Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Patrol napisał(a):

wszyscy nazywają kłamców i spekulantów po imieniu

A nazywajmy sobie jak chcemy. Ale to nie działalność charytatywna - jak klienci się zabijają i licytują kto da więcej żeby tylko towar dostać to jakiś miłosierny samarytanin będzie sprzedawał za pół ceny? Pójdzie z torbami a pies z kulawą nogą się nie zainteresuje jego problemami. Możemy się wkurzać i obrzucać inwektywami, ale kolejny raz będzie dokładnie taki sam - jak ktoś jest pod ścianą to płaci tyle ile trzeba zapłacić. To rola kupującego żeby nie stawiać się w takiej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było by nikt nikogo pod ścianą nie stawiał ,bo sam może się pod tą ścianą znaleźć ,takie sytuacje lubią się czkawką odbić ,no chyba że nazywa się Obajtek to go nie dotyczy .😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż będzie po tysiaka:)

A na Alle ceny wywalone w kosmos.

Edytowane przez CeKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CeKris napisał(a):

Czekam aż będzie po tysiaka:)

 

To może być już nie osiągalne , no ale zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trociny ,  to odpad poprodukcyjny , który już raz był wliczony w koszty produkcji . Kosmicznymi albo raczej ( komicznymi ) cenami pelletu - producenci i handlarze rozłożyli przemysł pelletowy i kotlarski na łopatki . Chętnych na ogrzewanie pelletem co raz mniej , wielu zmienia na pompy ciepła albo nawet na ogrzewanie elektryczne . ktoś inny pali owsem na palniku albo drewnem na ruszcie . ten co nie brał kotła na dotacje zostawił sobie kopciucha i pali węglem który ma większa kaloryczność i już jest tańszy od nie jednego pelletu.

Pazerność nie popłaca , głupich co raz mniej . Polak nie lubi być d.....m . Cena pelletu do przyjęcia to 1000 zł .  max i to dobrego  z czystej trociny sosnowej . Poza tym kary dla oszustów sprzedający pellet z mdf -u czy innego g...a . 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tom378 napisał(a):

Cena pelletu do przyjęcia to 1000 zł

Rynek zdecyduje, ale nie sadze aby ta cena byli zainteresowani sprzedawcy.

To oznaczaloby cene 1 kwh z pelletu okolo 0,25 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ostatnio kupowałem probnie palet u racjonalnego producenta.

klasa III po ok 1300zł tona

klasa I po ok 1500zł tona.

rozmawiałem z pracownikiem- gdy węgiel jesienią był w górce cenowej, to pelet mieli po ok 2500zł.

Próbna brałem po 20 worków.

ten slabszy nie spala się całkowicie, zostają małe granulki peletowe spieczone do konsystencji węgla drzewnego.

pękają pod palcami, można je rozetrzeć..

Aktualnie pierwszy zasyp się kończy ( 7worków- 8dni)

Następny zasyp robię tym lepszym peletem..

Pelet spalany jest w kotle retortowym na ekogroszek u moich rodziców (kocioł malina 19kW) z regulatorem SKZP 2 , podawany żmijką tak jak standardowy węgiel.

 

Może jest jakiś temat o takim sposobie spalania pelletu, to prosiłbym podlinkować (jeszcze nie znalazłem)..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tu mają fajne ceny z dostawą.Może się komuś przyda jak się jeszcze nie zaopatrzył:

https://pellet4future.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła do mnie tona Dankros (z certem) właśnie z pellet4future. Tona 1375 plus 199 transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają windę,wózek,żeby wstawić paletę w odpowiednie miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z kurierem Poczty Polskiej. U mnie jeździ facet samochodem z windą i ma paleciaka, ale bez napędu. Trzeba pchać. Mam spory spadek z garażu na zewnątrz, więc do garażu pcha się pod górkę 🙂 Ale daliśmy radę (kierowca, ja i mój syn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tydzień temu zamówiłem od regionalnego dostawcy 3 tony po 1500zł.

Dowiózł za darmo i rozładował z paletami palety do garażu.

