Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ustawieniami Heiztechnik Hit Pellet


Warrior311

Rekomendowane odpowiedzi

To u mnie w obecnym czasie idzie zasobnik (180kg) na 2 tygodnie. Temperatury jak w postach wyżej. Gdy jest zima to zasobnik na ok 7-8 dni. Piec wylanczam, gdy zaczyna grzac sam siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zacząłem grzać 17 listopada. Do 27 grudnia spaliłem 69 worków (1035 kg) pelletu(Olczyk, u mnie kosztuje 840 zł za tonę). Dziennie wychodzi 25,5 kg. W tym podgrzewanie cwu. Czyszczę piec raz w tygodniu, popiołu jest jakieś objętościowo 2.5 litra, bo wagowo wiadomo, że kilkadziesiąt deko. 

Temp. kotła 70 stopni. Temp. Cwu 42 stopnie. Temp. powrotu 55 stopni. Temp. zaworu 1, 41 stopni. 

Od 17 listopada piec rozpalał się 694 razy. Tryb pracy zaworu mieszającego jest: normalny grzejnikowy. Histereza cwu 5 stopni. Histereza kotła 20 stopni. Podtrzymanie Wyłączone. Ochrona powrotu wyłączona

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie, piec dogrzewa do 70 stopni, potem przez wygaszanie i czyszczenie podchodzi do 80. W domu jest ciepło i sterownik nie puszcza wody na instalację. Po powiedzmy dwóch godzinach, gdy spadnie temperatura w domu i sterownik się włączy, na kaloryfery leci bardzo ciepła woda i bardzo szybko temperatura pieca spada do 40 stopni i rozpoczyna się rozpalanie. Wiadomo, że przez dwie godziny, to w instalacji woda wyzimnieje i gdy ruszy pompka to do pieca leci zimna woda, tylko czy tak to ma wyglądać? Czy temp. na piecu ma tak szybko spadać i czy to jest dla pieca dobre? Czy jakąś ochronę powrotu aktywować lub coś innego. 

Temp kotła mam 70.                                     Cwu. 43, temp. powrotu 55 i temp. zaworu mieszającego 1 także 55 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Warrior311 nie pamiętam jaka powierzchnię ogrzewasz, ale: na zewnątrz zrobiło się ciepłej, masz 55°C na zasilaniu, zmniejsz temperaturę na zaworze1 na np 40°C. Wygodniej jest korzystać z czujnika pogodowego i krzywej grzewczej. Z opisu wynika że masz wyłączenie pompy po osiągnięciu temp, proponuję ustawić obniżenie temp o kilka stopni po osiągnięciu temp zadanej. Nie masz odbioru ciepła to temperatura na piecu rośnie. Histereze kotła podnieś do 15°C.

Pomimo że prawidło ustawiony piec nie powinien aż tak przeciągać, to myślę że podbicie do tych 80°C to nic zlego- ALE to nie się wypowiedzą bardziej doswiadczeni Koledzy.

Generalnie poprzeglądaj forum, w różnych wątkach przewijają się odpowiedzi na Twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma działać przy trybie normalnym grzejnikowym.

Na początku stycznia miałeś ustawione 41 st. na grzejniki, a teraz gdy jest ciepło 55 st. ???

Zmniejsz tą temperaturę, ponownie powiedzmy na 41 st. kocioł będzie się o wiele mniej razy rozpalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mały remont w domu i się trochę wychłodziło, a w tym samym czasie był bardzo duży wiatr i mróz i nie mogło się w domu dogrzać. Piec chodził cały czas, a temp. w ogóle się nie podnosiła w pomieszczeniu. Dlatego podniosłem na 55 i temp. w domu się podniosła to tej zadanej. Ale teraz dzieje się jak opisałem. Oki to zmniejszę temp. zaworu mieszającego 1 na 41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli jak zmniejszyłem temp. zaworu mieszającego 1, piec rozpalał się 12 razy dziennie(nie wiem ile razy w tym tylko dla samego siebie-bez puszczania wody na kaloryfery)

Użytkuje piec 106 dni, przez ten czas rozpalał się 1521 razy co daje średnio 14 razy dziennie. Pewnie to jest trochę za dużo, a ile razy dziennie było by w miarę optymalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miała miejsce taka sytuacja. Piec podgrzał się do 75 stopni i przeszedł w postój. W domu było ciepło, sterownik salus się nie włączył, a i tak załączyła się pompka i puściła gorącą wodę na kaloryfery(temp. zaworu mieszającego 1 była 70 stopni, a ustawione jest 41 stopni). Za chwilę pompka się wyłączyła, ale zimna woda wróciła do pieca i temp. na piecu momentalnie zaczęła spadać do 50 stopni i piec zaczął znowu się rozpalać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że zabezpieczenie kotła wywaliło gorąca wodę. Ale mogę się mylić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.