Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy Ciepła Powietrze-Woda Aquarea Panasonic


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, misiek30 napisał:

Te filmy klimatyzacjakatowice widziałem wszystkie, goście są dobrzy w tym temacie.

Witam.

Muszę się z Tobą zgodzić i powiem, że między innymi "oni" w 60% pomogli mi podjąć decyzję odnośnie modelu i wielkości pompy do domu. Niestety nie chcieli do mnie przyjechać co zostało z argumentowane bardzo przekonującym tłumaczeniem powodu. Oglądając ich filmy nie bardzo rozumiem fali krytyki sypiącej się na nich. Robią niezłą robotę. Niektórym przeszkadza sposób prezentacji w filmach ale przecież nie trzeba oglądać skoro to przeszkadza, w/g mnie przystępnie i dosadnie przekazana wiedza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas zweryfikuje czy dobrze dopierają pompy ,my w gronie pompiarzy czsami sie łapiemy za głowe

ale postawiamy to im to ini firmują to oni biora odpowiedzialnosć za swoje montaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doborem pompy do instalacji jest ciężko, bo każda jest inna , więc wszystkie obliczenia i dobory pomp zostaną zweryfikowane po paru sezonach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już pisałem że przymierzałem się do Kołtona ale po otrzymaniu oferty skrzydła mi szybciutko opadły. Specjalnie jeździłem 60km do gościa, który miał zamontowanego aby "pomacać oranoleptycznie" i jedyny problem który zauważyłem to.... sprężarka którą mimo swojego wieku słyszałem już z odległości ok.15kroków przy pracy wentylatora :( , podczas gdy t-Capa z tej odległości praktycznie w ogóle nie słychać. Nawet hałas nie był powodem rezygnacji z Kołtona tylko ta cena.

Dla zainteresowanych i planujących zmianę z ekogroszku na PC to generalnie przy takiej pogodzie jak wczoraj i dziś, śnieg z deszczem i temp.0,-1stopnia spalałem około 16-19kg/ruskiego groszku na dobę, teraz pompa np. wczoraj wessała 28kWh w ciągu doby z sieci z podlicznika, a z pompy pokazuje 29kWh), i zrobiła 4 defrosty.

Wszystkim dopinguję którzy planują zmiany, jednak proszę uważać na czary i magię różnych handlowców i naganiaczy.

Ale trudno padło na T-Capa12 choć w planach był właśnie Kołton,.... zobaczymy za parę lat czy obecny wybór się sprawdzi... na razie jest super.

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 10:10, PiotrSolejka napisał:

Powierzchnia domu - 270m^2

U mnie sytuacja wygląda w taki sposób, że 70m^2 to ogrzewanie podłogowe, a pozostała powierzchnia ogrzewana przez grzejniki. Sterownik umieszczony mam w pomieszczeniu z podłogówka i instalator ustawił, aby to temperatura stamtąd warunkowała pracę pompy. Czyli wyszło na to, że tam gdzie podłogówka jest ciepło, po osiągnięciu odpowiednio ustawionej temperatury pompa staje,  a pozostałe pomieszczenia stygną. Przy takich ustawieniach pobór dzienny przy temp. ok. 0 stopni na zewnątrz jest na poziomie 100kWh, czyli można zbankrutować. współczynnik COP mniej więcej 1,7-1,8 Z danych technicznych wynika, że COP dla temperatury -10 stopni jest wyższy, na poziomie około 1,9.  Zmiana ustawień pracy pompy, czyli odczyt temperatury zewnętrznej zamiast wewnętrznej zmniejszył pobór, który jest teraz na poziomie 70kWh. Czy macie pomysł na poprawę tej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen ja po pellecie będę szedł w gaz, ale z ciekawości zapytam się jeśli to nie tajemnica ile dałeś za T-cap'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak jest gaz to oczywisty wybór, a przyczyna ucieczki z pelletu jaka? W lipcu sama pompa (wersja cicha) T-Cap12 cena 25850zł netto.

Pozdrawiam. YARO

20210110_173514.thumb.jpg.c0adb823c539093242c43d960b6e858a.jpg20210110_173539.thumb.jpg.0da84962d58c634a082a4a3058540216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen nie tyle ucieczka co jeśli portfel pozwoli jakaś alternatywa. Używam gazu do CWU ale planuje wpiąć się dwufunkcyjnym w instalację, tym bardziej że mój pelleciak ma opcję kotła dodatkowego. Jako że ja i rodzina lubimy ciepło, to przy obecnej pogodzie zamiast hajcowania 8 miesięcy, może udało by się ze 3-4 miesiące popalić gazem, ale to są narazie plany. Nie znam się na pompach, dlatego zapytałem, bo nie rozumiem dlaczego piszą że za 9k można pompę kupić jeśli porządna kosztuje 26tys, dlatego dziękuję Ci za szczerość. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrSolejka napisał:

U mnie sytuacja wygląda w taki sposób, że 70m^2 to ogrzewanie podłogowe, a pozostała powierzchnia ogrzewana przez grzejniki. Sterownik umieszczony mam w pomieszczeniu z podłogówka i instalator ustawił, aby to temperatura stamtąd warunkowała pracę pompy. Czyli wyszło na to, że tam gdzie podłogówka jest ciepło, po osiągnięciu odpowiednio ustawionej temperatury pompa staje,  a pozostałe pomieszczenia stygną. Przy takich ustawieniach pobór dzienny przy temp. ok. 0 stopni na zewnątrz jest na poziomie 100kWh, czyli można zbankrutować. współczynnik COP mniej więcej 1,7-1,8 Z danych technicznych wynika, że COP dla temperatury -10 stopni jest wyższy, na poziomie około 1,9.  Zmiana ustawień pracy pompy, czyli odczyt temperatury zewnętrznej zamiast wewnętrznej zmniejszył pobór, który jest teraz na poziomie 70kWh. Czy macie pomysł na poprawę tej sytuacji? 

jaką masz pompę 100kWh to istna masakraaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kW to już ładnie, u mnie na t-cap 9kW około 35 kW na dobę  ( średnia z pięciu dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam zapotrzebowanie w granicy 100kWh w takie dni 0 do -3 to ile weźmie mi pompa? 

Taki typowy dzień kosztuje mnie na pellecie 16,5zl + 60gr za prąd do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porade zrobić zdalnie to jak leczyć na zapalenie płuc przez tel

zebym chociaż miał kontakt z pompą za pomoca modułu to juz miałbym baze do dizałania

gdzie jest ta twoja instalacja

opisz mi dokładnie obieg wodny od pompy po odbiory ciepła

dodatkowo daj mi odczyt z temperatur na pompie i jaki masz chwilowy pobór produkcje i COP ale tak w przedziale 15min pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś mi kolego do przemyślenia zasadność zakupu Samsunga w kontrze do Panasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsungi montuje od 15 lat

pierwszy z pierwszej serii z certyfikacja do -15 st pracuje do dzis a przeszedł juz nie jedne mrozy

panasy maja jedynie przewagę ze z racji poteznej sprężarki  potrafią wydoic 55st przy -15st ,a samsung na mocy znamionowej nie wyciagnie tak wysokiej temp ale juz np ehs 12 zcertyfikowana na 10kW spokojnie wydoi 55st przy 10kW mocy a przy 40st dla podłogówki wydoi i 12kw bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.