Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

FAFAŁ  jaki masz soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze softy zawsze wszystkie dostepne,kiedy w nowym cos nie gra-to na plus timelu,sam juž zwrocilem pare softow i w nowym kiedy nie wlaczycie tryb instalatora,szkali nie bedzie. ? Z szkala nie mialem problemow poprzed braggerom,jak z nim.Tylko ponowne szukanie nadmuchu.Palnik i stabilnosc pracy dziala u mnia liepiej z brakiem "zebow" w mocy wiatru. Jedynym problemom jak juž wcesniej pisalem jest ustawienie maxa w szkali/wplyw na calkowy przebieg pracy dmuchawy.Do 50 leniwo,53 jest calkowo bardzej žywa i kiedy odpowiedno(przeliczane matematyka ? ) odciete w powietrzu.Tego punkta znalazlem i nie ma problemu.Nie wiem,czy jakies volty,ampery,impulsy sa za to odpowiedzialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szelest 2.45 (2020-01-20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2.45 jest zmiana w algorytmie modulacji, którą wymusił analizator, więc i reakcje są inne niż to, do czego byliśmy przyzwyczajeni... aby to miarę funkcjonowało, jest szybszy spadek mocy po przekroczeniu zadanej, bo gdy tego nie było, to Brager jeszcze bardziej kocioł rozpędzał po przekroczeniu zadanej. Można sobie poczytać w wątku o analizatorze, dość szeroko opisywałem ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem maly test . Podajnik odpiety , zamiast dmuchawy miernik podłączony . Napięcie na mierniku troche skacze więc podaje najwyższe wskazania . 

Powietrze 4-27. Dmuchawa 70 dokładny pobór 68 Watt . 

Modulacja 10 napięcie 175

20 napięcie 176,3 

30 napięcie178,8

40 napięcie179,3

50 napięcie179,8

Skala 4-27 . Powietrze 1 -100.

10 napięcie 174,6

20 napięcie 175

30 napięcie177,5 

40 napięcie179 

50 napięcie179,4 .

Wahania napięcia były od okolo 0,6 do 1,8 volt .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za pytanie trochę niezwiązane z aspektem technicznym, ale właśnie rozliczam PITa i tak przez chwilę się zastanawiałem czy taki sterownik nie można wrzucić jako element termomodernizacyjny. W rozporządzeniu Dz.U. 2018 poz. 2489 jest: 

węzeł cieplny wraz z programatorem temperatury;

Tylko to "wraz" chyba psuje koncepcję. Bo technicznie rzecz biorąc SKZP02 można chyba podciągnąć pod programator temperatury. Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dobro to nazwac w fakturze.W ten sposob:      węzeł cieplny wraz z programatorem temperatury  SKZP 02-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wkoncu założony 4d  pompa kotłowa i cwu  wszystko gra nie ma problemów itp. wszystkie tory w kotłowni wymienione na 28  i 22 

 Mam tylko pytanie do bardziej doświadczonych posiadaczy ... Mianowicie o ustawienia 4d z mieszaczem  ...jakieś porady ? Spostrzeżenia?

IMG_20210328_123949.jpg

IMG_20210328_123957.jpg

IMG_20210328_124045.jpg

IMG_20210328_124054.jpg

IMG_20210328_124110.jpg

IMG_20210328_124035.jpg

IMG_20210328_124015.jpg

IMG_20210328_124913.jpg

IMG_20210328_124902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleczam zamknac okna.11,5 na dworze i 45 na grzejniki,w domie temp.nie osiagnieta,nie pomože nic inego. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manx bez skali jest bardziej taki dynamiczny ten nadmuch , tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty masz tego anal izatora . ? test robiłem z obciążeniem w postaci zarowki . Widac skoki napiecia . Przy mocy maks skakalo niemal 20 volt . Tak czy siak podnoszenia napiecia są bardziej drastyczne przy zwyklym powietrzu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy z Southparku ci się marzą ??

Jestem bardzo zadowolony z działania softu testowego 2.46 z bragerem. Trudno mi jednak porównać to z wcześniejszą wersją, bo miałem 2.35, a update zrobiłem jak kupiłem sondę. Zakres pracy wentylatora na skali mam ustawiony na 18-32, a powietrze min/max na 1-100. Na skali ustawiłem zakres użyteczny, a nie taki kiedy wentylator np. startuje (tak jest w instrukcji). Bo to jest u mnie przy ok 8, a przy tej wartości to wentylator by zapałki nie zdmuchnął. Korekty powietrza robię tylko na skali. Tak technicznie, to to właśnie powinno  nazywać się zakres pracy wentylatora, a nie jakaś skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bragerem jest nieco łatwiej bo to on ma pewną korekcje . W sumie nie wiem po co to pisze hihi . Jednak dochodzę do wniosku iz wczesniejsze zakresy pracy modulacja/ powietrze były lepsze . W softach tych ostatnich co byly zmiany modulacji coś się mija . Czy to ucieka zbyt szybko powietrze w dół czy to powietrze zbyt późno reaguje . Niestety objawia sie to nadmiarem węgla na retorcie . Samo wyjscie  ze skali pomaga to zniwelować . Tak jak pisałem kilka stron wstecz u mnie zostaje za duzo wegla w zakresie pracy od około 25do 35 % modulacji . Wcześniej używałem skali dzialala rewelacyjnie teraz nie mogę bo nie chce wyciągać z popiołu wegla ? . Jeszcze jak by była pełna korekta co 10 mozna by się pokusic o ustawienie krok po kroku a tak mamy i w tym braki . Mi bez skali dziala lepiej i wypala jak trzeba po zejściu z tych zakresów na palniku jest tyle ile chce zaru . Też mam już dwa razy to mierzone i widze różnice pomiędzy skala i jej brakiem .ktoś już dość dawno pisal ze ten uklad "pradowy" nie jest zbyt idealny i chociaż się nie zaglebialem w jego budowe to wiem co go boli ?

