Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem, jeszcze bliżej i taniej mam groszek II na Wesołej po 579.33 br/t ba. Nie chce eksperymentowac w kotle  z sadzą i spiekami , bo dwie zimy takie jak ostatnie  ,Retopal spala mi sie bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, janjan napisał:

 

janjan.Końcówka dosłownie Super Mocnego.Napiszę tutaj jak się pali Ałtaj na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, janjan napisał:

 

Na kanale Kamila M. na YT właśnie jest test zrobiony o Ałtaj Ultra.Możesz tam zobaczyć.W póżniejszym czasie dam zanć jak  to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekmury1 napisał:

Wiarygodność Pana Kamila jest wątpliwa,handlarz nie może być sędzią w swojej sprawie.

Nie jestem po żadnej stronie aby określić wiarygodność testu i co do   jego handlu węglem.Czy jest za swoją sprawą,no nie wiem.Wiadomo różnie bywa i być może tak jest.janjan zapytał się o Ałtaja Ultra, więc mu odpowiedziałem.Według pierwszych obserwacji, to na razie zgadza się wszystko co pokazał na stronie w filmiku na YT Kamil M.Nawet wilgotność groszku i co w niektórych workach zawartość podziarna -jako na minus.Worki ważą 25,23 kg przeważnie .Jak się pali Ałtaj Ultra 30 zobaczę po paru dniach i coś napiszę jak to wygląda.Nie robię potencjału na skzp-02 z przesypu bo mi sie nie chce wygaszać pieca.Robię przesyp jak na YT u Jockeya i jest według mnie bardziej dokładny wynik. Więc spalę z jeden worek i określę wstępnie prawidłowy potencjał podajnika a po zasypie 75 kg przy większym nacisku na podajnik jeszcze raz i będzie już średnia prawidłowego potencjału.Kaloryczność ,powietrze w mocy min i max.itd dobiorę jeszcze i wtedy mogę napisać jak się pali ten ekogroszek.Będzie na 100% prawda na temat tego groszku.Kupiłem go w ciemno z polecenia K.M przez telefon,więc tym bardziej napiszę czy warto nim palić i go kupić.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czasem z tymi supermocnymi groszkami to nie przesadzacie? Przecież to się ukisi w piecu przy tych temperaturach jakie są na dworze. Jakby było -10C, to można by pogadać. A teraz to trzeba się przerzucić na 24-25MJ, bo za chwilę to tylko ciepła woda na tym będzie chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wg mnie słaby opał więcej problemów spieków itp , z mocnym nigdy nie mam problemów , wszystko da się ustawić a po co mam przepłacać ? słaby ekogroch kosztuje praktycznie to samo co mocny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 dni mam w kotle bartex gold z obi, w nowych opakowaniach. Do tej pory paliłem tym grochem ze starej dostawy. Palę próbnie na tych samych ustawieniach i tak: popiół ilościowo praktycznie to samo - ciut więcej spieków, ale naprawdę niezauważalnie. Jest natomiast więcej sadzy, ale powiem że nie jakoś strasznie dużo. Może to być spowodowane że kocioł pracuje teraz na niskich mocach. Dopalę do soboty to co mam w zasobniku i spróbuje podwyższyć nadmuch na dole modulacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoję przed wyborem kupna groszku na kolejny sezon. Zaczynają się dość spore obniżki, akurat sobie przeschnie do kolejnego sezonu grzewczego. Co sądzicie o groszku Power Max firmy Sambudrol. Dla mnie dużym plusem jest to że worki są polipropylenowe, i mam pewność że opał przeschnie mi do kolejnego sezonu. Niestety w tym sezonie paliłem Sobiankiem Silver, i na sam ekogroszek nie mogę narzekać gdyż jest mało popiołu, spieki minimalne wielkości popcornu, ale za to jest bardzo wilgotny, nawet jak tydzień naprzód rozcinam worki to w podajniku mam wodę. Więc najlepszą opcją byłyby właśnie worki gdzie opał sobie przeschnie. Myślałem jeszcze o ekogroszku w big bagu, ale tutaj pozostaje jedynie Karlik z PGG. Kupno luzem na składzie u mnie jest droższe niż zakup karlika online :). Który byście wybrali z tych dwóch ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś się przejadę do składu gdzie zawsze brałem węgiel z Piekar. Ciekawe co mi powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ramboo napisał:

