Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

@Dejf Jak masz prawidłowo podłączony zasobnik CWU to obniżenie czujnika powoduje to , że podgrzewana jest większa ilość wody ponieważ ciepła woda zawsze pcha się w górę i na obniżonej wysokości czujnika woda jeszcze nie osiągnie zadanej temperatury.

Warunkiem tego jest oczywiście prawidłowo podłączony zasobnik , gdzie zasilanie zimnej wody jest doprowadzone najniżej zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@besix dzięki za wyjaśnienie, chyba łapię w końcu. 

Na zdjęciu poniżej widać, że czujnik jest generalnie nisko. Nie mam pojęcia skąd problem z małą ilością wody :/ parametr odpowiadający za grzanie cwu na piecu mam ustawiony na 45-50 stopni.

@Puławiak, faktycznie... coś mi się pogmatwało, ale słaby jestem w te klocki. Nie mniej, serwisant, wraz z osobą, która montowała całość powiedzieli, że coś jest na odwrót niż w innych zasobnikach. Wrzucam foto modelu z instrukcji, opisu podłączenia i zdjęcie instalacji. Może problem tkwić w tym, że nie używam pompy obiegowej?

IMG_20200519_215951.jpg

IMG_20200519_220019.jpg

IMG_20200519_220029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi to osobiście nijak nie pasowało  co ktoś spuścił trochu wody zaraz kocioł się odpalał mimo że w zasobniku wrzątek ,dlatego czujnik przeniosłem do góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugeruje, tylko stwierdzam fakt. Odkąd piec nie grzeje CO wieczorem, to pierwsza osoba pod prysznicem ma bardzo małą ilość ciepłej wody.

Gdy piec grzał CO, ten problem nie był aż tak odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta pompa co ją widać na zdjęciu to nie cyrkulacja ? Jeżeli tak to jak jest sterowana ? Zrób zdjęcie tak żeby było widać do czego ona jest podłączona i napisz jak nią sterujesz  

Pytanie pomocnicze  Czy na ciepłą wodę w kranach musisz poczekać czy leci od razu ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@besix, pisałem powyżej, że nie używam tej pompy, jest odpięta od prądu. I nie wiem szczerze mówiąc, czym nią sterować, jeśli się ją uruchomi. Myślałem, że jak wepnę do prądu, to się włączy i chodzi 24/7... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dejf A jaką masz histerezę zasobnika i do jakiej temperatury grzejesz cwu ? zasobnik 120 litrów to jakiś duży nie jest odjąć pojemność wężownicy i rozwarstwienie wody , ale z drugiej strony skoro czujnik jest na dole to kocioł powinien wcześniej zacząć dogrzewanie chyba że jakaś duża histereza zasobnika ,albo duże obniżenie temperatury zasobnika w harmonogramie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano, nie mam pojęcia jaką mam histerezę zasobnika i jak to sprawdzić :/ temp. cwu w ustawieniach pieca jest 45-55 stopni. I myślałem, że jak jest 120l, to że tyle jest wody, a nie 120 - bebechy i reszta zostaje na wodę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w sterowniku , ja mam inny kocioł więc nie wiem niech powiedzą Ci co znają te kotły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140 l ale w poziomie i jakbym nagrzał do 50 to faktycznie jedna osoba weźmie prysznic ale jak nagrzeję do 80 to trzy ,może zwiększ temp .chyba że się boisz o dzieci (poparzenie)to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Puławiak napisał:

Średnio się przyjmuje na prysznic 30 litrów. 

Na podstawie art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 72, poz. 747) , na 1 osobę pod prysznicem przypada do 80l/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może być tak, że 120l do 55 stopni, to faktycznie za mała temperatura. Bo jak nawet zużyje 30 l, to te 30 wpada zimnej i ogólna temp. wody spada (miesza się), a ponieważ piec jest wyłączony, to zanim się nagrzeje, mija dłuższa chwila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał:

Na podstawie art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 72, poz. 747) , na 1 osobę pod prysznicem przypada do 80l/dobę.

Fakt ale to zużycie wody na osobę w gospodarstwie domowym 80-100 litrów na dobę. A mi chodziło o zużycie cwu na jeden prysznic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 18:22, Dejf napisał:

...Mi to probowal wyjasnic serwisant, ze w moim zasobniku jest odwrotnie doposzczana zimna woda (gora/dol) i przez to miesza sie od razu w tym miejscu, gdzie pobierana jest ciepla do uzytkowania.

A może instalator odwrotnie podłączył bojler, kto wie różne kwiatki się zdarzają, masz schemat w DTR-ce, porównaj czy zgadza się to ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HarryH napisał:

Powiedzcie to właścicielom kamperów, którzy potrafią brać prysznic z 10l :-)

No bo można i tak, zależy co kto lubi. Jeden powyżej podaje normy zużycia wody dobowe, drugi na jeden prysznic. To tak jak z alkoholem, średnio Polak pije 270ml piwa dziennie, ja mocno tą normę zaniżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 - Puławiak twierdzi, że biawary od góry mają. Porównam to w tygodniu.
 

4 godziny temu, Puławiak napisał:

Ale przecież nawet zużywając wodę kocioł powinien się odpalić i bez problemu dogrzać wodę montuje u ludzi zasobniki 120 litrowe i nikt nie marudził że wody brakuje. 

No właśnie to jest kwestia tego, że piec jest w stanie czuwania - ~30 stopni. Jak zużywam wody na tyle, że spada poniżej 45, to piec się rozpala - zanim osiągnie temp. taką, żeby faktycznie ogrzewać wodę, to mija jakieś 10-15 minut - czyli właściwie jestem już po prysznicu. To co pisałem na początku - piec nie nadąża z grzaniem jak nie grzeje CO. W "zimę" nie było tego problemu, ponieważ w czasie, kiedy był brany prysznic piec i tak grzał CO, wiec był nagrzany, po prostu się przełączał i już. Dlatego jestem skłonny uwierzyć w teorię podaną powyżej, że woda w boilerze powinna mieć nie 55 jak u mnie, tylko z 80. wtedy spokojnie można wziąć przyjemny prysznic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.