Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet + Bufor - Wady I Zalety


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera!\

Masz krzywą w poprzednim poście, weź palec i pojedź nim po krzywej między krzywymi 0,4 i 0,6 na poziomej skali masz temp na zewnątrz ,na pionowej temp wody w instalacji podłogi.

Nie wzoruj się na moich temperaturach , gdyż ja mam to policzone, a ty masz jak ci wyszło czyli "na pałę"

 

PS
Aby zakończyć te bezsensowne posty - sam odczytałem dla -20C woda ma 36C, dla -10C woda ma 32C, dla 0C woda ma 29C,

dla +5C woda ma 27C, dla +10C nie wiem, kocioł się wyłącza przy +7C , teoretycznie powinna być temp wody 25C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Może to jest dla ciebie bezsensowne chciałem się dowiedzieć bo są różne opinie puszczać na podłogę 20 stopni a inni mówią 37 i bądź tu mądry. Co do poprzedniego nie doczytałem rzeczywiście wszystko tam bylo

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor czy kocioł się wyłącza jak dogrzeje bufor. I czy dobrze rozumiem jeśli krzywa u ciebie daje np na bufor 47 to czy kocioł też tylko grzeje do 47 bo ja nie za bardzo wiem jak to chodzi. Ja mogę ustawić krzywa dla zaworu od podlogówki i od co. Dwie osobne tylko u mnie z jednym czujnikiem jest problem mam moduł bufora st--66b ale on chodzi na dwóch czujnikach. Proszę naprowadzić mnie jak to usprawnic

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak, pamiętaj że ja mam sterownik, który obsługuje bufor widząc go jako kocioł

Sambor to co rozłącza ładowanie bufora że po osiągnięciu temp zadanej przez krzywa więcej nie ładuje już na bufor u mnie będzie dalej chodzić dopóki nie wzrośnie temp na kotle do zadanej a wtedy do buforze będzie już dużo wyższa temp. A pompa u ciebie cały czas chodzi czy jak jest ustawiona

 

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z a pomoc czyli ustawiam na 62 zadana.

Pompy załączanie na 55 nie za wysoko? Pamiętaj że mam zawór na 50 stopni

A jaka temp ustawić na buforze nie mam możliwości tylko z jednym czujnikiem mogę 2 lub wyłączyć wogóle ten moduł ale wtedy będzie chodziło aż pięć dociągnięcie do 62 stopni. Chyba że ustawie te dwie temp. na buforze tylko jakie parametry tam wstawić 52 góra i dół 50?

Mam możliwość włożenia czujników w 3 punkty w 3/4 od góry w 1/2 i 1/4 zbiornika

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ostatni raz :

Daj prawdziwy schemat tej instalacji - mówisz że wg moich zaleceń, ale ja nie zalecam mierzyć ani regulować temp na dole bufora, to nikogo nie obchodzi!

Dasz rys , zaznaczę ci na nim co masz ustawić i kropka!

 

Robisz od samego początku wg własnych jakiś pokręconych pomysłów , więc jak mam ci coś doradzić muszę znać stan faktyczny instalacji.

Zalecałem ci wywalić ten drugi regulator a ty dalej z nim afiszujesz po grzyba?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że według twoich zaleceń próbuje tylko twoje przenieść twoja mysl na moje ale coś mi nie idzie .Narysowałemglądowy nie zaznaczyłem zaworów zwrotnych, kulowych oraz dopuszczenia wody, wyjścia na zbiorniczek wyrównawczy, aktualnie nie używam zbiornika cwu tylko bufor i podlogówka, grzejniki też są zakręcone zaworami kulowymi bo w piwnicy za ciepło jest. Rozdzielacze od podlogówki colmix z zaworem 3d i pompką. 1f46608686ff1b8504408229f2ef1151.jpg

 

Układ otwarty

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na rozdzielaczach od podlogówki zaworami 3 d (ręcznie) ale planuje wstawić dodatkowy zawor 3dw kotłowni z silownikiem który będzie regulował temp na nie histereza czyli poprzez pogodowke

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalę ten regulator to wtedy pompką między buforem będzie chodzić cały czas i wyciągnie z bufora ciepło jak piec się wylaczy jak ja ustawic

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki grzeją tylko aktualnie wyłączyłem. Napisz konkretnie co jest źle i dlaczego tak uważasz bo narazie nie przedstawiłeś żadnych argumentów poza hejtem. A chyba forum jest od pomocy bez obrazy że to tak napisałem ale widzę że jesteś bardzo negatywnie nastawiony do pomocy. Chyba że jedyny wiedzą tajemna której nie chcesz zdradzić. Ja przedstawiłem schemat i mój tok rozumowania czekam na twoją odpowiedz

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór pomiędzy kotłem a buforem no i 3d na podłogę mam na rozdzielaczach i jak tu może być wszystko źle d87635a6d47a69c5138f35e78d6eaf69.jpg

 

Pompki na powrocie nie mogą być?

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym cwu jest źle wpięte. Zasilanie ma iść na górę wężownicy a powrót ma być wpięty między kocioł a pompę obiegu kotłowego

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym cwu jest źle wpięte. Zasilanie ma iść na górę wężownicy a powrót ma być wpięty między kocioł a pompę obiegu kotłowego

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Ale to nie jest mój schemat podłączenia ja mam tak podłączone i niby jest wszystko źle tylko nie wyjaśniono co dlaczego bo żeby coś ocenić wydaje mi się że trzeba mieć argumenty. Co według ciebie jest tu nie tak

 

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

857896fc8a69446ae8b5191d89fe79b0.jpg

 

Układ otwarty nie rysowałem zaworów zwrotnych, i kulowych. Zamysł taki że w lato zakręcane zawory przed buforem i grzeje tylko cwu

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lisek odpowiedz proszę jak chcesz grzać tą CWU w lecie ? Za pomocą dwóch pomp kotłowa + ta bezsensownie zamontowana na powrocie od CWU ? Gdybyś miał pompę CWU na zasilaniu do bojlera a powrót z bojlera wpięty przy samym kotle, a nie za pompą kotłową to wtedy owszem . 

