Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, darko240973 napisał:

Mam takie pytanie.Na ile fabrycznie jest ustawiony potencjał podajnika w naszym piecu ? Nie pamiętam tego ustawienia.Mam seko maxx le 25 kw.Potrzebuje do porównania do mojego ustawienia na innym sterowniku.Mój sterownik na piecu jest definitywnie odłączony i nie mogę przypomnieć sobie tego parametru.Dzięki z góry.

15,5 kg/h

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Na ile fabrycznie jest ustawiony potencjał podajnika w naszym piecu ? Nie pamiętam tego ustawienia.Mam seko maxx le 25 kw.Potrzebuje do porównania do mojego ustawienia na innym sterowniku.Mój sterownik na piecu jest definitywnie odłączony i nie mogę przypomnieć sobie tego parametru.Dzięki z góry.

Tu tak masz potencjał kotła 14kw seko max le

Z szybką przekładnią.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

380116c6de8129e5bdef6eeee5d6d7cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peha napisał:

15,5 kg/h

Na pewno miałem wiekszy przy 25 kw.Nawet kojarząc wstecz nie był 15.5 kg.Tylko coś koło 32 kg/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kijasr napisał:

Tu tak masz potencjał kotła 14kw seko max le

Z szybką przekładnią.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

380116c6de8129e5bdef6eeee5d6d7cb.jpg

Nie mogę rozczytać wyżej niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.U mnie potencjał wyszedł 29.8 kg.Czyli ok jeśli chodzi o nasze przekładnie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika:) 

Kocioł seko maxx le 14, sterownik ecoMax850. Palone pierwszy sezon, gdzieś od sierpnia/września. Pojawia się komunikat o wyczyszczeniu pieca zgodnie z instrukcją. Czy to jest komunikat oparty o jakieś czujniki czy po prostu co o określony czas wyskakuje samoistnie? No i czy gdzieś na forum lub w sieci jest opis wyczyszczenia kotła? 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam problem który widać na załączonym wykresie, temperatura powrotu jest prawie taka sama jak temp kotła, nagle występuje nagłe obniżenie temperatury które nie jest spowodowane podgrzewaniem cwu czy wzrostem, spadkiem temp. zewn.  Wygląda to tak jakby sterownik zaczął się męczyć z ustawieniem temperatury powrotu i temperatury mieszacza. Pompa mieszacza chodzi cały czas, ochrona powrotu włączona, przez myśl mi przyszło że może jest jakaś awaria w sterowniku.

Czekam na sugestie od 

wykres 26,11,2019.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wygląda to tak jak na wykresie niżej. Mam jednak dodatkowo tzw. pompę przewałową która łączy wyjście kotła w powrotem (tzw. mały obieg kotłowy). Zawór w tym obiegu mam na tyle przymknięty by temp. powrotu była o ok 3 stopnie niższa od temp kotła, wtedy zawór 4d nie "wachluje". W takim układzie ochronę powrotu w sterowniku mam wyłączoną bo temp powrotu zawsze jest bliska temp. kotła np. 57*C

wykres.thumb.jpg.ae459f94bb8616b4303aad70fe577cc9.jpg

pompa.thumb.jpg.e6f37eb3ea2bca58ad8213d28be553bc.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, parek napisał:

Witam

Mam problem który widać na załączonym wykresie, temperatura powrotu jest prawie taka sama jak temp kotła, nagle występuje nagłe obniżenie temperatury które nie jest spowodowane podgrzewaniem cwu czy wzrostem, spadkiem temp. zewn.  Wygląda to tak jakby sterownik zaczął się męczyć z ustawieniem temperatury powrotu i temperatury mieszacza. Pompa mieszacza chodzi cały czas, ochrona powrotu włączona, przez myśl mi przyszło że może jest jakaś awaria w sterowniku.

