Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Berthold61 ja kupiłem Ekopower ze składu w Wodzisławiu Śląskim. Moc jest ok, nawet chyba trochę mocniejszy niż Chwałowice a popiołu dużo mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając tu i ówdzie o ekogroszkach, to można stwierdzić że wszystko zależy od szczęścia. W jednym miejscu ludzie potrafią pisać dobry/zły.

Rok temu wziąłem 2t Bartex Silver i przyszedł mokry. Dodatkowo wychodziło z niego więcej popiołu niż 2 lata temu.

Zastanawiam się nad czymś 24-27MJ do 900zł/t. Co obecnie powinienem wziąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Comfort z Sambudrola? Sam się nad nim zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 21:38, KKTS napisał:

To może Comfort z Sambudrola? Sam się nad nim zastanawiam...

Kupiłem w zeszłym tygodniu. Pierwszy raz od kilkunastu lat zdecydowałem się na opał inny niż kupowany luzem z lokalnego składu, który dotąd sam mozolnie sobie workowałem. Różnica w czasie składowania opału w kotłowni poniżej 1h vs ok. 5h, różnica w brudzie, kurzu, ogólnym bajzlu, to w ogóle nie ma co porównywać.
Paczka dobrze zapakowana, węgiel suchy; zobaczymy jak się będzie spisywał. Jeśli conajmniej tak dobrze jak ten ze składu to już pozostanie do końca pieca albo mojego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 28.05.2021 o 21:38, KKTS napisał:

To może Comfort z Sambudrola? Sam się nad nim zastanawiam...

To już lepiej ekodizajn ,koszt niewiele większy ale jest moc i zdecydowanie mniej popiołu a przynajmniej tak piszą , chyba też ten sezon się wyłamię i zamiast jak zawsze luzem Chwałowice zamówię tego ekodizajna ,lubię mocne węgle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też się zastanawiam co kupić na sezon 21/22. Do tej pory paliłem silverem z Bartexu, ale cena nawet po tych ostatnich podwyżkach jest trochę za wysoka, no i z jakością zjechali, sporo spieków  i popiołu, no i groch przyszedł mokry w czerwcu. Przez ostatnie 4 lata wystarczało na sezon CO+ bojler CWU około 4 tony, a w sezonie 20/21 poszło 5200kg. I zastanawiam się nad podmianką grochu na inny. Temp. w domu w zimie 20-21st + bojler CWU. Może ktoś coś doradzi. Z góry dzięki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 czerwca mokry, bo to był majowy :) Do mnie też na dzień dziecka doszła promocyjna tona Golda z Bartexu, także mokry groch. Nie żeby się lało z worów ale mokry i granulacja raczej bliżej, a nawet blisko podziarna. Myślę że z tej przebranej kupki mi się trafiło :). Reklamacji składać nie będę, ale drugi raz do tej rzeki nie wejdę. Od dziś ceny poszły w górę prawie we wszystkich składach wysyłkowych ( dobrze że są groszki na bazie węgla ze wschodu i chyba to trzyma jeszcze cenę). Na sezon 21/22 potrzebuję już tylko 2 ton. Nie będę więcej zwlekał, bo widać że letnie promocje na węgiel wyjechały na wakacje. @JISKRA59masz na co grzać, 5,2 tony które spaliłeś w tym sezonie to nie są jakieś szczyty. Ja spaliłem 6 t. ale cały październik i połowę kwietnia i maja paliłem na ruszcie awaryjnym drewnem. Pozostałe dwie brakujące tony kupię w Sambudrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Oldek za pomoc. Spróbuję tego grochu z Sambudrolu, tylko zastanawiam się czy brać piątkę samego Designa, czy w proporcji 2 na 3 z Powermaxem. Różnica w cenie nie taka wielka, a silver w lutym mimo kombinacji z ustawieniami to tak średnio dawał radę przy -18 stopniach.  Zakładam, że silver to taki odpowiednik powermaxa.Jeżeli dobrze doczytałem to,  paliłeś już grochem z Bartexu i z Sambudrolu, więc masz jakąś skalę porównawczą. Jeżeli możesz to napisz jak się ma gold i silver z Bartexu do designa i powermaxa z Sambudrolu, pomijając kwestię wilgotności. Na moje oko to Sambudrol wygrywa workami, są chyba bardziej przewiewne niż te foliowe z Bartexu i groch kupiony teraz w czerwcu powinien doschnąć do sezonu. Sorry, że tak drążę temat, ale wyjąć 5 koła tak trochę w ciemno, to tak średnio, tyle że transport w cenie i parę groszy upustu dają, będzie na płukanie gardła przy rozładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JISKRA59, Bartexem paliłem tylko tak testowo. Kupiłem w OBI po 100 kg i muszę napisać że był OK i Silver i Gold. A jako że preferuję mocne grochu kupiłem Golda w promnocyjnej cenie po 930zł. I na wygląd wielkie rozczarowanie do tego co kupiłem zimą w OBI. Temu Goldowi bliżej do tombaku niż do złota. A wracając do Sambudrolu, oba wymienione są porównywalne w spalaniu. W opisie różnią się znacznie wilgotnością, dlatego lepiej dodać te 20 zł za ecodesign i to może być ta różnica między tymi grochami. popiołu jest tak jak deklarują, do 5%. Trzeba też wziąć pod uwagę (mój przypadek), przy większych mrozach robią się spieki. To wygrywanie na workach można oceniać dwojak, z foliowych się nie kurzy przy zasypie, a przy sambudrolowych trzeba się nauczyć zasypywać bez kurzu :) I tak kończąc. Pierwsze dwa sezony paliłem z worka foliowego jak leci, co tam zapakowali. Widziałem że zasobnik coś kombinuje od strony kotła, chociaż tam zawsze było sucho. W tym sezonie ściągnąłem zasobnik do malowania i okazało się że są już małe przerdzewienia. Chciałem kupić nowy, strasznie drogo, na aledrogo taki zasobnik na ekoenergię kosztuje 800 zł. Więc stary poszedł do ślusarza, a że temu brak czasu na duperele, to nie mogę bez zasobnika na kotle dopełnić towarem kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek , dzięki za info. Kupiłem w Sambudrolu 2t ecodesigna i 3t powermaxa. W środę mają przywieźć, więc sprawdzę organoleptycznie co to będzie. Tak przy okazji na pierwszy strzał u nich dają 2% upustu od kwoty do zapłaty, no i im więcej ,tym taniej. Mnie wyszło 250 zł taniej, niż podobne zamówienie  w Bartexie. Dużo i niedużo, ale" na drodze nie leży". Transport oczywiście w cenie. Auto z windą i elektryczny paleciak. Usługę świadczy Poczta Polska. A teraz może uda mi się zrewanżować Tobie za poradę i info. Nie wiem ile chce Cię skasować ten ślusarz za pospawanie zasobnika, ale masz alternatywę: za 200-250 zł kupisz palnik gazowo- tlenowy + butla 8 l tlenu + przewody gazowe. Butlę z propanem, nawet turystyczną to prawie każdy w domu ma, do tego jakieś druty do lutowania twardego i sam sobie piękną metaloplastykę w tym swoim zasobniku zrobisz, a sprzęt przyda Ci się do innych potencjalnych napraw. Zaznaczam, że nie jestem spawaczem, czasem trochę dłubię łącząc miedź ze stalą nierdzewną. Tym sposobem zreanimowałem sobie ślimak( przetrwał jeszcze 2 lata) i osłonę ślimaka. Działa do dziś.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto z windą i elektryczny paleciak by Poczta Polska to zapomnij :) Wpadnie Ci na podwórko bryka taka do 15 t. bez windy z ręcznym paleciakiem, połamie bez na wjeździe. Jak masz twardo to podwiezie. Ślusarz to taki swojak, zrobi zasobnik to dam fotkę, sam mogę polutować (lut łezka) ale jakieś spawanie, to za późno na nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Posurfowałem dziś troszkę po sklepach oferujących węgiel i rzucił mi się w oko ten.