Witam. Stoję przed wyborem kupna groszku na kolejny sezon. Zaczynają się dość spore obniżki, akurat sobie przeschnie do kolejnego sezonu grzewczego. Co sądzicie o groszku Power Max firmy Sambudrol. Dla mnie dużym plusem jest to że worki są polipropylenowe, i mam pewność że opał przeschnie mi do kolejnego sezonu. Niestety w tym sezonie paliłem Sobiankiem Silver, i na sam ekogroszek nie mogę narzekać gdyż jest mało popiołu, spieki minimalne wielkości popcornu, ale za to jest bardzo wilgotny, nawet jak tydzień naprzód rozcinam worki to w podajniku mam wodę. Więc najlepszą opcją byłyby właśnie worki gdzie opał sobie przeschnie. Myślałem jeszcze o ekogroszku w big bagu, ale tutaj pozostaje jedynie Karlik z PGG. Kupno luzem na składzie u mnie jest droższe niż zakup karlika online :). Który byście wybrali z tych dwóch ? 

Sambudrol i energobielsk oraz kgm też mają ekogroszek w big bagach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obserwacji paląc Super Mocnym 28 Mj oraz niedawno zakupionym Ałtajem Ultra 30 Mj.Muszę stwierdzic że oba groszki sa porównywalne w całym spalaniu oraz ich w ustawieniu od wiatru po kalorycznoć czy potencjału.Na razie w tym Ałtaju nie trafił mi się jeszcze kamyk a w Super Mocnym  bywają.Spalanie przebiega prawidłowo nie ma jakiś tam spieków nawet na 100% mocy.Tak ustawiłem że jest ok.Załączam parę zdjęć aby sie nie rozpisywać.Wydaje mi sie też że Ałtaj ma większą jakby moc.Porównując go z Super mocnym.W Ałtaju trochę występuje podziarna,ale nie przeszkadza to w spalaniu.Też nie w każdym worku.Suchy,no może lekko wilgotny.Powietrze na 75 w dmuchawie jest bez korekt i o 2% w dolnem i górnym powietrzu .Większe niz na Super mocnym.W cale mi nie przeszkadza że mam taki eko jak kolega wyżej pisał na sezon letni np na wodę.Kocioł jeszcze mi sie nie odstawił i działa swobodnie oscylujac blisko  60*Miska żeliwna robi robotę.W kotle czysto.Na zdjeciu kocioł nie czyszczony 2.5 tygodnia.Połowa z tej czystości to Super Mocny a druga połowa to Ałtaj Ultra.Czyszcze przeważnie raz na półtora miesiąca i to tak z 15 minut.Seko maxx le ma płomieniówki w pionie i czyszczą sie z automatu.Ja tylko miotełk ą czyszcze ścianki i w czopuchu sięgne czujnik spalin tak rękawiczką obczyszczę i cała robota.Bardzo ważną rolę oprócz ustawień odgrywa u mnie RCK .Nie wypala i wyciąga mi węgla.

20200319_182844.jpg

20200319_182858.jpg

20200319_173051.jpg

20200319_172844.jpg

20200319_173620.jpg

20200319_173900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się sklepem internetowym, pod ilością jest rodzaj opakowania do wyboru.