Musimy tylko jeszcze te palety (same palety) mu zwrócić, bo wziął 120zł kaucji ;) 

Jakość peletu sprawdzałem chyba w maju. Był ok.

Edytowane przez zadra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś sprawdzał ciężar właściwy kupionych pelletów?

Ja się ostatnio bawiłem od dwóch producentów:

1-Zator pellet -0,68 kg/l

2-No name-0,58 kg/l

Róznica jest ale czy na tyle duża,że nie warto kupować tego drugiego?

Dobrej jakości pelety charakteryzują się ciężarem 0,6-0,7 kg/litr.

Obliczałem według tego wzoru:

CW [kg/l] = (waga pojemnika wypełnionego peletami – waga pustego pojemnika) / (waga pojemnika wypełnionego wodą – waga pustego pojemnika)

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia sie objetosc (sprasowanie).

Kociol pracuje na kg. Kupujesz kg. Kalorycznosc i tu i tu mozecie byc rozna podaje sie w kWh/kg.

Wiec po co te obliczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałem się przywitać, jestem tu nowy.

Od ubiegłego roku zmodernizowałem CO w domu na kocioł Lazar (pellet)

Ubiegłej zimy paliłem 2 tony Biomasa i tona Olimp, nie oszczędzałem sobie, bo przyzwyczajenie do ciepła w domu od drewna i węgla pozostało.

Uzupełniłem latem paliwo o pellet Olkusz, Biomase i Barlinek z ubiegłego sezonu została tona Lava.

Pierwszy, czyli Olkusz już spaliłem i pomimo zbyt dużej ilości pyłu we workach moim zdaniem, popiołu dosłownie 2 KG zostało. Kocioł na gwarancji wiec latem został dokładnie oczyszczony przez serwisanta od Lazar.

Biomasę pominę, bo wszystko ok, ale głównie chodzi mi o pellet od Barlinka

Gdy przyszedł czas włączyć piec na jesień postanowiłem przetestować "słynny" Barlinek. W zasobniku był jeszcze 3-4 worki Olimp wiec uzupełniłem do pełna Barlinkiem i tak zostało. po paru dniach kocioł zaczął sygnalizować sporadycznie, że pojemnik na popiół pełny i próba rozpalenia nieudana. Wszystko wyczyściłem, ale tam był tylko troche popiołu i częściowo nadpalony Pellet po próbach rozpalenia. Po kolejnych 2 -uch dniach już każde rozpalanie kończyło się fiaskiem. 

Zgłosiłem usterkę i czekałem, w między czasie żona pyta, czy wylałem jakiś rozpuszczalnik w piwnicy, bo dziwnie tam pachnie? szukałem źródła i po otwarciu drzwiczek zasobnika ..... znalazłem. Po otwieraniu jednego worka nie było tego czuć bardzo, ale już w zasobniku ... oj było. Coś jak zmieszanie lakieru i ciętego panelu podłogowego (mam cały parter w panelach, sam układałem i docinałem). Wyglądało to tak że dopóki w zasobniku mieszały się dwa rodzaje pelletu jeszcze kocioł dawał rade *jakoś za drugim czy trzecim razem się rozpalał, gdy już Olimp się wypalił i pozostał tylko Barlinek piec odmówił współpracy.

Serwisant był jesienią mocno zajęty wiec były konsultacje telefoniczne, kazał zrobić mi i podesłać zdjęcie nadpalonego pelletu w zasobniku od popiołu i stwierdził ze coś jest z zapchanym kominem. Dostałem rozkaz wyczyścić/wyciągnąć cały pellet z zasobnika co zrobiłem odkurzaczem. Ściągnąłem też kominiarza, przeczyścił, ale stwierdził, że łatwo poszło i nic tam nie było. Ja wyczyściłem połączenie kocioł-komin. W końcu dojechał serwisant i stwierdził, że jest zaklejony ... wymiennik ciepła czy jakoś tak .. tam, gdzie dym traci temperature w kotle zanim trafi do komina. 

