Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

ad. 1 Jeżeli zgrana ekipa to powinni w jeden dzień dadć radę, od rana do nocy.

ad. 2 U mnie instalacja w miarę nowa to przeróbek mało, ale zależy też od tego jak opisane jest to w projekcie. U mnie wywalili wszystko do wyjścia instalacji CO na dom.

ad.3 To zależy jaki projekt, u mnie jeżeli chodzi o kocił to warunkiem były daw gniazda z uziemieniem do zasilania, pomieszczenie suche, chyba co najmniej 180 cm wysokości, kratka nawiewowa, wentylacyjna, odpowiedni przekrój komina co najmniej fi 150 i chyba tyle.

 

Wszytko to powinno być opisane w projekcie, u mnie składała gmina i można było sprawdzić. Oczywiście wcześniej była wizyta fachowca w kotłowni czy wogóle montaż jest możliwy w istniejących warunkach i dopiero podpisanie umowy na dofinansowanie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 Jeżeli zgrana ekipa to powinni w jeden dzień dadć radę, od rana do nocy.

ad. 2 U mnie instalacja w miarę nowa to przeróbek mało, ale zależy też od tego jak opisane jest to w projekcie. U mnie wywalili wszystko do wyjścia instalacji CO na dom.

ad.3 To zależy jaki projekt, u mnie jeżeli chodzi o kocił to warunkiem były daw gniazda z uziemieniem do zasilania, pomieszczenie suche, chyba co najmniej 180 cm wysokości, kratka nawiewowa, wentylacyjna, odpowiedni przekrój komina co najmniej fi 150 i chyba tyle.

 

Wszytko to powinno być opisane w projekcie, u mnie składała gmina i można było sprawdzić. Oczywiście wcześniej była wizyta fachowca w kotłowni czy wogóle montaż jest możliwy w istniejących warunkach i dopiero podpisanie umowy na dofinansowanie.

Dzięki WIELKIE za odpowiedzi . U mnie tez składała gmina tylko ciężko jest  uzyskać konkretne informacje  :wacko: z gminy , Pozdrawiam i życzę przyjemnego użytkowania Kotła  Tobie i Wszystkim  którym zamontowano to "CUDO TECHNIK" <_<  :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak z ciekawości zapytam kolegów również posiadających ten kocił, jakiej mocy macie kocioł (na tabliczce znamionowej z lewej strony) i jakiej mocy do tego kotła palnik? U mnie kocioł 20 kW, palnik Pellhard+ 28kW (zakres pracy 8-28kW).

Jeszcze jedno pytanie, jakie macie wpisane nastawy w sterowniku HT-tronic 900:

1. moc maksymalna palnika / wyajność nadmuchu przy mocy maksymalnej  palnika

2. moc pośrednia palnika / wydajność nadmuchu przy mocy pośredniej palnika

3. moc minimalna palnika / wydajność nadmuchu przy mocy minimalnej palnika

 

U mnie wygląda to następująco:

1. 20 kW / 22%

2. 12 kW / 18%

3. 7 kW / 16 %

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Kocioł pracuje od 1,5 miesiąca. Zapotrzebowanie mojego domu 100 m2 w/g projektu przy -20C to 6kW. Kocioł zamontowany z projektu na dofinansowanie pisanego przez gminę, w mojej ocenie dużo za duży do mojego domu, wystarczyłby z powodzeniem kocioł 10 kW, ale za 3300zł z montażem i osprzętem nie ma co wybrzydzać. Co do ustawień to obecnie od tygodnia mam następujące:


Temperatura zdana - 70C


Histereza kotła - 15C


Moc maksymalna - 10kW / nadmuch 11%


Moc pośrednia - 8kW / nadmuch 9%


Histereza przejścia na moc pośrednią 10C


Moc minimalna 6kW /nadmuch 7%


histereza przejścia na moc minimalną 5C


Temperatura CWU 55C


 


Nastawy okrojone ze względu na duże przewymiarowanie kotła i małe zapotrzebowanie na energię mojego budynku.U mnie mimo tak okrojonej mocy kocioł przy obecnych temperaturach nadal się wygasza po około 1-1,5 godzinie pracy, przerwa około 1 godziny. Takie ustawienia wprowadzone po konsultacji z serwisantem  ;) Może kolega z Heiztechnika mnie nie okrzyczy. Oczywiście ustawienia powinny być dostosowane do każdego budynku indywidualnie i nie polecam do stosowania ich u każdego. Zużycie za okres 3.11 - 9.12/ 550 kg, czyli około 15 kg/dobę. Zobaczymy po ostatnich modyfikacjach ustawień wprowadzonych tydzień temu.


