Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakiej firmy wybrac


wik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum więc sory za wszystkie błędy. Mam mały dylemat nie wiem jakiej firmy (jaka najlepsza) piec (kocioł) wybrać: Ogniwo, Zębiec, Sas, Defro, Pro-eko, wiem ze dom mam 110m2 nieocieplony, jednopoziomowy, komin 20 na 14cm, a piec potrzeba 1,2m2 (~12kW). I jeszcze czy opłaca sie kupować piec z nadmuchem i sterowaniem. Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palił będę wegiel(cos takieg kostka), drzewo, (miał ale jako mały 10% dodatek czasem), wymiennika nie bedzie ktos zawsze w domu jest to moze dorzucic ale zastanawiałem sie nad dokupieniem lub kupieniem juz pieca z dmuchawa zeby nietrzeba było kontrolowac cały czas czy sie pali czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowanie odradzam dmuchawy sterowania itd itp. Jeśli jest to nowa instalacja ( z małą ilością wody) to polecam miarkownik ciągu do kotła i zawór 4d. Jeśli instalacja ma dużą ilość wody to spalanie na swobodnym ciągu, pompa zaś może spokojnie pracować na powrocie. Pozdrawiam.

PS: Napisz coś więcej o oczekiwaniach tym co jest a co ma być... Będzie łatwiej dyskutować i zdecydowanie lepiej doradzić.

 

Tomasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instalacja ma dużą ilość wody (3x żeliwne kaloryfery po 20 żeberek, [1 aluminiowy 8 żeberek ale w nim mało wody], i 1 stalowy taka płyta ok. 1,5cm grubości 100cm x 120cm, średnica rur większa część calowych ale są też na 2 cale. Dom ma jakieś 50 lat i jest zbudowany z chasiowych pustaków, wiec ciepło w otoczenie oddaje super :) . Stary piec żeliwny (ogniwo ma 20 lat ale ledwo już ciągnie :) ) w miarę szybko nagrzewał wodę w kaloryferach bez pąpki do wody nadmuchu i sterowania (co innego kaloryfery dom). Dmuchawa to trochę wygody bo można zasypać cały piec węglem i nie trzeba tak często dorzucać ale jeżeli można na swobodnym ciągu też wsypać więcej niż łopatę węgla a temperatura nie będzie szła na maximum to nawet lepiej bo zostanie jakieś 200zł w kieszeni. Najbardziej interesuje mnie jakiej firmy piec wybrać (Ogniwo cena ok.2200zł, Zębiec 2300zł, Sas 2600zł, Defro 2000 zł, Pro-eko 2500zł) cenowo najtańszy defro ale czy najlepszy (ceny bez dmuchawy i sterownika). Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesuje mnie jakiej firmy piec wybrać (Ogniwo cena ok.2200zł, Zębiec 2300zł, Sas 2600zł, Defro 2000 zł, Pro-eko 2500zł) cenowo najtańszy defro ale czy najlepszy (ceny bez dmuchawy i sterownika).

Postaw sobie najpierw pytanie, czy chcesz mieć piec z dolnym, czy górnym spalaniem. Piec z dolnym spalaniem dłużej pali i łatwiej w nim utrzymać temperaturę. Ale jednocześnie dobry piec z dolnym spalaniem jest droższy. Ceny, które podajesz, sugerują, że chcesz wybrać "górniaka". Wszyscy producenci, których wymieniłeś, przewijają się przez forum, przy czym najlepsze opinie mają chyba Sas i Defro, a potem Zębiec. A może to złudzenie? Jak ktoś zaprotestuje, to znaczy, że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.