Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.Na jakim groszku jedziesz w tym sezonie.Masz dmuchawę 40 w czy 80 w.Jak 40 w ,bo ja taka mam to jakie masz ustawienia na skzp-02.Tak pytam porównawczo b o przedziały w mocy min. sa naprawdę różne,zależące od wielu czynników łącznie z rodzajem groszku,ciągu kominowego itd.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli to do mnie pytanie to wystąpiło małe nieporozumienie, dalej mam sterownik Pluma, pracuje na ustawieniach fabrycznych z małą korektę nadmuchu i podawania. Cały poprzedni sezon eksperymentów doprowadził do tego typu ustawień. Jeśli chodzi o groszek to aktualnie faworytem jest u mnie Bartex Silver a na duże mrozy Bartex Gold.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Screenshot_20191023-142032.thumb.png.91162bbb8599cbe6be0179a9213f9449.png

W dniu 9.05.2019 o 10:57, framusfurch napisał:

Screenshot_20191023-142032.thumb.png.91162bbb8599cbe6be0179a9213f9449.png Witam wszystkich, dawno tu nie zaglądałem ale kłopoty z kotłem zmuszają mnie do szukania informacji.

 Bardzo mi zależy na tym żebyście się podzielili, czy samodzielnie czyścicie mechanizm czyszczący płomieniówki poprzez wyciągnięcie turbolizatorów. U mnie w ciagu roku któryś raz z kolei zaczyna bardzo hałasować (piski) i zostałem poinformowany przez serwis, że to normalne i jest cechą tego kotła i do mnie należy co jakiś czas wykręcić cały mechanizm i wyczyścić kanały i turbolizatory. Dlatego pytam, czy rzeczywiście każdy użytkownik tego kotła sam sobie czyści te rzeczy i jak dajecie sobie z tym radę?

Kiedy pojawia się skrzypienie, hałas słychać w każdym pokoju domu (250m2),  nawet w najbardziej odległym pomieszczeniu. 

Witam serdecznie wszystkich. Jestem posiadaczem Seko maxx le 14kw sterownik ecomax 850 Plum. Dołączam do pytania. Czy jest jakiś sposób na piski turbolizatorów? Z tego co zauważyłem to załączają się 4x dobe. Nie widzę możliwości ustawiania czasu tego czyszczenia. I jeszcze jedno pytanie. Po założeniu czujnika temperatury powrotu econet  nie pokazuję wartości. Czy jest może konieczna aktualizacja sterownika?

Screenshot_20191023-142032.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie turbulizatorów. Na koniec sezonu wydawały okropne odgłosy jakby ktoś męczył stado kotów. Sam je wyczyściłem niedawno za pomocą "sprzętu" ze zdjęć, teraz jest cichutko jak w nowym kotle. Pręt do którego jest przyspawana szczotka ma ok 50 cm długości, wiertarka musi być trochę mocniejsza, nie nadaje się do tego wkrętarka akumulatorowa. Przed rozpoczęciem czyszczenia obficie spryskałem kanały naftą, jak nagar to wchłonął i chyba trochę zmiękł przystąpiłem do czyszczenia przesuwając wiertarkę ze szczotką powoli na dół i do góry w każdym kanale. Po sezonie może spróbuję zastosować zamiast nafty jakiś środek samochodowy do usuwania nagaru, może będzie łatwiej.

2.thumb.jpg.50fd60710c85152ef5899b3157582230.jpg1.thumb.jpg.d6123c65b7e3d23e4e260207b6ec3ccd.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Przerabiałem już ten problem.Samemu czyszczę .Kocioł mam od 4 lat.Mam dorobiony na wiertarkę przyrząd.Gdzieś już tu pisałem o tym ,ale nie było zainteresowania bo pewnie mało komu tak sie działo.Najlepszym sposobem jest zrobic jak dla mnie tak.Nie musisz dorabiać przyrzadu, możesz czyścić zwykłym sposobem swoim, aby przeczyśćić tych sześć jak ja to nazywam "katiuszy" płomienic.Następnie czyścisz te sześć sztuk zawirowaczy.Jeśli nie jesteś w stanie dokładnie zobaczyć ich boków przed czyszczeniem , gdzie obcierały, to czyścisz jak wspomniałem wcześniej w sklepie kupujesz srebrzankę np do tłumików na wysoką temperaturę.Wkładasz je do kotła pomalowane i zapuszczasz kocioł  np na jedną dobę,następnie wyciagasz je ponownie i wtedy widać gdzie trze ta spiralka.Potem szlifierka z kamieniem lub grubą tarczą do metalu i szlifujesz te miejsca .Wkładasz do kotła i po problemie.Wtedy na koniec sezonu raz wystarczy wyciągnąć i przeczyścic.Konsultowałem sie wcześniej z serwisem i jak najbardziej nie mieli żadnych przeciw wskazań.Jak wyczyścisz bez przeszlifowania to problem powróci.Podobno potrafią się trochę odkształcic przez temperaturę lub wkładając lub wyciągajac noi oczywiście z zabrudzenia .Jeśli nie wyciągałeś je jeszcze to trzeba zdjąć osłonę oraz odkrecić te cztery śruby chyba na 17 klucz i ciagnąć do góry.Nie odkręcaj i nie zdejmuj napinacza z łańcuchem troche wtedy jest więcej roboty.Jeśli chodzi o ekoneta to Ci nie pomogę bo go nie mam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, peha napisał:

Witam

Odnośnie turbulizatorów. Na koniec sezonu wydawały okropne odgłosy jakby ktoś męczył stado kotów. Sam je wyczyściłem niedawno za pomocą "sprzętu" ze zdjęć, teraz jest cichutko jak w nowym kotle. Pręt do którego jest przyspawana szczotka ma ok 50 cm długości, wiertarka musi być trochę mocniejsza, nie nadaje się do tego wkrętarka akumulatorowa. Przed rozpoczęciem czyszczenia obficie spryskałem kanały naftą, jak nagar to wchłonął i chyba trochę zmiękł przystąpiłem do czyszczenia przesuwając wiertarkę ze szczotką powoli na dół i do góry w każdym kanale. Po sezonie może spróbuję zastosować zamiast nafty jakiś środek samochodowy do usuwania nagaru, może będzie łatwiej.

2.thumb.jpg.50fd60710c85152ef5899b3157582230.jpg1.thumb.jpg.d6123c65b7e3d23e4e260207b6ec3ccd.jpg

Witaj kolego.Faktycznie coś nie zrozumiałem i coś Ci żle napisałem.Powiem Ci że przez ten nowy sterownik co załozyłem to zapomniałem o piwnicy i ustawieniach.Teraz kończe dobieranie powietrza bo zmieniłem wentylator na 40w.Pozatym palę Kgm Gold od K.Miernika który zapewnił mnie że jest suchy i taki tez przyjechał.Oby tylko piec nie nawalał i działał jak działa to będzie dobrze.Narazie jest OK.Pozdr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za podpowiedzi i inspiracje. Jeszcze gdyby ktoś rozświetlił temat czujnika temperatury powrotu przy strerowniku ecomax 850. Poza tym z kotła jestem bardzo zadowolony. Pracuje w trybie FuzzyLogic z czujnikiem pogodowym. Wprowadziłem zmiany :-20% na strumień paliwa w algorytmów FL . W Nadzór czas pracy retorty 0s i wydłużenie pracy wentylatora 60s. Po tych zmianach nie pojawiają się spieki i nie przesypuje retorty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak czujnik jak jest w porządku to powinien pokazywać temperaturę, nie widziałem w menu możliwości jego wyłączenia. Są 3 możliwości: uszkodzony przewód, nie podłączony lub źle podłączony czujnik do sterownika (porównać ze schematem), uszkodzony czujnik - sprawdzić można przez pomiar jego rezystancji (to również wymaga zajrzenia do skrzynki sterownika i odłączenia czujnika), W temp. 20*C rezystancja czujnika powinna wynosić w granicach 950 - 972 a w temp. np. 25*C 990 - 1010 ohm.
Jakim groszkiem palisz że takie korekty. Cały poprzedni sezon eksperymentowałem z ustawieniami i skończyło się na ustawieniach fabrycznych w FL z bardzo niewielką korektą nadmuchu i podawania paliwa.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam podłączoną do sterownika pompę obiegową CWU w gniazdo 7 i 8 na płycie głównej PLUM 850.

od kilku dni pompa pracuje bez przerwy choć mam ustawione praca=70s przerwa =40min.

miał ktoś z was taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bzyk7 napisał:

witam

posiadam podłączoną do sterownika pompę obiegową CWU w gniazdo 7 i 8 na płycie głównej PLUM 850.

od kilku dni pompa pracuje bez przerwy choć mam ustawione praca=70s przerwa =40min.

miał ktoś z was taki problem ?

7 i 8 to raczej Siłownik Mieszacza. Pytanie kto to podłączył?

