Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce w kotłowni mam, tylko koszty...i nie chodzi tylko o koszt zbiorników, ale mam kotłownię w piwnicy. Posadzka - chudziak, styropian 10 cm i wylewka z miksokreta 7-8 cm. Muszę chyba rozkuwać posadzkę i wylewać coś na kształt fundamentów pod zbiorniki...

28 minut temu, robert1991 napisał:

Jeśli dasz Atmosa albo MPM to ładuj 2000L, jeśli w tym Blaze działa ta warstwa żaru że nie trzeba rozpalać to możesz dać coś mniejszego, ale wtedy częsciej będziesz rozpalał/dokładał.  

Wolał bym rzadziej dokładać, ale kombinuję jak posadowić te powiedzmy 2500L na swojej posadzce. No i czekam na wycenę Blaze'a i na wieści o MPM 25 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce w kotłowni mam, tylko koszty...i nie chodzi tylko o koszt zbiorników, ale mam kotłownię w piwnicy. Posadzka - chudziak, styropian 10 cm i wylewka z miksokreta 7-8 cm. Muszę chyba rozkuwać posadzkę i wylewać coś na kształt fundamentów pod zbiorniki...
Wolał bym rzadziej dokładać, ale kombinuję jak posadowić te powiedzmy 2500L na swojej posadzce. No i czekam na wycenę Blaze'a i na wieści o MPM 25 kW.
Pisałem dobre kilka dni temu do Blaze czeskiego i "polskiego" o cenę ... ale cisza, zero reakcji. Rozważam zakup Harmony ale taka reakcja zniechęca mnie coraz bardziej ... już nie wspomnę jeśli tak będzie wyglądał serwis gwarancyjny - to słabo. Możesz podać namiar z kim korenspondujesz?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam czeski:

 

BLAZE HARMONY-Ceník_C_2020_R01 (1).pdf

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie bierz Pan Atmosa  bez cudowania - a nadmiar kasy w bufor.  Blaze o pare procent może lepszy ale w kasie to nawet po 10 ciu latach tej różnicy nie odzyskasz bo o ile taniej od Atmosa sezon wyjdzie ? o ile w ogóle. Z drugiej strony mieć kocioł z innej planety ?  Może to argument. Mpma nie polecam do miejsc gdzie cywilizacja jest wyżej niż kotłownia z lat 80 tych. Chcesz czy nie ten smród się kiedyś wydostanie na zewnątrz. Dookoła Atmosa pięknie pachnie drewnem. To pewnie i Blaze też. Poza tym MPM potrzebuje drobnego bardzo drewna aby bezproblemowo je spalać -na cholere komu tyle roboty? Ja mam MPM a i pale węglem bo do tego on jest a Atmos i Blaze do drewna. W każdym z nich mozna sporadycznie spalić inne paliwo ale nie może to być regułą wg mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JulianZ napisał:

Pisałem dobre kilka dni temu do Blaze czeskiego i "polskiego" o cenę ... ale cisza, zero reakcji. Rozważam zakup Harmony ale taka reakcja zniechęca mnie coraz bardziej ... już nie wspomnę jeśli tak będzie wyglądał serwis gwarancyjny - to słabo. Możesz podać namiar z kim korenspondujesz?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Kolega Czech zadzwonił do siedziby firmy i gdy wyjaśnił, że chodzi o kocioł do PL to go przekierowali do firmy Kipi - ponoć przedstwaiciel Blaze'a. Kolega instalator złożył zapytanie ofertowe do Kipi i od tygodnia cisza. Dziś zagroził, że jeśli w ciągu godziny nie uzyska oferty to rezygnuje, jednak po tym co widzę w cenniku od bercusa to już wypadł z gry...

15 minut temu, zielenina napisał:

Panie bierz Pan Atmosa  bez cudowania - a nadmiar kasy w bufor.  Blaze o pare procent może lepszy ale w kasie to nawet po 10 ciu latach tej różnicy nie odzyskasz bo o ile taniej od Atmosa sezon wyjdzie ? o ile w ogóle. Z drugiej strony mieć kocioł z innej planety ?  Może to argument. Mpma nie polecam do miejsc gdzie cywilizacja jest wyżej niż kotłownia z lat 80 tych. Chcesz czy nie ten smród się kiedyś wydostanie na zewnątrz. Dookoła Atmosa pięknie pachnie drewnem. To pewnie i Blaze też. Poza tym MPM potrzebuje drobnego bardzo drewna aby bezproblemowo je spalać -na cholere komu tyle roboty? Ja mam MPM a i pale węglem bo do tego on jest a Atmos i Blaze do drewna. W każdym z nich mozna sporadycznie spalić inne paliwo ale nie może to być regułą wg mnie. 

