Skocz do zawartości

Viking76

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Viking76

  1. Panowie , jak u Was z działaniem strony Econet ? Bo u mnie po ich pracach serwisowych to jakaś masakra...
  2. W moim regionie ( opolskie ) również dramat...Tzn.ceny bardzo mocno w górę.Ale pellet , który naprawdę jest tragicznej jakości podrożał z 700 zeta do 1100/1200!!!W jego składzie głównie płyty osb i cholera wie co jeszcze...Ja kupiłem po 1600 , ale jakość jest SZTOS!!!
  3. Więc tak...Mam pompę kotłową ( jako ochrona powrotu ) i pompę mieszacza.W ustawieniach serwisowych-ustawienia kotła- wybór termostatu -ecoSTER T! , funkcja termostatu-wyłącz palnik (pompa kotłowa chodzi , żeby dogrzać powrót).Natomiast ustawienia serwisowe-ustawienia mieszacz1-wybór termostatu-ecoSTERT1.Przy takich ustawieniach nieważne jaką mam temp.zadaną kotła.Kocioł wyłączy się dopiero gdy termostat pokojowy osiągnie zadaną ( u mnie 23.2 stopnia)Chyba , że jest tęgi mróz i zapotrzebowanie budynku jest większe , wówczas może się zdarzyć , że kocioł wyłączy się po dojściu do zadanej na kotle pomimo nie osiągnięcia temp.zadanej w termostacie.
  4. Załadowałem zbiornik na full , ustawiłem kalibrację na 100%.Nastepnie gdy w zbiorniku było prawie pusto ustawiłem kalibrację na 0 %.Później po załadowaniu na max przytrzymałem przycisk regulatora i zatwierdziłem 100%.
  5. Witam. Mam takie pytanko...Jak to jest z tym poziomem paliwa???Otóż po dokonaniu kalibracji wszystko jest w porządku...Do czasu zaniku prądu. Tzn. w momencie gdy na chwilę wyłączę regulator lub braknie zasilania , to po ponownym uruchomieniu regulatora poziom paliwa na wyświetlaczu się nie zgadza...Przykład z dzisiaj. Poziom paliwa 89%.Wyłączyłem regulator przed czyszczeniem kotła i po ponownym uruchomieniu poziom paliwa wskazuje 53%...
  6. Dodam swoje 5 groszy do różnic w spalaniu praca od termostatu pokojowego vs praca od histerezy kotła, Z natury jestem maniakiem cyferek:-).I tak to wygląda u mnie: Test trwał po 2 tygodnie dla każdej z metod .Moje wnioski są następujące: Temperatura na termostacie 23 stopnie w obu przypadkach... Przy paleniu od histerezy kotła (temp.zadana 70 , histereza 20 , temp.mieszacza 45 po osiągnięciu zadanej obniżenie na mieszaczu do 42) Przy paleniu od termostatu pokojowego ( na mieszaczu do osiągnięcia zadanej na termost.też 45 stopni , a po osiągnięciu też 42 stopnie ). W spalaniu różnica wynosiła średnio 2,3 kg na dobę więcej przy paleniu od histerezy kotła.
  7. Mam kocioł podłączony do gniazdka z pomiarem zużycia.Przez cały grudzień zużycie wynosi 18kw.
  8. U mnie pomogło odłączenie i ponowne podłączenie przewodu (białego ) od Econet , a innym razem odłączenie czarnego przewodu z regulatora. Spróbuj i daj znać .A które diody na Econet się świecą?
  9. Czujnik zamontowany w czopuchu (zgodnie z instrukcją).Ale sprawdzę go tak jak radzisz...Dzięki za odzew.
  10. Witam ponownie.Zaintrygowany Waszymi wpisami na temat temp.spalin zastanawiam się , o co chodzi???Otóż piszecie , że macie przy mocy max.palnika (16,18 kw) około 120,140 stopni...I tu mam dylemat.Co bym nie robił nie ma szans , żeby mój kocioł doszedł do temp.100stopni...W momencie gdy jest zabrudzony , to max.temperatura dochodzi u mnie do 94,96 stopni.Po wyczyszczeniu kotła max to 84,86 stopni.Wcześniej , gdy miałem kopciucha z zamontowanym palnikiem Kipi to osiągałem właśnie temp.około 130,140 stopni...Co Wy na to?Mam palnik 16kw , nie ograniczony w żaden sposób tzn.chodzi od 5kw (moc minimalna) do 16kw(moc max).
