Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2019 o 16:07, arturgruszeczka1 napisał:

Użytkuję kocioł od października zeszłego roku i jeszcze żadnych pisków, zgrzytów podczas czyszczenia nie zaobserwowałem

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Witam
Też długo był spokój, piski, jęki pojawiły się jak się ociepliło i kocioł był długo w nadzorze, paliwo się kisiło i pewnie jakaś smoła się osadza.  Te odgłosy są przez parę minut, potem się to stopniowo ucisza.

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w najbliższych dniach będę zamawiał kociołek (seko maxx), ale mam pewną zagwozdkę. Otóż nie mogę się zdecydować jakie "dodatki" dokupić do sterownika. Myślę zakupić moduł internetowy, czujniki zewnętrzny i wewnętrzny, plus do tego głowice automatyczne na grzejniki. Jak myślicie, będzie dobrze to współpracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 20:15, peha napisał:

Witam
Też długo był spokój, piski, jęki pojawiły się jak się ociepliło i kocioł był długo w nadzorze, paliwo się kisiło i pewnie jakaś smoła się osadza.  Te odgłosy są przez parę minut, potem się to stopniowo ucisza.

U mnie piski samodzielnie nie przechodzą. Tylko jest coraz gorzej, aż do zablokowania pracy turbolizatorów. Serwis za przeczyszczenie żąda opłaty 200 zł. Stąd moje pytanie. Mi się wydaje, że tu jest coś nie w porządku i szukam potwierdzenia słów pana z Seko, że wszyscy tak mają i sami sobie czyszczą.

Edytowane przez framusfurch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, vampir888 napisał:

Witam,

w najbliższych dniach będę zamawiał kociołek (seko maxx), ale mam pewną zagwozdkę. Otóż nie mogę się zdecydować jakie "dodatki" dokupić do sterownika. Myślę zakupić moduł internetowy, czujniki zewnętrzny i wewnętrzny, plus do tego głowice automatyczne na grzejniki. Jak myślicie, będzie dobrze to współpracować?

Witam

Dzisiaj po 1-szym sezonie mogę powiedzieć że naprawdę przydatne są: moduł internetowy, czujnik pogodowy który będzie poprzez sterownik ustawiał siłownik zaworu 4d, głowice termostatyczne, natomiast darowałbym sobie panel pokojowy ecoSter 200. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, framusfurch napisał:

U mnie piski samodzielnie nie przechodzą. Tylko jest coraz gorzej, aż do zablokowania pracy turbolizatorów. Serwis za przeczyszczenie żąda opłaty 200 zł. Stąd moje pytanie. Mi się wydaje, że tu jest coś nie w porządku i szukam potwierdzenia słów pana z Seko, że wszyscy tak mają i sami sobie czyszczą.

Może groszek jest za bardzo kaloryczny 28-29 MJ, ze słabszym na jesień i wiosnę 25-26 MJ może by tego nie było. Ja palę Bartex Silver ok. 27 MJ i jak pisałem trochę "jęczą"

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, peha napisał:

natomiast darowałbym sobie panel pokojowy ecoSter 200

Właśnie nie chciałem kupować panelu pokojowego, tylko sam czujnik temperatury wewnętrznej (widziałem że jest dostępny takowy, tylko nie wiem właśnie czy on do tego służy). A zamiast tego panelu pokojowego chcę kupić tego econeta.

Widzę to tak: czujniki pogodowy i pokojowy podłączone do stera na piecu, dla lepszego sterowania temperaturą. I sterowanie mobilne za pomocą econeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vampir888 napisał:

No i we własnym zakresie trzeba dorobić napowietrzanie zbiornika na ekogroszek, nie będą się wtedy pojawiały krople wilgoci na ściankach bo groszek będzie się osuszał nie mówiąc już o korozji.

1.thumb.jpg.ff18678c683a1c3bb69a43f91073da7d.jpg.b1a263204b48f6259ac95c202cf89284.jpg2.thumb.jpg.8baf31c392da27f60c9a110add8f1f6b.jpg.8254b003f6b707afebbcb68bbe92fcd3.jpg

 

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i zamówiłem wreszcie ten kociołek. Tylko nie do końca rozumiem informacje w dtr na końcu, że trzeba wysyłać kopię wypełnionego formularza przez instalatora, ze stanu technicznego kotłowni i zerowego rozruchu kotła. Czy to wypełnia mi hydraulik, czy przy tym pierwszym rozruchu musi być serwisant?

