Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, parek napisał:

gdzie ten kod się wpisuje

 

 

Ustawienia serwisowe, zamiast 0000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, "Ustawienia systemowe". Jakoś nie mogłem się doszukać efektów działania pozycji "pokaż zaawansowane"

Doszło ustawienie: fuzzy logic, w zaawansowanych, można chyba zjechać z mocą kotła poniżej 30 procent zmniejszając min. moc nadmuchu, tak mi się wydaje

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robił może ktoś z was potencjał podajnika  seko maxx 14kw na eko sobianek gold z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam piec seko maxx le 20 od lipca 2017 roku ,wczoraj wymieniłem ślimak podajnika wygląda tragicznie . Jakiś pomysł jaka przyczyna mogła go tak zniszczyć , dodam ze piec od początku pracuje na fabrycznych ustawieniach w trybie FL ekogroszel retopal

20191209_115612.jpg

Edytowane przez Rafał264
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To klasyka Kolego. Wilgotny wegiel i ( albo ) zar zbyt gleboko w palniku. Jezeli wrzucales wilgotny wegiel to dokladnie obejrzyj zasobnik. Jezeli zyczyna korodawac  i nic z tym nie zrobisz to za dwa sezony wyrzucisz go na zlom. Nawet gdy zaczniesz od teraz sypac wegiel suchy jak pieprz, korozji nie zatrzymasz.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia kotła: ustawienia palnika: korekta podawania FL

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększaj stopniowo po trochu i obserwuj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Rafał264 ja mam SEKO MAXX LE 25 KW od kwietnia 2018. Przed sezonem zrobiłem "demolke". Trochę kłopotów miałem z myciem wymiennika. Reszta bez problemu. Może faktycznie mokry węgiel? Zrobiłeś osuszanie kosza?

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym sezonie rzeczywiście był mokry byc może to doprowadziło do zniszczenia ślimaka a teraz walczę z podniesieniem kopca w retorcie w tej chwili mam korektę czasu podawania +4 i dalej nie widać kopca .

Osuszania nie robiłem. 

 

Edytowane przez Rafał264
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie wymiany ślimaka gdzie można go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rafał264 jeżeli masz nadal problem z zapadającym się kopczykiem to sprawdź w ustawieniach palnika  jest takie ustawienie KOLEJNOŚĆ CYKLI PRACA - ustaw na podawanie przerwa powinno pomóc .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak ktoś jest chętny posiadam na sprzedaż sterownik ecomax 850 od kotła seko maxx me 14kw jeszcze na gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem czyszczenia obficie spryskać kanały naftą, jak nagar to wchłonie przystąpić do czyszczenia przesuwając wiertarkę ze szczotką powoli na dół i do góry w każdym kanale. Godzina roboty.

1.thumb.jpg.d6123c65b7e3d23e4e260207b6ec3ccd.jpg.3840f6c14b72da7cb73522da4bf580a6.jpg2.thumb.jpg.50fd60710c85152ef5899b3157582230.jpg.3e9b6ee3ae02b7ed34f5fd9201b7aa04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas normalnej pracy pieca zbiera sie Wam pył z ekogroszku w kotłowni? Najwięcej pyłu wychodzi mi w miejscu przechodzenia osi przez zbiornik od obrotu retorty. Też tak się dzieje w Waszych piecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake2. Przyjrzałem się i nie widzę w jaki sposób miałby się pył węglowy wydostawać. Już prędzej pył z popiołu przy niedokładnym przymocowaniu worka do rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek popiołu dobrze uszczelniony. Oś obrotu retorty przechodzi przez zasobnik moze coś sie wytarlo i jest szczelina. Zglosze to do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem ze nie potrafię uzyskać maksymalnej mocy z kotła.

Normalnie to bym pomyślał że ekogroszek słaby ale to raczej nie to.

Zrobiłem ustawienia fabryczne i mimo że mam wersję 20kW nie umie zrobić by wyświetlało moc na ok 20kW.

Wiem że to szacunkowe i tylko zależy to od wianek kaloryczności i wydajności podajnika.

Robiłem obliczenia i wychodzi dla mojego palnika 33kg wydajności.

Kaloryczność węgla 7,2kW.

Mimo to moc jaką mi pasuje to ok 16kW.

Dzisiaj zabudowałem ciepłomierz i pokazuje mi moc generowana na poziomie ok 13kW więc stanowczo za mało bo kocioł podłączony jest pod bufory ciepła więc powinien działać na pełnej mocy.

 

 

Zauważyłem też pewna rzecz. Wydaje mi się że u mnie nie dopala do końca ekogroszku. Wydaje się jak by musiał na tej retorcie dobre kilka sekund być dłużej zanim się spali.

Dużo takiego nie do końca spalonego siada na dół.

Wiem że jest korekta ale zobaczyłem w menu 5096 i tak są opcje do regulacji danego trybu FL.

Wydłużając przerwę kocioł pokazuje że zmniejszam moc.

Jak zrobić by ekogroszek się do końca wypalił z maksymalną mocą?

 

Był bym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel1984. A jaki jest kopczyk, prawidłowy?  Ustawienia korekta podawania paliwa i korekta nadmuchu w ustawieniach kotła nie pomagają? Niedopalanie pojawia się gdy jest za mało powietrza, może groszek specyficzny. Kaloryczność węgla 7,2kW czyli ok. 26MJ nie powinno być problemów. W ustawieniach pod kodem 5096 nie mieszaj bo będzie musiał przyjechać serwis;)

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kopczyk niby zawsze jest prawidłowy tzn. jest kopczyk.

Po prostu to co jest po bokach retorty wydaje się mieć jeszcze postać nie dopalonego wygląda. Choć jak to hakiem wzrusze to łatwo się rozpada.

Z tymi ustawieniami w 5096 w zasadzie cudów nie ma.

Dzisiaj znalazłem program Kamila miernika z YT on mocno pomaga.

I zrobiłem założenie że mam 26MJ węgiel wydajność podajnika 33kg/h to wyszło by mieć 20kW podawać przy mocy maksymalnej powinien w założeniu 3sekundy to co 33sekundy.

I wtedy rzeczywiście pokazuje 20kW.

Teraz zostawię to na kilka godzin i po kilku godzinach odczytam na ciepłomierzu generowaną moc.

Wtedy znając wydajność podajnika czasu podawania i przerwy będę w kotle tak schodził z ustawieniem kaloryczności by móc generowana wyświetlana przez kocioł pokryła się z rzeczywistą w ciepłomierzu.

To dla mocy maksymalnej FL.

Dla minimalnej potem zrobię to samo zakładając wstępnie że potrzebuje np. 5kW.

Zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.