Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczelisywm? posiadaczem ww kotła.

Hydraulik coś tam porobił, niby wszystko gra., ale nie do końca. Po dobiciu zadanej temp. na termostacie pokojowym (listwa podłogówki itd) pompa się wyłącza, kocioł wszystko odczytuje i jest git. Gdy grzeje się cwu - gdy dobije do zadanej temperatury to cały kocioł wrzeszczy, warczy, hurczy i w ogóle. Słychać, że coś się wyłącza, pyknie i nagle warczenie, bardzo głośne, jakby coś miało wybuchnąć.

Po prostu problem pojawią się, gdy obydwie pompy są wyłączone po osiągnięciu zadanych temperatur zarówno na podłogówce jak i na bojlerze.

Nastawy na cwu w sterowniku wg instrukcji dla danego schematu podłaczenia zrobione. Reset również był. Ktoś coś jakieś pomysły? Studiując instrukcje, nic ciekaego oprócz tego, że pompa cwu powinna być zamontowana bezpośrednio przy kotle?? nie znalazłem. A mam zamontowana "na górze" przy bojlerze na powrocie.

Jakieś rady co tam mogę posprawdzać samemu? Wiecie jak to jest, człowiek chce, żeby od razu działało wszystko bez czekania na wizytę instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RadoRado napisał:

@arczi3333 mowa o tym czerwonym biopellet plus? 

nie, biopellet pro

7 minut temu, pospisz napisał:

Ustaw niższa temperaturę załączenia pomp tak przypuszczam ,chociaż z takim objawem się nie spotkałem.

ok sprobuje, w sumie faktycznie, moze cos byc takiego, bo posuatawialem na sztywno w celu sprawdzenia temperatury. Kociol ma 55 zadane, podlogowka steruje termostat, a cwu zadalem nizsza na 42. Tu w sumie cos moze nie banglac. Czy likalizacja pompy cwu ma znaczenie? Jak wspomnialem, jest blisko bojlera na scianie, nie bezposrednio przy kotle. Do tego ochrona powrotu na 55 stopnie, moze faktycznie przekombinowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kocioł ma zadane 55* skoro ochronę powrotu masz na 55*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uruchomilem, działa jak należy. Miałem źle podłączona pompę cwu to raz, a dwa na siłę próbowałem wymusić priorytet co grzejac jednocześnie cwu. Jak widać tak sie nie da i ma to sens. W trybie zimowym priorytet ma cwu- logiczne, bo spadku delikatnego na ogrzewaniu sie nie odczuwa, a ciepłej wody tak. Stąd były moje problemy. Kocioł póki co śmiga fajnie, trochę spalanie duże, ale dopiero sie uczę kotła, wygrzewanie podlogowki itd więc może z czasem spadnie i będzie wartość akceptowalna. A na harmonogram tygodniowy też przyjdzie czas na sensowne ustawienie cwu - rano i pod wieczór. Myślę Jeszcze nad zetka w kotlowni, niby parter i tylko okno w kotlowni+garaz bez drzwi za sciana, ale zobaczymy z czasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz po komorze spalania czy nie brakuje tlenu. Generalnie te kotły z wentylatorem wyciągowym potrzebują sporo świeżego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz, to chyba zależy ile ma do grzania (jeśli pisane wcześniej, to przepraszam)? Mi na 3, przy podłogówce i 8 grzejnikach jakby nie dawał rady - grzejniki nie były odpowiednio ciepłe. Teraz (i właściwie całą zimę) jechałem na automacie i było okej.

Z innej beczki. Czy przestawienie tego pieca na tryb letni wymaga jakichś dodatkowych zabiegów, czy po prostu w ustawieniach zmieniam tryb i koniec? Rozumiem, że oznacza to, że nie będzie są uruchamiał na grzanie CO? Wyłącznie CWU będzie grzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100m2 do grzania, parter tylko, calość podłogówka (w garazu dwa grzejniki, ale ich nie uzywam), 15cm styro na scianach, strop 30cm welna, strop drewniany i sufit GK, nowa chalupa, jeszcze nie mieszkam, wygrzewam dopiero wylewki.

