Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie będziesz używał najgorszego groszku to wystarczy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14kw i 17kw to ten sam palnik w seko

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14kw i 17kw to ten sam palnik ja mam 90m chałupe i piwnice i przy takiej pogodzie mam takie spalanie dom średnio ocieplony stara instalacja i żeliwne grzejnik 

Screenshot_20200130-074827_Chrome.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin91280 ,

A jaką masz wersję kotła? 14Kw?

Ja wiem, że to te same palniki, ale jednak kotły różnią się wielkością.
Spalanie masz super, takie mi się marzy po wymianie na ten kocioł.  :)
Można wiedzieć jakiego ekogroszku używasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14kw le teraz palę sobianeku Gold 27,29mj i zmieniłem sterownik na skzp02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

marcin91280 Nie doczekaliśmy się odpowiedzi, czy Skzp-02 ma jakiś istotny wpływ na spalanie, czy warto dopłacić do kotła 600 - 800 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, mam pytanie co do działania econetu, chodzi mi o alarmy wysyłane ze sterownika na meila. Ja dostaje tylko alarm o braku zasilania, reszta alarmów jeżeli już są, to pod nazwą alerm nieznany, podczas gdy na sterowniku jest opisane o co chodzi? Też tak macie?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć tylko za siebie co za obserwowałam kociołek chodzi bardzo stabilnie ładnie sobie modeluje mocą nie wchodzi w nadzór A jeżeli chodzi o spalanie to przy tym samym groszku i pogodzie po zasypaniu 100kg na plumie starczyło na 5dni A na skzp02 8dni tu macie wykresy jeżeli chodzi o zieloną linię od co czasami zafaluje z tego względu że mam termostaty na grzejniki paliłem 2rodzajami ekogroszku żadnych problemów ze spalanie kociołek chodzi 9 miesięcy cały czas i dlamnie jest super 

20200209_133352.jpg

20200209_133319.jpg

20200209_133310.jpg

20200209_133359.jpg

20200209_133407.jpg

Edytowane przez marcin91280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za reakcję. Wynik bardzo dobry. Nie wiem gdzie jest problem. Na Plumie też sobie ustawiłem parametry tak że kocioł pracował praktycznie bez nadzoru modulując moc w okolicy 8kW (specyfika domu i niższa temperatura) ale musiałem z tego trybu zrezygnować bo zużycie opału było nieznacznie wyższe, temperatura spalin na tyle niska że obawiałbym się skraplania pary w kominie. Wróciłem do FL, ustawienia fabryczne i korekta podawania -10%, na groszku Bartex Gold (ten akurat gorszy od Bartex Silver, tak trafiło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każda chatka inna sterownik skzp02 naprawdę daje radę obecnie palę sobiankiem Gold jest ok spalanie jest różne zależy od pogody może być 2+ 2- i spała mi od 8kg do 12 a może być tak jak teraz +7 +8 bardzo wietrznie i spalanie 12,7 ja posiadam kocioł 14kw w moim przypadku spaliny przy mocy kotła 2,4kw sięgają między 74,a 82 

Edytowane przez marcin91280
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sterowniku skzp-02 .Cały proces spalania przebiega bardzo poprawnie i czysto.Przychylam się również do wypowiedzi kolegi marcin91280.Palę Super Mocnym 28 Mj.Kolega peha pamięta mnie pewnie jak walczyłem ze sterownikiem Plum aby uzyskać pid.Na tym jak go ogarnąłem dzięki kolegom na forum skzp-02 ,zapomniałem co to jest kotłownia,otwieranie częste drzwiczek w kotle i ciągłe szukanie ustawienia w pid, a kocioł choćby nie wiem co bym robił to i tak wchodził w podtrzymanie po jakimś tam czasie.Na tym sterowniku pid jest nieustannie i kocioł się nie odstawia przy tych samych temperaturach i okresach pracy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

mam problem z kotłem, walczę od dwóch dni. Nie wiem co się stało, ale objawy były jakby kocioł się zatkał: gryzący dym, na ścianach wokół palnika gruby osad, no to go wyczyściłem konkretnie. Czyli zdjąłem mechanizm czyszczący turbolizatory, szczotka i heja. Oczywiście wszystkie inne możliwe miejsca też wyczyszczone. Wszystko jest czyściutkie, odpalam kocioł i idę spać, a tu rankiem to samo: widać na zdjęciach, że węgiel się nie dopala, dym gryzący, gruby osad na ściankach. Co radzicie? 

Wydłużyć podawanie i zwiększyć nadmuch? 