3 godziny walki serwisanta z czyszczeniem, zmieniał nastawy - wypalał i czyścił mechanicznie tyle ile mógł. 

Jak już pisałem tona Olkusz spalona i zero problemów. Co chwile zaglądam do popielnika i tak jak pisałem tylko wzorcowy popiół. 

Zacząłem przeszukiwać forum pod kierunkiem pellet Barlinek, jest sporo pozytywnych opinii, ale są też opisy problemów dokładnie jak u mnie. Dziwna sprawa. Złożyłem reklamacje, ale Barlinek uznaje ze to kocił jest winny (złe nastawy).

Czy ktoś pali Barlinkiem? Może poda swoje nastawy kotła? jakoś musze spalić prawie 60 worków. 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w 24r oby ceny kosmiczne pelletu z ubiegłego roku już nigdy nie wróciły czego życzę sobie i wszystkim forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

We wtorek wieczorem wyklikałem paletę pelletu Lava za 1399 z wliczonym już transportem na wolebio.pl, a dzisiaj już przyjechał (jest czwartek). Sam pellet będę używać za jakiś czas, bo mam jeszcze pół tony Ikea niebieski, ale sam sklep mogę polecić śmiało. Cena dobra, szybka transakcja.

Wcześniej kupowałem w pellet4future - też bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie mam do osób co zamawiały Olczyk.Pierwszy raz zamówiłem.Z transportem 1350zł cała paleta.Jednak chciałem zapytać o worki...czy Olczyk pakuje do taki cienkich które mi przywieziono?Moocniej chwycisz to się targają.Kiedyś miałem takie cienkie worki jak mi przywieźli ukraiński.Dlatego mam podejrzenie,że w środku to nie oryginał.Co do spalanie to wypowiem się za pare dni.

Edytowane przez CeKris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 13:32, CeKris napisał(a):

Pytanie mam do osób co zamawiały Olczyk.Pierwszy raz zamówiłem.Z transportem 1350zł cała paleta.Jednak chciałem zapytać o worki...czy Olczyk pakuje do taki cienkich które mi przywieziono?Moocniej chwycisz to się targają.Kiedyś miałem takie cienkie worki jak mi przywieźli ukraiński.Dlatego mam podejrzenie,że w środku to nie oryginał.Co do spalanie to wypowiem się za pare dni.

Oni mają takie, łatwo uszkodzić.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pachnie i tylko tyle mogę stwierdzic.Za pare dni dam cynk jak się spala.Kupiłem go bo cena juz trochę do przyjęcia.Miałem różne pellety i wszystkie spalaly się fajnie.Może to kwestia palnika co żaden pellet mu nie straszny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

Boguś66

Cytat

Czy ktoś pali Barlinkiem? Może poda swoje nastawy kotła? jakoś musze spalić prawie 60 worków. 

Ja pale barlinkiem, sam nie jestem doświadczonym palaczem pelletu, trzecia zima dopiero ale wg moich małych doświadczeń a paliłem tylko pelletem task i właśnie barlinek, to wychodzi mi,że ten barlinek jest minimalnie lepszy, popiołu tworzy podobnie ale za to wychodzi nieco mniejsze spalanie. Nie wiem skąd u Ciebie takie "atrakcje" ale chyba same ustawienia to nie wszysko. Testowałem naprawdę skrajne ustawienia od w miarę poprawnych do niepoprawnych i zawsze dość dobrze się to spalało. Nie wiem czy jest możliwe aby jakaś partia była wadliwa albo podrobiona. Pierwsze prędzej, drugie nie sądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dotychczas paliłem ekogroszkiem w kociołku własnej konstrukcji z podajnikiem ekoenergia 25kW, ale wkurza mnie że raz mokry,innym razem z miałem czy piaskiem, a o powtarzalności nie ma mowy, końcówkę sezonu chciałem opalić pelletem, i pytanie mam, sosnowy? bukowy? mieszany? wady zalety, kupiłem teraz parę worków sosnowego, trochę podkapca na małej mocy i przy przejściu w czuwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.