Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich doświadczeń z dostawą ekogroszku od firmy Sobianek,to mogę powiedzieć że w każdym przypadku kurier wjechał tyłem ( akurat tak najlepiej pasuje ) na podwórko i wyładował palety w miejscu najbardziej dogodnym do rozładunku.U mnie wozi PKS lub Poczta. Oczywiście wjazd mam utwardzony.Za każdym razem przed rozładunkiem rozmawiałem z kierowcą/kurierem wyjaśniając mu żeby zrobił tak abyśmy obaj byli zadowoleni. On żeby miał łatwo wjechać,rozładować i wyjechać,a ja żebym miał palety na podwórku.Żaden z nich nie robił problemu. A muszę zaznaczyć że dojazd od głównej drogi do posesji mam ze sporym spadkiem tak z 10% na odcinku 50 - 60 metrów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że był w nerwach nie znaczy że zły na mnie... ? Bał sie o brame i auto ? Kierowca uprzejmy był.  Dodatkowy problem bo u mnie pod górkę i całe auto tyłem do góry stało że paletę ciężko było z paki wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja,dlatego zawsze kurier wjeżdża tyłem. Na podwórku jest już płasko,tylko zjazd strony.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tylem musi wjechac. Podjazd krotki i jak wjedzie to kabina przy ulicy a tylek wypięty przy piwnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy miałem dostarczany węgiel i do tej pory nikt nie robił z tego problemu. Jak jest duży, to staje na podjeździe bramy i paletowcem dalej przeciąga.

I jeszcze jedna uwaga do mojej ostatniej dostawy KGM26 z której lała się woda. Przepaliłem już 200kg węgla ( a miał iść na grzanie wody, bo liczyłem na wyłączenie CO w kwietniu) i ilość kamienia w nim to lekkie przegięcie. 100kg węgla to ok 15L popiołu (półtora wiadra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jutro wywale z podajnika tamten szajs i huska nasypie. Wziąłem tone na probe a pewnie niedlugo ceny podniosą. Trzeba potestowac i ew. domówić 3t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ekogroszek comfort (24-26Mj) z sambudrolu dotarł w poniedziałek (czwartek zamówiony). Jak wszystkie ich groszki, tak i ten przyszedł suchy gotowy do zasobnika. Musiałem poczekać z zasypem do dziś bo był tam jeszcze Pieklorz z PGG. Minęło kilka godzin i w zachwyt nie wpadam, a nawet jestem zdegustowany. W ciągu 4h spalanie wzrosło ponad 2 kg. Po godz. 7 zasypałem tym Comfortem, myślę że o 11 doszedł na retortę. Jak tak dalej będzie to u mnie ogrzewanie mało kalorycznym węglem pójdzie w zapomnienie. 

comfort.png.f7e9ebf5c312e0f3215ad38cda7d0079.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61no@berthold61no kazdy wybiera co komu pasuje. Ja po lwie wyleczylem sie z mocnych. Teraz leci slaby śmieć z lokalnego skladu ale milo popatrzeć na lekko popruszony szarością kociolek. No popiolu objętościowo ze co 2 dni ale kotla czyscic nie musze a przy tym się uswinilem jednak. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Lew dobrze się u mnie sprawdził, podobnie jak Ogień Ultra, czyli groszki 27-29MJ. Ale takie się nadają na silne mrozy tylko, gdzie piec idzie na dużej mocy. Są to węgle 32.1, a większość kotłów na ekogroszek powinna jednak palić 31.2. Tak mi mówi instrukcja do mojego kotła i pokrywa się to z moimi obserwacjami. Ale ja mam już stary kocioł, może w nowszych jest lepiej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH

