Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, część @peha sorry ale nie rozumiesz i ja też jak działaja zasady termodynamiki. Kocioł nie jest ważny, wymiennik ciepła kotła jest nieważny, instalacja CO i CWU jest nieważna. Kupujesz sterownik SKPZ-02 i masz gwarancję TIMELA że spalasz o 30% mniej. Palę mało ale o 600kg mniej się też liczy (ekologia), a nie uda się TIMEL zapłaci.

Wchodzę w to w ciemno @darko240973 mnie przekonał.

 

Naprawdę nie mam nic przeciwko SKPZ-02, to bardzo dobry, przemyślany sterownik. @darko240973 proponowałem ci porozmawia ie z twórca SKPZ-02 bo to uczciwy człowiek nie opowiada bajek i pomaga uzytnikom co jest wyjątkowe. Ale uwierz ze walka zasadami termodynamiki jest trudna. Praca na 10-15% mocy zabija każda przemianę termodynamiczna! Przy mocy 80-90% masz sprawność 95-97%.

Przy mocy 1,5 kW 20-30%.

Miłej nocy koledzy, my skończyliśmy rozruch. Odniosę się przed snem do stwierdzenia kolegi @darko240973.

Na wątku o SKPZ-02 jest 640 stron, a na watku o SEKO 45 stron. 

Powiem jak Kargul - taka piękna katastrofa (jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego) stąd liczne wołania o pomoc. 

Kolorowych snów

Pozdrawiam Krzysiek 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 20.03.2019 o 22:35, darko240973 napisał:

Witaj kolego Khojdys.Sterownik wymieniłem i jestem mega zadowolony.Super się sprawuje noi mam pid pełny.Piec jeszcze mi się nie odstawił.Temperatury podobne jak na tamtym sterowniku z Pluma.Fajnie działa,zużycie pokazuje chwilowe ,dobowe i całkowite miedzy innymi.Mam wersję z panelem pokojowym full opcje bez neta.Wyliczasz potencjał podajnika z przesypu w pisując go do stera, ustawiasz kaloryczność, moc kotła(u mnie 25 kw),oraz wiatr w zależności od mocy dmuchawy.Dajesz mu 24 h aby się zaadoptował do parametrów i póżniej mała korekta kaloryczności oraz wiatru noi po sprawie.Sam wszystko zmieniłem.Trochę zabawy,ale można spoko przełożyć sterownik.Odpaliłem go bez żadnych pomyłek elektrycznych i podłączeniowych.Powiem Ci że działa to wszystko jak w samochodzie.Czujnik spalin jak sonda lambda który analizuje spalanie do mocy kotła.U mnie piec w mocy minimalnej pracuje na 5% tj 1.3 kw gdzie podczas podawania węgla można ustawić do dmuch podczas podawania, który rozwiązuje problem z niedopalonym węglem w tak małej mocy.Cały proces oscyluje w temperaturze zadanej u mnie 60% a przy odbiorze wody w modulacji nie ma takich dużych spadków temperatur.U ciebie chyba pompa cwu pilnuje temperatury powrotu która robi za pompe kotłową, to tym bardziej spoko da rady ster.Algorytm jest bardzo dobrze dopracowany.Na necie u Miernika zapodaj sobie filmik to zobaczysz jak to działa.Pewnie oglądałeś raczej już.Szkoda tylko że dwa sezony straciłem w kotłowni jak i Ty pewnie aby znależć pid.W Skzp-02 wystarczyło dwa dni poobserwować piec. Póżniej go doszlifować w ustawieniach i już działa.To tyle w skrócie.Jakbyś coś chciał się jeszcze dowiedzieć to pisz.Odpisuje dopiero teraz bo mniej zaglądam widząc że nic się tu nie dzieje w związku z kończącym się sezonem.Pozdrowionka.

