Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy Ciepła Powietrze-Woda Aquarea Panasonic


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, YaroXylen napisał:
W dniu 19.01.2021 o 11:45, kult5 napisał:

A w praktyce w moim mieście napięcie głupiało. Przekraczało dłuższy czas 265V

Witam.

A kolega mógłby ujawnić jakie to miasto i kiedy to się działo dokładniej?

Miasto Sieradz, centralna Polska.

A głupiało w największe mrozy w poniedziałek mniej więcej od godziny 4 do 5 rano gdy lokalnie był największy mróz.

Kilka godzin później były jeszcze problemy ale już mniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 20 Pomp trwale zatrzymanych,1 uszkodzona, 1 regulator pogodowy uszkodzony.

Może nie było wielkich strat ale nie wiem jakie napięcie faktycznie się utrzymywało, czy tylko 265 czy może bliżej 300V.

Rejestracji napięcia nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie pompy montujesz ale

jesli napięcie przekroczy wartosc to na poczatek elektronika sama sie broni i odcina zasalanie ,jeśli juz to jest pik napięcia to sa warystory na wejściu pompy

także wyczuwam tu nutkę demonizmu w twoich wypowiedziach

a jesli chcesz poznać podstawy to poczytaj sobie o zasilaczach impulsowych

bo w zasilaczu impulsowym nie wazne do dajesz na wejscie byle w jakimś  określonym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów.

Może małe podsumowanie chłodnego stycznia 2021. Pierwszy sezon pompą ciepła i styczeń zamknął się wynikiem 1610kWh CO+CW z podlicznika, zaś licznik zużycia w pompie pokazuje 1587kWh. Pompa chodzi jak chce bez żadnych "okienek czy kagańców" taryfa G12 liczę średnio po 0,50zł/kWh czyli wynik 805zł powiedzmy niepełna tona ekogroszku.... dla mnie rewelka ?

Bez brudu, dźwigania, kurzu , popiołu, i innych wątpliwych przyjemności.... przy zawsze stałej temp.22,5-23stopnie w domciu:)

A że posiadam jeszcze fotowoltaikę koszt energii na razie wychodzi na 0zł. Jeszcze..... bo niewiele w magazynie zostało, ale ma się ku dobremu... wczoraj instalacja PV zrobiła 20kWh a dzisiaj 33kWh czyli mniej więcej tyle co zużyła pompa przez te 2 dni ?

Myślę że zamieszczona informacja będzie pomocna dla dążących do zmian na lepsze. ✌(ツ)

Pozdrawiam. YARO.

obraz.thumb.png.6ff1e8c22cbd18e9ceb8d5f73ec6487f.pngobraz.thumb.png.0e2664afe86ac714ea7c5d9e84d90f98.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał:

Dużą masz te fotowoltaikę? I jaki był jej koszt? 

Witam.

Nie chcę zaśmiecać... zerknij tutaj troszkę mojej przygody z PV https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/31240-projekt-kosztorys-ocena-propozycji/?do=findComment&comment=511638

1 godzinę temu, maniek83 napisał:

Dzięki za podzielenie się tą cenną informacją ale 800 zeta na miesiąc to dla mnie nie do przyjęcia, to więcej niż tona groszku Marcel.

Muszę przyznać Tobie rację... dla mnie też nie do przyjęcia, ale głownie ze względu na wiek w którym samemu ciężko jest się wyprostować a co dopiero z workiem ekogroszku ? ... ?

Potwierdza się stara dewiza że z wiekiem wzrasta zapotrzebowanie na święty spokój

Godzinę temu, HarryH napisał:

@maniek83 to jest na 300m2, przecież to tanio jak barszcz.

@HarryH ... a z tym barszczem to może trochę przesada ? no chyba że ten barszcz z "kapuchą$$$"

1 godzinę temu, maniek83 napisał:

Prąd drożeje, magazynowanie w sieci też nie zawsze będzie no i opłata mocowa goni. To niezbyt dobre info dla pomp powietrznych.

Tutaj się z Tobą zgodzę jak i z wypowiedziami na FM,.... ale Pan Bóg dosyć często zabiera znajomych z "mojej półki" i dużo mniej czasu mi zostało także istnieje szansa że chociaż chwilkę pocieszę się z tych zabawek oraz z wnuków dla których jest więcej czasu. Natomiast młodzi niech się martwią na przyszłość. I więcej wiary i optymizmu i uśmiechu ? ? ?

