Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja też paliłem już różnymi węglami od czarnej perły a na płomieniu kończąc i nigdy nic nie musiałem zmieniać, oczywiście poza drobnymi korektami

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czyżby tu już nie pomagają na tym forum ? Rozwiązałeś pewnie sam ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie użytkuje kociołek 3sezon osobiście polecam kociołek zero problemów wymieniłem tylko sterownik i obojętnie jaki groch wrzucę daję radę jedynie do czego mogę się przyczepić to czasami piszczące izolatory 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin91280.Tak kocioł naprawdę dobry.Też nic nie mam do niego jak i do palenia.Mam go już chyba 6-y sezon.Nie wymieniałem nawet jeszcze ślimaka.Przed tym sezonem wyciągałem go pierwszy raz,zrobiłem zdjęcia jak wygląda i wysłałem do producenta,a on na to , że nie ma nic do niego.Opał cały czas suchy idzie w kotle.Kocioł jak rozpalam np teraz 28 sierpnia to tydzień przed świętami lub sylwestrem czyszczę go tak pobieżnie wymiatając trochę pyłu z wszystkich drzwiczek,wyciągam też tą blachę nad deflektorem oraz pod retortą na klucz 13-ie tą pokrywkę i całe to jest czyszczenie.Tak na spokojnie nie całą godzinkę to robię, a i w pół godziny by się zmieścił.W kotle praktycznie taki nalot popiołu jest.Cały proces spalania steruje Skzp-02.Kolega marcin91280 wie że taki posiadam.Pluma już odłączyłem dawno temu.Płomieniówki steruję poprzez elektroniczny regulator czasowy taki około 30 zł chyba już nie pamietam dokładnie.Płomieniówki czyszczę raz po sezonie gdzieś w czerwcu.Wyciągałem w tamtym roku dwa razy ,ale nic tam takiego nie było i stwierdziłem że jak nic nie popiskuje przez cały sezon to nie ma sensu wyciągać.W sterowniku plum kocioł mi się odstawiał,na tym skzp-02 jest w modulacji cały czas aż do ciepłych dni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kocioł nieczyszczony od 28 sierpnia.Sterownik skzp-02.Deflektor zmieniony już drugi sezon na żeliwny garnek umieszczony na wysokości  17-22 cm nad paleniskiem nie pamiętam dokładnie (dopalanie gazów).Układ czyszczący 6szt ustawiony przez elektroniczny programator czasowy (taki za około 25 zł w sklepie hydraulicznym zakupiony.W kotle czysto,deflektor dopalony.W komorze nalot.Czujnik spalin dziś sprawdziłem i czysty.Kocioł daje rady ,nic tylko wsypuje ekogroszek.Popiołu na razie pół worka od sierpnia rozsypałem na trawnik,a drugie pół znajduje się w komorze dolnej kotła.Spalone do tej pory od 28 sierpnia  690 kg bez grzania wody (fotovoltaika - nie grzeje kotłem).W domu 24* zadane w sterowniku pokojowym.Mi kocioł Seko le się sprawdza.Po rozliczeniu rocznym z prądem zobaczę jak się ma grzałka w tym kotle do podgrzewania wody np w jakiejś strefie czasowej np 4h dziennie np od 11 rano do 15-e.Ekogroszek z kotłem w tedy tylko w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, po dłuższej przerwie zajrzałem do tematu a tu cisza, ale to chyba znaczy że nasze kociołki są bezproblemowe.

Odnośnie bijących rekordy cen grochu, przypomniało mi się że mam zamontowaną grzałkę w kotle, a i parę paneli na dachu jest. Myślę, zapytam tutaj, może ktoś dogrzewa kocioł tą grzałka, ewentualnie przekalkulował czy to jest opłacalne??

