Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam sobianek gold 27,29 mj

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też :) bardzo dobry groch ja jadę na FL 200 m2 spalanie obecnie 7-9

 kg doba ,włącz FL zasyp na maxa i zobacz ile Ci spali , przejdź na min/max zasyp max i porównasz sobie ilość spalonego  eko i jakość spalania .Liczy się także wygoda jak najmniejszego przebywania w kotłowni :) chociaż ja w tamtym roku siedziałem sporo czasu aby go dobrze ustawić ,koledzy z forum bardzo dużo pomogli !! ,a eko miałem koksujące i to była masakra Sobianek wypala się naprawdę bardzo dobrze polecam .

Edytowane przez czared
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cały poprzedni sezon eksperymentowałem z różnymi trybami pracy, ustawieniami i wyszło mi że najlepiej wychodzi mi w FL na ustawieniach fabrycznych z niewielka korektą strumienia paliwa i nadmuchu w zależności od rodzaju paliwa. Nie ma się co wysilać i siedzieć w piwnicy bo z tym sterownikiem cudów nie osiągniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, czared napisał:

Jaki duży masz kocił i jaki metraż ogrzewasz ?

90m kocioł 14kw to będzie mój 1 sezon z kotlem A jestem zielony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palilem tylko na samo cwu bojler 80l 4 osoby w tym 3 kobiet hahah i jakieś 120kg starczyło na 33dni

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, peha napisał:

Witam

Cały poprzedni sezon eksperymentowałem z różnymi trybami pracy, ustawieniami i wyszło mi że najlepiej wychodzi mi w FL na ustawieniach fabrycznych z niewielka korektą strumienia paliwa i nadmuchu w zależności od rodzaju paliwa. Nie ma się co wysilać i siedzieć w piwnicy bo z tym sterownikiem cudów nie osiągniemy.

Właśnie się zastanawiałem nad wymianą na skz02 ale nie wiem czy będzie pasował do naszych kociolkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to użytkownik "darko240973" z tego forum dokonał takiej wymiany i chyba jest zadowolony.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peha wie co mówi ,ten ster nie jest aż taki zły ma swoje wady wynikające z hamulców 5 klasy i min 30% mocy ,ale czy wywalenie kasy +/- 1000zl na skzp ma sens może spali mniej pytanie o ile mniej niż Plum ,tez uważam ze Plum jest słabym sterownikiem ,plus ze jest dedykowany do kotła ale tez ma spore ograniczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wierzę w te mniejsze spalanie po wymianie stera, jeżeli ciepło nie ucieka przez komin to pochłania je po prostu budynek i tu może pomóc tylko np. lepsze ocieplenie.

 

