Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Pro ustawienia


PeKa86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!

Od roku używam kotła Ferroli Biopellet Pro 18kW. Jakiś czas temu do kotła podłączony został Tech i-2. Kocioł grzeje CO i CWU. Priorytet ustawiony na CWU, temperatura bufora ustawiona na 53 stopnie. 
 

Grzebałem w sieci w poszukiwaniu poszczególnych ustawień, bezskuteczni. 
 

Do rzeczy. Temperatura na czujnikach pokojowych osiągnięta (na kotle świeci odpowiednia dioda). Bufor osiągnął temperaturę zadaną 53 stopnie. Stan czuwania. Słyszę, że rozpala ponownie. Sprawdzam temperaturę bufora - 52 stopnie. Czyli odpalenie bez sensu, moim zdaniem. 
 

Proszę o naprowadzenie co tu jeszcze poustawiać? Niech by się rozpalał ponownie przy spadku bufora do, powiedzmy, 45 stopni, chyba, że na pokojówkach temperatura spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co steruję instalacją Ferroli czy Tech i2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech podpięty do kotła pod termostat i kocioł wyłącza pompę CO po osiągnięciu temperatury w domu.

Tyle mogę powiedzieć.

Wczytując się w Twoją odpowiedź, rozumiem, że powinienem zagłębić się w tajniki techa 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja techa

Piec podepnij do i2 jako styk dodatkowy 2 (drugi koniec kabla podpinasz do pieca w miejsce termostatu pokojowego), W buforze musisz mieć dwa czujniki temperatury, jeden u góry, drugi na dole, oba podpięte do i2

Teraz w ustawieniach instalatora w i2 wchodzisz w ten styk dodatkowy 2, wybierasz program pracy bufor, ustawiasz parametry
Zadana temp góra np 45 stopni
Zadana temp dół np 55 stopni
Jak to działa - piec grzeje bufor tak długo aż na jego dole nie zostanie osiągnięte 55 stopni, i rozpala się ponownie dopiero gdy temp u góry spadnie do 45 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem z tym ustawieniem bufora. Mam zbiornik na CWU, nie bufor. Pisząc o temperaturze bufora, miałem na myśli ustawienie temperatury bufora na kotle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie się źle wyraziłeś

Przestaw histerezę cwu, nie pamiętam który parametr jest w instrukcji pieca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem instrukcję, ale zerknę do niej jeszcze raz. W instrukcji brakuje mi opisu wszystkich parametrów, to ułatwiało by ustawienia, choć zdaję sobię sprawę, że wielu użytkowników mogło by przez to namieszać konkretnie.

Dziś nie zauważyłem takiego zachowania jak wczoraj. Ponowne rozpalenie miało miejsce przy spadku z 53 na 47 (a taka chyba jest histereza). Wiążę to w takim razie z tym, że moje zawory od ogrzewania, raz na jakiś czas, otwierają się na 100% i od razu zamykają, mimo osiągniętej temperatury pokojowej. Kocioł wtedy dostał sygnał i rozpalił. Poobserwuje 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym powrócić do tematu ustawień. Poprzedni „problem” to było to, o czym wspomniałem, zawory otworzyły się na chwilę.

Obecnie mam problem z grzaniem wody użytkowej. Mimo ustawienia priorytetu na kotle
woda użytkowa grzeje się dopiero po „ogrzaniu domu” i zamknięciu zaworów od podłogówki.

Ustawienia jak poniżej, na techu ustawiony priorytet boilera, choć tu uważam, że nie ma to znaczenia, gdyż tech steruje tylko podłogówką.

Co tu jest nie tak?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211219/87b36e30d47cdfd2e4089526765bc53b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.