Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika-jakiej firmy-jaki wykonawca


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, der napisał:

Już możecie z powrotem spokojnie oddychać (na jakiś czas)

https://elektrykapradnietyka.com/wp-content/uploads/2018/12/śnieg-na-dachu-instalacja-fotowoltaiczna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, der napisał:

Już możecie z powrotem spokojnie oddychać (na jakiś czas)

Czy ja wiem https://www.money.pl/gospodarka/zmiany-w-fotowoltaice-pis-dopial-swego-emilewicz-nie-stanela-na-drodze-6699132858100576a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 20:39, piastun napisał:

Jak tylko osiągną oczekiwana liczbę instalacje oZE to idę o zakład, że wprowadza opłaty dla gospodarstw domowych do energii biernej 😉

a to właśnie osiągnęli,trochę wcześniej (cel był 2029),więc od razu wzięli się za zmiany,żeby budżetu nie uszczuplić,bo przecież tendencja jest odwrotna 😉 .

Wygląda na to,że czas na montaż i dotychczasowe umowy do 1 kwietnia,tylko ta ustawa jeszcze nie przeszła Senatu,,ale do 1 I nie zdążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcus312 napisał:

12 godzin. Jak na ten rząd to i tak długo 🙂

każdy kij ma dwa końce. Jeśli fotowoltaika jest tak popularna jak się to widuje, a ustawa obejmie każdego prosumenta niezależnie od terminu podpisania umowy, to jest to zdecydowanie ostatnia kadencja tego rządu. Nic tak nie boli jak obiecane wcześniej pieniądze wyciągnięte z kieszeni.

A potem ? każda ustawę można zmienić.

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już nie takie przekręty łykali. Nie pamiętacie już słów byłego premiera wypowiedziane publicznie, że pieniądze z OFE nie należą do Polaków ;).

Naród łyknął to to i zapłaci za inne obiecanki.

Ja osobiście prądem byś się nie przejmował w najbliższym czasie. Największa dynamika podwyzek w ostatnim czasie to podatek śmieciowy. W moim domu już płacimy więcej podatku za śmieci niż za.prad. A po wprowadzeniu nowego wała podejrzewam, że w ciągu 1-2 lat można spodziewać się podwyżek 50-100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor 12 od osoby na miesiąc to strasznie tanio. To właśnie do ciebie jest adresowana groźba 100% podwyżki.

Ja za śmieci płacę nadal 5 krotnie mniej niż za energię przed montażem PV.

Kiedy wejdą podwyżki, ludzie zaczną się masowo wymeldowywać, na stałe zamieszkiwać będzie jeden, pozostałe 4 osoby  przebywać tymczasowo. Wieczne wakacje. Prądu nie przeskoczysz.
Wraz z wejściem tej śmiesznej ustawy nie tylko instalacja PV przestanie mieć rację bytu, ale przede wszystkim pomp ciepła. Tak jak nadprodukcją prądu latem można dogrzać stary bojler, schłodzić nową klimą, tak zimą grzanie się nawet w najlepszych termosach za normalną-nienormalną cenę prądu przy wcześniejszym utopieniu kilkudziesięciu tysięcy złotych straci całkowicie sens.

No i mentalnie wracamy do czasów króla Ćwieczka. Wungiel się ino liczy, ino wungiel. A w starym piecu palić tak długo i to co tylko się da.

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2+2, 31/os daje 124zl/msc, za prąd przed podwyżkami płaciliśmy 90-100zl/msc a obecnie 120zl/msc. Zużycie prądu 250-300kwh/msc, dwie taryfy.

Brat z Wawy mający rodzine 2+4 i własne ujęcie wody płaci 305zl/msc 😉

Generalnie w najbliższym roku robię offgrida i zbijam rachunki za prąd a że śmieciami szukam rozwiązania.

Macie jakieś pomysły.jak obejść śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jak naliczane są opłaty w Twoim rejonie, jeżeli od osoby, to wiesz co robić. Ja też rozmyślam jak maksymalnie pożytkować produkcję z paneli, mój licznik nie ma opcji bilansowania międzyfazowego. Mam swoje ujęcie wody, swój kompostownik, zbieram deszczówkę do wykorzystania w domu, jako wodę miękką nie tworzącą osadów na armaturze. Kociołek też trzeba już definitywnie dopasować do spalania drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdro tutaj.Co sadzicie o tym uzardzieniu..Nie odsila nadwyžki w siec,tylko uklada w bateriach i w przypadku przestapienia odbioru(mocy inwertera),czy pzy prazdnych bateriach wspomaga siebie odbiorom z sieci.Bralbym raczej bez tych baterii,bo to koszt 1/3 tego systemu,100AH.Doložylem bym 4x100AH olowo dužo taniej.Na domu dwurodzinnym zalaczalbym 1 pietro w ten szpret i može czasom 2gi system do 2.mieszkania?.Pralka,zmywarka,bojler 80l na prad,i co každy w mieszkaniu ma...Jestem zielonym w solarach,nie tak w elektryke.U nas juž prad jest z Frankfurtskiej burzy przekupowany i to masakra.Trzymajcie sa swojego pradu,bo nasz tani leci do burzy w Frankfurt i powraca sa drogi???