Edytowane przez Krzysztof11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.dec34ef445b3ec5957961f3ff1108fd8.png

Schemat połączeń elektrycznych regulatora: T1 – czujnik temperatury kotła typu CT4, T2 – czujnik temperatury CWU typu CT4, T3 – czujnik temperatury podajnika typu CT4, CO – cyfrowy detektor tlenku węgla (czadu), S4 – czujnik zablokowania siłownika czyszczenia wymiennika, T5 - czujnik temperatury powrotu typu CT4, T6 – pogodowy czujnik temperatury typu CT4-P, T7 – czujnik temperatury mieszacza 1 typu CT4, S1 – czujnik napędu odpopielania, S2 – czujnik otwarcia drzwi i klapy zasobnika paliwa, S3 – czujnik obrotów w wentylatorze (czujnik hall’a), P – panel sterujący, ecoSTER – panel pokojowy z funkcją termostatu pokojowego (do wyboru ecoSTER200 lub ecoSTER TOUCH), B – dodatkowy moduł powiększający o obsługę dodatkowych dwóch obiegów mieszaczy i obsługę bufora cieplnego, L N PE - zasilanie sieciowe 230V~, FU – bezpiecznik sieciowy, STB – wejście do ogranicznika temperatury bezpieczeństwa, FO – wentylator nadmuchowy, FG – podajnik główny, BC – siłownik czyszczenia wymiennika, FV – wentylator wyciągowy, PC – pompa cyrkulacji CWU, PB – pompa kotła lub bufora, PHD – pompa CWU, PM – pompa mieszacza 1, SM – siłownik mieszacza 1, CPU – sterowanie.

Z opisu schematu widać że są to styki 9 i 10.

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pompa cyrkulacyjna została podłączona do sterownika nie długo po montażu kotła maxx le 14kw w 2017roku.

ten sposób podłączenia zasugerował serwisant i działało bez problem.

przywróciłem ustawienia fabryczne ale bez powodzenia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podłączone w ten sposób:

gniazda14-15 - pompa mieszacza, gniazda12-13 - pompa CWU,  gniazda10-11 - pompa kotłowa ( krótkiego obiegu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, a pompa cyrkulacji PC zaciski 9-10 i tak powinno być. Ja natomiast wykorzystałem te zaciski do stałego zasilania na najniższym biegu pompy przewałowej krótkiego obiegu, do ochrony powrotu

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat juz kilka razy poruszany ale chciałem podzielić się swoimi doświadczeniami. Głosna praca turbulizatorów i ich czyszczenie. Piec używam ponad 2 lata i ostatnio praca turboizolatorów zrobiła sie strasznie nieznośna gdzie w ciągu roku czyściłem je 2 razy ( zwykłym wyciorem) lecz nic to nie dawało. Zakupiłem uchwyt z wymiennymi szczotkami, usunąłem drewniana rączkę , żeby zamontować do wiertarki(szczotki fi60, fi70, fi80) do tego srodek do czyszczenia EGR, gaźników itp. Spryskałem kanały i  czyszczenie i tak kilkukrotnie. Szczotki fi70 i fi80 dość duży opór stawiały do tego stopnia ze praktycznie na koniec straciły wszystkie druty ale efekt końcowy bardzo zadowalający a praca turoizolatorów cicha jak przy nowym piecu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno czarne masz te turboizolatory.Ja ma po całym roku takie szare jak Ty na ostatnim zdjęciu po czyszczeniu.Może to ekogroszek taki albo co ? Jak czyściłem to prawie nic nie zleciało z nich.Piski miałem ale czyszczenie nic nie dało .Miałem trochę od temperatury, skrzywione te czyszczaki.Szlifnąłem je tam gdzie obcierały i jest ok.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przed czyszczeniem robiłem gdy tuleje były już spryskane tym środkiem, dlatego są takie ciemne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Na ile fabrycznie jest ustawiony potencjał podajnika w naszym piecu ? Nie pamiętam tego ustawienia.Mam seko maxx le 25 kw.Potrzebuje do porównania do mojego ustawienia na innym sterowniku.Mój sterownik na piecu jest definitywnie odłączony i nie mogę przypomnieć sobie tego parametru.Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byście najpierw ustalili, czy palicie opałem o zbliżonej granulacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.Jest tak że robiłem trzy razy potencjał ze 100 kg wsypanych eko do odznaczonej lini w zbiorniku.Trzy inne wyniki oczywiście.Pierwszy zrobiony z przesypu przez 20 minut.Natomiast dwa ostatnie według kolegi Jockeya z filmiku.Najlepiej się pali jak mam z przesypu 32.8 kg/h a tamte to 27.8 kg/h oraz ostatni 29/8 kg/h.Mam hipoidalną przekładnie.Najlepiej wygląda żar i palenie na wyniku z przesypu.Wiem że na oryginalnym sterowniku gdzieś oscylował ten wynik 32.8 kg/h.Więc jak ktoś ma 25 kw z seko maxx le chciałem pozyskać info dla porównania jak jest fabrycznie nie po nowym ustawieniu .Zaznaczam dla porównania bo nie mam dostępu już do mojego stera z pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.