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kupić czujnik spalin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile minut macie ustawiony nadzór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od temp zewnętrznej i zapotrzebowania na ciepło domu , ja mam obecnie 10 min z przedmuchem 60sec i 2100 obrotów/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po przerwie w sezonie.Jeśli chodzi o sterownik to robi robotę o wiele lepszą niż Plum.Mówię oczywiście o skzp-02.W kotle mam czysto i piec nie odstawia się.Jeśli się odstawi w sezonie przejściowym, gdzie większe zapotrzebowanie na bojler jest niż na grzejniki to i tak jest czysto w podtrzymaniu,ponieważ ma takie dodatkowe funkcje że nie sposób jest zasyfic kocioł.Na plumie tych opcji nie ma.Jeśli chodzi o spalanie to spala mniej ten sterownik niż poprzednik.Przy tych temperaturach jak uwas za oknem spala mi 9kg dobowo.Prawdą jest to jak zapewniał mnie producent sterownika że po sezonie zwróci mi się tona węgla za cenę skzp-02.marcin91280 pisał czy będzie pasował do naszych kociołków.Będzie pasował, ale tylko do tych seko maxx le które posiadają czyszczenie płomieniówek przez regulator czasowy zewnętrzny.Ktoś na mnie siadł ale już nie sprawdzam kto na temat mojej zmiany na ten sterownik i pisałem ze juz tu nie bede pisal.Odważyłem się sam, wszystko po przepinałem i udało mi sie za pierwszym razem bez alarmów w sterowniku o złym podłączeniu , a tu jazda po mnie.Piszę dla kolegów którzy są na poziomie jak np jednym z nich peha.Wspomina właśnie o mojej zmianie.Pociągłem na skzp-02 zimę aż do wiosny i lata.Powiem tak.Kamil M. na YT wyjaśnia wszystko o nim i opowiada na filmikach szczerze.Na tym sterowniku płomieniówki czyściłem raz w roku latem a komore spalania wcale w sezonie dopiero po wygaszeniu kotła noi w połowie sezonu wyczyściłem tą blache u góry chodż i tak nie było tragedii.Moim węglem w tamtym sezonie i w tym jest KGM GOLD i nim będę palił dopóki nie zepsuje go producent.Kocioł seko maxx jest dla mnie najlepszym na rynku i chodż jest przewymiarowany w moim przypadku to skzp-02 wie jak znim sie uporać po małej ingerencji właściciela.Jeśli ktoś z Was coś się chce o nim jeszcze dowiedzieć jak na kotle seko się sprawuje to piszcie ,podzielę się moja dotychczasową wiedzą tego sterownika.Pozdrawiam kolegów - trzymajcie się domu niż kotłowni to i żony będą zadowolone.Na Plumie spedzałem kupe czasu w kotłowni z ustawieniami, a na skzp-02 tego problemu już nie mam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie że Ci się sprawdził no wygląda na to że ja  nie będę mógł kupić bo czyszczenie mam w sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również po prostu odłączyć go od sterownika i dać zewnętrzny regulator czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp jak znajdę kogoś kto mi to wszystko podłączyć bo ja jestem zielony to raczej zakupie ten sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Jasne że pewnie można drodzy koledzy.Ja mam jak pisałem sterowanie płomienic z programatora i nie do końca analizowałem tego wyjścia z sytuacji.Pozatym nie wszyscy lubia przeróbkę tylko elegancki wygląd kotła .Dzięki za sprostowanie dla mnie jak i dla innych.Po zatym producent pieca nie do końca był zadowolony ze zmiany sterownika.Co prawda nie zabronił ani nic nie mówił o gwarancji na innym sterowniku w tym przypadku skzp-02.Myślę że nie ma tu nic wspólnego co do gwarancji.Bo co ma piec do sterownika.Ster ma swoja gwarancje a piec swoja.Myślę że się nie mylę.Serwis nie spytałem a w gwarancji tez nic nie znalazłem.Jak ktoś przerobi sterowanie płomienicami i odłączy ,robiąc inaczej pewnie nic nie powiedzą.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Widzę że coś cicho na tej stronie.Tylko się cieszyć że mamy takie kotły wraz ze sterownikami,które się nie psują.Mój śmiga jak trzeba.Zmieniłem tylko wentylator na 40 wat z 80 wat.Ustawiłem wiatr na duzej i małej mocy oczywiście jak wiecie na sterowniku skzp-02 i jest ok.Naprawdę  w kotłowni jestem rzadko , a panel w pokoju wygasiłem , zaglądając tylko na niego jak przeoczę sygnał alarmu niskiego paliwa.Dołożyłem groch z KGM GOLD jak w tamtym sezonie, który przyszedł ze sklepu K.Miernika suchutki jak pieprz zgodnie z jego informacja na jego temat przez telefon.Trzymajcie się.Pozdro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Ja dopiero kilka miesięcy palę w seko max le 14, ale zadowolony jestem bardzo. Na razie w sterownikach nie grzebię, nie ma potrzeby. 

Jedynie KGM Gold o którym wspominasz nie był tak suchy jak recenzjach na YT. Wręcz worek w środku był wilgotny a na ściankach zasobnika skrapla się para. Może jakas partia felerna. Mimo to kupię go jeszcze na pewno,  bo mało popiołu, sypki, ani jednej grudki. Ewentualnie przetestuję jeszcze Silver i Standard. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie trafiłes.Ja kupuje przez K.MIernika tego co robi testy dla Nas na YT.Zadzwoniłem-potwierdził że suchy i taki przyszedł.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przeszedłem również na skzp 02, opinią na ten temat podzielę się za jakiś czas. Ale w związku ze zmianą dysponuje modułem internetowym econet, oddam komuś za 3 stówy z bezpłatna przesyłka. Jakby co proszę o wiadomość prywatną.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam EcoNet, nie trzeba biegać do pieca, zdecydowaną większość parametrów można odczytać i ustawić zdalnie na komputerze, tablecie lub smartfonie. Bezcenne są różnego rodzaju wykresy które pozwalają śledzić i analizować w czasie pracę kotła. No i zdalny dostęp do kotła z dowolnego miejsca na ziemi, robi wrażenie na znajomych.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.