Mi w ramach reklamacji z sobianka dosłali próbkę golda i silvera + zniżka na zakupy w tym roku. Silver był trochę wilgotny, ale bez tragedii zwłaszcza,że to był listopad. Gold suchutki. Bronze kupiłem w lipcu, pieprz. Niestety okazało się, że sporo kamienia, ale worki od 25,3 do 25,7 kg. Popiół w zależności od spalonej partii 11-13 %. Dosyć kaloryczny, ale trochę spieków było. W markecie kupiłem kilka worków ekogroszku Czarny Jan, cena 711 tona. Popiół do 8%, ale mi wychodziło 9-10%, mocno wilgotny, worki bez perforacji, kamieni brak, spieki rzadko. Kaloryczność sporo mniejsza niż Sobianek Bronze. Czarny Jan dość drobny, mało większych grudek węgla. Mocno brudził ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się tym sugerowałem, ale gdy chciałem złożyć zamówienie, to nie ma opcji kupna w big bagu. Dzwoniłem telefonicznie i usłyszałem informacje, że już nie będą sypać w big bagi. Energobielsk ma dosyć wysoka cene jak na 25MJ i ta ilość popiołu. KGM Gold z dostawą na mój rejon w big bagu wychodzi 1150zł. Więc zostaje mi chyba kupić workowany od Sambudrol, niestety sparzylem się do worków foliowych. Jaka jest różnica oprócz ceny między Power Max a Ecodesign ? Delikatnie ten drugi widać mocniejszy jest. Różnica 20zl na tonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ramboo napisał:

 Co sądzicie o groszku Power Max firmy Sambudrol.

Zamówiłem niedawno ten groszek. Jeszcze nim za długo nie palę bo trzymałem otwarte worki 2 tygodnie co by jeszcze lekko przeschły. Generalnie z dotychczasowych obserwacji węgiel jest suchy, widzę różnicę  nawet między tymi co niedawno przyjechały z Sambudrol a kupionymi w sierpniu 2019 Silver i Standard z KGM. Lekko na plus dla Power Max. Ręka po włożeniu do worka jest czystsza, zostaje bardziej taki pył... Kaloryczność ciężko mi określić, szczególnie przy tych temperaturach na zewnątrz, ale wydaje mi się że trzyma mniej więcej to co na worku. Robią się czasem niewielkie spieki, może deczko większe niż z KGM, ale nie widzę aby to był jakiś częsty i duży problem. Mam SV200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH

Cena w big-bagu identyczna jak w workach plus dostawa, wychodzi prawie 830,- PLN.

W PGG Karlik w big-bagu (moim zdaniem mniej kłopotliwe paliwo) z dostawą do mnie (cena dostawy w zależn. od kodu poczt.) nieco więcej, bo 877,- PLN

Ponieważ miałem styczność z jednym i drugim, wolę Karlika. Tu muszę dodać, że  "różowym" Tauronem próbowałem palić zaraz po jego pojawieniu się na rynku. Były z nim spore kłopoty, stąd reklamowałem.  Być może  udział w nim groszku z Brzeszczy jest teraz inny, to i problemów mniej. 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest promocja, na każde wydane 1000zl, 10 zł rabatu. Przy zakupie 4t wychodzi 30zl taniej. Jest jeszcze 10zl droższy na tonie Sambudrol Ecodesign, wedle specyfikacji jest lepszy od Power Max. A tak na marginesie, groszek w tych workach spokojnie przeschnie do przyszłego sezonu ? Z tego co czytałem, worki "oddychają" w porównaniu do foliowych. Więc teoretycznie nawet kupując lekko wilgotny groszek, powinien w workach polipropylenowych spokojnie przeschnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem latem, mogę napisać że był suchy,  do sezonu grzewczego wysechł na wiór. Zasyp takim suszem jest trochę kłopotliwy , ale nie chcę się powtarzać bo już o tym pisałem w tym wątku. ecodesign jest grubszy od maxa. Oba ładnie się spalają, spieków praktycznie nie mam, może trochę czegoś w rodzaju popcornu, jak spadnie to się rozkruszy. Jakiś większych różnic poza wymiarem grochu nie zauważyłem, oba czysto się spalają. Myślę że na przyszły sezon też zaopatrzę się w ten groch. Ogólnie jestem zadowolony, ale nie chciałbym abyś przy zakupie kierował się tylko moją opinią i nie biorę odpowiedzialności za ewentualny zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.