Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli biopellet pro + mieszana instalacja


arturwin87

Rekomendowane odpowiedzi

@sambor muszę się wtrącić. Co się stało z Twoim obiektywizmem, wszyscy się starzejemy i dopada nas menopauza ale trochę kilku z nas ciągle obrażasz. Fajnie by było jak byśmy mogli wspierać rodzima produkcję ale niestety brak nam nawet chęci lepiej mówić że czarne jest białe i wtedy jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pospisz napisał:

Co się stało z Twoim obiektywizmem,

Nigdy nie byłem obiektywny.

57 minut temu, pospisz napisał:

ale trochę kilku z nas ciągle obrażasz.

Konkrety! Biedaczki!

Prawie cały tydzień próbuję ciągnąć sam temat BS, chcąc uzyskać trochę wiedzy dla siebie i innych, oczywiście bezskutecznie.

Był kiedyś taki zwyczaj na forum że sprzedawcy, ( pardon przedstawiciele handlowi) mieli odpowiednią adnotację w stopce lub w awatarze.

Teraz ten zwyczaj upadł i nawet nie wiadomo jak rozróżnić sprzedawcę od klakiera, podpuszczacza czy innego trola.

A tak naprawdę to wasze pretensje mnie bardzo mało interesują, po prostu sam nic nie sprzedaje, po za swoją wiedzą, czasem coś montuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwilę na forum pojawia się niby użytkownik chwalący swój kocioł a służy to podniesieniu sprzedaży danego produktu. Też mnie to drażni, najgorsze jest jednak to że czarne jest wtedy białe i nie mówi się do końca prawdy. Myślę że w temacie BS tak nie było i skrzętnie to wykorzystałeś. Nikt z nas nie pisał że działa to idealnie tylko prawdę żeby oprzeć sterowanie na temperaturze wewnętrznej. Gdyby tak wszyscy postępowali nie było by rozczarowań wśród kupujących.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pospisz napisał:

Gdyby tak wszyscy postępowali nie było by rozczarowań wśród kupujących.  

Znam kilku użytkowników instalacji grzejnych, którzy wydali na swoje instalacje grube tysie - często prawie 50 lub troszkę mniej i jest im głupio za powiększenie stada  łosi, nie chcą brać udziału w dyskusjach co i jak jest/ było źle zrobione, tylko za następne grube, albo i grubsze tys poprawiają błędy lub niedoróbki pierwotnych wykonawców i pomysłodawców.

47 minut temu, pospisz napisał:

Myślę że w temacie BS tak nie było i skrzętnie to wykorzystałeś

Źle myślisz, gdyż sam chciałem się o tym dowiedzieć , gdyż miałem zamiar wprowadzić ten kocioł do swojej oferty w projektach, które czasem wykonuję, więc musiałem mieć wiedzę o sposobie sterowania dużych  podłogówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sambor napisał:

Źle myślisz, gdyż sam chciałem się o tym dowiedzieć , gdyż miałem zamiar wprowadzić ten kocioł do swojej oferty w projektach, które czasem wykonuję, więc musiałem mieć wiedzę o sposobie sterowania dużych  podłogówek

Dlatego zle myślisz dla klientów z mniejsza zasobnościa portfela najlepszym wyborem jeżeli chodzi o prowadzenie procesu spalania jest budżetowy Ferolli i jakis i2 lub i3 do sterowania instalacja.Nikt nikogo nie naciąga .Nietety wiąze sie to z co tygodniowym opróżnianiem popiołu , w sezonie co 2 -3 dni i co  1 miesiecznym  czyszczeniem gruntownym kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pospisz napisał:

Dlatego zle myślisz dla klientów z mniejsza zasobnościa portfela najlepszym wyborem jeżeli chodzi o prowadzenie procesu spalania jest budżetowy Ferolli

Dla moich klientów często kasa jest na ostatnim miejscu, ale chcą to co mają np inni koledzy z kotłownią gazową.

Czyli pełne sterowanie kotłem temp zewnętrzną z szybką reakcją i zapomnieniem o serwisie.

A jakie paliwo to powiem ci że inwestor często nie wie czy ma kocioł na olej czy na gaz czy pellet, on nigdy do kotłowni nie wchodzi, od tego są inni,

A dla klientów z mniejsza zasobnością portfela to się zastanawiam nad kotłami z kipim, ale tego palnika nie lubię, lub palnik Skierpko w kotle na gaz lub olej

w ostateczności ferroli , turków nie polecam!

Jak trochę drożej to Biawary.

Wybór na rynku jest spory a często decydują drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żadnymi , po prostu nie musiałem,nie wiem czy zauważyłeś to w temacie tych kotłów nie zabieram głosu na forum, no chyba raz w sprawie instalacji do kotła.