  • typ 31 - płomienny - najsłabszy (20-26MJ/kg), ale spala się łatwo i czysto, jasnożółtym płomieniem. Pozostawia słabiutki koks, który zaraz znika. Najmniej problematyczny, ale też nie bez przyczyny nazywany papierowym, bo sposobem i czasem spalania właśnie papier przypomina.Z wyglądu matowy, jasnoczarny, po upuszczeniu na twarde podłoże łatwo się kruszy. Złotawe wtrącenia to także znak rozpoznawczy tego typu węgla z niektórych kopalń.
  • typ 32 - gazowo-płomienny - nieco mocniejszy (26-29MJ/kg), spala się pomarańczowym płomieniem z czarnymi końcówkami. Dobrze koksuje, ale też nieco się spieka. Z wyglądu ciemnoczarny, błyszczący, twardy (wymaga młotka, pęka na nieregularne kawałki). Obecnie najczęściej spotykany i najlepszy do domowych kotłów.
  • typ 33 - gazowy - mocarny (29-31MJ/kg), ale i trudny w spalaniu. Wydziela mnóstwo smolistych, trudnopalnych gazów, spala się ciemnopomarańczowymi kopcącymi płomieniami. Pozostawia świetny, długo spalający się koks. Mocno spieka. Cały zasyp potrafi skleić się w jedną bryłę.
    Z wyglądu jak bryła smoły, czarny i błyszczący, bardzo twardy, o jednolitej strukturze.
  • typ 34 i 35 - węgle koksujące - wykorzystywane do produkcji koksu w przemyśle. W cywilnych kotłowniach nie powinno się ich stosować, ale można je czasem spotkać na Śląsku, gdzie w niektórych kopalniach górnicy dostają taki węgiel w ramach deputatu. Węgle koksujące są jeszcze trudniej palne, wydzielane przez nie substancje lotne to ciężkie smoły i gaz koksowniczy (trujące i bardzo trudne do spalenia). Normalny człowiek nie pakuję się w coś takiego świadomie.

 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem znów na Karlika jak w ubiegłym roku. Lepiej chyba stwiać na sprawdzone przez siebie groszki, niż eksperymetować. Jeśli cena na 1t ma różnicę załóżmy 50zł, to to nie jest warte nerwów każdego dnia przez 6 albo więcej miesięcy palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej atrakcyjne stają się ceny tych ekogroszków. Tym bardziej że w moim przypadku do każdej tony muszę doliczyć 50 złotych za transport. Myślę że zostanę przy Sobianek Pantera/Lew/Patriot, lub zakupię Pieklorza z PGG.66f02ed4cf43169c74e41a767eb83786.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moshica "Lepiej chyba stwiać na sprawdzone przez siebie groszki, niż eksperymetować. ...."

Tyle że najpierw trzeba je posprawdzać.... Ja paliłem (prócz śmieci noname z lokalnych) tylko Stabkiem i Lwem więc niestety muszę najpierw poeksperymentować. lew dla mnie za mocny a stabek minus za popiół. Chciałem coś 26MJ sprawdzić ale albo mokre albo cena zaporowa...

Stabka spaliłem 6 ton albo i więcej to wiem czego się spodziewać.... Huski albo bedzie ciut lepszy albo to bedzie stabek w innym worku albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olduś ale to sie nie ma co dziwić... Za Comfort przepłaciłeś...... Dużo słabszy węgiel w porównywalnej cenie z pieklorzem...

Kup se wino za 20 zł i pół litra też za 20 i porównaj.... ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przepłacony to tylko w porównaniu do KTK. nawet ten pompowany Jowisz jest droższy bo 850 zł. Bartex (24-26) 910 zł. Tygrys 870, bestseler na rynku Płomień 25- 870 zł. 

Nawet gdybym tego Husky po 730 zł. spalił tylko tyle co Comfortu to i tak wyjdzie drożej niż Pieklorz 32 kg. * .729 = 23.32 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Pieklorz bardzo fanie wychodzi cenowo i sam bym wziął ale sie boje.  jakioś ten przedział mocy 26-29 za bardzo rozrzucony jak dla mnie. Nie wiadomo właściwie czego sie spodziewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Karlika płaciłem 825zł teraz, te 26MJ ma lekko, fakt że lubi poleżeć na palniku, ale ani go nie schodzi nie wiadomo ile i jest przewidywalny. Kupowany na Śląsku bez dopłat do dowozu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janoosh Twoja tabela dotyczy polskich węgli. Z importowanych da się zrobić ekogroszek nawet i 30MJ wciąż typu 31. Np. Ecodesign Sambudrolu. Sprawdzony-pali się czyściutko jak papierowy rusek.

Sprawdzanie ekogroszku jest nierealne, każda szarża jest z innych składników, w zależności od tego, co tam akurat jest w portach lub terminalach szerokotorowych. 

Jeśli ktoś potestuje i opisze na forum-może jeszcze można się wstrzelić zamawiając w tym samym czasie.

W miare przewidywalne są PGG,  coraz mocniejsze i coraz więcej sadzy-ale zmiany są powolne i przewidywalne. 

Jowisz to (mam nadzieję)  przygrywka do jakiejś promocji, w zeszłym roku też kupiłem przeceniony z 800 na 699, a potem cała zimę był po 750:-) Do 750 kupię, potem nie bo u mnie rusek 24 MJ

luzem 690 a kolumb 26MJ 850.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.