Pozdrawiam Ciebie. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że dzielisz się swoimi kosztami z użytkowania pc , to cenne informacje, dobrze by było znać koszt za cały sezon bo przy pompie jak zrobi się cieplej to wytworzone ciepło robi się tansze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

@HarryH ... a z tym barszczem to może trochę przesada ? no chyba że ten barszcz z "kapuchą$$$"

8 stów za zimny styczen, w marcu pewnie połowa z tego, a latem nic. Średnio wyjdzie może 4 stówy/mc, a tyle płacą ludzie za ogrzewanie 6 razy mniejszych mieszkań w spółdzielniach. I też worków nie noszą, chyba że akurat promka w biedrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, HarryH napisał:

I też worków nie noszą, chyba że akurat promka w biedrze.

? ....dobrze że to ktoś napisze... jak ja bym takie słowa napisał to zaraz..... lobbysta...handlarz...etc.

A tak będzie na Ciebie ¯\_(ツ)_/¯ ?

YARO.

56 minut temu, Kordjano napisał:

Dzięki że dzielisz się swoimi kosztami z użytkowania pc , to cenne informacje, dobrze by było znać koszt za cały sezon bo przy pompie jak zrobi się cieplej to wytworzone ciepło robi się tansze .

Miło jest usłyszeć takie słowa, ...odnośnie CWU to od lipca do pierwszych mrozów PC ciepła pobierała naprawdę znikome ilości energii (ok.100kWh) miesięcznie na bardzo duże zużycie ciepłej wody 6 osób (2 wanny + 2 prysznice) wiadomo młodzi i aktywni to wodę leją...a ja stary też jakoś brudem nie zarastam.... a i w wannie z dobrą książką w ręku zdarzy się poleżeć ze 2 godzinki ?

Pozdr. YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty obronią się same, przynajmniej jeśli chodzi o technikę. Jeśli chodzi o stabilność przepisów "fotowoltaicznych" - to tu moja wiara w rząd jest umiarkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, YaroXylen napisał:

Muszę przyznać Tobie rację... dla mnie też nie do przyjęcia, ale głownie ze względu na wiek w którym samemu ciężko jest się wyprostować a co dopiero z workiem ekogroszku ? ... ?

Potwierdza się stara dewiza że z wiekiem wzrasta zapotrzebowanie na święty spokój

O toto ja też w tym guście piszę bo na emeryturę nie mam co liczyć więc liczę teraz pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie trzeba sobie ułatwiać i uprzyjemniać,co też czynię idąc w ślady kolegi @YaroXylen.Co prawda nie chcę pozbywać się tradycyjnego kociołka dla poprawy samopoczucia w razie "trudnych sytuacji kryzysowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam to w tym kraju tak było, kilka źródeł ciepła w każdym domu to standard. Jakby przy władzy byli niezrównoważeni wariaci co wybory to zmiana sytuacji. Do dzisiaj widać często na posesjach butle na gaz czy olej jako relikt poprzednich ekip rządzących.

Jeśli chodzi o PV+PC to będzie krótka piłka, wzrost cen prądu (zawsze był) plus magazyny energii wykończą pompy ciepła, a pogoda w tym dopomoże.

Teraz będziemy mieć panele na dachach i klimatyzatory przy elewacjach a za 10 lat będziemy się śmiać z tych reliktów przeszłości jak z tych butli na olej/gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniam ogrzewania, zostanę przy ognisku w szałasie, bo jeszcze się okaże, że jak założę elektryczne to mi nowy podatek od szałasu dołożą. Lepiej już wstać o tej 4 rano i chrust codziennie pozbierać !  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w mroźny dzień pierdykną linie przesyłowe to zatęsknisz za takim ogniskiem w domu.Przezorny zawsze zabezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy, gdzie ta kotłownia jest. W mieście za m2 powierzchni można sobie kupić niezły agregat i tonę paliwa, więc likwidacja kotłowni jest bardzo wskazana. 

Z tych zbiorników na olej czy propan też bym się nie śmiał, bo w ostatnich latach było kilka takich okienek, że kupując wtedy paliwo ogrzewanie wychodziło taniej od węglowego. Sąsiad nawet w normalnych latach ma jakiegoś jeszcze żeliwnego buderusa, który chodzi sobie w okresach przejściowych zawsze taniej, od ekogroszkowca. 

Nic nie jest proste i każdy potrzebuje czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, carinus napisał:

 

10kW agregat diesla będzie czekał w odwodzie...

 

 

Takie ... a gdyby babcia miała wąsy, byłby dziadek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
20 godzin temu, o6483256 napisał:

Nie zmieniam ogrzewania, zostanę przy ognisku w szałasie, bo jeszcze się okaże, że jak założę elektryczne to mi nowy podatek od szałasu dołożą. Lepiej już wstać o tej 4 rano i chrust codziennie pozbierać !  ?

Za chrus dostaniesz mandat do 5 tys zł , nie ma lekko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, o6483256 napisał:

10kW agregat diesla będzie czekał w odwodzie...

 

 

Takie ... a gdyby babcia miała wąsy, byłby dziadek!

A jednak...każdy na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.