Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje z przeglądarki.

IMG_20211118_151646293.jpg

IMG_20210904_130134535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruda jak moja… 😉

Ile przezucilo towaru. Ja ta zabawe zaczynam dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że stare Kipi spaliło psa z budą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój palnik przepalił ponad 30ton paliwa. Komora ma być jasno-szara to świadczy o odpowiednim składzie mieszanki paliwo-powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ewidentnie tylko zle wskazanie z fotodiody.

Brudna lub te szczeliny zabrudzone lub odbicie swiatla (plomienia) slabe lub sama dioda uszkodzona.

Nie bawilem sie nia za bardzo ale odkrecilbym ja od palnika i sprawdzil czy okiem widze odbicie plomienia przez ten otworek. Jesli widac to latarka i przyswiecic w nia.

Zrobienie tych zdjec rezem z poskladaniem zajelo mi 10minut a nigdy tego nie wyciagalem…

39068BB5-4C32-4195-9B70-2ADBFE6E69E3.thumb.jpeg.48f931f644be879f0ae14366ab52d9ce.jpeg21156AF6-9D80-4E0F-AA10-98E611C076AE.thumb.jpeg.13a24a49faa24a314af315f8de202aee.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inną tę diodę, u mnie jest czoło płaskie u Ciebie widzę że półokrągłe. Może przez to coś się knoci. Kanały mam drożne bo sprawdzałem, wyciągałem też czujkę i świeciłem latarką. Czy u Ciebie też te dziurki nie są dokładnie naprzeciwko tej fotodiody tylko lekko w bok.

Podczas pracy jak wyciągnę to pokazuje 100% więc raczej jest sprawna, jak zacieniam ręką to spada do 0

Edytowane przez madjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dziurki sa przesuniete bo swiatlo ma byc odbite inaczej by sie usmazyla.

U mnie jest wypukla jak na foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 18:00, Gość robin60 napisał:

Użytkownicy palników KIPI 16 i 20 KW tych starszych  bo to głównie ich dotyczy ponieważ zawsze były problemy z płomieniem na 100 %. Radzę wymienić fotodiodę na nowy typ.

W chwili obecnej płomień zawsze jest w 100 %.

KIPI trochę to ukrywało , ale te małe palniki miały problem właśnie z osiągnięciem płomienia na 100 % co na najniższych mocach niejednokrotnie prowadziło do przekłamywania, i jak spadał % płomienia i palnik pykał na mocy 5 KW dochodziło czasami do niepotrzebnego rozpalania.

W chwili obecnej problemu tego już nie ma.

Aby sprawdzić jaką mamy fotodiodę należy odkręcić tylną obudowę palnika , i jeżeli jest czerwony kabel to znaczy , że posiadamy stary tym fotodiody. Nowa jest na czarnym kablu.

 

W dniu 19.09.2019 o 08:03, Gość robin60 napisał:

Gniazda są identyczne tak , że nie trzeba ich odkręcać jedynie sama czujka tj, fotodjoda różni się znacznie.

20190919_080028.thumb.jpg.57a1548ea5c942e2f2058ccde7a0dc48.jpg

Zobaczcie na to wygrzebałem wątku. Ja mama tę starą płaską wersje.

Edytowane przez madjaro
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaska czujka na czerwonym kablu to starego typu , nie pozwalaj na odpalenie ponowne kiedy ogień jest w palniku bo w życiu tego nie dostroisz ,wygaś kocioł na palniku nie ma prawa zostać stary pellet i popiół co najwyżej garstka pyłu , jak jest dużo popiołu to wydłuż czyszczenie po wygaszeniu . Podaj telefon spróbuję Ci pomóc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem! 

Wykres płomienia ze starej czujki i po wymianie na nową.

4V2HMASZJGDHP1SC000G0_2020-01-13 11_00_2020-01-15 11_00.png

  • Lubię to 2
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 17:03, Kordjano napisał:

@MlodyospW ustawieniach kotła ,nie serwisowych powinna być intensywność czyszczenia .

Jak dla mnie płomień ok , jeśli chcesz się pobawić to możesz zmniejszyć nadmuch maksymalny o 2% średni o 1% i test na oko tak żeby nie zrobił się za brudny ten płomień a wymiennik nie zrobił się ciemny . Nadmuchy powinny być jak najmniejsze ale nie można dopuścić do kopcenia ,w wymienniku musi być jasno .

Jak uważasz że ta moc maksymalna jest za duża dla Ciebie to jak palisz w trybie fl to zakres modulacji daj od 0 do 80 % 

Ja bym się nie przejmował tym popiołem ,taka przypadłość twojego pelletu ,płomień jest ok palnik nie zasypuje się to nie ma co szukać ,ma grzać i mało palić .☺️

Popal tak jakiś czas i daj znać , jak będziesz coś korygował to nie zmieniaj kilka rzeczy na raz ,jak nadmuch to nadmuch jak czas cyklu praca to czas cyklu i test jedną dobę 

A jakie histeryzy mam ustawić?,  przy mocy 4kw na minimum jak przepija o 5'C to płomień  ma ok 10cm jest pomaranczowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz pracować na mocy 4kw? Te palniki nie za bardzo lubią tak niskie wartości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze  mam pytanie jak to jest  z tym popiolem od pelletu jaka ilość  jest uwas bo na obecną  chwilę  umnie po ok 30kg pelletu ja wyciagam  ok 5l wiadro popiolu, , a  te 4kw to widze w info sterownika raz ma 4 nieraz 6  jak pracuje na minimum  i dobija te ostanie stopnie temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 litrów popiołu z 30 kg??? Współczuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto z minimalnej  pracy płomień  ma ok 10cm i pali sie na pomarańczowo, a drugie foto  to z popielnika gdzie wczoraj czyściłem  wszystko aby wprowadzić  nowe ustawienia 