https://energobielsk.pl/sklep/wegiel-workowany/ekogroszek-extra-power/

Obiecująco jak dla mnie! Jak kotłownia będzie available kupię tego grochu paletę.

Tysiaka za tonę to  drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jaret przypadkiem wysokiej siary nie miał? Coś mi stuka po łbie, że nawet do 1,2%

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie coś się zmieniło. Mimo wszystko i tak dość wysoko. Kiedyś miał okolice 21 MJ/kg, więc słabiak z niego. Sam nie wiem co myśleć o tym przekonaniu, że na grzanie wody słaby węgiel, a na zimę mocniejszy. Od siebie dodam, że te z większym popiołem będą lepsze, bo dłużej trzymają żar i można coś ugrać odpowiednio ustawiając kocioł w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol sie na slabych tez tak nie brudzi. U mnie leci Husky. 3.5 kg/dobe w pid. W kotle brązowy pyłek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2021 o 21:35, jacekmury1 napisał:

Chciałem kupić Jowisza na lato ale jest mokry,mają dać znać kiedy bedzie suchy.Wtedy kupie.

Wysuszyli już ten ekogroszek? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dzwoniłem przed chwilą do mojego dostawcy i Chwałowice teraz kosztują 770 zł/tona z dowozem , retopala nie bierze bo tylko 10 zł tańszy i wg niego ludzie go nie biorą , tak więc 2 tony Chwałowic i jako rezerwę w razie W wezmę tonę ekodizajnu od sambudrola z ciekawości zresztą ileż to on popiołu ma czy nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.