Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biopellet pro 18 kw - termostat i zawor 3D


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40
9 godzin temu, Dejf napisał:

@Trener40 Jak zużywam wody na tyle, że spada poniżej 45, to piec się rozpala - zanim osiągnie temp. taką, żeby faktycznie ogrzewać wodę, to mija jakieś 10-15 minut - czyli właściwie jestem już po prysznicu. 

, tylko z 80. wtedy spokojnie można wziąć przyjemny prysznic :)

 

Kocioł, to nie przepływowy podgrzewacz wody. Jeżeli na kotle jest 30*, to  potrzebuje niestety czasu,aby zaczął grzać CWU. 

Sprawdź czy czujnik od CWU jest dobrze osadzony w zasobniku ( wsunięty do końca), a druga sprawa , to jak masz możliwość, to użyj innego czujnika z termometrem w celu sprawdzenia i porównania wskazań. 

Stać pod deszczownicą z której może siknąć 80 st, to jak spacer po zaminowanym polu w blasku księzyca :) praktycznie luz, spokój, pełen relaks ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 ale generalnie nie widzę takiej możliwości. Przede wszystkim mam baterię z pseudo termostatem, raczej nigdy nie jest ustawiona na full. Dwa, że nawet jeżeli w trakcie używania piec się zacznie rozpalać, to woda dalej będzie używana, czyli do bojlera dopuszczana będzie zimna. Minie sporo czasu, nim piec ogrzeje tę wodę do 80 st. jeśli w ogóle (przy jednoczesnym, ciągłym dolewaniu zimnej). Raczej nikt tego nie doczeka :D 

Fragment z zaminowanym polem godny poety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Miej świadomość, że kamień z wody wytrąca się już od 67st. Jak będziesz grzał powyżej tej temp, to szybko stracisz wydajność grzałki i zasobnika. To raczej nie jest rozwiazanie problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak z tym kamieniem jest bo ja zawsze grzałem mocno by właśnie nie było problemów z brakiem wody przy używaniu jeden po drugim,i bojler ma już z 6 lat i nie czuję by się gorzej zagrzewał jedynie sonda jakaś tam była dość zżarta przy wymianie może to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja muszę mieć faktycznie miękką bo i pralki latami śmigają bez większych problemów,i wracając jeszcze do ilości wody pod prysznic ,u mnie 50l plus na każdego,a przeważnie jest czterech tak że przy poziomym bojlerze i 50 stopniach nie ma szans by dwóch się umyło i miało te 50 stopni do dyspozycji ,letni prysznic bez problemu ale ja lubię gorący i już bym był nie dosycony i stąd grzanie 80 stopni,wtedy wszyscy są hepi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda jest tak twarda, że jak bierzesz prysznic to jakbyś dostawał wpier*** ;) wiec grzanie do 80 odpada... Ale do tych 60 chyba podniosę... niby 5 stopni, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dejf Jedno pytanie z czym połączona jest ta rurka a ZZ i co ona tam robi?

Clipboard03.jpg.ecec741c8c79867b9fa43cf03a11d03c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, użytkuje w/w pięć biopellet pro. Instalacja z dwoma pompami i termostatem pokojowym. Generalnie chodzi ok. Ustawiony teraz w trybie zima, aby jak spadnie temperatura od zadanej troszkę dogrzał. Problem jest taki że np gdy do grzeje CWU do zadanej temperatury, pompa cwu prawidlowo wyłącza się a na krótki czas włącza się pompa CO mimo że dioda D11 świeci sie. I przez to temperatura pieca z zadanej spada do ok 47 stopni i dalej jest na czuwaniu.

Dlaczego np jeśli pięć jest na czuwaniu ma powiedzmy 42stopnie i temperatura na regulatorze spadnie poniżej zadanej, dioda D11 oczywiście gasnie ale pięć jest nadal na czuwaniu i nie rozpala się aby dogrzać pomieszczenie

Czy ktoś posiada spis oznaczeń wszystkich parametrów tego urządzenia. W instrukcji jest tylko ich znikoma część.

Czy te ustawienia są prawidłowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Proszę podpowiedzcie jakie parametry przestawić by by wyłączyć obieg CWU. Mam instalację z dwiema pompami czyli w piecu i do bojlera. Muszę wyłączyć dwa obiegi i zostać na jednym.  Taki akt desperacji z mojej strony. 

Mam Brete 12 KW zrobioną w dwóch układach. CO + CWU. ( dwie pompy). Zawór 3D włączony poza układ CWU.

Piec grzejąc wodę w bojlerze załącza także pompę pieca i goni wodę na mieszkanie. Nie odcina gałęzi CO. wiem, że nadmiar ciepła  powinien zrzucić w CO i wyłączyć pompę CO. Niestety pompa pracuje cały czas. Rozgoni wodę, a ja w mieszkaniu zamiast ustawionej temp.  22 mam 24. Pellet schodzi masakrycznie szybko. W nocy na samą wodę 3/4 worka. 

Proszę podajcie nastawy parametrów A01, P26, P74 - tak aby wyłączyć grzanie bojlera i zostać na samym CO.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Ferroli Biopelet Pro 12 kw. Od dwóch dni testuję kocioł po samodzielnej instalacji. Kocioł współpracuje z termostatem pokojowym. Na sygnał z termostatu kocioł rozpoczyna rozpalanie i po osiągnięciu temperatury zadanej na termostacie gaśnie. Niby wszystko OK, ale czy pompa obiegowa CO powinna chodzić pomimo wygaszenia kotła? Termostat pokojowy osiąga temperaturę zadaną, kocioł się wygasza a pompa obiegowa pracuje cały czas. Myślałem, że po osiągnięciu temperatury startowej wyłączy się, ale zaobserwowałem, że nawet gdy kocioł wychłodzi się poniżej 40 stopni to nadal pracuje. Czy to jest normalna praca tego kotła. A może da się to jakoś wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś podzielic się ustawieniami ww kotła tylko w wersji 12kw? Chodzi o aspekt ekonomiczny, aktualnie spalanie wydaje mi się że mam dość duze. Dom nowy, dobrze ocieplony. 3osoby w domu, cwu korzysta się tylko na wieczor na mycie, temperatura cwu 53stopnie, histereza cwu 10stopni, na kotle 70stopni ustawione, ochrona powrotu 55, calosc podlogowka z temp max przy rozdzielaczu 47stopni, termostaty w pokojach na 23-24 stopnie, dom 100kwadratow. Ludzie pisza o spalaniu 5-10kg, a u mnie przy takich parametrach jak wyżej teraz to i worek 15kg opakuje. Dodam że zbiornik cwu mam stary, dość leciwy, krotko trzyma temperaturę. Może ktoś coś nakieruje w którą stronę iść z ustawieniami? Pellet spala się ok, nie mam spiekow, popiół fajny. Dodam, że w dzień zbijam termostatem temperature na 21-22, kolo  godz 14-15 małżonka podwyższa żeby na wiecZór było ciepło/gorąco w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz normalne spalanie przy tej temperaturze, nie słuchaj głupot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie masz OK. Bojler też swoje "pożre", szczególnie jak stary ze słabym ociepleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.