Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem w innym temacie-u mnie pażdziernik 114 m3,listopad 201 m3 przy temp.22,5 oraz powierzchni 150 m2

Edytowane przez dario7110
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jamjestcichy napisał:

@aikon91

Wydaje mi się,że gaz jest bardziej wymagalnym paliwem od węgla (podajnikowca),że kocioł trzeba ustawić idealnie bo inaczej wychodzi duże zużycie.

@Duck

To dopiero jest spoko spalanie.

@Piotr1984

Napisz coś proszę o metrażu i budowie domu.

 

@Jamjestcichy  ponad 100 letnia kamienica parterowa  , Grube mury cegła 40cm,okna Pcv dwuszybowe, jedna sciana dolega do drugiej kamienicy, 2 mieszkania oddzielone korytarzem, 30mkw i 40mkw,przy najdłuzszej scianie bez okien pod płyte gk poszlo 5 cm wełny a z zewnatrz styropian 5cm( ciagnie murami z gruntu i tak troche ;-))  strop drewniany nieocieplony ,niski strych zagladalem pod deski jest glina  raz wiecej raz mniej bardzo duzo ciepła ucieka( w planach docieplenie stropu wełna)   to tyle o budowie.Natomiast  na 30 mkw był piec kaflowy, na 40 mkw piecokuchnia i 3 małe grzejniczki,teraz kocioł Termet Ecocondens Glod 2F, 8 grzejnikow panelowych + 1 drabinka, na 30 mkw temperatura 24 stopnie , na 40 mkw 20-21 stopni, zasilenie Co 40 stopni aktualnie dogrzewa w 1g15min i sie wyłacza(  chyba ze po obnizeniu nocnym to juz ma co robic pare godzin) komfort cieplny nieporownywalny .Pazdziernik 58m3 listopad 125m3 zuzycie gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

@eliks @Piotr1984

Czy to nie jest jedno i to samo mieszkanie o którym pisał eliks?

Bo z tego co pamiętam to opis bardzo podobny:)

W każdym bądź razie nie wychodzi Ci jakoś duże to spalanie.

Mieszkanie masz podobne do księciunia i pewnie ocieplenie murów robi różnicę.

To samo, po jego wpisie dołaczyłem do forum dopiero ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrr1984 jeszcze napisz jak to spalanie ma sie do drewna i węgla co było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, potrzebuje kilka rad, ale od poczatku, bo temat skomplikowany.

W lipcu tego roku razem z rodzicami kupilem dom (parter rodzicow, pietro moje) dom ma 120m2, po 60m2 kazde pietro z takim samym ukladem pomieszczen. Dom z lat 60, nieocieplony, okna wszystkie wymienione na 3szybowe. Ogrzewanie gazowe (parter ma swoje ogrzewanie, pietro swoje - oba gazowe i kazde pietro ma osobny licznik na gaz). Gdy ogladalismy dom w marcu, mieszkaly w nim kuzynki. Ta na dole utrzymywala temp 19stopni caly dzien a u gory 22. Mielismy wglad do faktur. Babka z pietra placila po 700zl za 2 miesiace przy stalej temp 22stopnie. Na parterze rachunki te byly na poziomie 350 za 2 miesiace. Dom jest w trakcie remontu, nie mieszkamy tam. Parter narazie nieruszony ale i tez nieogrzewany. Na pietrze wlaczylem piec i spalanie mam na poziomie 12m3 na dobe (srednio 1m3 na 2h) . Przy temp na pietrze 17°C. Czy to mozliwe aby byla taka roznica? Probowalem zmieniac temp na kotle na 50,60stopni. A nawet na 45. Zadnej roznicy w spalaniu. Kociol vaillant turbotec pro, sterownik vaillant calormatic 360. 

Dodam jeszcze, ze zaraz po zakupie domu wzialem serwisanta do pieca, by ocenil czy nadaje sie jeszcze do uzytku. Zrobil serwis, wyczyscil i potwierdzil ze piec jeszcze troche posluzy. 

Edytowane przez weride
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że przez nieocieplony strop-dach na piętrze są największe (ogromne) straty ciepła, a powinno być odwrotnie bo piętro ma naturalne ogrzewanie podłogowe pochodzące z parteru, więc koszty piętra powinny być niższe pomimo tych kilku stopni różnicy w utrzymywanej temperaturze.

Edytowane przez Kriters64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriters64

Zwróć uwagę jaką temp utrzymywano na parterze a jaką na piętrze.

W takim przypadku parter praktycznie miał pomijalne straty względem piętra biorąc pod uwagę jedynie sufity bo nad jego sufitem było +22°C 

Piętro w tym przypadku nad swoim sufitem miało -15°C i w tym przypadku ocieplenie 20cm wełny da podobne straty jakie ma parter-podłoga parteru.

Wniosek taki,że sufitem ucieka około 300zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jamjestcichy napisał:

W takim przypadku parter praktycznie miał pomijalne straty względem piętra biorąc pod uwagę jedynie sufity bo nad jego sufitem było +22°C 

Oczywiście zgadzam się z tym stwierdzeniem ale nie do końca, bo jednak pod sufitem jest cieplejsze powietrze niż mierzone na wysokości np. 1 metra, ale to jest drobiazg, bo pytanie mi się zdaje było; dlaczego ogrzewanie piętra było dwukrotnie droższe? i wygląda na to że ja dałem odpowiedź, a Ty kolego dałeś rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

@piotrr1984 jeszcze napisz jak to spalanie ma sie do drewna i węgla co było wcześniej.