Ps.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego vampir888 zauważ że dałem 6 i 20 listopada dwa posty ,można nazwać : na zaczepkę żeby ktoś coś napisał,ale nikt się nie odezwał.Więc jak widzisz nie zaliczam się do tej jak to napisałeś"ciszy w tym temacie".Nikt nie pisze więc postanowiłem że nie będę pisał sam ze sobą.Przed moimi postami to dopiero była cisza.Panele też mam ,ale jeszcze nie używałem grzałki i nie wiem jak to wyjdzie.Dołączam się do kolegi vampir888 o ewentualnej odpowiedzi na temat grzania grzałką,albo obliczeniem jak to wygląda z grzaniem nią w kotle.Jak możesz to napisz ile metrów ogrzewasz tą 14-ą.Panowie jak to czytacie to piszcie coś o kotle ,albo jak tam u Was się pali.Temat bardzo wygasł na temat naszego kotła Seko Maxx le.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze dla mnie dziwny pomysł podgrzewać wodę w CO grzałką elektryczną w piecu mającą tylko zapobiec zamarznięciu kotła który przestałby pracować w pomieszczeniu gdzie byłoby  możliwe jego zamarznięcie . Jeżeli już ktoś ma panele to niech włączy do prądu bojler bo to on w krótkim czasie ma duże zapotrzebowanie na ciepło - dom cały czas wygrzany potrzebuje tylko uzupełnienia strat i do tego wystarcza mu najczęściej praca kotła na minimalnej mocy = małe spalanie , a grzanie  grzałką CO tylko po to żeby kocioł stał częściej w nadzorze i produkował sadzę ??????  Wątpię czy ogrzewanie nawet tylko bojlera prądem będzie tańsze zimą niż te kilka dodatkowych kilogramów groszku , szczególnie iż u nas zimą też krucho o dużo  pięknych  dni ze słońcem .Nie mam paneli więc moja wypowiedź jest czysto teoretyczna ale skoro kolega vampir888 je ma to jaki problem to sprawdzić choćby przez miesiąc i podzielić się swoim doświadczeniem i kalkulacją co wychodzi taniej .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, darko240973 napisał:

Jak możesz to napisz ile metrów ogrzewasz tą 14-ą.

Ogólnie dom ma około 200m, ale ogrzewane jest ze 130.

 

Myślałem bardziej żeby wspomóc palnik, niż grzać grzałką zamiast niego. Np przy dużych mrozach ustawić ją na temperaturę z 5 stopni mniejszą niż zadaną kotła (temperatura zadana potrafi mi spaść w krótkim czasie o 10 stopni), wtedy grzałka pomagała by szybciej podgonic temperaturę, a resztę zrobił by kocioł.

Takie luźne przemyślenia. Myślałem że może ktoś coś z grzałką kombinował i dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety nie mam żadnych doświadczeń z grzałką . Podzielam zdanie piotra16. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka ma regulator - po ustawieniu na max z biedą trzyma 50 stopni.  Nie opłaca się to kompletnie. Jak masz za dużo prądu (fotowoltanika) lepiej kupić tanią chińską pompę na wrzesień,październik, kwiecień, maj - starczy. Ten sam prąd seko zużyje w ciągu miesiąca.

PS ktoś testował seko z miałem?

Edytowane przez era9
blad
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, era9 napisał:

lepiej kupić tanią chińską pompę na wrzesień,październik, kwiecień, maj - starczy.

To akurat mam w planach, tylko jeszcze nie wiem jak odległych, dlatego tak sobie rozmyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi vampir888. Przy dobrze ustawionej i wyregulowanej instalacji nie powinno być tak szybkich spadków temperatur na kotle o 10*. Wyjątki to  1. duży pobór ciepłej wody z bojlera - wtedy lepiej wspomóc kocioł grzałką elektryczną zainstalowaną w bojlerze a nie grzać całego CO. 2. Mając zainstalowany sterownik pokojowy , który po osiągnięciu zadanej temperatury wyłącz pompę CO i wychładza w ten  sposób cały dom , a po załączeniu powoduje duży napływ zimnej wody do kotła. Mając termostaty na grzejnikach i non stop pracującej pompie CO jest to raczej nie możliwe ( chyba ,że tak jak u mnie teściowa kręci cały czas głowicą na grzejniku od 0 do 5 raz w lewo raz w prawo - bo nie może zrozumieć iż grzejnik nawet zimą może nie być gorący żeby było dosyć ciepło w pomieszczeniu - na szczęście w tym roku sobie z tym poradziłem przykręcając zawór na powrocie jej grzejników i zmniejszając szybkość przepływu - niech sobie teraz kręci)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz piotr16.Niech sobie teściowa kręci.Ja natomiast zadałem na czujnik pokojowy temperaturę w domu 24*.Rozwiązałem ten  to problem w ten sposób że grzejniki są na pozycji 5 a i tak są letnie ,a jak komuś jest zagorąco te 24* w domu to termostat skręci na 4 np.Są to takie ruchy że praktycznie kocioł sobie spokojnie radzi z modulacją i nie ma takich skoków spadku temperatury kotła,jestem zadowolony i nic nie zmieniam.Z paneli grzeję wodę ,a kocioł już nie wie co to znaczy grzać cwu 300 l.Przypomnę że u mnie sterownik na kotle to skzp-02 nie plum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wampir888 za duże skoki temperatury prawdopodobnie odpowiada bojler, Też tak miałem.

