Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Też dostałem SMS z promocją.

Niestety nie mam opinii z tego roku, ale z zeszłego się zgadzam: 29 był OK, 28 dziadostwo i szkoda słów, 26 jest wg mnie OK, dużo lepszy niż 28 zarówno mniej mokry i lepsza granulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to opinia z tego roku jest taka, że bardzo nie polecam. Aktualnie poszła do nich reklamacja z kilkoma filmikami na YT. Zobaczymy jak spisze się ich dział reklamacji. Jak się nie odezwą to filmy lecą na public, a linki tutaj.  A trzeba było kupić jak planowałem Mocnego. Brat zamówił więc zobaczymy co mu przyjdzie.

---

Obejrzałem węgiel u brata i ten eko z mocnegoopału jest super. Już 4 razy u nich zamawiał i jeszcze problemu nie miał.

Edytowane przez mkwapisz
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkwapisz Zapewniam, że Mocnego, który dostałem w tamtym roku byś nie chciał oglądać, a tym bardziej nim palić. Gnój w workach, palił się byle jak. W porównaniu do węgla z ATEX-u , którym pale w tym roku wypadł bardzo źle. Na szczęście Mocnego miałem tylko tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Atex Jowisz. Wcześniej tona Mercury. Mercury bardziej syfi kocioł, przy Jowiszu szaro ale i popiołu więcej. Dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku Atexu dzisiaj promka na Jowisza po 666 pln. Tylko do końca dnia, transport w cenie do 30km, powyżej 30 km trzeba dopłacić 50 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz post poglądowy co dostałem z KGM. Filmów nie edytuję, wrzucam tak jak zostały zrobione. Jak widać frakcja ok, popiół gorszy niż przy Lwie i Ogień Ultra, tutaj tworzą się małe i miękkie spieki co powoduje że jest go objętościowo więcej. Na ściankach pieca bardzo cieniutka warstewka szarego osadu. Spalanie w zeszłym tygodniu na poziomie 12-13 kg, a wczoraj niespodzianka - spadł śnieg i wiało mocno. Pali teraz trochę więcej.

Idzie Grześ
Przez wieś,
Worek węgla niesie,
A przez dziurkę
Woda ciurkiem
Leje się za Grzesiem.

"Węgla mniej -
Nosić lżej!"
Cieszy się głuptasek.
Do dom wrócił,
Worek zrzucił,
??????

Węgiel został trochę podsuszony i wrzucony do pieca. Po spaleniu dobrze ponad 50kg:

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamusiu.... Jakie błotko.... I weź tu cos kup... A niecałe 100kg w podajniku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat. A miałem kupować właśnie KGM 26 bo w zeszłym roku przyszedł mi nawet względny jeśli chodzi o wilgotność i rozmiar ziarna... Rozumiem że KGM nie był skory do jakiejkolwiek rekompensaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie minął tydzień od zgłoszenia reklamacji, a mają miesiąc. Myślałem, że jakoś się odezwą, że przeanalizują sprawę. Ale jeżeli mam być szczery, to raczej się nie odezwą. Węgiel nie jest zły, dobrze się pali, tylko ta lejąca się z worków woda mnie strasznie wkurzyła. Gdyby był tylko wilgotny, to jeszcze ok. Na workach wilgotność jest 2-12%, co akurat mieści się w wymaganiach dla ekogroszku, a jaka była rzeczywista, to nikt bez badań nie powie.

Ostatnio od tego aresztu domowego z powodu covida strasznie mi "strzela" . Zamierzam zadzwonić do Inspekcji Handlowej i dowiedzieć się jak wygląda sprawa z sądem polubownym. Chciałbym "komisyjnie" przeważyć te worki, jak już z nich wszystko obleci, bo do samochodu ich nie zabiorę teraz. Najgorsze w wodzie/wilgoci w węglu jest to, że to wszystko leci w komin, gdzie z siarką tworzą kwas, który ten komin "rozpuszcza" i przez niego potrafi się przesączać. Jak palę ekogroszkiem od ponad 10 lat, to pierwszy raz dostarczono mi węgiel w takim stanie. Następnym razem zamówię latem tyle, bo do kolejnego lata starczyło.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do zakupu na sezon letni. Odkładam kasę, wygospodarowałem dodatkowe miejsce w piwnicy na węgiel i będę zamawiał więcej, aby nie kupować luty/marzec. W tym roku chyba się udało, wg mnie Jowisz przyszedł OK, ale to zawsze loteria.

Mam nadzieję na dobre oferty maj-lipiec i wtedy kupić z 6t co by na pewno wystarczyło na cały sezon. Jak zostanie to tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, będę szarpał jak Reksio szynkę, chyba że znajdę coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden poszedl w górę w marcu... Zeby potem rewelacyjna obnizka byla.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie szukać okazji, może akurat coś się trafi. Jakieś obniżki na pewno będą, ale trzeba je będzie analizować na chłodno. Poza tym temat znany: loteria. Ja ponadto mam tak, że jak tylko zamówię to przez tydzień deszcz leje więc zazwyczaj i tak jest mokry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.