Spalanie przekonam się dopiero w nastepnym sezonie zimowym, ale mam nadzieję na maks worek 15-20kg na dobę :)

Pellet no name 800zl za tone, kupiony na probe w pobliskim skladzie maks 200m od domu, wydaje sie ok, spieków nie ma, chyba nie warto przeplacac i kupowac cos drozszego. Na zimę celuje kupić 3t :)

W porwnaniu do tego, że miałem kupowac kociol Stalmark za 14k !!! to jestem zadowolony bo dalem polowe ceny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi bardziej o czas i spalanie bo to czy Ty uzyskasz zadaną w pokojówce w ciagu 1 godziny i za godzinę się odpali znowu to masz 3 godziny grzania ekonomicznego i  odpalenie tez za następną godzinę .Niby nic ale mniejsza liczba odpaleń ,mniejsze zużycie pelletu udowodnił to kol @RadoRado  i stabilniejszą temperaturę w domu bez skoków .Co do cwu lepiej manewrować parametrem P26.

Ps. Bardziej ten mój wpis dotyczy się okresów przejściowych. Choć można próbować i w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, arczi3333 napisał:

Pellet no name 800zl za tone, kupiony na probe w pobliskim skladzie maks 200m od domu, wydaje sie ok, spieków nie ma, chyba nie warto przeplacac i kupowac cos drozszego

Nie warto. Jak tutaj nie masz problemu to nie szukaj i nie kombinuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję olimp 1040 zł za 975 kg. od września mam 4 dostawę. Myślę, że starczy mi do jesieni spokojnie, teraz idzie worek na 6-10 dni,w  zależności jak na dworzu.

@pospisz na grzanie w zimę piec uruchamiał się 2 razy na dobę - rano i wieczorem po ok 4 godziny. To wystarczyło, skok temp. był w najzimniejsze dni max 1 stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dejf napisał:

 

@pospisz na grzanie w zimę piec uruchamiał się 2 razy na dobę - rano i wieczorem po ok 4 godziny. To wystarczyło, skok temp. był w najzimniejsze dni max 1 stopień.

To tylko się cieszyć z takiej sytuacji , ale na okresy przejściowe teraz zmniejszył bym mu moc czyli  z auto na 3 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz tylko w jakim celu? Jeżeli teraz piec włącza mi się właściwie tylko na grzanie wody? Na przestrzeni miesiąca raz grzał CO.
Stąd pytanie o przełączenie na tryb letni, czy wystarczy przełączyć w opcjach, czy coś jeszcze trzeba zrobić?
No i odkąd nie grzeje CO, mamy taki problem, że pierwsza osoba, która idzie pod prysznic szybko ma zimną wodę... Boiler niby 120L, ale ciepłej wody może z 10 :/ tu strzelona gafa z wyborem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mi da czujnik nizej, skoro po prostu jest malo cieplej wody? Mi to probowal wyjasnic serwisant, ze w moim zasobniku jest odwrotnie doposzczana zimna woda (gora/dol) i przez to miesza sie od razu w tym miejscu, gdzie pobierana jest ciepla do uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dejf napisał:

Ale co mi da czujnik nizej, skoro po prostu jest malo cieplej wody? Mi to probowal wyjasnic serwisant, ze w moim zasobniku jest odwrotnie doposzczana zimna woda (gora/dol) i przez to miesza sie od razu w tym miejscu, gdzie pobierana jest ciepla do uzytkowania.

?????? Jak zimna woda od góry ? Co ty masz za podgrzewacz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz, absolutnie nie mam zadnych pretensji. Pytam po prostu, jaki efekt ma dac obnizenie czujnika, nie znam sie na tym. 

@Puławiak jesli podgrzewacz, to to samo co zasobnik, to jakis biawar, ale dokladnie nie pamietam modelu - jestem poza domem. Napisze pozniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.