Pozdrawiam


Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 50m2 podłogówki wszędzie tam gdzie płytki (kuchnia, łazienka, przedpokój dość duży, wiatrołap) reszta ( 3 sypialnie i salon) grzejniki

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-76582-0-11189400-1513186519_thumb.jpg

Czołem, HitPellet wczoraj doszedł pojutrze planowany montaż, zamiast starego pieca(1983) :D to będzie prawdziwa rewolucja. Kocioł 25 kW, załączam foto tabliczki, duży zastanawiam się czy nie za, ale dom lata 70/80 klocek piętrowy, instalacja stalowa, grube rury. Równocześnie będę wstawiał kwasówkę w komin. 

 

Czy te kotły mozna wprost porównać z któryms modelem z oferty ze strony Heiztechnika? wymiana spostrzeżen i dośwadczeń napewno będzie przydatna, a czy palicie jakims pelletem z górnej półki Barlinek itp? 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez saabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, u mnie też będzie montowany ww. kocioł.

 

I mam problem ponieważ czopuch z komina mam na wysokości 110 cm. o średnicy fi 180 mm. Wkład żarowy i konstrukcja komina były przewidziane na mniejszy kocioł na ogrzanie 80 mk parterowego domu. Podpowiedzcie proszę czy kocioł stoi na nóżkach i czy można je zdemontować. Jakiej są wysokości ? Jak myślicie, czy da się u mnie podłączyć takie cudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek czopucha na wysokości 120cm,średnica 160mm, nogi przyspawane bez szlifierki kątowej nie zdemontujesz, a to już ingerencja w konstrukcję kotła i prawdopodobnie utrata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecana temperatura kotła - 70C

Zalecana temperatura powrotu nie mniej niż - 55C

Temperatura zaworu1 - w zależności od rodzaju ogrzewania (grzejniki/podłogówka), zapotrzebowania budynku na ciepło, itp.

 

Co do temperatury powrotu to jeszcze w zależności od schematu instalacji tzn w jaki sposób masz realizowaną ochronę powrotu np. pompa kotłowa, zawór czterodrogowy, zawór termostatyczny, sprzęgło hydrauliczne itp. 

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez mam ustawione, na wyjściu na grzejniki (podłogówki nie mam) ustawiam od 40 do 50. Jak narazie pochłania pellet w ilości ok. 2 worków 20 kg na dobę czyli b. dużo, po konsultacji w menu palnika obniżyłem moc dmuchawy: max 20, średnia 14 i min 11, do tego zwiekszyłem podawanie pelletu do 11kg/h, wszystko w fazie testów :)

Pytałeś o różnice palnik-kocioł, u mnie kocioł 25 kW palnik taki sam jak u Ciebie, jeszcze dodoam że przy zakłądaniu pieca okazało się że sterownik jest od 40 kW ale podobno nie ma to większego znaczenia. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć jak się pali u Was... :)  zmieniłem ustawienia kotła kierowałem sie w dużej mierze zalecanymi ze strony heiztechnika dla kotłów pelletowych z automatyką, nie przytoczę tu wszytskich ustawień ale ciekawi mnie jedna sprawa gdy mam zadane na kotle 65 C, na powrocie 55 C, a na grzejniki od 33 do 40 C to po całym procesie pracy przy wygaszaniu temperatura kotła dochodzi do 80-82 C i potem jest postój i tu moje pytanie czy to normalne czy nie powinno tak wychodzić ponad te 65 zadane? z obserwacji jest to ekonomiczniejsze dla ilości spalanego paliwa, jest dłuższa przerwa między rozpaleniami ale czy jest to do przyjęcia czy powinienem to szybko zmienić? 

Pozdrawiam

Edytowane przez saabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saabik u mnie przeciąga 2-3 stopnie powyżej zadanej, może masz ustawioną dużą wartość temperatury minimalnej.

Tobi75 co Cię konkretnie interesuje, bo ogólnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saabik ciekawi mnie jakim pelletem palisz, bo trochę dużo tych spieków.

Jakie masz ustawione moce maksymalną/pośrednią/minimalną?