Moje ustawienia obecnie to (wrzucam wszystkie możliwe bo nie wiem, które ważne - sorrki, nie znam się :)

 

Ustawienia kotła:

Temperatura zadana : 65c

Temperatura załączenia pompy CO: 47

Histereza przejścia do nadzoru: 2

Mksymalna moc: 100%

Minimalna moc: 0%

Korekta czasu podawania: 0

Korekta mocy nadmuchu: 0.7%

Histereza max/min: 2c

Przerwa podawania w trybie nadzór: 30min

 

Ustawienia palnika:

moc nadmuchu w trybie NADZÓR: 1300 rpm

Czas podawania w trybie nadzór: 3s

Minimalna moc nadmuchu: 17%

Kolejność cykli: przerwa-podawanie

Minimalna temperatura zadana kotła: 50 c

Maksymalna temperatura zadana kotła: 85c

Histereza kotła: 2c

Maksymalna temperatura podajnika: 75c

Prewencyjne schładzanie kotła: 25c

Czas postoju pompy CO podczas ładowania CWU 0min

Minimalna temperatura CWU: 20c

Maksymalna temperatura CWU: 50c

Podwyżeszenie temp zadanej kotła od CWU i mieszacza: 5c

Wydłużenie czasu pracy pompy cwu 0

Obsługa cyrkulacji: wyłączona

Czas pełnego obrotu odpopielania: 72s

Minimalne obroty wentylatora: 40rpm

Maks. : 2800rpm

 

 

 

IMG_20200216_075125218.jpg

IMG_20200216_075143637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest w pełni drożny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do wyczystki pod palnikiem zaglądałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czeslaw napisał:

A do wyczystki pod palnikiem zaglądałeś? 

Tak niedopalony węgiel jak na zdjęciu

IMG_20200216_075220447.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten węgiel na tej fotce nie jest z komory powietrznej, to jest to co spadło niespalone z palnika.

Tak jak pisze Pawel1984, odkręć dolną pokrywę palnika i tam wyczyść.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację a spowodowana była tym, że podczas czyszczenia poruszyłem palnik, tzn ten tależ na którym odbywa się spalanie. Albo krzywo leżał, albo coś podeszło pod zębatkę, bo się nie kręcił. Zdemontowałem, poprawiłem i jest ok. Spróbuj, może to to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czeslaw napisał:

Ten węgiel na tej fotce nie jest z komory powietrznej, to jest to co spadło niespalone z palnika.

Tak jak pisze Pawel1984, odkręć dolną pokrywę palnika i tam wyczyść.

Tak, to ma sens. Jak tylko to zrobię dam znać. Już chyba wiem dlaczego tak się stało. Awaryjnie podczas czyszczenia zamiast worka foliowego dałem z worek jutowy który jest przecież przewiewny i nastąpiło złe spalanie które mogło zatkać palnik. Kilka dni na tym jutowym jechałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. Skuteczne! Rzeczywiście w wyczystsce pod palnikiem było zanieczyszczenie, kanał wentylatora był czysty. 

Wyczyściłem wszystkie i smiga! Uwielbiam to forum! Gdzie bym znalazł w niedzielę taką pomoc!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowy kocioł z Grudnia 2019. Aktualnie tryb Fuzzy Logic można włączyć bez potrzeby zakupu ecoNet z poziomu normalnego menu. Włączyłem ale zadowolony nie jestem - dociąga do temperatury pieca (70C) niby redukując moc z 15 do 13kW i przechodzi w nadzór. Następny cykl szczęśliwie zaczyna od 13kW ale nie potrafi wymodulować mocy tak by się nie przejść do nadzoru. Moc do które powinien zejść aby się nie wyłączyć to około 7-9 kW. Z parametrami A i B Fuzzy Logic eksperymentowałem ale bez powodzenia, nie da się spowodować by z odpowiednio wcześnie rozpoczynał modulację - dochodzi do temperatury kotal i nadzór.

Może jest jakiś parametr który pominąłem - odpowiedzialny za wcześniejsze rozpoczęcie obniżania mocy (oczywiście wiem, że można "ręcznie" obniżyć moc maksymalną - ale chyba nie o to tu chodzi?(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ponieważ edytować się nie da więc sam sobie odpowiadam: trzeba podbić o 5 lub 10 stopni na plus parametr: temperatura przejścia w nadzór. +2 będzie zapewne za mało > algorytm ma pewną bezwładność + bezwładność temperaturowa kotła.

Teraz moduluje poprawnie w całym zakresie mocy od 4,7 do 15,1kW. Jest OK.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.