Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Trener40 napisał:

@Kordjano  to odsprzedaj to temu gościowi skoro mu się tak dobrze spala. Będzie miał zapas na nast sezon...

 

Obawiam że ten zapas to by mu zapleśniał do przyszłego sezonu .Wyrosły by jakieś dziwne grzyby .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cezar76 napisał:

U mnie słupki jak pałac kultury, ile wsypię, tyle spali. W dodatku oszukują mnie- zawyżają, wobec tego co wynika z liczenia woreczków o jakieś 10%. Podajnik strasznie nieprecyzyjny, tak to tłumaczę. 

Co ciekawe u mnie są zaniżone o jakieś 15% :) Nie ma to jak liczenie woreczków... 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cezar76 napisał:

Jaki masz termostat, że dasz radę ustawić histerezę 0,1? 

o taki, a co u Ciebie nie da rady?

IMG_20200127_195712.jpg

IMG_20200127_195758.jpg

IMG_20200127_195832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować , ale precyzyjność podajnika zależy od pelletu jego frakcji i gęstości nasypowej , widać to po okienku rewizyjnym na dotychczasowym miałem okienko szczelnie wypełnione na tym syfie raz jest więcej pelletu w okienku a raz mniej .  Ja też senior więc mam taki jak cezar .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zostanę na starym z pokrętłem. Najważniejsze że pali się dobrze, a spalanie i tak zawsze ustala pogoda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten problem że po napełnieniu podajnika po kilku godzinach pracy zdarzy się że okienko zrobi się puste i alarm , wygląda jak by ten pellet kiepsko się osypywał w zasobniku i w tym leju robi się pustawo jak wsadzę tam rękę to lekko wchodzi , dlatego ciężko ustawić palnik bo raz za dużo paliwa raz za mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aż tak tragicznie nie ma. Ze zbiornika schodzi w miarę dobrze. Owszem, muszę pilnować minimum, bo też robi się duży lej. U mnie ten pellet jest aż klejący, ale raczej nie jest mokry, tylko dlatego, że jest z sosny, dużo żywicy. Do tego otręby zbożowe i jest jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ustawiony poziom zbiornika , że jak sterownik sygnalizuje alarm poziomu, to w zbiorniku jest jeszcze około 15 kilo, więc podajnik się nie odkrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szumik83 napisał:

 

IMG_20200127_195712.jpg

23 stopnie przy ogrzewaniu podłogowym toć to piekarnik. No i jednak palnik  sobie radzi z ogrzewaniem podłogowym bez bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, palacz66 napisał:

Super, wgrałeś? A płytę masz 256? 

@palacz66niestety nic niewgrywałem okazalo sie ze procesor 128 jest qiec dalem sobie spokoj, ale zastanawiam się czy mogę zrobić aktualizację wszystkiego oprócz panela "A"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program nie da Ci zrobić tej operacji. 

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, g69 napisał:

23 stopnie przy ogrzewaniu podłogowym toć to piekarnik. No i jednak palnik  sobie radzi z ogrzewaniem podłogowym bez bufora.

temperatura jest jak najbardziej  komfortowa, podłoga jest delikatnie ciepła , na siłowniku zaworu 3d mam sztywno ustawione 38 stopni na podłogę, palnik odpala się kilka razy na dobę i pracuje 1,5-2 godziny więc podłoga się nie przegrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2020 o 10:22, Dragster napisał:

No tak, racja. zupełnie wypadło mi z głowy, że przy pracy z buforem temperatura kotła bardziej jest zależna od temperatury bufora.

Tak a propos temperatury kotła przy ustawionej temperaturz1804416557_Zrzutekranu2020-01-28o21_29_46.thumb.png.62999d43d27ad7a3b5131ea480fb6298.pngę wyłączenia bufora na 80st C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i dlatego sprawdzam i przeciągłem trochę palnik, a poza tym to nie pogardzę jakimiś ustawieniami , poradami dla palnika KIPI odnośnie lambdy, z góry dziękuję. Tak to dzisiaj wyglądało

Zrzut ekranu 2020-01-28 o 21.58.58.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak bo zielony w tym jestem, wiatrak szedł miedzy 40 a 50% , narazie parametry mam takie:

Dynamika: zakres ustawień od 0,1 do 8 skok co 0,1 - ustawione na 3

Czas reakcji w zakresie 0-200 ustawione na 100

Zakres korekcji nadmuchu 0-50 %  ustawione na 25

Tlen max  ustawione mam na 8%, śred. na 9 i min na 10%.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.