Dodmuch teraz dopiero zrobili  ? ja go miałem od samego początku ale w innym sterze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

OK ale tak czytam o innych sterach i faktycznie widać że kaszana i nie dziwię się że ludzie zmieniają sterowniki , żeby pid nie chodził dobrze toż to tragedia jakaś bo wychodzi na to że połowa sterów ma z tym problem , dobrze że ja w moim Elsterze nie widzę powodu aby go wymieniać bo ma wszystkie te funkcje więc szkoda było by wymieniać dobre na dobre , powinien być temat w przypiętych jakich sterów unikać aby ktoś nie naciął się na takie barachło które w pid nie potrafi chodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od przyszlego sezonu przechodze na skzc-02

Mam kociol seko max le 40kw, grzeje 440 metrow.
Poszlo mi 7,5 tony groszku workowanego z wesolej. Dla mnie to duzo i wydaje mi sie ze oszczednosc na poziomie 15% odbije sie na kieszeni korzystajac z pelnego pid.

Dlatego jesli ktos by chcial econet to proponuje uczciwa cene 400 zl z bezplatna dostawa.

Zakup byl od Seko 13 marca 2018 takze uzywany tylko jeden sezon. Zakup byl za 517 zl plus 13 przesylka.

Tel do mnie 793799091, moge odlaczyc i wyslac w przyszlym tyg.




Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę trzeba sprawdzić z tym SKZP-02. Na Plumie ustawiając odpowiednio parametry, zwłaszcza histerezę nadzoru (ok. 5*), uzyskuję pracę ciągłą (przy temp. zewn.0* i poniżej) a zużycie groszku wzrasta średnio o 3kg na dobę w porównaniu z pracą z cyklicznym nadzorem (histereza nadzoru ustawiona na 0*). Czy z nowym sterownikiem pracującym w PIDzie bez odstawiania nie będzie też większego zużycia, przecież kocioł nie będzie pracował zwłaszcza w cieplejsze dni ze swoją optymalną sprawnością.

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, berthold61 napisał:

OK ale tak czytam o innych sterach i faktycznie widać że kaszana i nie dziwię się że ludzie zmieniają sterowniki , żeby pid nie chodził dobrze toż to tragedia jakaś bo wychodzi na to że połowa sterów ma z tym problem , dobrze że ja w moim Elsterze nie widzę powodu aby go wymieniać bo ma wszystkie te funkcje więc szkoda było by wymieniać dobre na dobre , powinien być temat w przypiętych jakich sterów unikać aby ktoś nie naciął się na takie barachło które w pid nie potrafi chodzić .

Tak masz rację co piszesz.Powiem Ci że teraz mam spoko z tym pidem.Fajnie że trafiłeś na dobry sterownik.Dwa sezony w kotłowni na starym sterze spędziłem ,ustawień,wymiana na forum poglądów ,parametrów, a tu od razu piec chodzi bez odstawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peha napisał:

To naprawdę trzeba sprawdzić z tym SKZP-02. Na Plumie ustawiając odpowiednio parametry, zwłaszcza histerezę nadzoru (ok. 5*), uzyskuję pracę ciągłą (przy temp. zewn.0* i poniżej) a zużycie groszku wzrasta średnio o 3kg na dobę w porównaniu z pracą z cyklicznym nadzorem (histereza nadzoru ustawiona na 0*). Czy z nowym sterownikiem pracującym w PIDzie bez odstawiania nie będzie też większego zużycia, przecież kocioł nie będzie pracował zwłaszcza w cieplejsze dni ze swoją optymalną sprawnością.