Nie czytałem całości , ale piszesz coś o krzywych grzewczych , czym ta krzywa grzewcza steruje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest mój schemat podłączenia ja mam tak podłączone i niby jest wszystko źle tylko nie wyjaśniono co dlaczego bo żeby coś ocenić wydaje mi się że trzeba mieć argumenty. Co według ciebie jest tu nie tak

 

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

857896fc8a69446ae8b5191d89fe79b0.jpg

 

Układ otwarty nie rysowałem zaworów zwrotnych, i kulowych. Zamysł taki że w lato zakręcane zawory przed buforem i grzeje tylko cwu

Kolego , w tym schemacie co wymalowałeś, pompa cwu jest zbyteczna, gdyż pompa ładująca bufor będzie napędzać obieg cwu różnicą ciśnień!

Dobrze koledzy podpowiadają że ten schemacik ma sporo błędów, i bardziej zastanawiające jest dlaczego chcesz mieszać grzejniki zamiast podłogi??? Na grzejniki możesz puścić cieplejszą wodę , natomiast podłogę musisz mieszać.

Zamień mieszanie z grzejników na podłogę, a na grzejniki termostaty i już lepiej.Powrót pompy cwu przepnij bliżej kotła (między kotłem a pompą bufora a kotłem), tak jak sugerują koledzy, to powinno już poprawić układ. Tylko że wraz po wyłączeniu pompy cwu , pompa bufora będzie częściowo pchać wodę do bojlera!!!. 

I tu masz odpowiedź dlaczego pompy lepiej jest montować na zasilaniu,a schemacik jest troszkę do bani!!!

Pozdrawiam.

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , w tym schemacie co wymalowałeś, pompa cwu jest zbyteczna, gdyż pompa ładująca bufor będzie napędzać obieg cwu różnicą ciśnień!

Dobrze koledzy podpowiadają że ten schemacik ma sporo błędów, i bardziej zastanawiające jest dlaczego chcesz mieszać grzejniki zamiast podłogi??? Na grzejniki możesz puścić cieplejszą wodę , natomiast podłogę musisz mieszać.

Zamień mieszanie z grzejników na podłogę, a na grzejniki termostaty i już lepiej.Powrót pompy cwu przepnij bliżej kotła (między kotłem a pompą bufora a kotłem), tak jak sugerują koledzy, to powinno już poprawić układ. Tylko że wraz po wyłączeniu pompy cwu , pompa bufora będzie częściowo pchać wodę do bojlera!!!.

I tu masz odpowiedź dlaczego pompy lepiej jest montować na zasilaniu,a schemacik jest troszkę do bani!!!

Pozdrawiam.

Zbiornik od cwu nie jest nad kotłem tylko tak narysowałem Jeśli chodzi o podlogowke to rozdzielacze są jak na zdjeciu9a844773a70858965d91c5d014f94c2b.jpg

 

Co proponujecie przerobić aby to chodziło sensownie

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam skoro tak chcesz pchać wodę do rozdzielacza to ok .... A jaką przewidujesz temperaturę w buforze utrzymać i jak zaizolować rury w podłodze aby nie parzyły. Bo jeśli 50 stopni w buforze to ok.(ale to mija się z celem bufor), ale jeśli 60,70stopni i więcej to ci współczuję bosą nogą stanąć na podłodze, w której mimo izolacji płynie np.70stopni do twojego mieszacza przez pół domu......

Przy buforze należy wodę mieszać i pchać już "gotową" (i straty mniejsze) do rozdzielaczy, jeśli nie to bufor tobie jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcę wstawić zawór 3d lub 4 d i żeby pogodowka sterowała poprzez histereza tym zaworem.

Który zawór lepiej wstawić?

Co do temp. na buforze to około 50-55 stopni chce trzymać na nim.

 

Rury ida w pionie z kotłowni do rozdzielacza są schowane w ścianie.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcę wstawić zawór 3d lub 4 d i żeby pogodowka sterowała poprzez histereza tym zaworem.

Który zawór lepiej wstawić?

Co do temp. na buforze to około 50-55 stopni chce trzymać na nim.

 

Rury ida w pionie z kotłowni do rozdzielacza są schowane w ścianie.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Napisano wczoraj, 19:55

Dziękuję z a pomoc czyli ustawiam na 62 zadana.

Pompy załączanie na 55 nie za wysoko? Pamiętaj że mam zawór na 50 stopni

 

Kolego ...tak jak SAMBOR już cię informował ..... zdecyduj się przemyśl, pomyśl, ...A potem pytaj.... sorry ale dla mnie twój temat skończony...

I za stary jestem na obrażanie się, a tekst że ktoś ci nie chce pomóc tutaj na forum ..możesz sobie odpuścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mam co liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemu. Czy od czego zacząć wytłumaczcie konkretnie jak krowie na rowie. Przemyśl tylko kolego widzisz że ja bładze i szukam żeby ktoś mnie z tego błędu wyprowadził bo ja bładze cały czas. Bo moje przemyślenia są już cały czas w tej błędnej teoria która mam już w głowie i szukam oswiecenia

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.