Pewnie tak się skończy...którego Atmosa polecasz? Bo tam są też różne modele w mocy 25 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JulianZ napisał:

Pisałem dobre kilka dni temu do Blaze czeskiego i "polskiego" o cenę .

666872299 ,tu masz numer do gościa z ełku który handluje blaze,i załatwi ci pod dom i poda cenę,ten najtańszy jest nawet wystawiony nadal

https://sprzedajemy.pl/sprzedam-elk-2-a1d299-nr61091470

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drtomee napisał:

Kolega Czech zadzwonił do siedziby firmy i gdy wyjaśnił, że chodzi o kocioł do PL to go przekierowali do firmy Kipi - ponoć przedstwaiciel Blaze'a. Kolega instalator złożył zapytanie ofertowe do Kipi i od tygodnia cisza. Dziś zagroził, że jeśli w ciągu godziny nie uzyska oferty to rezygnuje, jednak po tym co widzę w cenniku od bercusa to już wypadł z gry...

 

Tak samo zostałem potraktowany przez Kipi, nigdy nie odpowiedzieli na zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach kupilem kociol polski z Polskej strony rowno z dostawa producenta poprzed dom,cztwero kotlow na samochodzie do rozwozenia,brak problemow.Polskie meble tež dojechaja.To dla Czechow bedzie zawsze problemom.My na tym swoim podworku i niech inni dzialaja jak co moga.Sadze,že polski sprzedawca sam musi do Czech  dojechac....Mamy,drogo,no nie wysilamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej producent ma rynek zbytu i nie zawraca sobie głowy dostawami do Polski, widocznie jesteśmy marginalnym odbiorcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maracz napisał:

Tak samo zostałem potraktowany przez Kipi, nigdy nie odpowiedzieli na zapytanie.

Wysłali cennik i ofertę z rabatem 20%. Wyszło by około 17 tys. zł po rabacie za Blaze Harmony 25 kW. Zadzwoniłem jeszcze do Ełku, czekam na ofertę, ale raczej już pozbywam się myśli o Blaze...

2 godziny temu, bercus napisał:

W Czechach kupilem kociol polski z Polskej strony rowno z dostawa producenta poprzed dom,cztwero kotlow na samochodzie do rozwozenia,brak problemow.Polskie meble tež dojechaja.To dla Czechow bedzie zawsze problemom.My na tym swoim podworku i niech inni dzialaja jak co moga.Sadze,že polski sprzedawca sam musi do Czech  dojechac....Mamy,drogo,no nie wysilamy...

Takie właśnie odniosłem wrażenie. Najlepsze jest to, że ten mój kolega Czech mógł by ze mną do nich pojechać i odebrał bym od producenta, ale jak usłyszeli, że sprzedaż do Polski to jakis paraliż wystąpił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaze ma tą zaletę z podtrzymaniem zaru. Przykladowo ja mam dobry dostep do kotlowni i bez problemu 2 razy dziennie na szybko mogłbym do kotla dolozyc. Ale jak ktos ma np kotlownie w piwnicy i jest troche problem z dostepnoscia, to lepszy bedzie zwykly kociol z duza komora, duzym buforem i rozpalanie raz na dobę, a jak ciepło to raz na dwa dni. 

Dlaczego kolega tak na wersje harmony sie nastawił? 

Edytowane przez kult5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawie każdym kotle możesz zrobić podtrzymanie żaru. Wystarczy mieć komorę zasypową w szamocie ( przynajmniej w dolnej części) i zamykanie miarkownika po wypaleniu/ całkowitym odgazowaniu wsadu - jak temperatura na kotle zacznie spadać. Wtedy będzie podtrzymanie żaru jak w Blaze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kult5 napisał:

Blaze ma tą zaletę z podtrzymaniem zaru. Przykladowo ja mam dobry dostep do kotlowni i bez problemu 2 razy dziennie na szybko mogłbym do kotla dolozyc. Ale jak ktos ma np kotlownie w piwnicy i jest troche problem z dostepnoscia, to lepszy bedzie zwykly kociol z duza komora, duzym buforem i rozpalanie raz na dobę, a jak ciepło to raz na dwa dni. 

Dlaczego kolega tak na wersje harmony sie nastawił? 