Pewnie się odstawi w cieplejsze dni.Tego nie unikniesz.Nie będzie odbioru z grzejników.Ten ster ma coś takiego jak (max. czas przekroczenia temperatury).Możesz nawet na dwie godziny mu dać szansę w cieplejsze dni już jak będą aby oscylował z modulacją przy zadanej temp.Jednak jeśli będzie i tak temperatura szybciej rosła i w tym czasie tak jak umnie cwu się nie właczy to przebije jeszcze do 5* tak i wtedy się odstawi.Nie wiem czy spali wiecej czy mniej w nadzorze ,ale powiem ci że jesli bez nadzoru spalisz w tym skzp-02 mniej przez prawie cały sezon to w nadzorze tylko dorównasz zuzycie do wcześniejszego mniejszego spalania a napewno nie więcej jak na plumie.Czyli spalisz mniej.W tej chwili mam drugi zasyp zrobiony po odpaleniu.Na razie mam spalnie dobowe 12,3 kg a wcześniej na naszym plumie 19 kg.W domu 23*.Wierzyć mi się nie chce ,więc otworzyłem klape w zbiorniku aby zobaczyć ,ile ubyło eko bo mam zaznaczone poziomy.Praktycznie te 12.3 kg ubyło, więc dobrze przelicza.Dokładnie dzisiaj o 13-ej minęło 24 h a ja przyszedłem z pracy o 17-ej.Temperatury oczywiście porównywalne ,bo zapisywałem sobie ile było w dzien a ile nad ranem jak szedłem do pracy.Nie wiem jak zima przy minusach bedzie ,ale przy tych temperaturach większość zimy się bawiłem z tym pidem więc mam porównanie.Cały czas piec mi moduluje mocą trzymajac niezły fason na wykresach (ma wbudowaną funkcję z wykresami).Mam 60* zadaną w kotle czysto ,więc jedynie poczekać na temperatury poniżej 0* i zobaczyć ile wtedy spali ten ster w naszym seko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, darko240973 napisał:

Pewnie się odstawi ...........................zobaczyć ile wtedy spali ten ster w naszym seko.

No to gratulacje wreszcie ktoś się odważył i dzieli się spostrzeżeniami. W poniedziałek zadzwonię do specjalistów z SEKO i zapytam czy jeszcze można liczyć na jakieś nowe oprogramowanie czy inne udoskonalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę że w tym okresie nie da się porównać spalania z prostego powodu jest za ciepło. Nie chcę faworyzować ani negować jednego czy drugiego sterownika ale czy któryś z was zastanowił się dlaczego w tej chwili na skzp darko240973 uzyskał mniejsze spalanie? Podpowiem wam - plum ma kaganiec na ograniczeniu mocy w postaci 30%mocy max (niżej nie zejdzie) po to oby spełnić wymagania normy dla kotłów 5 klasy, natomiast na skzp kolega zszedł z mocą na 5%mocy max( dla tego teraz też nie wchodzi w nadzór)- porównując te moce to  przy plumie u niego chyba 7,5 kw a skzp 1,5kw czyli i podawanie opału na 1h wychodzi dużo mniej w skzp . Tylko , że  po zejściu na tą małą moc ten kocioł nie spełnia normy dla kotłów 5 klasy - gwarancji podobno nie stracił ale czy jeżeli trafi się jakiś wścibski urzędnik  to można pożegnać się z dopłatami do wymiany kotłów. 

Niestety myślę, że na konkrety odnośnie porównania wielkości spalania i oszczędności będziemy musieli  poczekać na koniec następnego sezonu , choć i to może nie być też bardzo miarodajne bo może być zupełnie inna zima. 

Koledze Darko i wszystkim którzy zdecydują się na wymianę na skzp mimo wszystko życzę aby w końcu zaznali spokoju i przestali walczyć z pidem , spędzali czas z rodziną w ciepłym domu zamiast w kotłowni i spalili chociaż na tyle mniej aby pokryć koszty wymiany stera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dobrze prawisz , z grzeczności też o tym nie chciałem wspominać , tylko zastanawia mnie jedno dlaczego nikt nie postarał się o kod serwisowy do tego stera aby zmniejszyć moc minimalną , ja w moim mogę dać nawet 1 procent jak mam taką ochotę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peha napisał:

No to gratulacje wreszcie ktoś się odważył i dzieli się spostrzeżeniami. W poniedziałek zadzwonię do specjalistów z SEKO i zapytam czy jeszcze można liczyć na jakieś nowe oprogramowanie czy inne udoskonalenia.

