Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam peha.Możesz napisać gdzie zakupiłes takową opaskę, albo napisać link strony tej opaski.Interesuje mnie ta opaska z drugiego zdjęcia.Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim forumowiczom  zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt.

Rozmawiałem wczoraj ze swoim sprzedawcą kotła. Ma do mnie przyjechać serwis i wgrać nową wersję softu do stera. Pożyjemy, zobaczymy. Jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawe jakie to będą wersje.
Ja mam aktualnie panel: v. 104.30.24.B0
moduł A: 104.12.31.B1
Aktualizacji można dokonać samodzielnie tylko trzeba mieć:
- interfejs komunikacyjny ecoLINK 2 (jest w komplecie z ecoSTER 200)
- nową wersję oprogramowania (tu może być problem)
Opisane to jest tutaj: https://moderator.com.pl/produkty/dla-domu/content/products/files/instrukcja-obslugi-interfejsu-komunikacyjnego-ecolink2-vento-bio-20170915202613.pdf

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj peha.Co prawda nie używam już tego sterownika ,bo mam nowy jak wiesz , ale czytałem link i faktycznie troche to nie wyglada jak 2+2.Poradzic trzeba sobie ,ale pewnie dasz rady.Po uruchomieniu mojego nowego stera ,załapałem się praktycznie na uaktualnienie.Zrobiłem to za pierwszym razem zakupując u producenta przejściówkę , ściągając pliki  do panelu jak i do sterownika z jego strony (oczywiście bezpłatnie), krótki filmik instruktażowy od pana Kamila z YT, laptop koło pieca i poszło.Nie żałuję nowego sterownika , ponieważ doskonale sie spisuje na moim seko maxx le 25 kw.Cała praca stera na tym piecu wyglada wyśmienicie noi powiem Ci że do tej pory piec jeszcze mi sie nie odstawił i mniej spala porównując oczywiście spalanie przy tych samych temperaturach.Nie bedę pisał o ile bo jak wyzej w postach zobaczyć można ,siedli na mnie że to bez sens zmieniac sterownik noi pojechali po mnie.Zostawiam to w okresleniu :- ja tam wiem swoje i już.Pozdro dla wszystkich którzy nic do mnie nie mają.

Edytowane przez darko240973
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. 

Kiedy kupować zapas ekogroszku na kolejną zimę? To będzie moja druga zima z Seko Max Le. Tej zimy kupowałem za potrzebą, paleta po palecie. Teraz chciałbym zrobic zapas na raz w okresie najlepszych cen. Chcę zakupić Bartex Silver. Kiedy polecacie zamawiać? Jest jakaś różnica w cenie za tonę porównując miesiące?

Pozdrowienia

Edytowane przez Danielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koniec maja do połowy lipca.  to tylko moje zdanie........... (ツ) ¯\_(ツ)_/¯

Pozdrawiam. Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko isto mysle najlepszy ster na rynku...Tež mam take doswiadczenie.Zadroscze wam wybor groszkow.U nas tylko 2 :-( brazowy,czarny,oba do du...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Przeszukałem forum i nie znalazłem informacji na temat dotacji do kotła seko maxx le. Chciałem się upewnić. Jeśli kupię seko maxxa na dotację to musze palić potem groszkiem 28mj? Inaczej mogę mieć kiedyś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę już edytować postu.

