Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

czyszczenie płomieniówek mam w plumie na stałe ustawione na 15 minut, 6 godzin przerwy, impuls co 7 sekund (tylko tą ostatnią pozycję mogę edytować w menu serwisowym)

czy jest sens kontaktować się z producentem w sprawie wyłączenia tego, czy macie jakieś patenty, żeby podłączyć silnik bezpośrednio pod programator czasowy?

szlag mnie trafia, bo mimo regularnego czyszczenia co sezon w sypialni sąsiadującej z kominem potrafi zapiszczeć w środku nocy - na timerze zrobiłbym po prostu przerwę w czyszczeniu w godzinach 21-6, ale sterownik wywala alarm kiedy nie dostaje impulsów w spodziewanym momencie

producent coś pomoże czy zostaje przygotować układ, który będzie dawał impulsy imitujące czujnik halla po zasileniu?

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.Czy tu ktoś jeszcze zagląda ? Ostatni wpis z kwietnia .Wszystko Wszystkim działa ? Jeśli tak to super.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Za mało danych, ale z tego wykresu wynika że zadaną temperatura to 61 st , tak ? Przebija do 68 i stoi w nadzorze ok godzinę, może jeszcze włącza się któraś pompa ?

Pokaż wykres jak się przedstawia temperatura powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki masz pompy kotlowej,to jest zle ustawiony nadmuch-sadze na dužy w niskiej modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. W jakim trybie pracuje kocioł - min-max,fuzzy logik czy ręcznym ?( u mnie fuzzy logic od początku bez zmieniania)

2. Histereza kotła na ile ustawiona? ( u mnie 2*)

3. Histereza przejścia w nadzór  jak ustawiona? ( u mnie 5 do 6*)

4. Na ile ustawiona min. temp. kotła ? ( u mnie59* o 3-4* mniej od zadanej 62*)

5. Na ile ustawiona temp. załączenia pomp ? ( u mnie 58*o 1* mniej od min  temp kotła)

6. Jakim mocnym groszkiem palisz?

Pompy powinny pracować cały czas a temperaturę w domu powinien regulować zawór 4 d i (lub)  termostaty na grzejnikach. Odnośnie ustawień zaworu 4D się nie wypowiem gdyż mam zainstalowany 3D i wymiennik)

Bez odpowiedzi na te pytania to tylko wróżenie .

                                                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, duże pokrętło na sterowniku przestało odbijać po wciśnięciu, trzeba ręcznie odciągnąć do góry. Czy rozbierał ktoś te pokrętło? Można samemu coś zaradzić czy tylko serwis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsator. Można samemu o ile środek się nie rozsypał. Całość składa się z kilku elementów spiętych metalowa aluminiowa obudowa i zagiętymi "wąsami" od tyłu. I te wąsy trzeba dogiąć do obudowy aby zlikwidować luz.  To co odbija to mosiężna sprężynująca blaszka. To skutek zbyt mocnego naciskania.

Screenshot_2024-04-26-22-54-15-69_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.thumb.jpg.4cb7c6f6641032e8e46b33d93d2a649b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.