Raczej bym na to nie liczył peha.Jak dwa tygodnie temu ,był serwisant do mojej elektryki na wentylatorze plus wgranie programu które miało usunąć czytanie z obr. od odpopielania to nic nie mówił o nowościach.Zapytałem czy mogę zmienic ster na inny i co z gwarancją to odpowiedział że mogę i gwarancji nie tracę.Jeśliby mieli zmienić to powiedziałby mi  że będzie nowy sterownik i żebym zaczekał.Powiem Ci że czuję się teraz bardziej komfortowo wiedząc że ster mniej a zarazem prawidłowo spala .Nie siedzę w tej kotłowni walcząc z pidem.Pozwala mi sobie powiedzieć że ile ma teraz  spalić to tyle spali pracując w duecie z odbiorem na zapotrzebowaniem ciepła mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piotr16 napisał:

Panowie myślę że w tym okresie nie da się porównać spalania z prostego powodu jest za ciepło. Nie chcę faworyzować ani negować jednego czy drugiego sterownika ale czy któryś z was zastanowił się dlaczego w tej chwili na skzp darko240973 uzyskał mniejsze spalanie? Podpowiem wam - plum ma kaganiec na ograniczeniu mocy w postaci 30%mocy max (niżej nie zejdzie) po to oby spełnić wymagania normy dla kotłów 5 klasy, natomiast na skzp kolega zszedł z mocą na 5%mocy max( dla tego teraz też nie wchodzi w nadzór)- porównując te moce to  przy plumie u niego chyba 7,5 kw a skzp 1,5kw czyli i podawanie opału na 1h wychodzi dużo mniej w skzp . Tylko , że  po zejściu na tą małą moc ten kocioł nie spełnia normy dla kotłów 5 klasy - gwarancji podobno nie stracił ale czy jeżeli trafi się jakiś wścibski urzędnik  to można pożegnać się z dopłatami do wymiany kotłów. 

Niestety myślę, że na konkrety odnośnie porównania wielkości spalania i oszczędności będziemy musieli  poczekać na koniec następnego sezonu , choć i to może nie być też bardzo miarodajne bo może być zupełnie inna zima. 

Koledze Darko i wszystkim którzy zdecydują się na wymianę na skzp mimo wszystko życzę aby w końcu zaznali spokoju i przestali walczyć z pidem , spędzali czas z rodziną w ciepłym domu zamiast w kotłowni i spalili chociaż na tyle mniej aby pokryć koszty wymiany stera .