Ja ze względu na małą obsługowość i możliwość stosowania gadżetów. Sonda lambda, możliwość monitorowania pieca przez telefon/komputer...Dla mnie to by była wygoda bo kotłownię mam w piwnicy i wolał bym co chwilę nie biegać żeby monitorować pracę pieca. Mimo to, już się wyleczyłem. Cena i obsługa klienta mnie zniechęciły. Teraz na tapecie jest Atmos D30SX. Na MPM'a 25 KW na drewno nie chcę już czekać. Minimum dwa miesiące zanim będzie w ofercie, a musze wygrzać posadzki do lipca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, drtomee napisał:

 

Pewnie tak się skończy...którego Atmosa polecasz? Bo tam są też różne modele w mocy 25 kW.

Niestety  na modelach się nie znam - gość od którego kupiłem MPM a  właśnie na Atmosa się przesiadł  i był megazadowolony. Kilkakrotnie mnie pytał czy aby nie zamierzam drewnem palić bo stwierdził że palenie drewnem w MPM to udręka i na dokładkę  co jakiś czas zasmradza sobie dom bo miał kotłownię przylegającą  do pomieszczeń mieszkalnych.Jako że  mnie z drewna wyleczyły ceny i jego sprzedawcy spokojnie kupiłem tego MPMa i póki co pali mi się fajnie węglem, choć kotłownię i trochę na dom tez udało mi się ze trzy razy zasmrodzić.  W tym jego Atmosie jak byłem paliło się drewno w dość grubych kawałkach i pachniało to na kotłowni. Nawet w mieszkaniu by mi to nie przeszkadzało. Bufor miał 2000l pieknie ocieplony a drewno ..... no mieszkał pod lasem to pewnie jakieś niedrogie. Widać było że pan był  konkretny więc powtarzam co mi użytkownik sprzedający MPMa po jednym sezonie palenia drewnem powiedział. Mam do tego pana jeszcze telefon więc jeśli by była potrzeba pogadać to za jego zgodą podam numer na pw. Nie ma to jak użytkownik który już trochę popracował z jednym i drugim  kotłem. 

Edytowane przez zielenina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://attack.sk/katalog/kotly-na-tuhe-palivo/drevosplynovacie-kotly/kotol-na-drevo-attack-slx/#parametre-kotla


Zobacz sobie jeszcze to, bardzo duża komora. Na Słowacji można kupić SLX30 Profi za 2000 Euro z VATEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robert1991 napisał:

https://attack.sk/katalog/kotly-na-tuhe-palivo/drevosplynovacie-kotly/kotol-na-drevo-attack-slx/#parametre-kotla


Zobacz sobie jeszcze to, bardzo duża komora. Na Słowacji można kupić SLX30 Profi za 2000 Euro z VATEM. 

Bardzo fajny kocioł, zabiłeś mi ćwieka. Po zniechęceniu Blazem porzuciłem wątek zakupu za granicą, ale teraz mógł by on powrócić ? Jak to jest z tym vatem? Teoretycznie była by to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów więc VAT 0%. Tylko czy ja wtedy w PL nie muszę zapłacić tego Vatu? I jak uwiarygodnić, że po zakupie wywiozłem piec do Polski a nie sprzedałem komuś na Słowacji po drodze?  I chyba nie da się tego kupić za 2000 euro, ceny w DE oscylują w okolicy 4000 euro.

Edytowane przez drtomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, drtomee napisał:

Bardzo fajny kocioł, zabiłeś mi ćwieka. Po zniechęceniu Blazem porzuciłem wątek zakupu za granicą, ale teraz mógł by on powrócić ? Jak to jest z tym vatem? Teoretycznie była by to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów więc VAT 0%. Tylko czy ja wtedy w PL nie muszę zapłacić tego Vatu? I jak uwiarygodnić, że po zakupie wywiozłem piec do Polski a nie sprzedałem komuś na Słowacji po drodze?  I chyba nie da się tego kupić za 2000 euro, ceny w DE oscylują w okolicy 4000 euro.

Zobacz sobie na heureka.sk to takie slowackie ceneo, importuje to tez sklep tanieogrzewanie ale już z odpowiednim narzutem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie tak na tego harmony uparliście? Zwykły nie wytrzyma 15 lat?

Co do katalogow i instrukcji obslugi, wszystkie sa na stronie blaze tylko trzeba wejsc w jezyk czeski. Po sciagnieciu pdf-a nalezy potraktowac go google translatorem i mamy instrukcje po polsku. Wiekszosc rzeczy jest dobrze przetlumaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.