Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli biopellet pro + mieszana instalacja


arturwin87

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo osób ma z tym problem, jak połączyć drabinki i podłogówkę. Wiekszość chyba poprostu wpina je w rozdzielacz podłogówki i zasila niska temperaturą. U mnie w miejscu gdzie zamontowany jest rozdzielacz nie było mozliwości założenia wiekszego a tylko taki, który w całości został wykorzystany na podłogówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kliper napisał:

@pospisz mam jeszcze pytanie odnośnie schematu. Czy pompa w kotle zapewni odpowiedni przepływ wody przez zasobnik i drabinki, czy zamiast tego bedzie tylko mielić wodę przez sprzędło ? 

Jeżeli masz jakiś dylemat to zamontuj zawory regulujące przepływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo zadecydować sam i zrobić jak uważa. Ja jestem zwolennikiem pracy drabinek w sezonie letnim. Pomysł na drabinki podłączone pod elektrykę też jest ok i rozwiązuje temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha jo to daje ZZ wszędzie gdzie się da, wg konsensusu na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie widać, że instalacja jest zrobiona w układzie zamkniętym. Mam takie pytanie, czy obawiać się układu zamkniętego w instalacji z kotłem ferroli? Czy wogole dojdzie do sutuacji, że kocioł zagotuje wodę przy braku zasilania. Pytam bo aktualnie zastanawiam się nad wyborem układu instalacji. Układ otwarty bezpieczniejszy, ale trochę  mi nie na rękę prowadzić rurki na poddasze, które dodatkowo jest nie ocieplone.

Edytowane przez Kliper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli fabrycznie jest zrobiony pod instancję zamkniętą właśnie, stąd też presostat po stronie wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumiem DBV działa na zasadzie zalewania zimną wodą rozgrzanego kotła do 97ºC (+/- 2ºC)? Wiadomo to sytuacja awaryjna, być może nigdy do takiej sytuacji nie dojdzie, ale zalewanie zimną(10 stopni?) wodą wodociągową rozgrzanego kotła do prawie 100 stopni to chyba niezbyt dobry pomysł? Przy żeliwniaku to strach się bać, ale przy stalowym taki szok termiczny  nie zaszkodzi dla połączeń spawanych w obrębie umiejscowienia króćca tego DBV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś testowo zalewałem takie kotły z dbv źeby zobaczyć czy zadziała i jak zadziała i nie było żadznego problemu zalany słchodzony kocioł i działało bez problemu. A swoją drogą to włosi czy np duńczycy to nawet nie słyszeli żeby do pelleciaka montować zawór schładzający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nigdy do tego nie dojdzie, zwłaszcza jeśli mówimy o pelleciakach, dlatego jego montaż można sobie darować ale... są pewne normy i takowe zabezpieczenie jest wymagane. Przed DBV redukcja ciśnienia obowiązkowo. 

@emigrant tam te 10* w  wodzie wodociągowej to trochę pesymistycznie, ale generalnie masz rację. Kolega pisał o czymś  tańszym więc dałem przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wężownice schładzające, ale podobno to nie działa. Zbyt mała powierzchnia wężownicy, żeby szybko odebrać energię cieplną z kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na wyjsciu można założyć dvb na trójniku i po problemie. Dodotkowo ewentualnie upsa. 

2 minuty temu, emigrant napisał:

Są wężownice schładzające, ale podobno to nie działa. Zbyt mała powierzchnia wężownicy, żeby szybko odebrać energię cieplną z kotła. 

Do weżownicy ups jest konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 13:29, Puławiak napisał:

No nie wiem czy to dobry pomysł przy takich zasyfonowaniach jakie są w tym kotle - to tak naprawdę taka sztuka dla sztuki. Prędzej przy wzroście ciśnienia rozłączy te rurki karbowane

Te rurki karbowane na dole kotła przy zaworze bezpieczeństwa ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Kliper kocioł na ekogroszek ciężko zagotować to już prędzej żar się cofnie i zapali się kosz podajnika. W kotle pelletowym Ferroli jest zabezpieczenie temperatury maksymalnej i w dodatku wzrostu ciśnienia a gdyby to nie zadziałało to jeszcze STB. Nie masz szans żeby trzy zabezpieczenia zawiodły jednocześnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.