Witaj.Powiem tak.Sterownik skzp-02 też pracował w moc max 100% bez kagańca parę dni i nie przeszkadzało mu żeby nie wyrobić się bez odstawiania.Tak schodził z moca w modulacji że wyhamował lekko przekraczając zadaną temperaturę schodzac do tej mocy min 5% ale na krótko ,aby powoli przechodzić w 2.5 kw , 5.5 kw.  Dobrać trzeba korekty w poszczególnych mocach nadmuchu ponieważ nie znamy jakości wegla.Otwierając drzwiczki od pieca spalanie mam spoko na retorcie jak na plumie bez sadzy itp.Róznicą jednak jest  taka że rzadsze podawanie węgla do mocy i wiatru itd a na plumie podawał  w jednych odstepach czasowych nie radzac sobie z pidem i odsyłając piec w nadzór i tu pewnie już nasuwał sie pierwszy wniosek , jeden z wielu gdzie spalanie było wieksze w przeliczeniu na dobe.Nie bronie tu żadnego sterownika ani odradzam czy namawiam na niego.Spalanie bedzie mniejsze na skzp-02 bo nawet temperatury te co teraz lub mniejsze jak przyjdą to plum sobie nie poradzi a ten tak.W naszym piecu nawet do dogrania parametrów nie ma czujnika spalin który pinije aby nie przekroczyć temp spalin a jeśli przekracza to obniża modulację szybciej-dużoby wyjaśniaćSzybko go opanowałem przez doświadczenie z pluma przy ustawianich go.Kaganiec zdjąłem z 40% na 100% w mocy max.Nie robi to róznicy sterownikowi w modulacji sięgnąl mi najwięce do 70 % przy odbiorze razem z cwu 140 l.Na plumie była już walka z wiatrakami przy obniżaniu.Po ostatniej wizycie serwisanta nic nie mówił na temat małej mocy w min 5% , a pytałem się więc ok.Wiedzą że ster jest słaby pod wzgledem np modulacji a co sądzi o tym skzp-02 to nic nie odpowiedział.Pozatym umnie cos ciągle elektronika oszukiwała mechanike tzn elektronika wywalała mi się a mechanicznie chodził.Nawet powiem Ci że jak czujnik halotronowy miałem walnięty i podali mi kod inny niż serwisowy aby wyłaczyć obroty w modulacji wentylatora bo wyskakiwał bład i wyłanczał piec  to miałem modulacje w procentach na wentylatorze to miałem wrażenie że lepiej modulował mocą, ale to takie spostrzezenie.W tym sterowniku tak jest i jakby szybciej zwalnia procentowo zbliżając sie do temp. zadanej.Dzięki za odpowiedż dla mnie i dla tych kolegów jak wyżej.W każdym bądż razie nikt mnie nie przekona do powrotu na stary sterownik.Odważyłem się sprawdziłem i ciesze sie że mam ten upragniony pid - bo jestem zwolennikiem takiej pracy,czystej i ekonomicznej.Czemu ? Bo z zawodu jestem mechanikiem i mam własny warsztat i lubię jak wejde do auta po naprawie np wymiany sondy lambda i jadac na próbe trzymam równo nogę na gazie a spalanie  z tyłu na rurze wydechowej czyste i  komp na desce pokazuje mniejsze  spalanie.No to chyba mnie zrozumieliście .Do odważnych świat należy - może czas na zmiany za sterem przy piecu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak źle mnie zrozumiałeś - ten kaganiec w plumie to jest  to że nie może zejść z mocą poniżej 30%mocy max. , a skzp schodzi tobie do 5% mocy max . Stąd brak w tej chwili nadzoru , mniejsze podawanie opału co powoduje zmniejszenie spalania . Nie chcę też abyś odebrał  mój wpis jako negacja tego ,że zmieniłeś sterownik . Zawsze byłem za tym aby uzyskać komfort cieplny w domu jak najmniejszym kosztem opału i swojego czasu. Dlatego wybrałem ten a nie inny kocioł i nie chodziło mi wtedy o sterownik (bo się na tym nie znałem) ale przede wszystkim dla tego że wydawał mi się najbardziej bezobsługowy. Na moje szczęście w połączeniu  z instalacją jaką mam do dziś działa poprawnie i nie mam powodów do narzekań jeżeli chodzi o ilość spalanego węgla jak i do jego pracy w PIDzie. Mnie nie musisz przekonywać i tłumaczyć zalet skzp - najważniejsze jest twoje zadowolenie i zaoszczędzone złotówki na niższym spalaniu ale jednak do porównań ilości spalonego paliwa proponuję powrócić pod koniec następnego sezonu. Natomiast   bardzo dobrze że pochwaliłeś się tym iż zmieniłeś sterownik i z jego pracy jesteś zadowolony. Może jest to wyjście dla tych którzy pomimo prób różnych ustawień dalej nie mogą zmusić naszego sterownika do poprawnej pracy i  podejmą podobną decyzję , jednocześnie pomożesz im ogarnąć wtedy ustawienia .    

Życzę naprawdę od tej pory zadowolenia z pracy kotła i zmniejszenia spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko masz racje, zwolnienie mocy na skzp na podstawie temperatury spalin to duza przewaga mad plumem.
Dodatkowo do sterownika pluma zeby podlaczyc uniwersalny regulator pokojowy trzeba dokupic modul B albo kupic nietani regulator pokojowy pluma. Skzc-02 jest to bardzo uniwersalny sterownil, pozwala uzytkownikowi na naprawde duza dowolność w montazu czujek. Sam proces podlaczenia tez nie wydaje sie trudny.

Ponawiam oferte na econet a za 4 stowy z darmowa dostawa. Uzywany jeden sezon.



Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotr16 napisał:

Chyba jednak źle mnie zrozumiałeś - ten kaganiec w plumie to jest  to że nie może zejść z mocą poniżej 30%mocy max. , a skzp schodzi tobie do 5% mocy max . Stąd brak w tej chwili nadzoru , mniejsze podawanie opału co powoduje zmniejszenie spalania . Nie chcę też abyś odebrał  mój wpis jako negacja tego ,że zmieniłeś sterownik . Zawsze byłem za tym aby uzyskać komfort cieplny w domu jak najmniejszym kosztem opału i swojego czasu. Dlatego wybrałem ten a nie inny kocioł i nie chodziło mi wtedy o sterownik (bo się na tym nie znałem) ale przede wszystkim dla tego że wydawał mi się najbardziej bezobsługowy. Na moje szczęście w połączeniu  z instalacją jaką mam do dziś działa poprawnie i nie mam powodów do narzekań jeżeli chodzi o ilość spalanego węgla jak i do jego pracy w PIDzie. Mnie nie musisz przekonywać i tłumaczyć zalet skzp - najważniejsze jest twoje zadowolenie i zaoszczędzone złotówki na niższym spalaniu ale jednak do porównań ilości spalonego paliwa proponuję powrócić pod koniec następnego sezonu. Natomiast   bardzo dobrze że pochwaliłeś się tym iż zmieniłeś sterownik i z jego pracy jesteś zadowolony. Może jest to wyjście dla tych którzy pomimo prób różnych ustawień dalej nie mogą zmusić naszego sterownika do poprawnej pracy i  podejmą podobną decyzję , jednocześnie pomożesz im ogarnąć wtedy ustawienia .    

Życzę naprawdę od tej pory zadowolenia z pracy kotła i zmniejszenia spalania.

Ok.Dzięki za podjęcie tematu z odpowiedziami dla właśnie naszych kolegów na tym forum z piecem seko.Piec przedni ale ster słaby.Wiem że życzysz i piszesz w dobrej mierze.Czasami widzimy nie siebie tylko to co piszemy tu i ciężko sie zrozumieć lub odnieś do czegos.Ogólnie  czuje sie teraz  po zmianie sterownika jakbym na nowo zaczynał przygodę z piecem.Na szczęście tylko ze sterem a doswiadczenie z pluma nie poszło na marne bo szybko ogarnąłem ten nowy sterownik.Najpierw tydzien sie przygotowywałem na necie z ustawieniami aby potem za pierwszym podejściem ruszyć  i podłączyć go bez żadnej pomyłki.Pozdrawiam i życzę również zadowolenia jak do tej pory z pieca seko.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, diricip napisał:

Darko masz racje, zwolnienie mocy na skzp na podstawie temperatury spalin to duza przewaga mad plumem.
Dodatkowo do sterownika pluma zeby podlaczyc uniwersalny regulator pokojowy trzeba dokupic modul B albo kupic nietani regulator pokojowy pluma. Skzc-02 jest to bardzo uniwersalny sterownil, pozwala uzytkownikowi na naprawde duza dowolność w montazu czujek. Sam proces podlaczenia tez nie wydaje sie trudny.

Ponawiam oferte na econet a za 4 stowy z darmowa dostawa. Uzywany jeden sezon.



Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki że potwierdzasz że tak jest.Bo jest.Tak swobodnie działającego stera na spalanie dawno nie widziałem.Wystarczyło też zrobic dokładny przesyp eko na potencjał podajnika zwążyć czas przesypu 10-cio minutowego pomnożyć razy 6 i wpisać wynik do stera i mieć dokładny pomiar czy też odczyt na zuzycie węgla , wpisać moc kotła ,ustawić siłę nadmuchu, kaloryczność węgla z worka troche poobserwować  i po wszystkim .Fajnie że tak to działa i można spokojnie spać w ciepłym mieszkaniu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Niepotrzebnie się jaracie tym że zmiana sterownika radykalnie coś zmieni , jedyną wadą waszych sterowników jest niemożliwość zmniejszenia mocy minimalnej i nic więcej , nie lepiej dać flaszkę jakiemuś serwisantowi i niech poda kod ? potem go rozpowszechnić i sprawa załatwiona , też miałem ten sam problem bo ster zablokowany na 30% mocy minimalnej podzwoniłem popytałem i dostałem 3 kod a miałem dwa , teraz w moim elster expert pid mogę wszystko więc zastanawiam się po co ten pęd aby wydawać kasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold nie znasz tego sterownika to skąd możesz wiedzieć jak on działa? Poprostu plum ma skopany algorytm i tyle Seko też przyznaje rację że nie działa jak ma.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wiem że nie znam dlatego użytkownicy powinni producenta postraszyć że mu będą opinię psuć jak nie poda kodu serwisowego po dobroci , jak oni fabrycznie nałozyli kaganiec na min 30 proc to ten ster jak ma się zachować skoro chciałby pracować na powiedzmy 20 procent ? poprostu przejdzie w podtrzymanie więc jaki pożytek z tego ? wiem ekologia i takie tam bzdety ale wydawanie kolejnej kasy to bezsens , po prostu zmusić ich lub zdobyć siłą kody serwisowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdziałasz cokolwiek. Ja jak byłem napalony na ten Kocioł, jak małe dziecko na lizaka, to przeszło mi z kilku powodów.

