dwa razy mniej roboty. Ładuje węgiel raz w tygodniu a nie co 3 dni czeski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry może trochę nie w temacie ale ktoś mi doradzi na jaki program ustawić pompę? Opisy tych programów są napisane w języku którego nie bardzo umiem. Instalacje mam miedziana i na powrocie mam podłączoną podłogówke w kuchni. Mam termostaty na grzejnikach. Nie wiem co jeszcze napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.