Skocz do zawartości

peha

Forumowicz
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O peha

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

143 wyświetleń profilu
 1. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Mam parę nowych wiadomości. Kabelka na silniku nigdzie się nie podłącza, powinien sobie wisieć. Do sterownika podłączony jest biały kabel opisany jak czujnik czadu, nie ma o nim jednak słowa w instrukcji. Można do niego podłączyć czujnik oferowany przez SEKO za ok. 200 zł, wystarczy wtedy wpiąć kabelek. Kupię jednak SATEL DG-1 CO który ma styki NC (normalnie zwarte) czyli tak jak powinno być. Zadziałanie czujnika czadu powoduje m. in. wyłączenie pieca (tak mnie poinformowano). Jeżeli kabelka do czujnika nie wykorzystamy, w jego wtyczce jest i musi być zworka która symuluje podłączenie czujnika i brak zagrożenia czadem.
 2. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Okazuje się że Technix już nie produkuje tych zawleczek.
 3. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Czy ma ktoś w swoim Seko Maxx Le elektroniczną zawleczkę. Przedstawiciel z Kom Ster stwierdził że do tego silnika (30W) podajnika się nie nadaje, może z firmy TECHNIX ale trudno je dostać.
 4. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Witam Mam pytanie do właścicieli nowej wersji SeKO MAXX Le. Na silniku jest czujnik, chyba obrotów, z którego wystaje kabelek z wtyczką RJ-11 (żółta obwódka). Gdzie to podłączyć, a może to ma teraz po prostu wisieć. W poprzedniej wersji kotła widziałem zdjęcie gdzie kabelek był podłączony do puszki na silniku teraz nie ma tam gniazdka. W instrukcjach nic nie znalazłem.
 5. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Witam Pytanie do doświadczonych użytkowników SEKO MAXX LE. Który ekogroszek najlepiej nadaje się do tego kotła. Ogólnie polecają Retopal, Bartex silver, Eko Wesoła, Skarbek ale czy w SEKO się sprawdzą?
 6. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Tak wygląda nowa wersja SEKO MAXX LE. Został dodany do pieca komplet czujników do zaworu, zmieniony motoreduktor z możliwością ręcznego cofnięcia opału po przez przełącznik,polepszona izolacja kotła i wiele innych unowocześnień.
 7. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Podobno SEKO Maxx LE przeszło jakiś lifting, dostałem najnowszy DTR tych kotłów i porównując poprzednią instrukcję z najnowszą z kwietnia br., jedyna różnica jaką zauważyłem to zmiana średnicy przyłącza zasilania z G6/4 na G5/4 cala. dtr_maxx_le_wyd_III AKTUALNE.pdf
 8. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Będę wdzięczny za namiary, zobaczymy co mają. Ceny się zmieniają wczoraj w firmie Jarbud kocioł 17 kW w wersji prostej kosztował 9000 a dzisiaj 9500 zł :(
 9. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Chyba że hydraulik kupi kocioł w SEKO wtedy po zysku ;)
 10. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Gdzie i w jakiej cenie kupiliście czy macie zamiar kupić SEKO MAXX LE. Myślałem że u SEKO czyli producenta będzie najtaniej, a tu za wersje boczną 17kW żądają 11418,29 zł brutto z transportem. W Jarbud Opole za taki sam kocioł 9250 zł (wersja prosta 9000 zł) plus koszt przesyłki ok. 130 zł.
 11. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Witam Czy ktoś ma do czynienie z nowym kotłem SEKO Bawaria K5 na koks i ekogroszek. Na oko wygląda jak zubożona wersja Maxx Le, na zdjęciach nie widać silnika mechanizmu czyszczenia wymiennika, robi to się chyba ręcznie. Jest prawdopodobnie bardziej ukierunkowany na koks bo wtedy osadów na ściankach jest dużo mniej stąd prostsza konstrukcja. Ciekawe jak to się spisuje na węglu. SEKO jak zwykle skąpi szczegółów jest tylko do obejrzenia broszura http://seko.pl/kotly_piece_co/download/bawaria-k5-broszura-informacyjna/
 12. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Nie rozumiem co tu robi to prącie ;)
 13. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  No to uporządkujmy. W tej chwili kocioł ma dostępne dwa tryby pracy standard i min/max. Kupując ecoNET będę miał dostęp do wszystkich trybów i mogę wybrać zablokowany w Ecomax tryb Fuzzy Logic? Czy tryb FL będzie od tej chwili dostępny w menu sterownika Ecomax ?
 14. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  A nie czasem ecoNET 300?
 15. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Dzięki, wreszcie coś konkretnego.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.