Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli biopellet pro + mieszana instalacja


arturwin87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Pomóżcie stworzyć dobry schemat instalacji. Kocioł Ferroli biopellet pro 12 kw z zasobnikiem cwu i dwoma grzejnikami i podłogowka. Wiem, że nie powinno się mieszać ale tak wyszło. Kocioł ma wyposażenie jak na zdj. Bufor niestety się nie zmieści do kotłowni. 

Pomóżcie. Screenshot_20200114-145201.thumb.jpg.2776cc52a103e83604df3a96d7ea1c02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jest i trzeci (łazienkowy). Po prostu nie wziąłem pod uwagę. Chyba nie trzeba do niego osobnego obiegu? 

Dla nie wtajemniczonych, Jestem w temacie zielony. Chcę coś wiedzieć by nie dać się obuć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, arturwin87 napisał:

Kocioł ma wbudowane naczynie wzbiorcze oraz pompę co i cwu

Na pewno ma pompę CWU? Moim zdaniem ma jedną pompę i zawór przełączający CO/CWU lub możliwość podłączenia w miejsce zaworu dodatkowej pompy CWU.

Dlaczego nie skorzystasz z gotowych rozwiązań Ferroli? 

-opcja z zaworem przełączającym:

e7adc14e8e6b6ef4a8d6b931db98f24d.jpg

-oraz z dodatkowa pompa CWU:

d48ea1334d4bc8520c59699c1a43cc63.jpg

Tu jest tylko obieg grzejnikowy, więc należałoby dać sprzęgło i dopiero za nim obiegi grzejnikowy i podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Znalazlem dwa schematy. 

1szy od Puławiaka ale z innym kotlem więc nie wiem czy na 100% będzie git. Poza tym ma dwa regulatory pokojowe na kablu a ja muszę bezprzewodowo. 2gi z modułem UMS. 

Który lepszy? 

Czy jest możliwość grzania jednocześnie co i cwu, bo temat nie był tam rozstrzygnięty? 

1055516924_Screenshot_2019-10-14Schematyhydraulicznepdf.png.d26edfc7ef20963f8a47e38fc5a521ed.thumb.png.5602da4e5315e3ac372f7ffc34f736ff.png

799596177_Beztytuu.jpg.a8d3fe4502a945505e773e9ccef5e33c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.01.2020 o 18:33, gmaj22 napisał:

opcja z zaworem przełączającym:

e7adc14e8e6b6ef4a8d6b931db98f24d.jpg

-oraz z dodatkowa pompa CWU:

d48ea1334d4bc8520c59699c1a43cc63.jpg

Wyjaśni ktoś czym różni się instalacja z zaworem przełączającym od instalacji z pompą ladujaca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaworze przełączającym jest jedna pompa która jest w kotle. Jak sterownik zgłosi zapotrzebowanie na grzanie CWU przełacza zawór na obieg CWU. Wtedy woda w insalacji CO nie krąży. Gdy zasobnik zostanie dogrzany sterownik przełącza z powrotem zawór na obieg CO

Przy pompie ładującej obieg CWU ma swoją pompę. Obie pompy działają wtedy niezależnie(mogą pracować obie na raz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego przełączenia to nie odczujesz w domu. Tym bardziej że masz praktycznie samą podłogówkę. CWU grzeje się parę minut. Zawor to lepsza opcja - oszczędzasz na pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, rozumiem. A Przyjmijmy że będą pokojowki i po osiągnięciu temp kocioł się wył a w tym czasie ktoś bierze kąpiel, więc znów się rozpali by dogrzewac cwu? Zamierzam mieć bojler 140L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie pobór i temp CWU spadnie poniżej zadanej - histereza to kocioł się załączy żeby  dogrzać zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hajtaler428 Mając taki zawór przełączający nie muszę już nic montować by w sezonie letnim grzać tylko cwu? Ustawiam na kotle jedynie grzanie bojlera i gotowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hajtaler428 Dzięki za info i pomoc. 

Instalowałes kiedyś taki kocioł co w temacie? Jesteś w stanie pomóc mi w innych sprawach z nim związanych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem instalatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mając dwa oddzielne obiegi (podłoga i grzejniki) chce zamontować moduł UMS-4S2 ewentualnie TECH i2 oraz dwa termostaty pokojowe. Jest w tym sens czy lepiej pozwolić by kocioł sam pracował a podłogowke sterowac zaworem a grzejniki termostatami na wejściu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

I jak tam udało się zrobić sprawną instalację pod ten kocioł ? Pytam bo sam już byłem prawie zdecydowany na ten kocioł ale doczytałem, że sterownik kotła nie ogrania podłogówki i nie wiem czy to jest problem. U mnie jest 130m2 podłogówki i dwie drabinki łazienkowe w nowym dobrze ocieplonym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w takim układzie zawór trójdrogowy cwu nadal przełącza sterownik kotła ? Zacząłem sie też zastanawiać nad kotłami

I we wrzesniu ma być dostępny Lidia compact mini 10kW https://www.wentor.pl/sklep/kotly-na-pellet/lidia-compact-mini-z-zasobnikiem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.