Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, eliks napisał:

pod pellecikiem . Niestety, teraz z ceną też już polecieli. 

 

To po ile teraz u nich za paletę, u mnie z certyfikatem na początku grudnia był po 970 a tera już też mają 1099.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, eliks napisał:

@arthek terminy terminami, ale pellet mieli dobry. Ja patrząc na opinie pod pellecikiem w 99% przypadków były to opinie pozytywne. Niestety, teraz z ceną też już polecieli. 

Co do Ukraińca, miałem tonę, ładny, jasny, sosnowy, nie było się do czego przyczepić, ale to było 4 lata temu.

Eliks, jak ostatnio "próbowałem " u nich zamówić to mieli po 1260 zł tona.

Od soboty palę zielonym CAPTAIN PELLET  z  normą ENplus/A1 PL338  , kupiłem po 1260 zł w cenie z dowozem pod drzwi . Spala się pięknie , popioł bez spieków, wymiennik kawa z mlekiem.

 

Po co sobie doopę zawracać "Pellecikiem"  i się wkurzać.

20220124_212357.jpg

20220124_212444.jpg

20220124_212216.jpg

20220119_202344.jpg

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach pelletu masz rację że nie warto iść w pellecika. Jak kosztował 750zl to robił różnice. Tam wiesz jaka była sytuacja, właściciel dość nagle zmarł a kobieta widzę nie ogarnia sytuacji, niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi , dużo jestem w stanie zrozumieć ,bo życie pisze różne scenariusze, dlatego też rozumiejąc sytuację czekałem cierpliwie na dostawę przy pierwszym zamówieniu, drugim zamówieniu  ....a trzeciego się nie doczekałem 

Jeśli ktoś mnie unika i ignoruje udając że nie ma tematu i nic się nie dzieje ,  to ile taką sytuację można znosić ? Przecież najgorsza informacja ( przepraszamy  - brak dostawy) jest lepsza od braku jakiejkolwiek. Takie traktowanie klienta  to jest równia pochyła dla tej firmy.

Wystarczyło odebrać telefon, odpisać : "przepraszam ale nie jesteśmy w stanie zrealizować Pana zamówienia "  - Ok, rozumiem , szukam wtedy tymczasowo  alternatywy bo wiem że dostawy nie będzie. I umawiam się ewentualnie na kolejny raz.....I A tu kompletna ignorancja

Co do  ceny .

Kiedy po praz pierwszy zamawiałem "Pellecik" po 720 zł za tonę to Barlinek w składzie w Kielcach kosztował 1250 zł. Teraz kiedy "Pellecik" kosztuje 1250 zł za tonę to Barlinek w składzie opału w Kielcach jest po 1350 zł.....

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 16:06, Patrol napisał:

"nołnejmy" też sprzedawcy mają w dwóch opcjach tzw. lepszy i słabszy - cenowo za wersje z domieszką jakiejś wiórowej meblościanki to średnio 1100 krzyczą, a potem przeskok od 1300 w górę, przynajmniej w WLKP.

Update: z 1300 przeskok na 1700zł/65worków (A1)... do tego dziś glutpompa u mnie była i szambo od lutego ma też ostro w górę iść z adnotacją, że nie będzie jednej podwyżki tylko kilka; a jakby w kogoś chcieć cisnąć pomidorami to też z 15 na 19zł wskoczyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Trener40 napisał:

..., ale to bylo jakieś pół roku temu. 

No od tamtej pory jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, Platinum napisał:

A ma ktoś lokalnych producentów Śląsk,  Małopolska? 

Berkin Pellet Czeladź. Jedyny jakiego mogę polecić jeśli chodzi o jakość pelletu, z zakupem u nich bywa różnie, mała produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co się dzieje z pelletem?

Lava za 1720?

Wczoraj kupiłem na przyszły sezon pellet Sylva za 1650 bo przeraża mnie tempo wzrostu cen.

Jak Lava kosztowała 16pln za worek, to na allegro pojawiały się aukcje po 25 za worek, teraz kosztuje 27.

Są aukcje z ceną 31pln za worek.

Cena spadnie czy dojdzie do 3000 za tonę pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ceny innych nośników energii nie spadną, ceny materiałów nie spadną, ludzie zgodzą się pracować za niższe stawki, to nie ma szansy na zbicie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech podnoszą jeszcze wiecej, to pozniej będą żreć te granulki na śniadanie /obiad /kolacje. 

Przy obecnych cenach prądu ( o ile sie nie znienią) bedzie porownywalnie, lub taniej nawet 1:1. 