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bragger z nadmuchom nic nie robi,skala super.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie teraz dostraja paliwo do nadmuchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian które mi się w sterowniku nie podobają to:

- zmiany w logice interfejsu. Teraz gdy nie jest włączony Tryb instalatora, dostępne są tylko opcje potrzebne do podstawowych nastaw. Opcje zaawansowane są ukrywane. Dostępne są za to okna PODAJNIK i MOC KOTŁA oraz DIAGNOSTYKA - testy wyjść i wentylatora. To wynika z tego, że kupując sterownik lub kocioł ze sterownikiem i tak każdy musi te nastawy dostosować.

To opcje powinny być widoczne, tylko ich parametry niemodyfikowalne. Dzięki temu użytkownik szybciej uczy się interfejsu i tego gdzie co może ustawić. Tak mi się przynajmniej wydaje. Czyli to co było wcześniej + możliwość wejścia i podejrzenie ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia na malych mocach korekta paliwa braggera w wiekszosci lekko na plusie,i tak nie przesypuje.Nadmuch min.jest taki sam,jak bez braggera i na starszych softach.Prawda jest,že wczesniej wiecej wypalalo,ale przypisuje to wiekszemu podawaniu cez korekte.Jescze nie testowalem wlaczyc czysczenie palnika,jak užywalem poprzednio w mocach niskich,ale wyglada že pozwoli sa korona zatkawa i bedziem musial wlaczyc.Nie obserwuje kociol dužo,nie potrzebne juž czeste dopelnianie opalu,papierosku liepiej dac u oczka wodnego,niž w piwnicy i z ustawionym braggerom opadlo sterowanie dla tego i tego zasypu wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 20:04, FAFAŁ napisał:

Też mam już dwa razy to mierzone i widze różnice pomiędzy skala i jej brakiem .ktoś już dość dawno pisal ze ten uklad "pradowy" nie jest zbyt idealny i chociaż się nie zaglebialem w jego budowe to wiem co go boli ?

Tylko czekać aż będzie kolejne unowocześnienie w postaci falownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z opcji wyłączenia pompy kotłowej gdy jest niepotrzebna. Po co ma mi przewalać przez piec wodę jak on nie pracuje. Czyli jak piec chce dogrzać CWU, to włącza pompę kotłową i pompę CWU, a potem obie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również włączam opcję wyłącz gdy zbędna. Temp. zadana kotła u mnie to 56°. Gdy nagrzeje się woda w CWU, pompy się zatrzymują. Przy wył. zapalarce kocioł czuwa. Temp. kotła dochodzi max. do 67°, a temp. powrotu nie spada poniżej 46° do następnego ładowania CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ustawione jak piszecie.Z tym że na kotle mam ustawione  temperaturę 65*.Za pomocą YT ustawiłem w końcu hallotron , który bardzo dobrze się spisuje a kocioł ze sterownikiem się dogadał.Dopala mi się paliwo w tych modulacjach 50% do 30% bez przykopcania a w szczegulności gdy było zejście z mocy.Ładnie też wygląda kopczyk w całej modulacji.W środku nie ma takiego czarnego pkt czyli groszku.Płomień w mocy minimalnej fajnie wygląda.Nie wyobrażam sobie teraz pracy kotła bez halotronu.Mam wyłączony dodmuch i opóżnienie powietrza ,jak i również korekty wszystkie na 0.Powietrze mam ustawione ze skalą,Nie korzystałem ze skali bo ciężko było ustawić kocioł.Teraz jest ok.Sterownik rozpędza kocioł płynnie ,jak i schodząc w dół modulacji.Temperatura spalin spadła.Czyszczenie kotła robiłem dwa razy od rozpoczęcia palenia.Drugi raz teraz w sobotę.Mogłem nie czyścić.Nie było co praktycznie.Taki kocioł mam.Popiołu też jak na lekarstwo ze sobianka lwa - leci do worka (w worku mąka)Na koniec postu powiem Wam że utrzymując temperaturę kotła na 65* (zalecenie producenta ), lepiej dopala osad na ściankach kotła.Na 60* miałem tego pyłu więcej.Tak to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.