I tak zadzwonię do seko zapytać o szczegóły, ale chciałem zapytać was jak to wyglądało w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, vampir888 napisał:

.......
I tak zadzwonię do Seko zapytać o szczegóły, ale chciałem zapytać was jak to wyglądało w praktyce?

Wszystko wypełnił mi hydraulik ale zapomniałem wysłać kopię do SEKO bo na to był jakiś termin. No i teraz nie wiem czy uwzględnią ewentualną reklamację. Mnożą te wszystkie warunki, nakazy itp. by w razie czego się wymigać. Dobrze że przy uruchomieniu nie musiał obecny być prezydent miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam takie zapytano zakupiłem kociołek seko maxx14kw jest to mój pierwszy kociołek  na ekogroszek i jestem zielony jeżeli chodzi o ustawienia będę się męczył w okresie zimowym teraz mam włączony tryb letni i powiedzcie czy lepiej grzać wodę kociolkiem czy jednak na prad

Edytowane przez marcin91280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum, 

a co mówi Ci kasa? Ile spalasz węgla x cena kilograma. A ile płacisz za prąd? 

Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeśli wygaszasz kocioł na lato sprawdź po kilkunastu dniach od wygaszenia czy nie roszą się ścianki wymiennika. Jeśli tak  - kocioł szybciej zgnije i lepiej pal cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę właśnie pierwszy raz kupiłem 2 worki na rozruch ustawiłem tryb lato więc woda jest cały czas ciepła a bojler wlanczalem tylko na kompiel i do rachunku dokladalem  z 70zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pale na cwu od wtorku czyli 7 dni na ustawieniach fabrycznych wrzucę parę fotek i powiedzieć mi co po zmieniać 

20190527_185853.jpg

20190527_185907.jpg

20190527_185925.jpg

20190527_185933.jpg

20190527_185941.jpg

20190527_185948.jpg

20190527_185958.jpg

20190527_190009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 18:33, framusfurch napisał:

U mnie piski samodzielnie nie przechodzą. Tylko jest coraz gorzej, aż do zablokowania pracy turbolizatorów. Serwis za przeczyszczenie żąda opłaty 200 zł. Stąd moje pytanie. Mi się wydaje, że tu jest coś nie w porządku i szukam potwierdzenia słów pana z Seko, że wszyscy tak mają i sami sobie czyszczą.

Witam. Mam ten sam problem ale postanowiłam walczyć z SEKO. Jeśli ma być coś czyszczone to ma być do tego dostęp. Powinni przerobić piec albo czyścić za darmo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie  Panowie jak zwiększyć temperaturę powrotu bo wydaje mi się za mała no nie stety jes laikem w tych sprawach pale narazie tylko na same cwu 

20190608_130158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Podniesc temp. zadana kotla na 75 stopni. To tak na szybkiego. I spokojnie o zuzycie wegla. Wzrosnie o tyle ze nawet Kolego nie zauwazysz. Zastosowac zawor Afriso ATM termostatyczny z nastawa min 45 stopni i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy zna ktoś jakiś środek chemiczny który byłby w stanie rozpuścić nagar w kanałach z obracającymi się turbolizatorami. Obrotowa druciana szczotka nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, zostało to zablokowane. Środków jest sporo ale właśnie, który się najlepiej nadaje.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GEB Polska CZYSTY KOMIN PROSZEK

www.geb-polska.pl/pdf/T_PL_CZYSTY_KOMIN_PROSZEK.pdf

Edytowane przez knedel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W poprzednim poście pisałeś "... znam skuteczny środek w spray .." i taki środek mnie interesuje w tej chwili, żeby można było spryskać te pionowe kanały i ułatwić usunięcie nagaru. Może coś do usuwania nagaru w silnikach spalinowych by się nadawało.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

mam pytanie odnośnie pompy kotłowej, pod co ją podłączaliście żeby dobrze chodziła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja mam inne pytanie  ,jak podłączyć pompę podłogówki w seko z sterownikiem Plum,mam wyjścia w sterowniku na pompę co ,mieszacza ,cyrkulacyjną i cwu .W instalacji mam trzy obiegi , obieg osobny na podłogę ,co i cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.