Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Zakupiłem testowo 2t ekogroszku KAZACH na znanym portalu z ogłoszeniami. Nie wiem jak się spala, sprawdzę dopiero w sezonie grzewczym. Jedyne co mogę o nim napisać to że wg mnie jest to prawdopodobnie jakaś mieszanka węgla kamiennego i brunatnego... Mam obawy jak to się będzie paliło i nadal szukam czegoś relatywnie słabego, podobnego do starego Jowisza (który obecnie też jest chyba mieszanką).

IMG_20230721_153938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 08:04, KKTS napisał(a):

Zakupiłem testowo 2t ekogroszku KAZACH na znanym portalu z ogłoszeniami.

To ten po 1650 z dostawą? Firma z Opola? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, dokładnie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 11:17, KKTS napisał(a):

Tak, tak, dokładnie ten.

Też chcę go kupić i tez szukam alternatywy dla Jowisza (starego Jowisza). Tego po 699 zł... 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie wiem jak się to będzie palić. Na tym samym portalu jest jeszcze inne ogłoszenie, 1599zł podobno czysty węgiel kamienny, polski. Jeszcze trochę poczekam i na coś muszę się zdecydować, chciałbym przed wrześniem mieć zamknięty temat opału na najbliższy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla rodziny alternatywy węgla z PGG i natknąłem się na ekogroszki Bimarex. Firma prowadzi skład węgla w Zwoleniu i jest KDW w PGG, zatem wydaje się legitna. O samym eko znalazłem na razie tylko kilka pozytywnych opinii, więc się jeszcze zastanawiam nad zakupem.

Złoty - 27-29 MJ/kg - popiół: 5% - Kraj: Polska + Kazachstan - 1850 zł*

Srebrny - 25-27 MJ/kg - popiół: 6% - Kraj: Kazachstan - 1700 zł*

Plus - 24-26 MJ/kg - popiół: 8% - Kraj: Kolumbia - 1599 zł*

* - dostawa w cenie

 

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy to normalne, że podczas kupowania ekogroszku na Węgiel Sklep, trzeba podawać pesel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz to nie musisz podawać peselu. Wystarczy, że wybierzesz opcję bez zwolnienia z akcyzy, wtedy będziesz musiał zapłacić 40zł więcej za każdą tonę.

Natomiast jeśli nie chcesz opłacać akcyzy to w każdym składzie zapytają cię o pesel skoro deklarujesz, że kupujesz opał na ogrzewanie domu.

Takie są przepisy.

Edytowane przez Dozy
  • Zgadzam się 3
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już rozumiem. Dzięki za wyjaśnienia 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem jeszcze ekogroszek ze znanego portalu ogłoszeniowego, po 1599 + dostawa, firma z Krakowa.

Wydaje mi się, że to faktycznie czysty węgiel kamienny, raczej suchy, worki trochę słabe, ale generalnie wydaje się OK. U mnie dostawa express, gdyż zamówiłem w poniedziałek a we środę już wrzucałem do piwnicy 🙂 Dostałem świadectwo, mam FV. Jak się to spala, będę mógł napisać dopiero w sezonie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostawa ile? Dwie stówy czy wiecej? Ciekawe jeszcze jak z kalorycznością.

Czy nie lepiej byłoby zamówić pułkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślę o tym samym to dostawa 0zł.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dozy napisał(a):

A dostawa ile? Dwie stówy czy wiecej? Ciekawe jeszcze jak z kalorycznością.

Czy nie lepiej byłoby zamówić pułkownika?

Dostawa 350zł w Małopolsce, przy 2t. 250zł/tona na cały kraj. Czy to w Małopolsce czy w innych częściach kraju, można w podobnych pieniądzach rozważyć Pułkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zamawiał dla siebie tonę, bo mi brakuje żeby mieć na cały sezon i dwie bratu. Też będę brał Pułkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłemorzech jankowice. Przesieję te dwie tony i groszki pójdą 50/50 z półkownikiem, a grubszy, jeśli nie zrobię jakiejś kruszarki to pójdą w zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do wiadomości.

Kupiłem Pułkownika. Pierwsze zaskoczenie na świadectwie RI 25, drugie może nie mokry ale wilgoci sporo. Trzecie frakcja raczej drobną chociaż trafiają się większe kawałki,zdecydowanie więcej tzw podziarna jak nadziarna. Węgiel zakamieniony a i czystych kamieni jak na mój gust sporo. Niby kolumbijski ale do Sztygara też kolumbijskiego mu daleko. Bardziej przypomina mi ekomiał z niewielką ilością większych kawałków i to bardziej płaskich; kamieni lub przerośniętych kamieniem. Kaloryczność trudno powiedziec. Nie wiem może akurat trafiła mi się taka partia. Jedno jest pewne wszystkie ustawienia które miałem do Pieklorza musiałem zmienić. Nie odradzam ani nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pułkownika sumarycznie, w trzech transzach 6t.  Tak jak pisałem poprzednio zdarzają się małe kamyki i sporo podziarna- to minusy. Plusy to mała spiekalność, stosunkowo mało popiołu i śladowa wilgotność. A tak się złożyło, że w każdej palecie niestety był przynajmniej jeden worek uszkodzony i od razu odkładałem je, a po całkowitym otwarciu sprawdzałem suchość i gradację węgla i ładowałem do zasobnika. Spalanie jak na razie całkowicie powtarzalne jeśli chodzi o popiół i spieki, no i kociołek prawie czysty. W ubiegłym sezonie też paliłem Pieklorzem i nastawy Pułkownika mam takie same jak u Pieklorza. Nie wiem jak to będzie wyglądało w sezonie jesienno-zimowym, kiedy kocioł będzie pracował pod pełnym obciążeniem CO i CWU. Pożyjemy zobaczymy, na razie spalanie cały czas na takich samych nastawach, mam porównywalne do Powermaxa i Pieklorza zarówno jakościowo jak i ilościowo. Na miejscu niezdecydowanych, wziąłbym ten groch pod uwagę.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,


Mam pytanie, nigdy nie musiałem interesowac sie groszkiem, ponieważ zawsze gdzieś rodzice lokalnie kupowali węgiel kostkę. Lecz wymienilismy piec na Defro Eko Lux 25 no i chce kupic jakies 3 tony groszku na zimę. 

 

Do wyboru w PGG jest Pieklorz, Karlik, Retopal. ale one jak się głębiej przyjrzeć to mają praktycznie podobne wartości opałowe i spiek i są w tej samej cenie 1500zl

 

Jest jeszcze Wesoła, 1320zł niby wyzsza kalorycznosc, ale spiekalnosc do nawet 40% i widziałem pare fotek z głównego tematu i podobno pali się dramat. 

Proszę o radę co używacie. Zależy mi na raczej tanim i bezproblemowym paleniu z podajnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.