Rozwiązałem to w następujący sposób: 

1. ustawiłem eksperymentalnie min FL na 4%

2. cuw z priorytetem i histerezą 1C.

3. Max FL zmniejszyłem do 80%

4.  temp. zadana 63C=minimalnej, histereza pracy kotła 1C, histereza nadzoru 4C

Minusem jest to, że w przypadku zmiany temp, mieszacz min FL też trzeba dopasować.

Wszystkim użytkownikom najlepszego w nowym roku. Rozsądnych cen ekogroszku i końca covidianizmu.

 

seko311221.png

Edytowane przez Jackw64
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że za te skoki temperatury odpowiadają grube rury zaczynające się poza kotłownią. Kombinowałem już z tym na różne sposoby. W wolnej chwili spróbuję jeszcze sposobu JackW64, ale nie wiem czy to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To nie grube rury. Pisałem,że mam staronową instalację. 1/2 na grubych rurach ( instalacja z poprzedniego wieku wykonana zgodnie z obiegiem grawitacyjnym ) i częściowo na żeliwnych grzejnikach i nową na cienkich.

Cienkie wychodzą z grubej rury wpięte w nią. Wadą kotła jest za wysoka moc minimalna w obecnych temperaturach.

Poprawiłem histerezę cwu na 2C i jest trochę lepiej. Na wykresie widać wyraźnie, że skoki temperatury i mocy są spowodowane tylko i wyłącznie dogrzewaniem bojlera lub dużym rozbiorem cwu. Pozdrawiam.

 

seko2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kocioł tu niema żadnej wady jak już to sterownik to jest oczywiste że jak załączy się pompka od cwu to wykres będzie poszarpany tak samo jak się odkręci w danej chwili termostaty na grzejniki ja również mam stara instalację 

 

20 godzin temu, marcin91280 napisał:

Witam kocioł tu niema żadnej wady jak już to sterownik to jest oczywiste że jak załączy się pompka od cwu to wykres będzie poszarpany tak samo jak się odkręci w danej chwili termostaty na grzejniki ja również mam stara instalację 

 

20220105_201412.jpg

22 godziny temu, vampir888 napisał:

Wydaje mi się że za te skoki temperatury odpowiadają grube rury zaczynające się poza kotłownią. Kombinowałem już z tym na różne sposoby. W wolnej chwili spróbuję jeszcze sposobu JackW64, ale nie wiem czy to coś zmieni.

A pompa na powrocie jest bo jak mi się włączy cwu to temperatura spada max 2,5 stopnoa

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

marlon11113.To dobrze że działa na razie.Za niedługo albo podwyższy Ci obroty albo znacznie zaniży lub przestanie działać.Masz lużne gniazdko w dmuchawie ,albo jeden z przewodów w dmuchawie się obluzował.Dobrze też mieć zapasowy kondensator.U mnie był lużny jeden kabelek w gnieżdzie wentylatora i to było usterką w sterowniku jak jeszcze miałem Plum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marllon11113.Czy rozwiązałeś ten problem ze sterownikiem lub  wentylatorem.Jeśli moja podpowiedz nie była trafna to co było ? Może się komuś innemu przydać albo i mi w póżniejszym czasie.Myślę że fajnie byłoby napisać o przyczynie usterki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marllon11113 przyłączam się do postu  i prośby darko240973 napisz jak rozwiązałeś problem

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr16.Chyba nie otrzymamy odpowiedzi.Nowy forumowicz w opisie i nie czyta lub nie zagląda tutaj żeby zobaczyć odpowiedż w swoim problemie.Nie wieżę.Szkoda że to działa w jedną stronę.Pozdrawiam Cię piotr16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.