Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nie po kolei te średnie na wykresie, chyba na apce Wojtka lepiej to wygląda.

 

Na apce Wojtka jest zwyczajnie czytelniej.

 

post-70418-0-66167300-1515862498_thumb.jpg post-70418-0-72948000-1515862546_thumb.jpg

 

post-70418-0-85974900-1515862805_thumb.jpg

 

Histereza jest co 0.1, a ustawienie temperatury komfortowej i ekonomicznej co 0.5, tak jak Carlo wspomniał

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na apce Wojtka jest zwyczajnie czytelniej.

 

attachicon.gifBez tytułu3.jpg attachicon.gif20180113_170709.jpg

 

attachicon.gif20180113_175720-1.jpg

 

Histereza jest co 0.1, a regulacja co 0.5

Ok , dzięki No No u wojtka to Ładnie wyglada brawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy ma laptopa i dla tego podejrzewam

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

to dobre wytłumaczenie, laptopa mam, ale internetu w kotłowni to nie mam więc muszę odpinać wszystko brać pod kompa wgrać i spowrotem podpiąć chyba że znacie inny sposób to chętnie go poznam i skorzystam z porady lubię się uczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci Internet w kotłowni przy aktualizacji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlo, proszę Cię nie krzycz, nie ma takiej potrzeby. W kolejnym poście ze zdjęciem było uściślone, co i jak.

Zacytowałeś fragment z poprawioną histerezą co 0,1, więc nie dla każdego było jednoznaczne, co masz na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey & @Klaudiusz3

CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TO CO NAPISAŁEM WYŻEJ I NIE WPROWADZAĆ INNYCH W BŁĄD

Histereza jest owszem co 0.1 ale nastawa temp. komfortowej i ekonomicznej jest ze skokiem 0.5.

Hm i zas temat szkoda gadać tak ciężko człowiekowi dogodzić , z tego wynika ze się nie da tego tak zrobić o skoku o 0,1 , ale może forum przyciśnie Tomka i się zlituje nad niektórymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobre wytłumaczenie, laptopa mam, ale internetu w kotłowni to nie mam więc muszę odpinać wszystko brać pod kompa wgrać i spowrotem podpiąć chyba że znacie inny sposób to chętnie go poznam i skorzystam z porady lubię się uczyć

Ściągasz wszystkie pliki na laptopa i z kablem do kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za wprowadzeniem takiej funkcji.

 

Pisałem o tym już dawno, dawno... tutaj

ale Tomek powiedział wtedy stanowcze NIE.

To byłoby naprawdę świetne rozwiązanie-popieram ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobre wytłumaczenie, laptopa mam, ale internetu w kotłowni to nie mam więc muszę odpinać wszystko brać pod kompa wgrać i spowrotem podpiąć chyba że znacie inny sposób to chętnie go poznam i skorzystam z porady lubię się uczyć

To ściągnij na laptopa tam gdzie masz internet, a potem idź do kotłowni i wgraj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz, sądzę, że trzeba by jakoś zmienić położenie tych wartości uśrednionych, bo wykres staje się mało czytelny.

Jeszcze gdy nie było wartości liniowych na końcówce tabeli, to było ok, ale gdy zaczyna się wszystko na siebie nakładać, to nie wygląda to przejrzyście.

Proszę, nie odnoś przypadkiem wrażenia, że się czepiam, to tylko i wyłącznie moje spojrzenie zwykłego użytkownika.

Tutaj w komputerze na zdjęciach, to jeszcze widać, ale na mniejszym wyświetlaczu sterownika, jest to wszystko bardzo zagęszczone

 

post-70418-0-25069300-1515868999_thumb.jpg post-70418-0-76733000-1515869002_thumb.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tez to zaraz podsunąłem Tomkowi No ale może Ciebie posłucha tyle.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przypominam, że temat dotyczy sterownika kotła. Posty nie na temat zostały wydzielone. Kolegów piszących w innych sprawach, proszę o pisanie w nowym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25639-wydzielone-z-tematu-sterownik-kot%C5%82a-skzp-02-ustawienia-porady/

Pozdrawiam Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przypominam, że temat dotyczy sterownika kotła. Posty nie na temat zostały wydzielone. Kolegów piszących w innych sprawach, proszę o pisanie w nowym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25639-wydzielone-z-tematu-sterownik-kot%C5%82a-skzp-02-ustawienia-porady/

 

Pozdrawiam Ryszard

 

Wszystko fajnie, tylko nie wycinaj za dużo...  ;)

jeśli w poście nie ma słowa ustawienie, to nie znaczy, że odpowiedź nie jest związana z ustawieniami sterownika.

praca pomp i przepływ przez kocioł też ma znaczący wpływ na rysowanie wykresów przez sterownik, a to akurat odpowiedź na konkretne zapytanie.

 

Ryszard, proszę, Ty lepiej podpowiedz nam lub pomóż, jak zrobić taki elementarz użytkowania tego sterownika, na pierwszej stronie tego tematu, aby ciągle nie powielać tych samych odpowiedzi.

Każdy nowy użytkownik, szukający odpowiedzi na swoje pytania, mógłby dużo już ich znaleźć na pierwszej stronie.

Byłby większy porządek w tym temacie.

Taka moja mała sugestia. ;)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cytuję zadane pytanie

"Panowie pali ktos ekogroszkiem skarbek z weglokoksu? Jaka kalorycznosc ustawic na ten wegiel?"

Pytanie dotyczy raczej ustawienia kaloryczności dla określonego paliwa, a nie sposobu postępowania z tym sterownikiem.

Pozdrawiam.

 

Napisalem w tym temacie bo jestem posiadaczem tego sterownika i o niego wlasnie mi chodzilo. Chyba cie poniosla wodza fantazji. Przystopuj kolego bo popsujesz to forum.

 

Ponawiam pytanie panowie jaka ustawic kalorycznosc w sterownku SKZP-02 dla wegla skarbek piekary .???  

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez djmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ryszard, proszę, Ty lepiej podpowiedź nam lub pomóż, jak zrobić taki elementarz użytkowania tego sterownika, na pierwszej stronie tego tematu, aby ciągle nie powielać tych samych odpowiedzi.

Każdy nowy użytkownik, szukający odpowiedzi na swoje pytania, mógłby dużo już ich znaleźć na pierwszej stronie.

Byłby większy porządek w tym temacie.

 

Idąc tym tropem, proponuję na pierwszej stronie temat "Sterowniki kotłów"

Oj sorki nie w temacie, można wydzielić ten post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej taką jaką ma!

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Bardzo mi pomogles bardzo ci dziekuje !! Tylko skad to wiedziec skoro wiekszosc kopalni nie podaje prawidlowych kalorycznosci ???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.