  11. Witam. Dawno się nie udzielałem 🙂Napiszę kilka swoich obserwacji...Więc tak . Paliłem na dwa sposoby .Czyli od histerezy kotła , oraz od termostatu pokojowego .Moje wnioski są takie , że przy paleniu od termostatu zdecydowanie mniej pelletu jest zużywane! Ale to raczej oczywista sprawa...Moim zdaniem nie ma sensu ( przy paleniu gorszym pelletem ) sugerować się wskazaniem płomienia w procentach...Trzeba zaglądnąć do kotła przy mocy max. naocznie zobaczyć , jak płomień wygląda. Naprawdę to nie jest fizyka kwantowa😉.Palę pelletem "no name" , a popiołu mam z tony max 10/12kg.Więc nie wyobrażam sobie jaki to musi być syf , że po spaleniu 30 kg popiół to 5-cio litrowe wiadro!!!Na koniec o "fachowcach"...Od początku mówiłem hydraulikowi żeby za zaworem 4-drogowym zamontował pompę!!!Na jego pytanie po co , przecież zawór rozwiązuje sprawę odpowiedziałem...Żeby głupi miał zagadkę!!!Dramat...Sam przerobiłem , ćwoka pogoniłem i teraz jest tak , jak być powinno ( różnica między zasilaniem , a powrotem to max 8 stopni)!Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie.
  12. Wytłumaczę to w prosty sposób...W zeszłym sezonie paliłem od histerezy kotła , gdyż nie posiadałem termostatu pokojowego . Kocioł odpalał się przy 56 stopniach , a wygaszał przy 70( taką miałem histerezę kotła).W tym sezonie zamontowałem sterownik pokojowy (eSter x80).Teraz kocioł uruchamia się w momencie spadku temp.zadanej na owym termostacie . Tzn.w pomieszczeniu , gdzie jest termostat mam temp.zadaną 23 stopnie , a histerezę 0.2 stopnia, Kocioł uruchamia się w momencie spadku temp.do 22.8 stopnia. Natomiast , jak napisał papen76.W ustawieniach serwisowych wybierz termostat pokojowy i histereza kotła nie będzie miała znaczenia.
  13. Podepnę się do tematu.Po zmianie na tryb Lato ustawiłem tak... Temp.zadana kotła 65 Tryb pracy Fuzzy Logic Temp.zadana C.W.U 60 Histereza C.W.U 15 Wydłużenie pracy C.W.U 35 minut ( w ustawieniach serwisowych ) Po zagrzaniu wody do tych 60 kocioł się wygasza , a dzięki wydłużeniu pracy pompy C.W.U do 35 minut temp.C.W.U dochodzi do 65 stopni. Mam zbiornik 200 litrów.Po takich ustawieniach kocioł uruchamia się raz na dobę.Spalanie ok.2,5 kg/24h.
  14. Dobrze mówisz maronka.Ale...Mieszkam w małym miasteczku i świadomość ludzi jest porażająca...Przecież (cytuję) - zawsze się paliło w "piecu" i nie było problemu...Normalnie ręce opadają...Idziesz przez miasto , a smród z kominów taki , że można zwymiotować!!!Są u nas dotacje na wymianę śmieciucha.Ale nie , bo muszę dołożyć...Pogadamy za parę lat , jak będzie zakaz palenia węglem , drewnem...
  15. Odniosę się do tematu spalania... Bardzo lubię mieć wszystko policzone ( może za bardzo )... Więc tak.Mój dom , nieocieplony ( 100 m2 ), na grzejnikach termostaty ustawione na 22 , 23 stopnie.Palenie na stałej pompie.Żadnych obniżeń nocnych... Październik - średnio na dobę-15kg/24h Listopad - 18,7kg/24h Grudzień - 22,25 KG/24h Styczeń - 24,4 KG/24h Łącznie spalonego pelletu ( nie liczę kilkunastu dni września ) -2469kg/123 dni =20,07kg/24h... Uważam to za świetny wynik... Zobaczymy za rok po dociepleniu budynku styro grafit 15cm...
  16. Defro optima komfort 12kw-53 litry . Spalanie ilości pelletu...Rewelka!!!
  17. Co do magii powrotu zaworu 4d , to dodam coś od siebie... U mnie praca na stałej pompie , temp.zadana kotła 66-tryb FL , więc podnosi do 71 + wygaszanie =74/76 stopni. Mieszacz ustawiony na 50 przy obecnych temp.0-8 stopni... Histereza 8, kocioł podejmuje pracę przy 58 .Najniższa temp.powrotu , jaką miałem 43,34...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.