Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wygaszaniem kotła w trybie lato. Dzieje się to nieregularnie piec chodzi tydzień czasami dwa i gaśnice. Próbowałam zmieniać czas podawania w nadzorze z 30min. Na 20min. Zmieniłem w ustawieniach serwisowych Moc nadmuch w nadzorze  z1300rpm na 1900rpm czas podawania w nadzorze z 3s na 4s i wydłużony nadmuchu w nadzorze z 9s na 30. Czy macie jeszcze jakieś pomysły, dodam ze dzieje sie to na różnych  paliwach Retopal, Skarbek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mnie też takie wygaszania sie zdarzały jak tobie ale od czasu jak w sterowniku ustawiłem nadmuch w podtrzymaniu po wyłaczeniu tego nadmuchu to wygaszanie ustało , on na podtrzymaniu co tam ileś np 10minut dmuchnął na kilkadziesiąt sekund i chyba za bardzo wypalało to ten skromny zapas ekogrocha w palniku tak to sobie tłumaczyłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

piszesz że w nadzorze zmieniałeś a potem piszesz że nie masz tej opcji ? w każdym sterowniku to inaczej się nazywa ale to samo znaczy , skoro zwiększyłeś dmuchawę w nadzorze to się pewnie szybciej wypala , wyłącz to całkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na wentylator w nadzór i go wyłącz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

To nie jest alternatywa zwykłego palenia. Grzałka służy do zabezpieczenia kotła w czasie mrozów w przypadku wystąpienia awarii np. podajnika, dmuchawy itp. Żeby mogła zastąpić palenie to chyba musiała by mieć w tym przypadku moc ok. 8kW lub więcej a nie 2kW, a to jest zupełnie nieopłacalne.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy warto zainwestować w Eco ster tuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już koniecznie musisz to mieć to wystarczy ecoSTER 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jaką ustawić minimalną temperaturę w trybie fl obecnie mam na 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp źle zadałem pytanie na ile procent ustawić minimalną moc kotla

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka siłę nadmuchu ja mam ustawioną na 2200 czy zmniejszyć 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł pracuje w FL to moc min 0 a max 100% FL powinien sam modelować mocą w zależności od zapotrzebowania na ciepło .Faktycznie zima przy dużych mrozach -20 można zacząć od 10 -15%mocy kotła żeby szybciej i z większa mocą zaczął prace .Ogolna zasada FL jest taka ze powinien sam modulowac mocą kotła i jak najmniej go odstawiać w nadzór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy FL ,w ustawieniach jest zakładka obroty RMP i tam ustaw na włączone będziesz miał obroty na minutę ,a w dalszej zakładce „min obroty dmuchawy” masz wyrażone obroty procentowo ,w zależności od eko i mocy z jaka ma dmuchać ustawiamy  sobie minimalna moc nadmuchu 18% lub inna .Jak masz ustawiona funkcje Obroty RMP to wtedy sterownik sam moduluje prędkość dmuchawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcin91280 napisał:

A jaka siłę nadmuchu ja mam ustawioną na 2200 czy zmniejszyć 

Ja mam inny sterownik i moge sobie zmieniać moc dmuchawy procentowo dmuchawa ma moc 34 Watt czyli taka mała i dla mocy kotła minimalnej ustawiam ja na 16 procent (fabrycznie 19) a maxymalnie 26 procent i między tym sobie moduluje mowa o pracy w PID. bo dwustan mnie nie interesuje bo tylko latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakim trybie palić mini Max czy fuzzy logic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sam zdecydowac czy min/max czy też FL zależy od eko i ilości spalonego eko ale FL zdecydowanie lepsze pod warunkiem dobrego opału  nie koksującego sie ,na takie eko nie ma ustawień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.