Czekam na sugestie od 

wykres 26,11,2019.png

Mam tak samo:((Po Twoim wpisie jestem przekonany,że to błąd oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Peha

widzę że na twoim schemacie masz widoczną pompę krótkiego obiegu, ja po zamontowaniu swojej na schemacie jej nie mam dzwoniłem do pluma i powiedzieli mi że pompy kotłowej nie będzie widać na schemacie z tym że u mnie pompa biegnie pod zaworem 4d na powrocie

a to mój wykres z nocy

wykres 27,11,2019.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, parek napisał:

 

Witam

Na schemacie jej nie będzie widać bo dołączony obrazek jest moja przeróbką w programie graficznym. Podłączyłem ją w ten sposób bo zdaniem specjalistów zwór 4d dobrze steruje tylko temperaturą wody na grzejniki, jeżeli musi dbać jeszcze o powrót to są problemy. Wcześniej rolę pompy kotłowej pełniła pompa CWU na stałe włączona ale woda była za gorąca stąd taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zobaczę jak będzie zachowywał się mieszacz po przywróceniu ustawień fabrycznych bo na razie szaleje na powrocie od 33 do 61 stopni,  jeżeli nie będzie poprawy zgłoszę się do seko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, parek napisał:

Do Peha

widzę że na twoim schemacie masz widoczną pompę krótkiego obiegu, ja po zamontowaniu swojej na schemacie jej nie mam dzwoniłem do pluma i powiedzieli mi że pompy kotłowej nie będzie widać na schemacie z tym że u mnie pompa biegnie pod zaworem 4d na powrocie

a to mój wykres z nocy

wykres 27,11,2019.png

Jaki tryb pracy masz włączony Fuzzy Logic czy MinMax FL bo z wykresu przypomina mi bardziej ten drugi, też miałem podobny wykres mocy jak próbowałem MinMax ale spalanie było wtedy większe więc teraz cały czas mam FL. Ta temp. powrotu chwilami trochę za niska i za bardzo się zmienia, coś tu nie gra albo złe ustawienia. Z doświadczeń innych i swojego wnioskuję że musi być jakieś wymuszenie dogrzania powrotu sam zawór 4d i pompa mieszacza tego chyba nie załatwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na min max  jeżeli chodzi o ustawienia to po ostatnim resecie to co fabryka dała, chciałem zobaczyć jak piec będzie się zachowywał na ustawieniach fabrycznych, lekkie korekty, temp pieca 65 stopni,  ochrona powrotu 4d włączona, włączona pogodówka na mieszaczu, pompa mieszacza chodzi cały czas ( załączenie ustawione na 50 stopni), a co za tym idzie wg mnie pompa kotłowa też bo chyba są ze sobą sprzężone (tak mi się przynajmniej wydaje). Teraz idę załadować zasobnik ( ekogroszek KGM silver), kolejny reset i powrót do fuzzy logic, zobaczę czy coś się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kombinowałem cały poprzedni sezon bo kocioł był nowy, zmarnowałem trochę groszku przy tych eksperymentach i ostatecznie u mnie wyszło że najlepiej jeśli chodzi o spalanie i pracę sprawuje się FL w ustawieniach fabrycznych z niewielką korektą im minus podawania węgla. W tym sezonie już nic nie kombinuję, palę Bartexem Silver a w mrozy będzie Gold. Jednak wszystko zależy od domu i instalacji.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak ja, w poprzednim sezonie nie miałem podpiętej pompy kotłowej tak że temp powrotu była rzędu 30 stopni i nic nie mogłem na to poradzić, po zamontowaniu pompy kotłowej przygoda zaczyna się na nowo:) szkoda tylko że nikt z seko nie zagląda na to forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, "Ustawienia systemowe". Jakoś nie mogłem się doszukać efektów działania pozycji "pokaż zaawansowane"

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ten kod się wpisuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arturgruszeczka1 napisał:

Ciekawi mnie ten parametr f961b7199bfc72c69275d4788ef1db7c.jpg

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

jedno oprogramowanie do wszystkich kotłów typoszeregu max le chcesz kocioł 14 kw proszę bardzo, 20 nie ma problemu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.