Po pierwsze walczyłem z kilka tygodni, aby udostępniono mi przed zakupem DTRke oraz warunki gwarancji. Takie coś, Kupisz - dostaniesz.

Chwalili się że daja 10 lat gwarancji, ale tylko na spawy, a po udostępnieniu dokumentacji wyszło, że gwarancja na kocioł to tylko 2 lata, co potwierdzili mi w rozmowie telefonicznej.

Po drugie sterownik musiał być tylko z Plum, bo "jest najlepszy na rynku", a poza tym mieli taką umowę, że żaden inny. I została opcja, albo ten, albo żadny.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko240973 dzięki serdeczne za wszelkie info. Mam nadzieję, że będziesz się dalej dzielił  spostrzeżeniami. Też skłaniam się do wymiany stera na skpz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinet z tego co pamiętam  w tym samym czasie zastanawialiśmy się nad wyborem kotła. Ja kupiłem SEKO MAXa ty SASA ze sterownikiem MultiFun  podobno też jednym z najlepszych w tamtych czasach. Niestety technologie idą cały czas do przodu a producenci słabo na to reagują. Ja pozostałem z Plumem ( u mnie działa ok) a ty z MultiFunem  na który SAS się wypiął a producent stera też pozostawił jego posiadaczy bez wsparcia . I choć zaistniały takie a nie inne sytuacje myślę że  TY tak jak I ja jesteś nadal zadowolony ze swojego wyboru do dziś . Więc dziwi mnie trochę twoja uszczypliwa wypowiedź na temat PLUMa i SEKO.  A dlaczego SEKO sprzedaje swoje kotły  ze sterownikiem PLUMa ? Prosta odpowiedź , Z tym sterem i jego algorytmem (podobno stworzonym pod te kotły) przeszedł badania na których spełnił wymogi normy, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w praniu okazuje się co się wybrało. Seko maxx LE i Sas Solid wraz z oprogramowaniem były w tym czasie innowacyjnymi kotłami, bez jakis historycznych opinii. Teraz powychodziły jakies tam bolączki i trzeba zacisnąć zęby pozostając przy tym co się ma, albo wprowadzać jakieś innowacje, które nam usprawnią życie i przy okazji zmniejszą koszty użytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do Tych panów co użytkują swoje Seko Maxx Le. Jeżeli  ktoś Wam mówi z serwisu , że nie można tego czy tamtego to po prostu albo nie che zwyczajnie Wam pomóc albo nie ma żadnej wiedzy. Zakładam , o jestem pewien że Pan producent wie wszystko i wszystko może. Nawet to , że by zdjąć ten kaganiec na moc min 30 % w trybie Fuzzy Lgicz. O czym piszecie od paru stron , a nawet już się znalazł śmiałek i zmienił sterowanie i uważa , że złapał byka za rogi i spadnie mu spalanie o połowę. To mit nie poparty niczym. Ale nie o tym. Otóż można zrobić modulację mocy nawet i od 5 % poprzez odpowiedni program który nazywa się EcoMaxconfigurator i może to zrobić uprawniony serwisant albo producent kotła. Tylko chęci i da się wszystko. To wszystko z mej strony. A producent kotła powinien być elastyczny i wsłuchiwać się w opinie swych użytkowników  by klienci byli bardzo zadowoleni z jego produktu .

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.