Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli biopellet pro + mieszana instalacja


arturwin87

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak to poźniej działa kiedy jakiś inny sterownik lub termostat pokojowy wybudza kocioł. Czy sterownik kotła nie powinien wiedzieć jaka jest temp zadana, temp aktualna czy temp zewnętrzna żeby prawidłowo sterować podajnikiem, pompami i nadmuchem. Dodatkowo mam instalację podłogowki przygotowana pod sterowanie strefowe ( silowniki na rozdzielaczu i czujniki temp w pomieszczeniach). Póki co najlepszem rozwiązanie wydaje mi się ferroli + bufor zeby to jakoś ogarnąć i zeby cenowo wyszł w miarę. Tylko troche słabo z miejscem na bufor w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic chyba zaryzykuję i wezmę tego ferroli. Wymiary, pojemność zasobnika no i cena przemawiają mocno za. Mam jeszcze trochę watpliwości co do mocy kotła, na ciepło właściwe mam zapotrzebowanie niecałe 9kWh rocznie. Nawet nie myślałem, że będzie taki dylemam z tym wyborem kotła. Szkoda, że autor tematu się nie odzywa bo miał podobną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dawno mnie tu nie było. 

Planowałem zrobić kotłownie na wiosnę ale plany zmienić musiałem z wielu powodów. Także @Kliper nie pomogę. Z wiedzy która mam dzięki temu forum wiem że Ferroli da radę + tech i2. Jeszcze lepiej zadziała to z buforem. Myślałem też o Biawarze Compact 12kw. Ma dobre opinie i zapewniają mnie, że też sobie poradzi z mieszaną instalacja. Blackstar 10kw byłby najlepszy ale to już wyższa półka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Do blackstara dołóż jeszcze 10-15 tyś. Wtedy będziesz miał pompę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tyś to może za jakiegoś niepraktycznego monobloka. Dobra pompa split to trzy dychy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli kupisz za 7-8k ale dobrze dołożyć bufor. Kolejny koszt. Do tego warto wymienić pompę bo ta w piecu jest nie najlepsza. Sumując Bs+ nie wyjdzie o wiele drożej. Ja właśnie się waham. Myślę i myślę. Inne pieniądze ale i jakość i obsługa. 

@Kliper a co właściwie będziesz ogrzewał? Napisz trochę słów o swoim domku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy budynek, parterówka, lekki syrop 30 cm wełny, sciany porotherm 24 i 20cm styropianu 0.033 i posadzki 15cm eps 100. Całosc ma 130m2 podłogówki i 2 drabinki łazienkowe które też bym chciał zasilać z kotła. No BS to napewno fajny kocioł ale sam  kosztuje tyle co ferroli z zasobnikiem cwu i resztą osprzętu do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sambor napisał:

Ja wam w temacie nie poradzę, gdyż dość mam użerania się

Ja dla odmiany mam dość użerania się ze sterownikiem Pluma.

6 minut temu, Kliper napisał:

założyć defro

Oczywiście. Tylko nie zapomnij dokupić jakiegoś zaworu od Defro na instalacje za dwa koła. Bo inaczej nici z gwarancji, jak kupisz sobie sam za parę zlotych. Ktoś o tym pisał. Za to sadze masz w nim za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh bufor ma ulubiony kocioł sambora ma i jeszcze narzeka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

jeszcze tylko opcji tureckiej brakuje

To w takim razie ja zaproponuje Kozlusana, może coś uhandluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

To po coś kupował ten kocioł - takiego smoka na raptem trochę więcej niż 70m2

A bo właśnie zauważyłem na forum Kolegę, który ma nieposzlakowaną opinię i jest tutaj guru. I sugerowałem się jego rekomendacją dla wielu potrzebujących porady w kwestii kotła. Kolego Sambor. A wystarczyło posłuchać tych jak to ująłeś Klakierów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

ulubiony kocioł sambora

To mój własny kocioł tj WOLF CNK 25kW+ regulator R-3  + palnik Viking Bio 20kW, ale jak pewnie zauważyłeś nikomu nie polecam tego zestawu.

U mnie zapotrzebowanie na ciepło nie przekroczyło 10kW przy -17C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sam kocioł jest bardzo dobry. Mam mały bufor i to też działa bardzo dobrze. Zresztą sa relacje na forum o takim zestawie. I na moje 70 metrów i za dużą moc ma to wpływ pozytywny. Plum steruje pogodówką i buforem idealnie. Ale...W kwestii stabilności pracy palnika jest żle. Dobrze, że mam ten bufor i kocioł nie musi modulować. Bo bym dostał szału. Niestabilność podawania podajnika żmijkowego to chyba normalność. I do tego trzeba dosterować parametry pidu. I żeby to zrobić dobrze, musiałbym sciągnąć do siebie jakiegoś inżyniera softu z Pluma. Jak czytam od dłuższego czasu jak działają włochy to pluje sobie w brodę, że kupiłem sobie kocioł z takim sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat handlu to spytam. Jak w temacie, instalacja mieszana. Kto tu się orientuje jak cenowo BS plus osprzęt? Ostatnio dużo dobrego czytałem też o Rtb feniks ale nigdzie ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś na temat klimosza minipellet 9kW ? Nigdzie nie mogę znaleźć budowy tego kotła, wiem tylko, że ma wymiennik pionowy. I jeszcze pytanie trochę z innej beczki. Co sądzicie o pomyśle żeby drabinki łazienkowe zasilić z zasobnik cwu z dwoma wężownicami ? Chodzi o to, żeby nie mieszać tego obiegu z podłogówką.

 

Artur cena rtb https://www.pelletexpert.pl/shop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.