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-76582-0-59514700-1514901624_thumb.jpg

pellet jest mieszany igl.-liś. niby polskiego producenta A1, 780zł/t, jak widzisz na foto jest trochę ciemny.. Muszę spróbować tych tańszych ukraińskich ale dobrej jakości, widziałem gdzieś takie ładne jasne :)

 

Moce: 22,13, 8 nadmuch ok. 20, 14 i 9. na kotle 65 na grzejniki 45, właśnie spaliłem w równe sześć dób 190 kg, napewno spróbuje obniżyć moce palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni palę ukraińskim pelletem 8mm sosnowym 720zł/tona. Po dwóch dniach palnik wygląda tak

post-58766-0-71837000-1514992289_thumb.jpg

 

Mam takie pytania do kolegów;

1, Jaką macie ustawioną wydajność podajnika pelletu? Wiem, że powinno się przeważyć dla każdego pelletu indywidualnie. U mnie przy uruchamianiu ustawili 12kg/h i tak jest do tej pory.

2. Gdzie w menu jest możliwość ustawienia ciągłej pracy podajnika do przeważenia podawanego pelletu w ciągu np. 6 lub 10 minut?

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem sobie na 11 albo 11,5, po instalacji pieca miałem mniej, ale koordynator powiedział że większa dawka daje mniejsze spalanie. 

 

jarsi102 no nie wygląda to źle.. :) a ja wziąłem dziś tonę ukraińskiego sosnowego 8mm za 720...przypadek? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

 

Przyglądam się waszej dyskusji i chciałbym wam zwrócić jedną istotną uwagę, wydajność podajnika, czyli tzw. dawkę paliwa powinniście wpisać faktyczną, jaką macie.

Przeważenie dawki paliwa nie jest trudne.

Na ekranie głównym znajdziecie miejsce pod nazwą TEST WYJŚĆ, po wejściu w TEST WYJŚĆ znajdziecie napis PODAJNIK i po zatwierdzeniu podajnik główny włączy się wam na równe 10 minut (nie trzeba żadnego stopera ani zegarka).

Po wyłączeniu podajnika należy zważyć ilość pelletu, pomnożyć razy sześć i wpisać w regulator.

Informacja ta jest o tyle istotna, że regulator posiada własną charakterystykę i po wpisaniu danych o wydajności podajnika i kaloryczności paliwa, regulator sam dobierze parametry podawania i powietrza dla poszczególnych mocy (przy trybie regulacji HT LOGIC).

Wam pozostaje wtedy tylko korekta nadmuchu zależna od ciągu kominowego i wentylacji.

 

Nieprawdą jest, że sama zmiana wydajności podajnika w regulatorze wpłynie w jakikolwiek sposób na zużycie paliwa.

Przy założeniu, że mamy dobre spalanie, czyli odpowiednią ilość powietrza do dawki paliwa (jak w silniku samochodowym), to same wartości znajdujące się w regulatorze odnośnie wydajności nie mają znaczenia.

Kocioł spali tyle paliwa, ile zostanie odebranego ciepła przez ogrzewany obiekt.

 

Jeśli idzie o szlakę.

Szlaka to jest to stopiony popiół. Ilość popiołu zależna jest od zawartości zanieczyszczeń w paliwie, a co za tym idzie od jakości paliwa.

Ideałem byłoby, gdyby popiół był sypki, niemalże pył, gdyż w tym momencie byłby on wydmuchany przez dmuchawę.

Występowanie szlaki przy dobrej jakości pellecie może być efektem zbyt dużej ilości powietrza i nadmiernie wysokich temperatur w komorze paleniskowej, a co za tym idzie, wytopienia popiołu.

Dlatego też, jeżeli zauważycie, że macie dużo zeszklonej szlaki, to w tym momencie warto obniżyć o jeden procent wydajność dmuchawy.

Oczywiście nie można przesadzić ze zmniejszaniem obrotów dmuchawy, gdyż może nastąpić niezupełne spalanie paliwa i pojawić się może czarny nalot na ściankach kotła, tzw. sadza.

 

Jeżeli będziecie mieli jakieś dodatkowe pytania, to postaram się udzielić wiążących odpowiedzi i oczywiście służę radą.

 

Z poważniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heiztechnik dziękuję za informację, w/g moich dotychczasowych obserwacji i doświadczeń z paleniem pelletem wszystkie twoje uwagi są w 100% trafne. Co do pomiaru ilości podawanego pelletu to wczoraj sam doszedłem gdzie znaleźć, dodam tylko, że przed wejściem do TEST WYJŚĆ należy wyłączyć pracę kotła (nie całkowicie z zasilania tylko na sterowniku). Ustawienie mocy maksymalnej, pośredniej i minimalnej to już indywidualna sprawa w zależności od wiele czynników np. zapotrzebowania budynku, typu ogrzewania itp. 

Pozdrawiam

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.