Farelka w kontakt i z bani. 

Jak widać, barany nie tylko chodzą po łące 😁

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Braus napisał:

Co się dzieje z pelletem?

Lava za 1720?

Wczoraj kupiłem na przyszły sezon pellet Sylva za 1650 bo przeraża mnie tempo wzrostu cen.

Jak Lava kosztowała 16pln za worek, to na allegro pojawiały się aukcje po 25 za worek, teraz kosztuje 27.

Są aukcje z ceną 31pln za worek.

Cena spadnie czy dojdzie do 3000 za tonę pelletu?

U mnie w okolicy eko workowany po 2200-2500 za tonę na zapisy i max 2 palety dramat.

Natomiast  pellet w mojej okolicy też podrożał i na początku tygodnia wołali 19 zł za worek i do 10 dni oczekiwania. 

Zaczynam się zastanawiać czy moja Laguna poszła by na kukurydzy w takiej stacyj 😉  https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/rynki-rolne/cena-kukurydzy-nawet-1000-zlt-jakie-sa-aktualne-ceny-skupu-zboz/

Edytowane przez Olejek78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się boję zapytać kumpla po ile będzie jak co roku kupować teraz pellet ze Stelmetu od lokalnego dostawcy, pewnie zacznie przy tym ostro rzucać mięsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to średnio pellet 100 % drożej w porównaniu do zeszłego roku o tej porze i trend wzrostowy .

Chyba trzeba pompę ciepła przez lato skołować do tego , przy tych cenach to nie ma sensu peletem palić .,no i drzewa  narąbać  na czarną godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet: 1500PLN / tona i sprawnosci 80% koszt 1kWh to 0,375PLN.

Ekogroszek: …….?

Ile kosztuje taryfa nocna G12 (energia +dystrybucja)?

PC w G11 i sprawnosc 250%

Drewno wymaga duzo wiekszej „aktywnosci” palacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz nie kupuje. Czekam do  lipca. 

Jakby ludzie nie tupali nogami i nie nakręcali handlu, to by im magazyny pękały w szwach, a przecież produkcja idzie cały czas..., a jak nie ma sprzedaży, to co się robi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od września nie spaliłem ani grama pelletu, non stop pracuje DS i drewno.

Jak widzę jest projekt aby do 2028r w miejscowościach podwarszawskich zakazać palenia węglem, więc może trzeba się będzie z piłą i siekierą przeprosić na dłużej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor jestes w stanie mniej wiecej podac sprawnosc z tego DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś liczyłem - kg drewna + ciepłomierz + bufor i nie wychodziło więcej niż 75-78% pozyskanego  ciepła.

Choć powstawał spory błąd na nagrzanie samego kotła - ponad 400kg + 100l wody w nim 

Oraz na ciepło, które w tym kotle po paleniu pozostawało.- to w brew pozorom ważne, jak się grzeje z doskoku a nie pali non stop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi na ostatni dzwonek udało się kupić olimp po 1090. Dwie tony. A że u mnie robotę robi multisplit to peletem dogrzewam się w dwa najzimniejsze miesiace. Starczy na dwie zimy. Prąd do multisplita z banku fotowoltaiki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor najlepiej chyba podac sezonowo / okresowo za np. kilka miesiecy. Problem moze byc z pomiarem [kg] wrzucanego drewna bo to upierdliwe jest po prostu.

@Outsider o rozwiazaniach hybrydowych staram sie pisac od poczatku obecnosci na forum. To jest najkorzystniejsze rozwiazanie ale sa tez wady: koszty instalacji i przygotowania do takich mozliwosci. Dla mnie jednak komfort wyboru to w pierwszej kolejnosci! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty... zgadza się. Kasę przefiurałbym może na bzdury. A tak mam ogrzewanie i płacę teraz za wszystko grosze. Przy galopujących obecnie cenach wszystko zwróci się pewnie dwa razy szybciej niż myślałem. Ostatnie zimy nie są już tak łagodne. Gdyby były to może na styk wyrobiłbym się i bez pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał:

Ja teraz nie kupuje. Czekam do  lipca. 

 

A co zrobisz jak będzie jeszcze drożej ? dasz po dwa tysie za tonę ? 

Oni dobrze wiedzą że większość ludzi jest uzależniona od jednego źródła i to wykorzystują , widzą ile węgiel kosztuje ile gaz wiec nie będą gorsi .

Ja też na razie nie kupuję , ale kiepsko to widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.