https://ecoprodukt.cz/p/84709-hybridni-solarni-system-multiplus-48v-3000va-2-97kwp-29101?gclid=Cj0KCQjw8p2MBhCiARIsADDUFVHNCA3zJeUlOfo5188M0kD4x6HS94DuuOBljE7WrzsJv_Ome2y3bZUaAmUFEALw_wcB

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pasuje do mojej instalacji,wszystko rozložone w domu do 3 faz.. 3 uzardzienia po 2-3 KW sa nieoplacalne,to juž pol miliona Korun czeskich.Postawie siebie mala hybrydowa elektrownia do letnego prowadzania technologii oczka,pergoli,w zimie kotla i uwidze.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercusNa razie magazyny energi są za drogie i akumulatory długo nie pożyją.

@piastun Wpisujesz do deklaracji mniejszą ilość mieszkańców i w razie kontroli wyjaśniasz że np. zona bierze rozwód i wyprowadziła się z dziećmi gdzieś do rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieci w górę, w sąsiadującej gminie podwyżka gazu o 170% i jak się z ludźmi rozmawia to jakby przychylniej zaczęli patrzeć na kopcące śmieciuchy.. do tego pierwsze wezwanie do zapłaty na 25mlnE za Turów, czyli same dobre wieści i ciekawe co dalej w telenoweli pt. "cud gospodarczy nad Wisłą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterii olowo-trakcyjne tež po roku padna? Mysle,že tylko samochodowe nie požyja pod solarmi.AGM tež zbytno cyklow nie maja,tylko sa oproci trakcyjnym bezobslugowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. @bercus

Akumulatory ołowiowe również pożyją kilka lat, tylko należy zwiększyć 2x-3x ich pojemność dlatego aby nie rozładowywać ich do max. 1/3 pojemności zaraz doładować przynajmniej do 50-60%,  a i zwiększenie ilości baterii (ogniw) wpłynie na rozłożenie czyli zmniejszenie prądu ładowania, który jest równie zabójczy dla akumulatora ołowiowego co nadmierne rozładowanie. Dobrze jak baterie są instalowane w chłodnym miejscu. Nie dajmy się zwariować, ale niestety ołowiowe ogniwa wymagają więcej uwagi, obsługi .... a z tym facebookowe dzieci na pewno będą miały problemy...

Pozdrawiam. YARO

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mala elektrownia od lata kreczi mi w glowie do niezaleznosci oczka,bo trzeba 24/7 wode pompowac i latom przy wypadku transformatorow 3 ryby padly,to žal.Nie chcalo mi sia warczyc generatorom idiotowi.Juž wiem,že latom gdy woda ciepla trzeba szybko startowac.Powrot tej mniejszej inwestycji jest widocny,na domu oplaty nie widac.W zimie kociol na niezaležnym pradu tež plus.Snieg-drzewa na drutach,wiatr-drzewa na drutach.W zimie mniej slonca,mniejszy odbior tež pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercusPewnie masz małe i płytkie to oczko i równowagi biologicznej w nim brak , opłaci się to ? przecież takie pompy stawowe nie biorą dużo watów ,40 w pompka potrafi przelać 5000 litrów na godzinę ,nie musi chodzić na okrągło , można dać programator czasowy i np. 15 min praca 15 min przerwa .

A u was elektrowni nie można do sieci? co Ci te akumulatory po głowie chodzą , w zimie i tak z tego pożytku nie będzie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W siec wczesniej bylo dobrze i nie je juž tak.Do 10Kw byla "wirtualna bateria" cos jak u was.Teraz jest oplata za produkcji,grzywna za eko...i nie wygodny taryf in/out.Ponad 10 to juž jak fabryka brane.Z oczkem nie tak,musi szmigac 24/7 bo bakterie w biofiltre nie požyja i sa wažne do chemii wody,ryby maja toalet tam gde tež pija i oddychaja 🙂 Pobor 210W pompka i UW -5,4KWh dzien 8-9 mesiacow to juž nie darmowe.Jescze chcial bym latom pergole gonic,radio,lodarka(musze kupic nowa A++++++++++++) i to powiekszosc w dzien.W przypadku party siec,nad ranom szmiga kobietam infra 1800W.Tež musze doliczac kiedy bedzie oczko i kociol zaraz szmigac,czy nie liepiej przelaczyc kociol kiedy stopne oczko.Pierwszy raz kupie KWh metery do kotla i prgoly,gdzie tež to oczko wpiete,potym papier,olowek,kalkulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyją, pożyją za 15 minut nie umrą ,co do lampy uv to ona zabija pożyteczne bakterie też więc z nią ostrożnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.