Chciałem jeszcze zapytać jak jest z pierwszym uruchomieniem kotła seko. Musi być przy tym serwisant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie zauważyłem żeby gdzieś był taki warunek. Jak jest zawór czterodrogowy z siłownikiem i sterowanie pogodowe to:
- ustawić temp. kotła (np 60*),
- ustawić temp. CWU (np 50*),
- dobrać krzywą pogodową do sterowania mieszaczem (zależy od stopnia ocieplenia budynku np 1.2), 
- ustawić kaloryczność groszku (np 7,78 dla groszku 28MJ),
- włączyć sterowanie ręczne
- uruchomić podajnik wypełniając retortę groszkiem
- podpalić groszek (najlepiej palnikiem gazowym), 
- właczyć wentylator, aż groszek się dobrze rozpali 
- włączyć z menu sterownika START i na ustawieniach fabrycznych  zacznie się automatyczna praca kotła.
Z czasem będzie można  wprowadzić pewne korekty nadmuchu i podawania groszku obserwując kopczyk na retorcie.
I to tyle, chyba o niczym nie zapomniałem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownaj usczelke,musi byč sczelny 100%.Kiedy w pracy otwarty,dymi.Podczas uzupelniania musi byč wiatrak na stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie maly przy startu dmuchawy z potrzymania.Može pomoc mniejszia moc kotla-mniej wegla i dmuchawe,czesczejszie starty i ciag nieznikne tak mocno poczas krotszej pauzy i wiatrak nie bedzie dmuchač tak mocno,przecyskač ciag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy całe odpopielanie zapełni się popiołem ( jak już popiół będzie leciał do worka ) to przedmuchy do worka od popiołu przestaną się robić i nie będzie się już robił z niego balon ( przy ciągłej pracy trwa to kilka dni , przy obecnych temperaturach powietrza na pewno dłużej ) Co do dymu z zasobnika - należy sprawdzić uszczelkę na górze zasobnika tam gdzie wsypujesz groch i ewentualnie wyregulować zapinki klapy tak aby dobrze klapa dociskała tą uszczelkę . Przy każdorazowym otwarciu klapy zasypu podczas pracy wentylatora będzie się kopciło - to normalne , dla tego przed otwarciem należy w sterowniku ustawić pracę kotła na STOP ( NACISKASZ POKRĘTŁO I OBRACASZ W LEWO NA STOP , jak zamkniesz klapę ponownie naciskasz pokrętło , obracasz w prawo na PRACA  i jest ok) Natomiast jeżeli chodzi o dym z okna rewizyjnego i łączenia kotła z podajnikiem ( nie wiem czy go rozkręcałeś do wstawiania) należy sprawdzić dokręcenie śrub , ewentualnie czy uszczelki są na swoim miejscu  masz 3 szt. - łączenie kosza z podajnikiem , okno rewizyjne z boku kosza i na łączeniu podajnika z kotłem . Nieraz może być potrzeba również wyregulowania  drzwiczek ale wtedy dym wydobywałby się nimi. Im w zasobniku będzie więcej opału tym lepiej - będą mniejsze przedmuch do zasobnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 09:20, Jackw64 napisał:

Wszystkim forumowiczom  zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt.

Rozmawiałem wczoraj ze swoim sprzedawcą kotła. Ma do mnie przyjechać serwis i wgrać nową wersję softu do stera. Pożyjemy, zobaczymy. Jeszcze raz pozdrawiam.

Witam
Przyjechał serwis i zaktualizował soft? Jaki jest numer wersji jeżeli to zrobili.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam wszystkich, dawno tu nie zaglądałem ale kłopoty z kotłem zmuszają mnie do szukania informacji.

 Bardzo mi zależy na tym żebyście się podzielili, czy samodzielnie czyścicie mechanizm czyszczący płomieniówki poprzez wyciągnięcie turbolizatorów. U mnie w ciagu roku któryś raz z kolei zaczyna bardzo hałasować (piski) i zostałem poinformowany przez serwis, że to normalne i jest cechą tego kotła i do mnie należy co jakiś czas wykręcić cały mechanizm i wyczyścić kanały i turbolizatory. Dlatego pytam, czy rzeczywiście każdy użytkownik tego kotła sam sobie czyści te rzeczy i jak dajecie sobie z tym radę?

Kiedy pojawia się skrzypienie, hałas słychać w każdym pokoju domu (250m2),  nawet w najbardziej odległym pomieszczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.