a wiec jesli miałbym WYROWNAC poprzednie koszty opalania na 2 piecach weglem i drewnem( nie pisze juz o czasie zwiezienia szuszenia ,wrzucenia wegla itp)   to musiałbym przez 7 miesiecy zuzywac dziennie 5m3 gazu, narazie z pazdziernika i listopada robia mi sie zapasy na mrozy ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp, ale moje pytanie bardziej skupia sie na tym czy obecne spalanie 1m3 na 2h jest mozliwe czy cos w piecu jest do ustawienia? Tak jak mowilem. Parter obecnie nieogrzewany, w calym domu nikt nie mieszka a na pietrze gole tynki. Temp na regulatorze 17°C. To jak wygladaly rachunki gdy mieszkaly obie lokatorki wczesniej wiem i nie to bylo moim pytaniem :)

Edytowane przez weride
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ksieciunio napisał:

Brak. Gwarancje kocioł może mieć na 7 lat, ale przed okresem 24 miesięcy od montażu trzeba wezwać serwis i zapłacić, wtedy masz na kolejny rok gwarancje, o tak co rok później. Tak jest w Termecie. Serwis co roku to koszt około 600zl, ale nie musisz tego brać - wtedy masz gwarancję na 2 lata.

Przepis mówi o kominarzu co rok, chyba że sam o czyms nie wiem.

Serwis w większości przypadków to koszty 200pln plus dojazd co 12 miesięcy, ale kupno dodatkowej gwarancji po 24 miesiącach lub 12 w przypadku Aristona do jest dodatkowa kasa do producenta więc w sumie 500 może kosztować. większość producentów za piąty rok dodatkowej gwarancji sobie liczy około 600-700 PLN plus oczywiście za serwis dla osoby wykonującej naprawy, ponieważ po takim okresie jest wymieniany pakiet części m.in zawór 3dr.

Trzeba tego pilnować ( właściciel kotła) i robić to terminowo wraz z odpowiednimi wpisami w systemach gwarancji (autoryzowany serwis, instalator), inaczej żadnej gwarancji nie ma.

 

Edytowane przez 0degree
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za listopad poszło 177 m3. Przewidywany rachunek 357 zł. Temperatura w domu 23 stopnie.  

Zrzut ekranu 2019-12-01 o 18.20.15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon grzewczy. Do ogrzania 175m2 c.o + c.w.u 50st, temp w domu parter 21st, poddasze 20st

Okres rozliczeniowy: 07-11-2019 - 05-12-2019 Zużytych kWh: 1178kWh  m3 107  Do zapłaty: 218,62

Współczynnik konwersji (podam jak dojdzie faktura papierowa)

 

Tamten sezon do porównania:

Okres rozliczeniowy: 13-11-2018 - 11-12-2018 Zużytych kWh: 1209kWh  m3 110 Do zapłaty: 223,25 
Współczynnik konwersji 10,897

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 11:00, weride napisał:

Witam. Panowie, potrzebuje kilka rad, ale od poczatku, bo temat skomplikowany.

Ta na dole utrzymywala temp 19stopni caly dzien a u gory 22. Mielismy wglad do faktur. Babka z pietra placila po 700zl za 2 miesiace przy stalej temp 22stopnie. Na parterze rachunki te byly na poziomie 350 za 2 miesiace. Dom jest w trakcie remontu, nie mieszkamy tam. Parter narazie nieruszony ale i tez nieogrzewany. Na pietrze wlaczylem piec i spalanie mam na poziomie 12m3 na dobe (srednio 1m3 na 2h) . Przy temp na pietrze 17°C. Czy to mozliwe aby byla taka roznica? Probowalem zmieniac temp na kotle na 50,60stopni. A nawet na 45. Zadnej roznicy w spalaniu. Kociol vaillant turbotec pro, sterownik vaillant calormatic 360. 

Dodam jeszcze, ze zaraz po zakupie domu wzialem serwisanta do pieca, by ocenil czy nadaje sie jeszcze do uzytku. Zrobil serwis, wyczyscil i potwierdzil ze piec jeszcze troche posluzy. 

@weride dla mnie w Twoim spalaniu nie ma nic dziwnego, przez 5 lat ogrzewałem gazem ciut większy metraż w domu o podobnym układzie, tyle, że jednym kotłem gazowym.

Poruszamy się w swobodnie określanych poziomach temperatur i ich rozkładzie w poszczególnych pomieszczeniach na poszczególnych piętrach, ale porównanie temp. pokoi w jednym pionie od strony południowej wykazywało do 3 C różnicy na korzyść tego na parterze, który jest umieszczony nad cieplutką kotłownią. Zużycie GZ50 w sezonie to ok. 3500 m3, średnia temperatura w najcieplejszym ww. pokoju 21 C, kocioł techniczny zabytek nijak nie przystaje sprawnością do Twojego, ale jego przewagą wobec kotła na węgiel była ciągła praca, żeby nie biegać co chwilę do kotłowni regulować temp. CO, utrzymać jakiś stały poziom tej temp., czyli żeby nie doprowadzić siebie do bankructwa zrobiłem do niego prostą automatykę, ale jak widać po zużyciu i słabym komforcie cieplnym, przyczyn trzeba szukać w budynku.

To co Panie opowiadały o tych temp. może być zabiegiem marketingowym, tego na fakturze nie znajdziesz, gdybym chciał dogrzać pokój na piętrze do tych 21 C to zaliczyłbym przynajmniej 40 % wzrost zużycia gazu, małe dzieci były wówczas wychowane na parterze a na piętro to się chodziło po ogaceniu i okazjonalnie :).

Mam na ulicy sąsiada który w takim domu jak mój, ponieważ dzieci wyfrunęły w świat, ogrzewa już takim nowocześniejszym kotłem tylko parter do 19-20 C, płaci za gaz średnio ok. 1000zł za dwa miesiące.

Edytowane przez Duck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.