Skocz do zawartości

peha

Forumowicz
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O peha

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Rybnik

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom wysoki parter z pocz. lat 80-tych, ocieplenie ścian - wełna mineralna 5 cm, strop - wełna mineralna 10 cm, pow. ogrzewana ok. 160 m. kw.
 • Instalacja
  Kocioł Seko Maxx Le 17kW, zawór 4D z siłownikiem, sterowanie pogodowe, regulator pokojowy, 13 grzejników żeliwnych.
 • Kocioł
  Kocioł Seko Maxx Le 17kW

Ostatnie wizyty

160 wyświetleń profilu
 1. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Jeżeli posiadacie EcoNet możecie sobie sami zmienić tryb na FL modulowany i z powrotem na MinMax i tak w koło. Najpierw wchodzimy na "ustawienia urządzenia" potem "inne ustawienia" dalej "Advanced user i tu wpisujemy kod 0000 i mamy uprawnienia do zmiany trybu. W serwisie powiedzieli mi że to jest to samo co serwisant ustawia ze swoim tajemniczym kodem, nie ma różnicy.
 2. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Nie mam, z tego co widzę dosyć rzadko to stosują. W tym sezonie w razie konieczności wyciągnę czujnik CWU i pompa CWU będzie wspomagała mały obieg kotłowy. Wadą będzie temp. wody użytkowej równa temp. zadanej kotła. Na przyszły sezon może zamontuję pompę, zobaczymy jak to będzie, to jest pierwszy sezon tego kotła.
 3. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Cały czas wszyscy specjaliści straszą że temperatura powrotu nie może być niższa niż 55 st. i na razie tym się kieruję. Jest jeszcze pomysł z wyciągnięciem czujnika temperatury z bojlera, myślę że wtedy bojler osiągnie temp. zadaną kotła, jeżeli temperatura na nim spadnie w trybie nadzoru w bojlerze się nie zmieni bo jest zawór zwrotny. Nie miał człowiek problemów to sobie kupił kocioł z podajnikiem i teraz kombinuje jak mieć ciepło a spalić jak najmniej ;)
 4. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Parek. Też mam chyba taki problem kocioł dba tylko o powrót na krótko puszczając wodę na grzejniki. Temp. na wyjściu mieszacza jest o ok 10 st. niższa od temp zadanej mieszacza. Mam taki pomysł i widzę że to u mnie działa. Pompa CWU praca bez priorytetu, temp. kotła 72 st., temp ustawiona CWU np 80 st.. Efekt, pompa CWU działa na najniższych obrotach cały czas wspomagając grawitacyjny mały obieg kotłowy. Widzę że temp. na wyjściu z zaworu 4D czyli na grzejniki wzrosła osiągając wartość zadaną a nawet ja przekraczając (sterowanie pogodowe), temp. powrotu kotła też jest powyżej zadanej, wadą jest wysoka temp wody użytkowej. Co o tym myślisz, może inni to stosują gdy nie ma pompy małego obiegu kotłowego. Trzeba to trochę dłużej poobserwować.
 5. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Jak macie ustawiony to % otwarcia zaworu mieszającego przy aktywnej funkcji ochrony powrotu.
 6. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Tak wygląda to u mnie, wykresy z ostatniej doby i aktualny stan. Z pewnością będą poprawki i to spore jak pogoda będzie zimowa. Tryb pracy kotła Fuzzy Logic z modulacją mocy, groszk Ekoret, oryginalny.
 7. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Moje doświadczenie liczy 8 dni ;) Miałem włączony MinMax ale spalanie było wyższe, może nie wszystko było dobrze ustawione. FL z modulacją bardziej mi się podoba, spalanie spadło, jest to tryb automatyczny ale i tak trudno to wszystko ogarnąć zwłaszcza dobór krzywej pogodowej te wszystkie obniżenia, podwyższenia, korekty itd.
 8. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Jak masz ekoNET to sobie sam ustawiasz Fuzzy Logic albo MiniMax i możesz porównać. Trzeba tylko w "inne ustawienia" zaznaczyć edycję parametrów serwisowych i wpisać kod 0000. Można zmieniać wielokrotnie. W pomocy technicznej powiedzieli mi że to jest to samo co ustawia serwisant ze swoim tajemniczym kodem. To taka premia za zainwestowanie w ecoNET bo przy drugiej zmianie serwisowi trzeba już płacić.
 9. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Parek. Ślimak odpopielacza kręci się wtedy gdy pracuje podajnik. Ślimak podajnika, odpopielacza i obrotową retortę napędza jeden silnik poprzez przekładnie. Może chodzi Ci o czyszczenie pionowych rur wymiennika.
 10. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Przy ustawieniu % otwarcia zaworu 4D na zero (sterowanie zaworu automatyczne siłownikiem) piec praktycznie przestał oddawć ciepło na grzejniki, dbał tylko temp. powrotu od czasu do czasu otwierając na chwilkę zawór. Temp. ustawiona pieca 70 st. temperatura mieszacza średnio 27 st., zadana z pogodówki np. 45 st. Wracam do ustawienia 15% otwarcia zaworu, nawet jak zawór jest wg sterownika zamknięty trochę ciepła na grzejniki wychodzi. Zobaczymy co będzie jak się poważnie ochłodzi.
 11. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Siłownik mam ale jest w menu ochrony powrotu taki parametr jak procent domknięcia zaworu i może być ustawione albo zero albo jakaś wartość. W filmie instruktażowym PLUM ustawiają wartość 10% niektórzy ustawiają nawet 20%. Po ustawieniu wartości >0% siłownik będzie ją traktował jako stan zamknięcia. Spróbuję ustawić zero i zobaczę co się będzie działo.
 12. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Pytanie do praktyków. Jaki najlepiej ustawić % domknięcia zaworu czterodrogowego na pozycji ochrona kotła 4D w menu sterownika. Mam aktualnie 15% i zawsze trochę wody idzie do obiegu grzewczego ale może to za dużo?
 13. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Czared. Tabliczka i wygląd mojego kotła. Zbiornik po prostu przykręcony jest 8 zamiast 4 śrubami i to cała w nim zmiana.
 14. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Mam tą najnowszą wersję Maxx le 17 kw, wlot do podajnika wygląda jak na zdjęciu po prostu taka jest konstrukcja. Jako ciekawostka, zbiornik przykręcony jest 8 śrubami do podajnika.
 15. peha

  Seko Kocioł Seko Maxx Le

  Nie wiem jaka będzie różnica ale mam ecoNET i Fuzzy Logic włączyłem sobie sam. Aby mieć taką możliwość, w ustawieniach econet trzeba wpisać odpowiednie hasło, wpisałem 0000 i się odblokowało. Na wyświetlaczy ecomaxx jest teraz informacja że mam Fuzzy Logic. Która metoda jest lepsza trzeba sprawdzić jednak Fuzzy Logic ma wielu zwolenników.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.