Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@cezar76, na początku spadł ale na tym pellecie co mam (sama sosna) jest teraz zdecydowanie wyższy.

Tlen mam ustawiony tak: dla najwyższej mocy 8.5%, średniej 10.5%, minimalnej 12.5%. Palnik 20/14/9kW. Dla 25/16/9 miałem 8.3%/10,4 i 12.5%. Nawiew też u mnie teraz oscyluje pomiędzy 30-50%.

Reszty parametrów nie dotykałem.

 

image.thumb.png.55d7250516be857b1b29f18cb820842e.png

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tlen nastawiacie im mniejsza moc tym większy tlen,nie lepiej te 8% po całości,wg mnie było by oszczędniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zauważyłem że nie ma jednoznacznie optymalnej zawartości tlenu. Trzeba obserwować wymiennik. W zeszłym roku paliłem pelletem z 3 % domieszką płyty mdf wg producenta , wg mnie to raczej 97%  mdf  i reszta sosna :) Palił się generalnie dobrze i można było zejść z tlenem do 6 % bez smolenia. Teraz mam pellet  z czystej sosny i zawartość tlenu przy mocy maksymalnej 8 % a wymiennik i tak lekko przykopcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby potwierdza to co mówiłem o nawiewach. Przy dobrej jakości pelletach referencyjne ustawienia tlenu są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a czy ten palnik Kipi musi być idealnie w poziomie zamontowany do pieca czy można go lekko z pochyłem do przodu (ok.25%spadku)?

Edytowane przez tadpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej poziomu musi być Kolego, ewentualnie 1% komorą paleniska w dół. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tadpa napisał:

Witam,a czy ten palnik Kipi musi być idealnie w poziomie zamontowany do pieca czy można go lekko z pochyłem do przodu (ok.25%spadku)?

Ja będzie miał za duży spadek to pellet będzie wypadał za szybko z palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z pompą CWU. Zainstalowałem nowy zbiornik CWU , podłączyłem pompę, czujnik temperatury, i piec nie chce się wygasić, bo woda w bojlerze nie osiągnęła temperatury zadanej. Dodam że pracuję na czujniku pokojowym, bez priorytetu CWU , temperatura w pomieszczeniach doszła do zadanej. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wtedy nie potrzebnie chodzi piec skoro w domu temperatura jest już dobra. Jeżeli jest ustawione bez priorytetu to nie powinien sterownik brać pod uwagę pompę CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa, jeśli określiłeś temperaturę na CWU to palnik będzie dążył również do tego by osiągnąć na bojlerze CWU konkretną temperaturę. Jeśli nie chcesz by palnik pracował to zmniejsz temperaturę na zbiorniku CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, misiek30 napisał:

Panowie, mam problem z pompą CWU. Zainstalowałem nowy zbiornik CWU , podłączyłem pompę, czujnik temperatury, i piec nie chce się wygasić, bo woda w bojlerze nie osiągnęła temperatury zadanej. Dodam że pracuję na czujniku pokojowym, bez priorytetu CWU , temperatura w pomieszczeniach doszła do zadanej. Jakieś pomysły?

Kocioł pracuje jak najbardziej prawidłowo. Jak włączysz priorytet CWU, to wtedy grzeje tylko CWU, nawet jeśli jednocześnie trzeba grzać pomieszczenia. 

 

8 minut temu, misiek30 napisał:

Jeżeli jest ustawione bez priorytetu to nie powinien sterownik brać pod uwagę pompę CWU.

Jak najbardziej jest brana pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak się tylko dzieje przy pracy na termostacie pokojowym, na harmonogramie jest tak jak chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonogram ustala czas pracy, i po tym czasie wygasza palnik a pompy pracują jeszcze do osiągnięcia dolnej granicy, myślałem że na pokojowym będzie podobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli muszę dorzucić proste sterowanie do pompy CWU i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.