Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli biopellet pro + mieszana instalacja


arturwin87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam. Mam jeszcze raz prośbę o pomoc. Zaplanowalem już, że zrobie tą instalację na sprzęgle z rozdzielaczem i zasilę z niego podłogówkę i te dwie drabinki. Ale przed zakupem sprzęgła zadzwonilem na pomoc techniczną do producenta zapytać jak to będzie funkcjonować. Powiedziano mi, że w moim przypadku nie będzie możliwe prawidłowe oddawanie mocy z kotła do podłogówki. Podłogówka nie zdaży odebrać temperatury z obiegu kotłowego sprzęgła i kocioł dostanie wysoką temp. na powrot i bedzie sie wygłaszał mimo zapotrzebowania na ciepło po stronie odbioru. Całość będzie mocno szatkować. Aby temu zapobiec doradca zaproponował niewielki bufor około 160l. Szkoda mi miejsca w kotłowni bo i tak jest mała. Co myślicie czy faktycznie konieczny ten bufor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w Ferroli nie jest tak, że zwalnia żeby do zadanej nie dobić i potem pracuje na minimalnej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz tylko przy braku odbioru może przebijać zadana i się wygaszać. Kwestia zasterowania podłogówka i sytuacja po dogrzaniu domu czyli przymknięciem mieszacza a założona wartość. Trzeba dobrowadzic do sytuacji jak u @RadoRado

Praktycznie dwa biegi grzeje albo czeka ale grzeje i nie pozwala na zbytnie wychłodzenie. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym ograniczaniem mocy macie? Ograniczasz tylko moc szczytowa minimalna pozostaje na tym samym poziomie.To totalnie bezsensowne jest. Jeśli zauważysz ze w modulację wchodzi zbyt późno i nie jest w stanie wyhamować to musisz wcześniej wciskać hamulec nie przed samymi światłami tylko np 50 czy 100 m przed nimi. Jeśli kocioł wchodzi w modulację 5 st przed zadana to zmień próg wejścia na np 10 st przed zadana i niech sobie wtedy pracuje w trybie auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor zawsze możesz dokupić. Spróbuj najpierw mocą jeżeli nie da rady zmienimy histerezy między biegami. Po drugie masz jeszcze - 5 na podawaniu. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj normalnie zrób porządna instalacje i będzie ok zamontowałem kilka że sprzeglem i podłogówka i pracują bez większych problemów.  

Co ciekawe to jeszcze chłop kotła nie zamontowal jeszcze nie wie jak to będzie pracowało a wy już mu każecie parametry zmieniać. A do tego człowiek się oczyta osłucha i jak zrobi instalacje wg tych wytycznych wszystkich to dopiero będzie siedział na forach i w kotłowni

Edytowane przez Puławiak
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym zrobić odrazu tak żeby poźniej juz nie ciąć rur i przerabiać.

Mam jeszcze zrobione okablowanie do sterowania strefowego i chcialem użyć listwy np. Techa do wybudzania kotła i pompy obiegowej podłogówki.

Ale nie mam doświadczenia ani wiedzy czy to dobrze zadziała dlatego wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił na Wilo, zwłaszcza że kocioł drogi nie jest, można go dopieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.