Natomiast ostatnio widziałem kocił gazowy , ten co wentor reklamuje , wrażenia średnie, ponadto przy 30C nie bardzo jest jak go sprawdzić,  ot kolejny na rynku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dolewać oliwy do ognia a lak tak naprawdę w polskim sterowaniu brakuje banałów np. Ferolli w momencie braku odbioru wyłącza pompę w kotle i doprowadza do pracy na najniższym biegu i oczekuje sygnału z instalacji w momecie jej braku wygasza się. Dosłownie pierdoły których jest więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sambor napisał:

,nie wiem czy zauważyłeś to w temacie tych kotłów nie zabieram głosu na forum

No właśnie zabierasz głos, nie polecasz chociaż nie miałeś z tym do czynienia, ale zgadzam się że produkty z w/w stajni są mocno przereklamowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sambor napisał:

Czyli pełne sterowanie kotłem temp zewnętrzną z szybką reakcją i zapomnieniem o serwisie.

Nie będę podważał Twojej opinii każdy ma swoją ale uważam że orginalna krzywa grzewcza średnio sie sprawdza przy szybkich zmianach zewnętrznej.(słońce) tu jest problem jak wszędzie można się przyczepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eliks napisał:

No właśnie zabierasz głos, nie polecasz chociaż nie miałeś z tym do czynienia

To chyba oczywiste że jak nie miałem, to nie mogę polecić, Takie podejście wg mnie jest lepsze niż słomiany ogień entuzjazmu - bierz, inni polecają itd.

25 minut temu, pospisz napisał:

uważam że orginalna krzywa grzewcza średnio sie sprawdza przy szybkich zmianach zewnętrznej.(słońce) tu jest problem jak wszędzie można się przyczepić. 

Napisz to w dziale kotłów gazowych, tam przecież innego sterowania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pospisz napisał:

uważam że orginalna krzywa grzewcza średnio sie sprawdza przy szybkich zmianach zewnętrznej.(słońce) tu jest problem

Zauważyłem u siebie w Plumie. Krzywa grzewcza to tylko jeden z czynników mający wpływ na grzanie domu. Na niewiele się zda krzywa w przypadku silnych wiatrów i nie daj do tego przy mrozie. Co innego jest jak na dworze 3 stopnie i wiatr a co innego jak minus 3 bez. W drugim przypadku temperetura na obieg może( nie musi) być niższa. Dlatego przy sterowaniu pogodowym musi być korektor w postaci stera pokojowego. Sama krzywa grzewcza wytycza tylko ramy dla pracy układu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sambor napisał:

Napisz to w dziale kotłów gazowych, tam przecież innego sterowania nie ma.

Rozumiem nie ma innego rozwiązania w tym przypadku ,chyba że rozbudowa instalacji niepotrzebna. Dlatego w BS mamy lepsza pokojówkę niż  pogodówkę i to też trzeba zaakceptować.

11 minut temu, Outsider napisał:

Zauważyłem u siebie w Plumie. Krzywa grzewcza to tylko jeden z czynników mający wpływ na grzanie domu. Na niewiele się zda krzywa w przypadku silnych wiatrów i nie daj do tego przy mrozie. Co innego jest jak na dworze 3 stopnie i wiatr a co innego jak minus 3 bez. W drugim przypadku temperetura na obieg może( nie musi) być niższa. Dlatego przy sterowaniu pogodowym musi być korektor w postaci stera pokojowego. Sama krzywa grzewcza wytycza tylko ramy dla pracy układu grzewczego.

Przy słońcu jest większy problem bo grzanie startuje z opóznieniem i jest chwila konsumowania ciepła ze słońca .W zależnosci od stopnia ocieplenia im lepsze tym absurdalnie dłuższa przerwa brak komfortu cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pospisz napisał:

Przy słońcu jest większy problem bo grzanie startuje z opóznieniem i jest chwila konsumowania ciepła ze słońca

Jak macie nieocieplone domy, szklarnie lub namioty to taka sytuacja wystąpi, natomiast w budynku zaizolowanym - nawet niektórzy piszą 20cm styro! i oknach 3 szybowych taka sytuacja następuje powoli, więc kocioł da radę zareagować jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się odniesie do pomysłu zasilenia tych nieszczesnych drabinek z zasobnika cwu z dwoma wężownicami. Czy przy zaworze trójdrogowym na cwu (schemat podłączenia ferroli) kocioł nie będzie zbyt często przełączał na grzanie zasobnika? A w momęcie braku pracy podłogówki nie będzie zbyt czesto dostawał sygnału do odpalenia ? Drabinki sa podłączone na trojnikach i są osobne podejścia w kotłowni a podłogówka standardowo na rozdzielaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pionie łazienkowym załozył bym tylko elektrozawór dwudrogowy do samego cwu. Pompa w kotle pracuje i przy grzaniu CO i CWU na elektrozaworze kwestia tylko zasterowania podłogówka osobnym sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.