20211210_091649.jpg

20211210_093001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pokaż zdjęcia tego złota czytaj pelletu na białej kartce?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MlodyospPowinieneś się cieszyć że twój palnik radzi sobie z tym pelletem i to całkiem nie źle .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u was ze sterowalnością  instalacji? Interesuje mnie czy stosujecie pracę kotła ciągłą, mianowicie rozpalanie o histerezę kotła czy stosujecie wyłączanie palnika od termostat od pokojówki? Może ktoś stosuje prace ciągła palnika  z niską mocą 24/7 i stała temperaturę na obieg grzejnikowy i steruje termostatami przy kaloryferach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mlodyosp napisał:

po ok 30kg pelletu ja wyciagam  ok 5l wiadro popiolu

Oj to bardzo kiepski ten pellet - u Teściowej tyle popiołu to nie ma nawet po spaleniu całego, ok. 180kg zasobnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno się nie udzielałem 🙂Napiszę kilka swoich obserwacji...Więc tak . Paliłem na dwa sposoby .Czyli od histerezy kotła , oraz od termostatu pokojowego .Moje wnioski są takie , że przy paleniu od termostatu zdecydowanie mniej pelletu jest zużywane! Ale to raczej oczywista sprawa...Moim zdaniem nie ma sensu ( przy paleniu gorszym pelletem ) sugerować się wskazaniem płomienia w procentach...Trzeba zaglądnąć do kotła przy mocy max. naocznie zobaczyć , jak płomień wygląda. Naprawdę to nie jest fizyka kwantowa😉.Palę pelletem "no name" , a popiołu mam z tony max 10/12kg.Więc nie wyobrażam sobie jaki to musi być syf , że po spaleniu 30 kg popiół to 5-cio litrowe wiadro!!!Na koniec o "fachowcach"...Od początku mówiłem hydraulikowi żeby za zaworem 4-drogowym zamontował pompę!!!Na jego pytanie po co , przecież zawór rozwiązuje sprawę odpowiedziałem...Żeby głupi miał zagadkę!!!Dramat...Sam przerobiłem , ćwoka pogoniłem i teraz jest tak , jak być powinno ( różnica między zasilaniem , a powrotem to max 8 stopni)!Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam problem z palnikiem KIPI, szukałem tu na forum ale niczego nie znalazłem, przyznaję, że w tym wątku nie przeczytałem tych niemal 600 podstron, jeśli temat już się pojawił to przepraszam.

Palnik pracuje już czwarty sezon, pierwsze dwa sezony były bez problemu, od trzeciego zaczęły wyskakiwać alarmy "Nieudana próba rozpalenia" próbowałem już wielu rzeczy w tym konsultacji z serwisem/producentem. Wnioski do czego doszedłem: podajnik 2 zacina się od nawet niewielkiej ilości pelletu, serwis polecał zwiększenie wagi w teście podajnika o 100g i obserwację, jeśli nie pomoże dodać znowu 100g, prawdziwa waga w teście to 2200g dojechałem już do ponad 4kg i ok, pelletu sypie mniej ale nawet niewielka ilość potrafi zaciąć ślimak. Stoker (ślimak podajnika 2) wymiemiłem na nowy, próbowałem też z silnikiem, nic to nie dało, jest coraz gorzej, teraz ślimak zacina się kilka razy na dzień. Aby odblokować ślimak czasem wystarczy tylko stuknąć w rurkę wlotu paliwa a czasem trzeba odkręcić rurę spiro i wyciągnąć odkurzaczem. Co mnie zastanawia, silnik po napotkaniu oporu zaczyna kręcić się w drugą stronę co powinno według mnie rozwiązywać problem zacinania ale tak się nie dzieje...

Już nie mam pomysłów, czuję że zaczynam się doktoryzować z pracy tego palnika a i tak nic to nie daje. Był on oczywiście czyszczony itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rollo2procent

Sprawdzałeś czy śruby są dokręcone od sztokera? Zdejmij rurę sporo i to sprawdź! Podmieniales już silnik i sztoker i nic to nie zmieniło?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wydać Ci się to dziwne, ale sprawdź połączenie elektryczne podajnika 2 na tej listwie pod obudową. Kabelek jest cienki. U mnie mimo solidnego dokręcenia któregoś dnia podajnik poprostu się zatrzymał. Po sprawdzeniu i ponownym dokręceniu znów wszystko jest ok.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko jest mocno dokręcone, wymieniłem stoker a po jakimś czasie silnik. Nic to nie dało. Co do połączenia elektrycznego, myślałem nad tym ale trochę mi się to gryzie z tym, że podajnik potrafi pracować kilka godzin i dopiero się zacina, złe połączenie kabelka raczej dałoby efekt działa/nie działa lub czasem ślimak by nie chciał ruszyć a to się nigdy nie zdarzyło, po wygarnięciu pelletu zawsze rusza bez problemu, pracuje też bardzo mocno (siłowałem się z nim trzymając ślimak). Dodatkowo przy wymianie silnika kabel tez siłą rzeczy został wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.